Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עלות מחייה למשפחה צעירה פלוס ילד בן שנה וחצי

Jeka88
שימו לב! השרשור הזה בן 1380 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כימאי, עםצכל התחושה הסובייקטיבית שלך, גם הגוף וגם הנפש משתנים עם השנים. בין השאר זה כולל תהליכים ניווניים שאינם נראים מבחוץ. אז נכון שלבעלי כושר גופני גבוה תחזית בריאות הרבה יותר טובה, אבל זה לא ביטחון של 100%. ושיהיה לך ברור, השקעה של שעה ביום (לפחות) בכושר גופני היא ההשקעה הטובה ביותר שיש.

ובכל זאת, בגיל 30 היכולת שלך להכיל את העוללים גדולה מאשר בגיל 40, פיסית ונפשית. באיזה מקום אני מקנא בחברי שחוגגים בר מצווה לנכדים, בעוד שהבן הבכור שלי אולי חושב על ילד בעוד כמה שנים. מצד שני, הכלכלה עושה את שלה, הלימודים הארוכים משפיעים, ולא תמיד אתה בשל לזוגיות ולהורות בגיל 22. 

עריכה: על האמור לעיל הוא כאשר הכל תקין. כאשר הזוה נכנס לסיפטר של קשיי פוריות העניין מסתבך בהרבה, גם כיוון שהסיכון עולה עם הגיל והן כיוון שהטיפולים ממושכים, שלא לדבר על הסיכון בהם.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 229
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

וה"בראש" הזה קריטי. אתה עדיין יחסית צעיר, אבל אם וכאשר תהחה אבא (ואני מאחל לך את זה מכל הלב, ושלא יקח יותר מדח זמן) תבין שגם ב"בראש" וגם ה"בגוף" לא נהיים יותר טובים אחרי גיל 30-35. אפילו אם אתה בכושר טוב אתה הופך יותר מסורבל ופחות סבלני וכו'.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, sperial כתב:

וה"בראש" הזה קריטי. אתה עדיין יחסית צעיר, אבל אם וכאשר תהחה אבא (ואני מאחל לך את זה מכל הלב, ושלא יקח יותר מדח זמן) תבין שגם ב"בראש" וגם ה"בגוף" לא נהיים יותר טובים אחרי גיל 30-35. אפילו אם אתה בכושר טוב אתה הופך יותר מסורבל ופחות סבלני וכו'.

בתור בן בכור ואחות שקטנה ממני ב17 שנים כמעט,עם הזמן ההורים נהיו יותר סבלניים ורגועים.

רואים את זה במעבר לדור הבא,עוד לא פגשתי סבא וסבתא עצבניים או חסרי סבלנות.

אני בדעה של להביא ילד כשכבר יש ראיה כלכלית לכמה שנים קדימה.

המון ויכוחים,סכסוכים ולחצים מגיעים מבעיות כלכליות,ילד שגדל בלי אלה לדעתי יגדל יותר טוב.

עריכה אחרונה על ידי halperin96
  • רעיון טוב! 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע יש גם מרכיב גנטי וסגנון חיים. אני בגיל 35 נמצא בכושר גופני שנות אור יותר טוב ממה שהייתי בגיל 25. 

ממש מסכים לגבי סגנון החיים והדרך שבה אנחנו מתייחסים לגוף שלנו. אני יותר מעשר שנים מעליך ומרגיש חזק יותר מאשר שנות העשרים והשלושים שלי .

בגלל שהילדים שלי גדלו יש לי יותר זמן פנוי לתחזק את הגוף ולעסוק בספורט.

מסוגל לרוץ למרחקים גדולים יותר ולצאת לרכיבות ארוכות יותר ללא מאמץ מיוחד והכנות.

בקבוצת האופניים שלי יש חברה מבוגרים ממני ב10-15 שנה, חלקם עם נכדים. הם "נותנים בראש" לרוכבים צעירים מהם בעשרים ואפילו שלושים שנים שלא שומרים על שגרת ספורט.

כמובן שיש גם עניין גנטי ומחלות אחרות אבל בגדול שגרת ספורט ואורח חיים בריא עושים רק טוב.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבא וסבתא זה סיפור שונה. אתה לא יכול להשוות את תפקידם לזה של ההורים.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, sperial כתב:

סבא וסבתא זה סיפור שונה. אתה לא יכול להשוות את תפקידם לזה של ההורים.

אני לא מדבר על התפקיד,אלא עם האווירה.

אנשים נרגעים עם השנים.

