Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עלות מחייה למשפחה צעירה פלוס ילד בן שנה וחצי

Jeka88
שימו לב! השרשור הזה בן 1409 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 22 דקות, Jeka88 כתב:

לצערי אין את האופצייה לעבור לדירה אחרת וגם אין את האופצייה שלא יהיו שני רכבים,זה משהו שהוא must מבחינתנו.

לא בקטע שיפוטי בכלל(קשה לשדר כוונה בכתיבה), אבל אם אם הדברים האלה הם MUST, יהיה לך קשה לצמצם את ההוצאות בצורה רצינית. 

כי צמצום ההלוואה וקניית רכב אחר, סיכוי סביר שיכניסו אותך להוצאות אחזקה אחרות במקום ההלוואה. 

אין כול כך דרך להמנע מזה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 229
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 17 שעות, איציק נ. כתב:

החיים שלך תותים.

מסכים! בייחוד כשאני יודע מאיפה באתי ואיך היה נראה הבית של ההורים שגם אז לדעתי החיים שלי היו טובים מאוד סה"כ פשוט היו ימים שלא היה כמעט אוכל במקרר חוץ מהבייסיק וגם זה מתברר כי אמא שלי היתה אוכלת את הירקות שנשארו לשכן מהבסטה שלו ואת האוכל הטוב היתה נותנת לנו. משם אני מגיע. 

לגבי זה שאנשים לא מודעים בכלל לכמה הם מוציאים - כואב כמה שזה נכון. 

אני יודע שחודש שלי מתחיל ב - 

משכנתא - לא אציין אבל סכום נמוך מאוד שנשאר ל22 שנים הבאות שממנו כל שנה אנחנו משתדלים לסלק לפחות שתי עשיריות מבלי לפגוע בקופות. 

הלוואה על הרכב - כרגע כ1200 שקלים למשך החמש שנים הבאות

ניקיון - 1000 שקלים בחודש שכרגע נחסכים.

600 שקלים ארנונה

310 שקלים ועד 

30-35 שקלים חשבון גז 

חשמל -> חשבון דו חודשי שלנו נע בין 450 שקלים במינימום של המינימום ל1300 שקלים תלוי עונה.

חסכון לקופת ילדים - 400 - אני מתייחס לזה כמו למיסים. 

מים בין 230-300 דו חודשי 

דלק ותחבורה - תשמע... עם הדודג' - עזוב, לא רוצה לדבר על זה אבל זה אכל לי הרבה מהיכולת לחסוך עד שבסוף הבנתי שאני גם נוסע כבר ברכבת לא רק כדי להשיג את הפקקים אז בשביל מה? עם הDS לאחר שגם אחליף בה את הטרמוסטט זה כבר יהיה NONE ISSUE כי זה גם יהיה משולב עם רכבת וקורקינט.

שני הילדים לא בצהרונים וכבר בגני עיריה\בתי ספר - אז כן החיים שלי תותים כרגע - כרגע... 

אוכל - לי רוב האוכל יורד מהברוטו והוא גם מסובסד מהעבודה אז באמת יוצא שאני אוכל באיזה 300-400 שקלים לחודש וזה במסעדות! אבל הקניות לבית זה לפחות 1500-2000 שקלים - בייחוד בתקופה הנוכחית.

אני משתדל לטפל ברכבים בעצמי או במוסך שהוא לא מוסך מורשה ולהביא את החלפים בעצמי - זה חסך לי אלפים בשנים האחרונות! 

ואז מה שנשאר זה פינוק ובילויים או מאידך חסכון. 

בסופו של דבר אני עושה דבר מאוד פשוט - אני יודע כמה אני מרוויח ברוטו ביום ומבין מתוך זה כמה אני מרוויח נטו ביום - המטרה היא לא לבזבז ביום עבודה יותר מהסכום הזה ובכלל לשאוף לכך שמספר ימי עבודה לא אבזבז\אוציא כספים בכלל או אחסוך לפחות שליש\חצי מהסכום הזה וכשאני מגיע ליום חמישי - גם סוף השבוע נלקח בחשבון.

צריך גם לקחת בחשבון שאם יש הטבות - לדעת מה השווי שלהן ולדעת כמה ההטבות הללו חוסכות מכם כמו קרנות נאמנות, אופציות, ביטוחים קבוצתיים דרך העבודה, נסיעות וכך הלאה וכך הלאה.

