Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עלות מחייה למשפחה צעירה פלוס ילד בן שנה וחצי

Jeka88
שימו לב! השרשור הזה בן 1402 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הם מרוויחים יותר ממה שנדמה לך,או הורים שנותנים גם למחיה שוטפת.

בנוסף אין לך מושג אם הם חיים בהלוואות או לא.

קליאו רכב בסדר גמור לזוג+1.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 229
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

@stum אתה מתאר חלק מההוצאות, אבל לא כותב דבר על ההכנסות. אם אשתך סטודנטית ואתם חיים על משכורת אחת או משכורת פסיק משהו, ואתה לא באיזו קטגוריה גבוהה, אז ההתנהלות שלכם נראית הגיונית לגמרי. כמובן בתלות בהכנסות הנוכחיות, ההכנסות הצפויות והתכניות לעתיד. דרך אגב, קצב תחלופת ציוד של תינוקות הוא כזה שבהחלט מצדיק "מיחזור" שלו מבני משפחה שגמרו עם השלה, ומצד שני, שמירת הציוד עבור הילד הבא.

ואנימסכים לגמרי עם @halperin96   - סופרמיני יכולה להספיק למשפחה עם 1-2 ילדים (ובדוחק גם עם שלושה אם אין בעיית מושבי בטיחות), כמובן בתנאי שיש תא מטען סביר (והקליו זכורה לי כבעלת תא מטען גדול יחסית לקטגוריה. יש עדיפות מה לשעטנזים של סופרמיני עם תא מטען נפרד, פעם היתה לקליו גרסה כזו מתוצרת טורקייה). 

לגבי זוגות אחרים - אף אחד לא פותח לפניך את ספרי החשבונות שלו ולא מתאר לך את היחסים שלו עם הבנק, אז אל תנסה לעשות ספקולציות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, khalil כתב:

תתחדש על הקשקאי.

הבת שלי רוצה להחליף את ריקודי בלט בכדורעף או כדורסל, ואין קבוצה בעיר שלי (נצרת), מכיר מקום מקצועי בסביבה שמאמן ילדים קטנים (6-7)? ממליץ בכלל להתחיל מהגיל הזה?

היי,

בנצרת יש את מכבי נצרת ואורטודוקסיות נצרת בכדורסל בנות. כמו כן יש באיזור את יפיע, הפועל עמק יזרעאל, הפועל גלבוע מעיינות, איכסאל, עילוט ועוד כמה שברחו לי מהראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 30.4.2020 בשעה 13:37, Gosser1860 כתב:

(סליחה על האוף טופיק של האוף טופיק)

גוף חטוב מאוד ומאסת שריר מרשימה מאוד. זה מאוד קשה להיראות ככה בלי לעשות סייקלים של מאסה-חיטוב בתוספת כמה תוספים (אהמ אהמ). ואם הוא שנה שלמה נראה ככה ללא שינוי (מעלה סרטון כל שבוע סופר חטוב וסופר שרירי), תיהיה בטוח שהוא מסתף וזה לא קריאטין או BCAA.

רוב הגורואים האלה לא טבעיים. זה בסדר. גם רוב האתלטים המקצוענים בעולם לא טבעיים (כדורגל, כדורסל, אופניים וכו'), גם החובבנים החזקים לא טבעיים..

עכשיו שחזרנו לחדר כושר קל מאוד לראות מי השתמש בחומרים ומי לא. משתמשים בחומרים איבדו מאסת שריר כמו בלון שהוציאו ממנו את האוויר. טבעיים ירדו מאסה בקטנה.

לפני 8 שעות, stum כתב:

אתמול בערב אני אישתי דנו בנושא שאיך זה הגיוני שלפי ההכנסות שלנו - אמורים לחיות די טוב.

לנו אין הלוואות כלל.

נכון, יחס הכנסות-הוצאות שלנו, הוא "מעולה".

בפועל אנחנו מתפשרים וחיים בלפחות 4-5 רמות חיים נחותות ממה שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו (צדק מי שאמר - למשך זמן זה באמת קשה)

למה החלטת שאתה חי לא טוב? 

