Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עלות מחייה למשפחה צעירה פלוס ילד בן שנה וחצי

Jeka88
שימו לב! השרשור הזה בן 1407 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

די הרבה אני עובד בתפקיד פיננסי חשיפה שלי לבעלי משכורות כאלה די גבוהה. ה-30K האלה זה נחמד מאוד, אבל הכסף הגדול נמצא באופציות/מניות במיוחד אצל כאלה שהלכו לעבוד בסטארט אפ שנרכש שם רואים טפסי 106 על 1.5 מיליון שקל וצפונה במיוחד כאלה שנכנסו לסטארט אפ בתחילת דרכו, קיבלו אופציות בכלום כסף ואחרי האקזיט מימשו. 

גורם לך לחשוב כמה בחירה אחת קטנה אי שם בגיל 20 עושה הבדל עצום בהמשך הדרך במיוחד בשוק העבודה הישראלי שמוטה הייטק בצורה קיצונית. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 229
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 5 דקות, איציק נ. כתב:

וכמה כאלה אתה מכיר ?

רוב הזוגות הם ממש לא זוג הייטקיסטים שמרוויחים 30K ברוטו כל אחד לחודש. ממש ממש לא...

איציק

מאוד תלוי מה הסביבה שאתה נמצא בא.

אבל לא חסר.

• אהבתי 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, איציק נ. כתב:

רוב הזוגות הם ממש לא זוג הייטקיסטים שמרוויחים 30K ברוטו כל אחד לחודש. ממש ממש לא...

אנחנו לא ברמת ההכנסות הזאת. כן הייתי צריך לציין שחזרנו לגור לשנה אחת אצל ההורים כדי לא לשלם שכירות ומשכנתא בו זמנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@halperin96 @ChemGuy85 אל תסתכלו על הזוגות שבסביבתכם. הסתכלו במבט יותר רחב, ותראו שהם מיעוט, כולל בקרב בעלי השכלה גבוהה ותארים מתקדמים.

ואכן - השעון דופק. לא רק הפוריות, אלא הכמיהה לילדים מובנה ברוב בני האדם, והמתנה לילד הראשון היא גם דחית השני והשלישי (למי שחושב על אפשרות זו). 

אבל - כל זה מחייב תכנון מדוקדק מגיל מוקדם מאד, והתנהלות כלכלית מבוקרת מגיל צעיר. לא קל להרבה אנשים.

עריכה - הנה מה שכתב מינימייזר: חזרו לשנה לבית ההורים. זה יכול להיות חסכון של כ-100 אש"ח - שכר דירה, ארנונה, חשמל, מים, גז וכו', ואולי גם אוכל על חשבון ההורים. מצויין מבחינת התנהלות כלכלית, לא בהכרח אפשרי לכל זוג צעירים וגם לא להורים המארחים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, sperial כתב:

@halperin96 @ChemGuy85 אל תסתכלו על הזוגות שבסביבתכם. הסתכלו במבט יותר רחב, ותראו שהם מיעוט, כולל בקרב בעלי השכלה גבוהה ותארים מתקדמים.

לא כזה מיעוט כמו שאתה חושב. הם מהווים אחוז הולך וגדל מקהל הלקוחות של family office רבים באזור המרכז. תשמע מישהו מתדלק את מחירי הנדל"ן בישראל אחרי הכל יש גבול כמה הון בין דורי יכול לזרום כאן. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, ChemGuy85 כתב:

די הרבה אני עובד בתפקיד פיננסי חשיפה שלי לבעלי משכורות כאלה די גבוהה. ה-30K האלה זה נחמד מאוד, אבל הכסף הגדול נמצא באופציות/מניות במיוחד אצל כאלה שהלכו לעבוד בסטארט אפ שנרכש שם רואים טפסי 106 על 1.5 מיליון שקל וצפונה במיוחד כאלה שנכנסו לסטארט אפ בתחילת דרכו, קיבלו אופציות בכלום כסף ואחרי האקזיט מימשו. 

גורם לך לחשוב כמה בחירה אחת קטנה אי שם בגיל 20 עושה הבדל עצום בהמשך הדרך במיוחד בשוק העבודה הישראלי שמוטה הייטק בצורה קיצונית. 

משכורת של 30K למהנדס טוב בעל 10 שנות ותק היא הנורמה, המצב שאתה מדבר בשש השנים האחרונות היה די מיוחד בהייטק, כניסת אפל, פייסבוק ואמזון הקפיצו את המרכיב המנייתי בהרבה מקומות, אבל:

1. זה לא היה כך קודם

2. טיפש מי שבונה על זה להימשך

3. ברוב ההיטק זה לא כך

4. מדובר על מאות או אלפים בודדים של אנשים, אולי אלפית משוק העבודה.

לצפות מבן 33 להיות לו בית בלי משכנתא, או ממישהו עם 20K נטו לא להביא ילדים זה זהירות פיננסית על גבול הפרנויה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא היה קודם עכשיו יש. תוסיף לרשימה שלך את גוגל, salesforce ועוד כמה עשרות חברות ענק. ישראל הופכת ל-tech hub שני בגודלו רק לעמק הסיליקון. הקיטוב בחברה הישראלית רק ילך ויקצין. (במיוחד שצפויות לנו עוד 10 שנים לפחות של ריבית 0%)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, khalil כתב:

לצפות מבן 33 להיות לו בית בלי משכנתא, או ממישהו עם 20K נטו לא להביא ילדים זה זהירות פיננסית על גבול הפרנויה.