אני בד"כ קונה לעצמי דברים שנמצאים במסגרת התקציב של אותו החודש ומשהו יקר אני קונה אחת לתקופה - מחלק לתשלומים ועד שהם לא נגמרים אני לא קונה שום דבר יקר אחר לדוגמא - מגבר או פרוססור, אופניים, מכשיר חשמלי יקר שאני רוצה אבל לא ממש צריך. 

דוגמא - קניתי עכשיו רכיבים למערכת סטריאו לDS - אני לא ניגש להתקנה שכנראה תהיה יקרה עד שאני לא מסיים עכשיו את כ-ל התשלומים הגדולים שלי ששניים מהם עוד קשורים לדודג' אפרופו. אז אני ממתין עכשיו חודשיים עד שאתקדם להתקנה או כל דבר אחר. 

מת לקנות לעצמי אופניים - לא עושה את זה עד שלא מתפנה לזה תקציב. וברגע שהתקופה הזו תיגמר כל מה שאני לא צריך - אתחיל למכור בכדי להחזיר חלק מההפסדים\בזבוזים. 

אני חייתי ככה על משכורת של 5K בחודש ולא הייתי בחובות ואני חי ככה גם היום על משכורת הרבה יותר גבוהה. 

• רעיון טוב! 2

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, m3x7r3m3 כתב:

אני יודע שבראש העין יש רק קטגוריה אחת שמשלמת יותר ממני למ"ר - בתים פרטיים (בגבעת טל או פסגות אפק B, איזה כיף לי מירי רגב ובני גנץ משלמים יותר ממני למטר)

בטח @lanosforce או @איציק נ. יוכלו לפרט יותר

אז תן לי לאכזב אותך, הם משלמים בטוטאל (לא פר מטר) פחות ממך עבור בית פרטי שווה ערך מבחינת מ"ר (במקרה שלך 125 מ"ר) כי אין להם שטחים משותפים.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכלל לפותח השרשור הייתי מציע לעשות שני דברים טרם רכישת דירה - 

התייעצות עם הבנק והתייעצות עם מומחה משכנתאות. 

הלוואות שאנחנו לוקחים לצורך מחיה, רכישת רכב, טיול וכך הלאה הן הלוואות קצרות טווח והריביות עליהן גדולות - אני משתדל לקחת הלוואה אחת כזו בלבד לתקופה ולהשתמש בה כטיימר ולא לבצע הוצאה נוספת דומה בזמן הזה או לסלק אותה מהר ככל הניתן. 

אבל - אם אתה כבר מתקרב למצב בו אתה שוקל רכישת דירה תעשה את הדברים הבאים - 

תברר מול הבנק (בכלל הבנק זה הצעד הראשון) - מה גודל המשכנתא המקסימלי שהם יאשרו לך לקחת! 

אם גודל ההלוואה המקסימלי הוא יותר ממה שאתה צריך - תשקול אם להכניס לתוך זה את רכישת הרכב או שיפוץ\אבזור הדירה - עד לסכום מסויים, בנקים מסויימים יכולים לאשר לך את זה במסגרת רכישת הדירה וכפועל יוצא אמנם המשכנתא שלך גדולה יותר אבל אתה משלם הלוואה נוחה עם ריבית נמוכה! ותשאיר שליש מהסכום של המשכנתא בפריים - בכדי שתוכל לסלק בכל רגע נתון בהמשך הדרך. 

תבדוק את זה - כשלקחתי את המשכנתא על הדירה הנוכחית בזמנו - את ה20 אלף שקלים שנשארו לי לשלם דאז על הסובארו פשוט הכניסו לתוך המשכנתא הנוכחית, שזה אותם 20 אלף שקלים רק בתשלומים הרבה יותר קטנים עם ריבית קטנה יותר. 

תשתמש בקרנות שלך בחוכמה ואל תוציא את הכספים משם לצורכי רכב אם אתה לא חייב - הפנסיה שלך לא תהיה שווה הרבה בגיל פרישה ואם לא תייצר מקור פרנסה או נכס למכור כנגד - לא טוב. עדיף להמיר את הקרנות או למקדמה על עוד דירה בשלב מוקדם ככל האפשר בחיים, או להשקעה מניבה כלשהיא או פשוט לשמור את זה לגיל פרישה. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, redroze כתב:

אז תן לי לאכזב אותך, הם משלמים בטוטאל (לא פר מטר) פחות ממך עבור בית פרטי שווה ערך מבחינת מ"ר (במקרה שלך 125 מ"ר) כי אין להם שטחים משותפים.