אני הרבה יותר רגוע ומבליג עכשו מאשר הייתי בגיל 18-20,ואני כולה בן 25 עכשו,לא עברו 20 שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד גיל 36 אני הייתי בכושר סביר ושמרתי על זה ככה - התאמנתי בחדר כושר, שחיה וכך הלאה.

איפשהו בגיל 38 טיפלתי ברכב ויצא לי קנאק קטן מהברך השמאלית - עד היום אני סובל מזה, אם אני יושב כמה דקות על הרצפה עם רגל מקופלת בחיי שקשה לי לקום מיד. 

וגם הגב התחתון שלי כבר ממש לא מה שהיה פעם - כואב לי יותר מהר ונתפס יותר מהר. 

פחות או יותר זה די בא לי ב"בום" שאני כבר צריך לשנות הרגלים ולעשות דברים אחרת והאמת היא שכרגע, אני במנוחה מוחלטת אחריה אני צריך להחליט איך ולאיזה אימונים אני חוזר. 

בשלוש שנים האחרונות אני הרבה יותר עייף באופן גורף והילד הקטן רק בן 4 - ביחד עם עבודה בהייטק, שני ילדים, ועד בניין וניסיון גם לתחזק את התחביבים שלי ואת עצמי - זה לא כל כך עובד טוב. 

ואני לא חושב בשום צורה שאחרי גיל 50 גם אם שוק ההייטק עדיין ירצה בי - שאני בהכרח ארצה בשוק הייטק. 

לרובנו יש את הכוח והיכולת לייצר כלכלה יציבה בטווח גילאים מסויים. לא כל אחד נולד כריש שנשאר כזה גם בגיל 70. 

וזה אומר שצריך כל הזמן להיות במודעות לעתיד שלנו אבל זה גם אומר שצריך למצוא את הרגע שבו בן אדם אומר לעצמו - עכשיו זה הזמן שלי להנות - ולקוות שיהיה אפשר לאמר את זה גם אח"כ או לפחות למשך הרבה מאוד זמן. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, halperin96 כתב:

עוד לא פגשתי סבא וסבתא עצבניים או חסרי סבלנות.

רוני רון.

אבל ברצינות רגע, התפקיד של סבא וסבתא יותר פשוט מהתפקיד של ההורים.

אם תקח ילד ותוריד מזמן הטיפול בו את כל השעות המרגיזות והקשות, תקבל תפקיד של סבא וסבתא. וגם כשיש רגעים קשים עבור סבא וסבתא, הם מועטים ולא שוחקים לעומת תפקידם של ההורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, EliC25 כתב:

רוני רון.

אבל ברצינות רגע, התפקיד של סבא וסבתא יותר פשוט מהתפקיד של ההורים.

אם תקח ילד ותוריד מזמן הטיפול בו את כל השעות המרגיזות והקשות, תקבל תפקיד של סבא וסבתא. וגם כשיש רגעים קשים עבור סבא וסבתא, הם מועטים ולא שוחקים לעומת תפקידם של ההורים.

קראת מה כתבתי בתגובה הבאה?

כנראה שלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.4.2020 בשעה 21:07, Jeka88 כתב:

שכ"ד - 4600

הוצאות חודשיות נלוות לדירה פר חודש(ארנונה,מים,חשמל,גז,אינטרנט,וועד בית,סלולר) - 1400

אחזקה ממוצעת של שני רכבים(ללא ירידת שווי אבל כולל ביטוח,דלק,טסט וטיפולים) - 3000

גן של הילד - 2850

הלוואות - 3000

אוכל+טואלטיקה+סופרפארם - 4000

בילויים - 600-800

השרשור הזה כבר גולש למחוזות רחוקים מהתוכן המקורי.

אני רק אוסיף מקריאה של החומר

שתכנון כלכלי נכון הולך יד ביד עם תכנון החיים.

1.מיקום הדירה ביחס למקום העבודה וביחס להורים שיכולים לעזור

משפיע גם על שכר הדירה וגם על הוצאות הניוד בין המיקומים.

2.הוצאות גן פרטי מול גן עירייה 

3.הלוואות שאולי ניתן לצמצם בעזרת תכנון פיננסי נכון 

4.אוכל טואלטיקה וסופרפארם שלדעתי יש הרבה בשר ואפשר לצמצם 

מי שרוצה להרחיב את המשפחה 

חייב לחשוב על כל אילו לפני שהוא קופץ למים 

כי במצבך אתה עלול בקלות להכנס לחובות וזה לא יגמר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, halperin96 כתב:

קראת מה כתבתי בתגובה הבאה?