אתה מפספס את הנקודה לחלוטין.

זה לא משנה כמה אתה מרוויח, מה שמשנה זה כמה אתה חוסך, או ליתר דיוק מה ההכנסה הפנויה שלך. אם אתה חי על כמעט אפס הכנסה פנויה, כנראה שלהביא עוד ילד זה לא הדבר הנכון לעשות, בין אם אתה מרוויח 100K או 10K. זו הייתה כל הנקודה שלי מלכתחילה.

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדור של ההורים שלי חי מהיד לפה, לכולם היו 3-4 ילדים עם משכנתא על הראש, היו ימים קשים, אבל בסוף הסתדרו.

אי אפשר לצפות מרוב האוכלוסיה להיות ברווחה כלכלית בשביל להביא ילדים, אם יש לך מקצוע, ארש על הכתפיים, רצון לעבוד ולבנות משפחה, לך על זה.

אני חיכיתי עד מאוחר ולא ממליץ את זה.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@ChemGuy85 וכמה אנשים בכלל פונים לרו"ח\יועץ מס? אתה לא רואה את המסה שמקבלת תלוש שכר ולא מבקשת חישובי מס.

@khalil ב"דור הקודם" (כנראה שכוונתך פחות או יותר לדור שלי, הבומרס) מבנה ההכנסות וההוצאות היה שונה לחלוטין. קשה מאד להשוות לדור הנוכחי. ויש כם עניין חברתי, למגזרים שונים דרישות וצרכים שונים. אי אפשר להשוות את מבנה ההוצאות של חילוני תושב תל אביב לזה של חרדי בבני ברק השכנה או של ערבי מעיר במשולש, גם אם כולם מהנדסים באותו תחום ובאותה חברה. וזה בגדול, ההוצאות שונות גם ברמה האישית.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, khalil כתב:

אי אפשר לצפות מרוב האוכלוסיה להיות ברווחה כלכלית בשביל להביא ילדים, אם יש לך מקצוע, ארש על הכתפיים, רצון לעבוד ולבנות משפחה, לך על זה.

טוב, עם גישת ה"יהיה בסדר" באמת אי אפשר להתווכח.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, איציק נ. כתב:

הגוף שלנו הוא דבר אחר לגמרי אם אתה בן 30 או אתה בן 40. הגוף בהחלט משתנה ואתה תרגיש את זה באיזור ה 40.

רק מלקרוא את המשפט הזה הברך שלי אמרה איי! 

בחיי אחרי גיל 38 הברך והגב התחתון שלי פיתחו מוח משלהם. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע יש גם מרכיב גנטי וסגנון חיים. אני בגיל 35 נמצא בכושר גופני שנות אור יותר טוב ממה שהייתי בגיל 25. 

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כיוון שאתה מתאמן. לא יעזור כלום, אנחנו מתחילים להתנוון סביב גיל 20. בהתחלה זה לא מורגש אבל בגיל 40 פתאום מתקשים לראות ובגיל 60 לשמוע וכו'. הכושר המשופר שלך הוא כיוון שאתה מתאמן ומבטא את הפוטנציאל שלך, בעוד שבגיל 25 כנראה היית בטטת כורסא עם פוטנציאל מבוזבז.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, איציק נ. כתב:

תאמין לי, אתה לא רוצה להביא ילד בגיל 40 ושתהיה בן 60 יסתובב לך teenager \ חייל בבית שיחליט שהוא נשאר עד גיל 30 בבית (ואתה כבר בן 70 עם רגל אחת בקבר).

הגוף שלנו הוא דבר אחר לגמרי אם אתה בן 30 או אתה בן 40. הגוף בהחלט משתנה ואתה תרגיש את זה באיזור ה 40.

כשאני הייתי בשנות ה-20 לחיי אמרו לי חכה חכה תגיע לגיל 30 הגוף משתנה לחלוטין. היום אני בן 35 בכושר גופני יותר טוב מאי פעם. שלא תבין לא נכון הגוף בהחלט משתנה, אבל יש גם השפעה ענקית של סגנון חיים האוכל שאנחנו אוכלים, עבודה, יכול לווסת לחץ והמון פסיכולוגיה. 

אם תחשוב שבגיל 70 תהיה עם רגל אחת בקבר זה יתגשם ואני רואה את זה המון על הורים של חברים שלי וגם על הורים שלי ששכנעו את עצמם שבגיל 67 הם חולים ועוד שנייה קורונה מחסלת אותם. הרבה נמצא בראש. מצד שני יש אנשים שבגיל 70 הולכים לחדר כושר, ממשיכים לעבוד וקורעים את העולם בטיולים. it can go both ways. 

Just now, sperial כתב:

זה כיוון שאתה מתאמן. לא יעזור כלום, אנחנו מתחילים להתנוון סביב גיל 20. בהתחלה זה לכ מורגש אבל בגיל 40 פתאום מתקשים לראות ובגיל 60 לשמוע וכו'. הכושר המשופר שלך הוא כיוון שאתה מתאמן ומבטא את הפוטנציאל שלך, בעוד שבגיל 25 כנראה היית בטטת כורסא עם פוטנציאל מבוזבז.

אני מתקשה לראות מכיתה ו'... תשמע אין ספק שהגוף משתנה. הנקודה שלי ששגרת חיים נכונה יכולה להאט משמעותית את השחיקה של הגוף. יעיד על כך מאמן שלי שתחת ידיו עברו מאות אנשים במהלך השנים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...