ידוע, אבל בשכונות הללו אין בתים פרטיים של 125 מ"ר אלא 150 ומעלה (ומעלה).

אבל ברור לי שאני משלם ארנונה על חדר דיירים שבחיים לא נכנסתי אליו

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש - לא יודע אם זה נכון או לא עבורכם, לכל אדם יש את השיקולים שלו,

אם תיקח את כל ההלוואות הקיימות, תפרוס מחדש ל 60 תשלומים, אתה תחזיר כ 1300 בחודש. 

נכון שאתה מאריך את זמן ההתחייבות, ואת סך הריבית שאתה משלם, אבל אתה מוריד משמעותית את ההחזר החודשי. נכון או לא נכון - כל אחד יעשה את השיקול שלו.

מעבר לזה, רמת ההוצאות של חלק מהמתואר פה - החיים שלכם תותים עם שמנת, ובכלל אין לכם מושג שזה כך. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין למה רוח השרשור כ"כ נוטה לכיוון סגירה של ההלוואות

זה לא שהתזרים שלו שלילי,

זה לא שהריבית שם מטורפת,

וזה לא שהכסף לסגירה שוכב בצד ולא משמש לכלום

הכל בסדר חביבי

לקחת הלוואות חכמות וטובות, אתה עומד בכבוד בהחזרים שלהם, ורואים את הסוף באופק

זה בכלל לא צריך להיות הכיוון שלך

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי בחור מרגיש לחוץ מבחינת ההפרש בין ההכנסות להוצאות. באותה מידה הוא יכול להמשיך להחזיר את ההלוואות ואת הסכום שייעד לפרעון לשמור כחסכון נוסף. כנראה שלאורך זמן ישאיר לו קצת פחות כסף, אבל צריך לחשב את הסכומים, שבקו התחתון כנראה קטנים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@avargel תראה,נכון שההלוואות בריביות טובות ונכון שהתזרים הוא לא שלילי להיום,אבל סתם ניקח דוגמא ,יישבר לי הטלפון/נצטרך לקנות מוצר חשמלי לבית/יהיה בלתם כלשהו,כלומר הוצאה של נניח 1500 ש״ח ומעלה..ומה אז?התזרים יהפוך לשלילי ולשם אני כבר לא רוצה להגיע.

תודה רבה חברים על כל הדעות,אתם ממש עוזרים וזה לא מובן מאליו.

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם התזרים שלילי קל באופן חד פעמי זה בסדר. אבל אתה צריך ליצור לך רזרבה למקרה חירום. זה יכול להיות גםמאותו סכום שבו התכוונת לצמצם את ההלוואות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.4.2020 בשעה 23:19, Jeka88 כתב:

אם לאמר לכם את האמת אני נוטה יותר לכיוון של למכור את הקיה ולקנות רכב זול באיזור ה15-20 אלף ולהוריד שליש מההלוואה,אני מבין את הסיכון בקניית רכב שאני לא מכיר וגם את העניין שהרכב יהיה ישן יותר ממה שיש היום.

החסכון הגדול הוא כאשר מוכרים רכב ולומדים להסתדר בדרכים אחרות רגליים, אופניים, קורקינט, תחבורה ציבורית. כל העסקאות האלה של למכור (מימוש ירידת ערך), לקנות רכב אחר משומש (חתול בשק), להתרוצץ בין מוכרים וקונים (אובדן שעות עבודה) פשוט לא שווה את זה ברוב המוחלט של המקרים. זה לא שאתה מוכר רכב ב-300 אלף, סוגר הלוואה, קונה רכב ב-15 אלף ונשאר עם יתרת מזומן בכיס. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שלרוץ ולמכור רכב שני אם אתה לא גר במרכז עצמו אבל כן עובד בו - אכן טעות אם אתה לא מוכרח. 

אבל לבחור ברכב עם סטטיסטיקה טובה לאמינות, חסכוני ככל הניתן בצריכת דלק עם היסטוריית טיפולים מלאה ואז לטפל בו נכון ובזמן - זו אחת החובות לביצוע. 

לאחר מכן עליך לדעת להשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותך בתבונה - שוב, דוגמא מהחיים האישיים. 

יש לי שני קווי אוטובוסים ממש מתחת לבבית שעוברים כל אחד בתדירות של 15-20 דקות בבוקר ובהפרש של 10 דקות אחד מהשני אל הרכבת - בקיצור כל 5-10 דקות בשעות הבוקר יש לי אפשרות לעלות על אוטובוס ולהגיע לרכבת.