א. אין לכם חובות כלל

ב. אתם בונים הון עצמי למרות שיש לכם ילד קטן 

זה כבר מעמיד אתכם במצב הרבה יותר טוב מרוב האנשים במדינה הזאת. 

ציטוט

עכשיו בוא, תצא החוצה, הרבה מאוד גרים בדירות חדשות, מעלית, מרפסת, ספורטאג' בחנייה הפרטית, וכו'

הרבה מאוד טסים לחו"ל (עזוב קורונה רגע) ואם לא חו"ל אז חופשה בארץ (שזה יותר יקר כן?) .

לי אישית - לא ברור איך אנשים עם רמת הכנסה, שהיא לא של הייטק(וגם אלו שכן) עם ילד אחד כן ? שלא נדבר על יותר,

מצליחים לחיות במדינה הזאתי מבלי להיכנס למינוס מתגלגל.

איך אתם יכולים רבאק איך כולם פה לא קורסים כלכלית ?? מה אתם יודעים, שאני מפספס ?

תראה יש המון אנשים שבאמת מרוויחים הרבה מאוד כסף, אבל יש גם הרבה אנשים שנראים טוב כלפי חוץ, אבל הם חיים במינוס מתגלגל וחובות כרוניים. נפתחת קרן השתלמות מכבים שרפה. מתפטרים מהעבודה, מושכים פיצויים ומכבים שרפה. מקבלים כסף מהמשפחה מכבים שרפה. מקבלים ירושה מכבים שרפות ואולי קונים דירה. ככה מתגלגלים.  

דירה חדשה, מעלית, ספורטאג בחנייה זה נחמד, אבל האנשים האלה הם עבדים של הבנק אין להם יכולת להיות דקה מובטלים והחובות שלהם גורמים להם הרבה מאוד נזקים נפשיים מאחורי הקלעים. כלפי חוץ אתה רואה את הדירה החדשה והספורטאג בחנייה, אבל אתה לא רואה את הפיצוצים שיש להם בבית ואת הלילות חסרי שינה. 

כפי שכתוב בתנ"ך. לפחות אתה לא עבד.

The rich rule over the poor, and the borrower is slave to the lender

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים חיים על הלוואות, לוקחים משכנתאות מפגרות (הרבה מעבר ל-30% מהנטו) והמון המון עזרה מההורים.

ההתנהלות הכלכלית הזאת מתאימה לעולם שבו הריבית היא אפסית והכסף הוא למעשה בחינם.

אבל (וזה אבל גדול) ברגע שהריבית תעלה אפילו קצת, תהיה פה קטסטרופה.

זו בדיוק ההתלבטות של כל הבנקים המרכזיים בעולם, הם מבינים שצריך לעלות ריבית, אבל הם גם מבינים שהציבור כל כך התרגל לחיים בצל הריבית הנמוכה שהעלאה של הריבית, אפילו הקטנה ביותר, עלולה לגרום לכאוס מטורף.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, ChemGuy85 כתב:

עכשיו שחזרנו לחדר כושר קל מאוד לראות מי השתמש בחומרים ומי לא. משתמשים בחומרים איבדו מאסת שריר כמו בלון שהוציאו ממנו את האוויר. טבעיים ירדו מאסה בקטנה.

למה החלטת שאתה חי לא טוב? 

א. אין לכם חובות כלל

ב. אתם בונים הון עצמי למרות שיש לכם ילד קטן 

זה כבר מעמיד אתכם במצב הרבה יותר טוב מרוב האנשים במדינה הזאת. 

תראה יש המון אנשים שבאמת מרוויחים הרבה מאוד כסף, אבל יש גם הרבה אנשים שנראים טוב כלפי חוץ, אבל הם חיים במינוס מתגלגל וחובות כרוניים. נפתחת קרן השתלמות מכבים שרפה. מתפטרים מהעבודה, מושכים פיצויים ומכבים שרפה. מקבלים כסף מהמשפחה מכבים שרפה. מקבלים ירושה מכבים שרפות ואולי קונים דירה. ככה מתגלגלים.  