כנראה שלא.

לא חביבי, כי כתבנו את התגובות שלנו במקביל. שתה כוס מים.

עדיין, אני לא מסכים איתך.

זה נכון שמבחינת אישיות נהיים יותר רגועים בגיל מבוגר, אבל הטיפול בילדים עבור סבא וסבתא ועבור הורים הוא לא אןתו דבר. לא בגלל הנקודה בחיים ולא בגלל התפקיד עצמו. האופי הוא מרכיב לא מרכזי בהתנהגות בסיטואציות האלו.

עריכה אחרונה על ידי EliC25
  • משעמם 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, sperial כתב:

@ChemGuy85 וכמה אנשים בכלל פונים לרו"ח\יועץ מס? אתה לא רואה את המסה שמקבלת תלוש שכר ולא מבקשת חישובי מס.

@khalil ב"דור הקודם" (כנראה שכוונתך פחות או יותר לדור שלי, הבומרס) מבנה ההכנסות וההוצאות היה שונה לחלוטין. קשה מאד להשוות לדור הנוכחי. ויש כם עניין חברתי, למגזרים שונים דרישות וצרכים שונים. אי אפשר להשוות את מבנה ההוצאות של חילוני תושב תל אביב לזה של חרדי בבני ברק השכנה או של ערבי מעיר במשולש, גם אם כולם מהנדסים באותו תחום ובאותה חברה. וזה בגדול, ההוצאות שונות גם ברמה האישית.

אין הבדל בין ערבי עירוני (נצרת, חיפה  ושפרעם) לבין יהודי חילוני, אותם אתגרים כלכליים, אותם מגבלות, גם במשולש זה די דומה היום.

היום רוב הנשים עובדות, כולם שמים את הילדים בגנים (שיותר זולים אבל גם המשכורת נמוכה), מחירי הדיור גבוהים מאוד (דירת 4 חדרים בנצרת יותר יקרה מעפולה ומגדל העמק, ורק טיפה מתחת לקריות), אתה חיפאי, שים לב למחירי הדיור באזורים הקרובים לחלק הערבי בחיפה, הם הרבה יותר יקרים מנווה שאנן לדוגמא, אפילו שכונות יקרות להחריד כמו התשבי סובלות\נהנות מפלישה ערבית, חברים שלי רנו שם דירה ב2.5 מליון ומשלמים 1000 ש"ח בחודש ארנונה וועד בית.

הנקודה היא שאי אפשר לחכות שהכל מסתדר בחיים עד שמביאים ילדים, ועובדתית, הילודה מאוד גבוהה, למרות שרוב האנשים הם עם משכנתא.

בן אדם אחראי, עם מקצוע לא אמור לסיים דירה, ולחסוך עד שמביא ילד.

ד"א, אין דבר שיותר מפקס ומסדר לך את החיים כמו ילדים.

עריכה אחרונה על ידי khalil
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קצת מופתע ממה שאתה כותב על מחירי הדיור בנצרת ושפרעם. מעניין לבחון גם את נושא המיסוי שהוא מרכיב משמעותי בעלויות, בדיוק כפי שאתה מספר על חברך בחיפה.

התהליכים העוברים על החברה הערבית מרתקים. אני רואה אותם אצל העמיתים ואצל הלקוחות, אבל הם נושא לדיון עם השתתפות אנשים שמתעמקים בהם, לא מבט שטחי של צופה מהצד.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני 40 דקות, khalil כתב:

בן אדם אחראי, עם מקצוע לא אמור לסיים דירה, ולחסוך עד שמביא ילד.

בניגוד לאגדות של דור-שניים מעלינו, ילד לא באמת מביא את הממון והכלים שנחוצים לגידול שלו.

אדם אחראי לא חייב כמובן להיות בעלים של דירה ואיזה 6 ספרות בעו"ש כדי לאפשר לעצמו ילד,

אבל הוא בוודאי חייב להיות מסוגל לתת לו חיים הוגנים וראויים.

מי שעושה את זה בלי שכל (ויש לנו המון דוגמאות מסביב), רואים מצויין מה קורה איתו ועם הילדים שלו.

לפני 40 דקות, khalil כתב:

ד"א, אין דבר שיותר מפקס ומסדר לך את החיים כמו ילדים.

ילד זה הדבר הכי גדול בחיים, לטוב ולרע.

• אהבתי 1

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...