Jump to content

halperin96

 • פרסום הודעות

  2,969
 • תאריך הצטרפות

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  1

halperin96 שיחק אותה בתאריך אפריל 11

התכנים של halperin96 היו האהובים ביותר!

מוניטין

145 טוב

אודות halperin96

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

 1. halperin96

  מה דרוש כדי להקים עסק?

  ואת החמורים אמא כובשת בבית?
 2. halperin96

  רכב מהעבודה - כדאי ?

  יש לך רכב כרגע? כמה אתה נוסע? האם אתה משלם השכרה או רק גילום מס? האם יש הגבלה על דלק או נסועה מצד החברה?
 3. את התמותה אתה מחשב מסך אלה שהגיעו לאשפוז או מסך החיוביים לבדיקה?
 4. בהנחה ואתה צודק,ויש הדבקה של הוירוס בצורה נרחבת בבתי ספר,מה הטעם לבדוק את הילדים? רובם המכריע יעבור את הוירוס בלי השפעה על מערכת הבריאות,זה נטו לשחק עם המספרים. מצאו 1200 חולים אז יש עליה התחלואה,אבל רובם ילדים אז אין השפעה על מערכת הבריאות,הדבר היחיד שהם יעשו זה להוריד את אחוזי התמותה הכוללים מהנגיף.
 5. halperin96

  מה דרוש כדי להקים עסק?

  העיקר אל תקים מסעדה או מקום שמוכר אוכל מוכן. שיעור הנפילות שם גבוה מאוד וההתאוששות לא קלה.
 6. halperin96

  מה דרוש כדי להקים עסק?

  בשביל לתקן מחשבים ככל הנראה תצטרך פחות הון עצמי מאשר בשביל פתיחת בית דפוס. אין לי מושג כמה עולה מכונת דפוס אבל אני כן יודע כמה עולה המברג ששוכב אצלי במגירה. לתקן מחשבים זה שוק דיי מת,מחשבים שורדים המון והחדשים דיי זולים. לא זוכר מתי בפעם האחרונה מישהו שאני מכיר נזקק לתיקון מחשב. אין לי סטטיסטיקות,אבל אם העסק שלך לא דורש השקעה גדולה(תיקון מחשבים) תפתח עמוד פייסבוק ושום מודעה בעיתון המקומי. מקסימום הפסדת כמה שקלים,לא משהו שאי אפשר להתאושש ממנו.
 7. לא ייתן לך כלום ושום דבר. אין פיתוח רכב בארץ,למעט חברה אחת קטנה התחום מת.
 8. אלו התנאים שבהם האיש הנחמד שלפני ציין שהעסקה סבירה, אמרתי שלדעתי בתנאים אלו היא מאוד משתלמת והייתי שוקל לבצע אותה בעצמי. כתחבורה בסיסית הרכב יעשה את העבודה,בעיקר אם נוסעים לא הרבה,גם אחרי שירות צבאי משמעותי.
 9. בסופו של דבר,הרוב יכולים להסתדר בלי רכב,המשוואה היא יותר פשוטה. האם הזמן שהרכב חוסך לי שווה לי את העלות שלו?-התשובה לכך משתנה כפונקציה של השכר,איזור המגורים והעבודה ואפילו הגיל. לגבי גישת החיים רק פעם אחת,קנית רכב ב100 אלף שקל בגיל 22,בגיל 24 החלטת שאתה רוצה להתחיל ללמוד וקורים 2 דברים: 1.יש לך פחות כסף להתחיל איתו את הלימודים,בשנתיים הראשונות קשה לעבוד ולכן תצטרך לתת עוד שנה בעבודה ולדחות את הלימודים. 2.התרגלת לרכב ותמשיך להחזיק אותו גם בלימודים,מה שיגדיל לך את ההוצאה החודשית ושוב יחזיר אותך ל-(1) עם עוד והצאה לדאוג לה. נניח ואני "זורם" עם הרעיון שלך ושלכל אחד צריך להיות רכב,למה דווקא אחד ב110 אש"ח עם ביטוח שיעלה 7-8 בשנה וטיפולים יקרים במורשה? קח רכב יד שניה בחצי-שליש מחיר עם מחיר ביטוח שיעלה חצי. יכול להגיד שאני קניתי רכב באיזור ה50 אלף שקל,ובדיעבד הייתי צריך לקנות אחת ב25-35 וקצת הגזמתי. זו הייתה הוצאה מוגזמת ביחס למצב שבו אני נמצא בחיים למרות שיש לי בסיס להוציא כזה סכום,ועדיף היה אם נשאר בצד למקרה ו... לגבי הוצאות: 1.ביטוח 360 בחודש(פריסה שנתית) 2.טסט 150 בחודש(פריסה שנתית) 3.טיפולים 500 בשנה 4.דלק כמה שתשתמש 5.שטיפה,עץ ריח,פנצ'ר עוד 50-60 שקל בחודש.
 10. התשובה מאוד תלויה במגרש ממנו קנית. אם מכלמוביל הייתי פחות מודאג,אם זה מגרש קטן שמנסה לצמצם הפסדים על הרכב,הייתי מבקש קצת יותר פרטים ואחריות. תתחדש על הרכב! עריכה:הייתי מבקש פרטים ואחריות משניהם,אבל אם התיקון בוצע על ידי חברה מוכרת הייתי פחות בפאניקה.
 11. אנשים יושבים על הגדר. מפרסמים את הרכב בלי שהוזמן אחד חדש וסתם מנסים למכור או לראות מה העיניים בשוק. בסדר למי?
 12. רכב עד 10,000 שקל בן 5 עם אחריות על מנוע וגיר זה לא הימור אלא קניה דיי בטוחה עם סיכון נמוך. אם אלה יהיו התנאים אני אמכור את המאזדה ואעבור לאטראג׳,אם תהיה אחריות שנתיים ב10 אלף אין יותר מידי מה להפסיד.
 13. שוב,הוא כבר אמר לך אבל אתה מסרב לקבל את זה. עדיין יש סיכוי להידבק,הוא לא ירד לאפס מוחלט! א-ב-ל אם יקבעו בקופת חולים שעות למבוגרים שבהן תהיה הקפדה יתרה על ריווח בין תורים או חיטוי או אנאערף מה שצריך להיעשות. ואם יילך לסופר בשעות מתות כשממש אין ברירה יחסית ויעשה משלוח. או שכשצריך לתקן מכונת כביסה יבקש מאחד הילדים לבוא ולעזור לו(הוא גם יכול להיות עם מסיכה ולבקש מבעל המקצוע להיות עם אחת). אז תספר לי על מבוגר ערירי ללא ילדים/שכנים שיכולים לעזור לו וגר מעל סופר שמפוצץ 24/7,מה נעשה...אי אפשר להציל את כולם. אף אחד לא חסין ב100%,אבל אם עכשו בן אדם ברחוב בעל %X סיכוי להידבק,בן אדם מבוגר שיקפיד על ריחוק בצורה יתרה יהיה בעל %0.1 להידבק. בבתי אבות צריך ליישם נוהל חילוף עובדים כלשהו. אלו דברים שדורשים הסתגלות מערכתית ואישית,אבל להגיד "בואו ננעל את כולם בבית עד להודעה חדשה" כבר מזמן לא הפתרון וכולם הבינו את זה.
×
×
 • Create New...