דירה חדשה, מעלית, ספורטאג בחנייה זה נחמד, אבל האנשים האלה הם עבדים של הבנק אין להם יכולת להיות דקה מובטלים והחובות שלהם גורמים להם הרבה מאוד נזקים נפשיים מאחורי הקלעים. כלפי חוץ אתה רואה את הדירה החדשה והספורטאג בחנייה, אבל אתה לא רואה את הפיצוצים שיש להם בבית ואת הלילות חסרי שינה. 

כפי שכתוב בתנ"ך. לפחות אתה לא עבד.

The rich rule over the poor, and the borrower is slave to the lender

בול!!

מכיר המון כאלה שחיים כמה רמות מעל מה שהם יכולים להרשות לעצמם בשביל השופוני.

עריכה אחרונה על ידי Jeka88

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו עם הכנסה דומה של 21 (כ 14500 אני והיא 6500) אש''ח בחודש, 3 ילדים וספציפית השנה אנחנו מסיימים את החודש בכך שלא נשאר כסף בצד, לפעמים נכנסים לגירעון קל ומאזנים אותו אח''כ (אשתי מורה, לוקחת קייטנה בקיץ שזה עוד איזה 8 אש''ח חוץ מהמשכורת הרגילה, כמו כן דמי הבראה של שנינו שגם הם נכנסים בקיץ עוד כ 8 אש''ח ומאזנים את הדברים).

משלמים השנה על 2 גנים פרטיים (וגן עיריה בנוסף שזה דיי גרושים) שביחד עולים לנו 4800 ש''ח, מחזיקים רכב אחד, שכ''ד נמוך משמעותית משלכם וחוסכים פה ושם ליום שחור.

שכחתי הלוואות, החזר של 1900 ש''ח בחודש וגם על תקופות של לימודים בזמנו שחיינו על משכורת אחת ושילמנו על לימודים של אשתי.

Sent from my MI 9 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, stum כתב:

לי אישית - לא ברור איך אנשים עם רמת הכנסה, שהיא לא של הייטק(וגם אלו שכן) עם ילד אחד כן ? שלא נדבר על יותר,

מצליחים לחיות במדינה הזאתי מבלי להיכנס למינוס מתגלגל.

איך אתם יכולים רבאק איך כולם פה לא קורסים כלכלית ?? מה אתם יודעים, שאני מפספס ?

מכיר כמה כאלה.

בגדול, התשובה היא -

שורפים כל שקל שנכנס (סליחה, שורפים כל שקל שיודעים שאמור להכנס) + תמיכה מסיבית מההורים. לפעמים גם משני הצדדים.

כמה פעמים כבר שמעתי מישהו אומר ״יש לי X00,000 בחיסכון כי אני חוסך מגיל 14!״ ואז מגלה שהוא\היא כבר עברו את ה 30 ועדיין מקבלים תמיכה מלאה מההורים 🤷‍♂️ 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

התכנון המקורי כשקנינו את הפיג׳ו לפני שנתיים היה שכשיוולד לנו ילד היא תקבל אותה,ואז היא רצתה ג׳יפון אז קנינו לה קשקאי 2011(אגב לא יודע למה אבל היא ממש חולה על הקשקאי הזה),אז עכשיו נוצר מצב שיש לנו שני רכבים גדולים שיכולים לשמש כעיקריים בבית ואין לנו צורך בשני רכבים גדולים,התכנון הוא שהקשקאי שלה יהיה הרכב עיקרי,ונמכור את ה308 ובמקומה נקנה רכב באיזור ה20 אלף(מאזדה 3/6 ועוד כמה אופציות מהשנים 2008 ומעלה)בשבילי שישמש אותי לנסיעה לעבודה בלבד ועל הדרך הכסף ש״נחסוך״ בין המכירה והקנייה  

יילך לצמצום ההלוואה,כמובן שלא אמכור את הפיג׳ו במחיר זנות למרות שיש אותו בכמויות ביד 2 ובחברות הליסינג אבל אני מאמין שיגיע קונה ויידע להעריך את מצבו האמיתי(טופל רק בחלפים מקוריים ורק בזמן) ויבין שה308 שיש לי טובה יותר מכל מה שמוכרים בחברות הליסינג למיניהם למרות שבחברות הליסינג יתנו מימון ו״אחריות״..