עולה על האוטובוס עם קורקינט ומגיע לרכבת - מהרכבת שמגיע כל 15 דקות יש לי נסיעה של 15 דקות למרכז ומשם 5 דקות על הקורקינט והייתי במשרד. 

זה נשמע מסורבל, לא נוח אבל האמת היא שזה פשוט, יעיל וגם מהיר יותר וזול יותר מלהגיע עם הרכב למרכז - כל עוד שאני משלב את הקורקינט עם האוטובוס והרכבת - אחרת האוטובוס הופך את כל זה לסיוט.

אז מה שאני בד"כ עושה זה לקחת את הרכב והקורקינט לחניון הרכבת - תמיד יש חניה אפרופו. ועולה על הרכבת עם הקורקינט. 

זה חוסך לי שני שליש מהדרך - עולה לי קצת פחות אבל גם חוסך לי שני שליש מהבלאי וזמן בין הטיפולים ברכב וזה לא סיוט להפך יש בזה משהו מאוד מרענן. 

אז בוא נגיד והיתה לך עכשיו תקלה שתהפוך את התזרים שלך לשלילי - תתנהל עם התחבורה בדרך היעילה ביותר ותחזיר את ההוצאות האלו לטובת איזון התזרים השלילי. 

והנה גם כמה דברים לגבי "חרדת גרעון" שהרבה מאוד אנשים סובלים ממנה - 

המחשבה הקיימת אצל רוב האנשים שדיברתי איתם על הנושאים האלה היא שאם אתה נכנס למינוס אתה נכנס למדרון שאי אפשר לצאת ממנו כי אתה נקבר בריביות - אבל זה לא נכון! מדובר סה"כ בריבית שנתית! זה לא שאם עכשיו נכנסת למינוס עשיריה כל חודש אתה תהיה חייב עוד אלף לבנק בוא נגיד שהריבית תהיה 5 אחוז - אתה תהיה חייב עוד 500 שקלים לבנק כעבור שנה אם נשארת במינוס הזה. 

מה שכן צריך להטריד אותך כשאתה נכנס לגרעון - דהיינו מינוס - זו שאלת ההתנהלות שלך - האם התנהגת נכון סה"כ או שאתה צריך לבצע תיקון\שינוי כי אחרת באמת תכנס למדרון תלול כלפי מטה. 

זה כמו לפחד לקחת משכנתא כי אולי בעוד 15 שנה לא תוכל לעמוד בתשלומים בזמן שאתה לא לוקח בחשבון ששילמת במשך 15 שנה את רוב המשכנתא ואם עכשיו תמכור את הנכס סה"כ תישאר במאזן חיובי עם רווח בידיים. 

תשתדל להביט על השלכות של מעשים גם לטווח הרחוק ולא רק למיידי - לעכשיו. יש גם אח"כ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו גרים בתל אביב,אני עובד בנתניה עד שעות הערב ואשתי עובדת בצד השני של תל אביב והיא מסיימת את יום העבודה שלה באיזור ארבע וחצי,ההורים של אשתי אוספים את הילד ב3 וחצי מהגן ומטיילים איתו עד שאשתי חוזרת מהעבודה ובגלל זה היא חייבת רכב(בנוסף לכל הסידורים עם הילד למיניהם).

זו הסיבה שאנחנו צריכים שני רכבים.

לגבי להסתכל על הטווח הרחוק,יש תכנון לעוד ילד בשנה שנה וחצי הקרובות ולכן גם ההוצאות יעלו ולכן אני רוצה להעיף את ההלוואות האלה כמה שיותר מוקדם כי אני יודע שההוצאות יגדלו בעוד שנה שנה וחצי ואם עכשיו אנחנו על הקסקס מבחינת הכנסות מול הוצאות אז כשיהיה ילד נוסף ההוצאות יהיו גדולות מההכנסות ואז זה כבר תזרים שלילי.

כמובן שלוקחים בחשבון שגם יהיו העלאות בשכר בתקופה הזו אבל זה לא יהיה משהו דרסטי.

עריכה אחרונה על ידי Jeka88

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה תחום אתה עובד? אולי כדאי לך לחפש עבודה בתל אביב ולהסתדר בלי רכב או לחפש עבודה מחוץ לתל אביב בקרבת נגישות לתחבורה ציבורית לדוגמא תסע ברכבת מתל אביב להרצליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...