במידה ולא יגיע קונה כזה אז ה308 תישאר איתי.

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק דבר אחד אני לא מבין,

איך אנשים פה זוג + ילד, כותבים שההוצאה החודשית בסופר / מכולת = 1500 - 2000 ש"ח.

הוצאות סופר זה בגדול הוצאות המחיה השוטפות, אוכל חומרי ניקוי וכו',

אני זוג + 2 לא יורד מ 5/6 בחודש?! לא חסכן אבל ממש לא טיפוס שקונה כל דבר שזז..

מה אני מפספס?

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי לא ברור. אנחנו זוג ומגיעים ל1300-1700 בחודש הוצאות קניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אנשים שיש להם סידורי אוכל בעבודה - חדר אוכל או לחילופין כרטיס תןביס/סיבוס.

זה לבדו שווה בערכו כ-500 שח לראש בהוצאות על 22 ארוחות צהריים בחודש.

שלא נדבר על ארוחות בוקר וערב שגם יש בחלק ממקומות העבודה...

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, איצי בר כתב:

רק דבר אחד אני לא מבין,

איך אנשים פה זוג + ילד, כותבים שההוצאה החודשית בסופר / מכולת = 1500 - 2000 ש"ח.

הוצאות סופר זה בגדול הוצאות המחיה השוטפות, אוכל חומרי ניקוי וכו',

אני זוג + 2 לא יורד מ 5/6 בחודש?! לא חסכן אבל ממש לא טיפוס שקונה כל דבר שזז..

מה אני מפספס?

איצי -

אני באותו מצב כמו פות"ש - נשוי + ילד בן שנה וחצי. עושה הזמנות גדולות מרמי לוי והשלמות/דברים ספציפיים כגון דברי חלב מחנויות באזור שלי (שופרסל, טיב טעם, ירקן) שהוא יקר מאוד. בחודשים שאנחנו יותר בפוקוס ושליטה על מה שאנחנו מזמינים אנחנו באזור ה-2,000 בחודש אבל זה אומר שאנחנו מבשלים הרבה וכמעט לא קונים דברים מוכנים/ארוזים. אבל מה, לא מוותרים בצד האיכות בכלום ואוכלים הרבה דגים, פירות ים, בשר טוב וגם דברים אורגניים. אבל, אם אפילו טיפה הרסן משתחרר (שכחנו להזמין מרמי לוי ונתקענו בלי והלכנו בלית ברירה לשופרסל), בקלות אפשר להגיע לכפול.

עוד נקודה (כאובה) - אם אלו ההוצאות שלך, אני מוכן להתערב איתך שהמון המון אוכל נזרק לפח (גם אצלי). צריך פשוט להתרגל לכך שאוכלים את מה שיש ומתכננים ארוחות. זה יותר טעים, הרבה יותר בריא וגם יותר זול. 

הדרך היחידה להשתלט על הבעיה היא לייצר תקציב ורשימת קניות. תתחיל עם 5 בחודש ותגיד לכולם שכל שקל שנחסך מתחלק בין האישה והילדים לביזבוזים, אבל שבחודש הבא נק' ההתחלה היא 4.5 וכן הלאה. לדעתי תוכל להגיע לפחות מ-3 וכבר יש לך חסכון יפה.

• רעיון טוב! 1

2020 Citroën C5 Aircross 1.6 180HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם 1.3 לזוג זה ממש ממש מעט,

הסעיף של שבתות לבד עולה לי יותר מאלף ש"ח בחודש..

לפני 14 דקות, EliC25 כתב:

גם לי לא ברור. אנחנו זוג ומגיעים ל1300-1700 בחודש הוצאות קניות.

G. P. Magnus@

לא חושב שאני זורק יותר מהממוצע, אבל אולי אתה צודק,

בכל מקרה אני חושב שמי שכותב שהוא מוציא פחות מ 2000 על הסעיף הזה 

או שהוא ממש חסכן, או שהוא אוכל הרבה אצל ההורים, או שהוא מפספס משהו בחישוב ההוצאות שלו.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...