Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עלות מחייה למשפחה צעירה פלוס ילד בן שנה וחצי

Jeka88
שימו לב! השרשור הזה בן 1399 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תנסה כבר עכשיו לחשב את גודל ההוצאות שיגיעו עם הילד השני - 

ההכנסות של האשה במהלך שלושת חודשי חופשת הלידה 

עלויות מטפלת ממוצעת בתל אביב

עלויות משפחתון או גן פרטי ותכפיל את זה עד לגיל 3 

אתה תצטרך משהו כמו 4 חבילות חיתולים בחודש שזה בערך 130 שקלים

מטרנה ומזון תינוקות משהו כמו קופסא של 700 גרם לשבוע 

חבילת לידה - עגלת תינוק, עריסה, בקבוקים, סטריליזטור וכו' וכו' 

ותוסיף מעל כל זה 20 אחוז למשתנים. 

ותבין מול איזה סכום אתה נאלץ להתמודד - אשתך חייבת רכב, אתה כנראה ממש לא, אבל אתה רואה את זה אחרת- קורקינט או אופניים חשמליים אל תפסול. 

תבדוק מה שווי השוק של הרכבים שלך אם תמכור אחד מהם והוא יכסה לך את רוב העלויות העתידיות לשלוש שנים הראשונות של הילד השני - הייתי מוכר, מכסה את ההלוואה הנוכחית ואח"כ לוקח אחת חדשה על רכב כמה שיותר זול, חדש ואמין. 

ואם אתה כבר גר בתל אביב - אולי גם כדאי לחפש עבודה בתל אביב לאט ובסבלנות. 

• רעיון טוב! 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 229
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בערך. לא יזקק לחבילת לידה, הרי יש לו המוצרים מהילד הראשון. מצד שני, יצטרך ריהוט עבור אותו ילד ראשון שיזקק לפחות למיטה. בכלל, צריך לשמור מוצרים מילד לילד, ולפחו חלקם יכולים, אחרי 3 ילדים, לעבור לאחיינים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן זה ילד שני - אבל תמיד יש משהו שלא נשמר או שרוצים לקנות מחדש משהו טוב יותר או מתאים יותר. 

אצלנו רוב הדברים עברו רוטציה במשפחה אבל תמיד היו דברים שפשוט העדפנו לקנות חדשים או שנאלצנו כי מה שהיה אצלנו עבר רוטציה ועדיין היה בשימוש וזה משפחה אז לבוא ולאמר תחזירו, לא לעניין - הלכנו וקנינו חדש עם חוב וחיוך. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני כלי רכב לבית בו שני ההורים עובדים זה ממש לא מותרות.

תצאו מהמחשבה הזו שרכב זה 'עושר'. זו הוצאה הכרחית, ומכירת הרכב ורכישת רכב זול תהיה טעות במקרה של פות"ש. 

נכון שאפשר לקום בחמש כל בוקר ולעשות את הדרך לעבודה בתחב"צ, אבל פות"ש עובד למחייתו, מרוויח לא רע, ואין סיבה שיתכלב. 

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לקום כל יום בחמש ולחזור הביתה בשמונה בערב בתחבורה ציבורית בגלל ש"חסכת" על רכב ינתק אותך מהאישה והילדים ויכול להכניס אותך תוך כמה שנים לדיכאון כבד שיגרום לך לאבד את הבריאות ואולי גם את העבודה. להתכלב בצורה קיצונית זה לא בריא.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, discoTD5 כתב:

שני כלי רכב לבית בו שני ההורים עובדים זה ממש לא מותרות.

תצאו מהמחשבה הזו שרכב זה 'עושר'. זו הוצאה הכרחית, ומכירת הרכב ורכישת רכב זול תהיה טעות במקרה של פות"ש. 

נכון שאפשר לקום בחמש כל בוקר ולעשות את הדרך לעבודה בתחב"צ, אבל פות"ש עובד למחייתו, מרוויח לא רע, ואין סיבה שיתכלב. 

זה כמובן נכון במידה מסוימת רק למצב הייחודי בישראל. גם אני וגם אשתי עובדים במשרה מלאה, מטפלים לבד בילדה קטנה (אין סבתא וסבא קרובים), ומצליחים להתקיים בכיף בלי רכב בכלל. 

אבל, אנחנו גרים במרכז עיר גדולה באירופה עם תחבורה ציבורית מצויינת 24/7 וWork-Life balance ברמה גבוהה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, discoTD5 כתב:

תצאו מהמחשבה הזו שרכב זה 'עושר'. זו הוצאה הכרחית

ממש לא. 

מכירת הרכב ורכישת רכב זול תהיה טעות במקרה של פות"ש.

בסיטואציה הספציפית שלו כן. מצד שני אם הוא ימצא דרך להסתדר עם רכב אחד הוא יחסוך אלפי שקלים בחודש. 

ואין סיבה שיתכלב

יש הרבה סיבות.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, garicho כתב:

אנחנו גרים במרכז עיר גדולה באירופה עם תחבורה ציבורית מצויינת 24/7 וWork-Life balance ברמה גבוהה...

ברגע שכתבת מרכז עיר גדולה באירופה - אמרת הכל.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, discoTD5 כתב:

ברגע שכתבת מרכז עיר גדולה באירופה - אמרת הכל.

נכון. אבל תל אביב (עם הערים הגובלות) יותר גדולה מהעיר שלי פי כמה, ועדיין...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, ChemGuy85 כתב:

ממש לא. 

בסיטואציה הספציפית שלו כן. מצד שני אם הוא ימצא דרך להסתדר עם רכב אחד הוא יחסוך אלפי שקלים בחודש. 

אפשר להתווכח על זה הרבה, אבל בפועל, בגלל שכל אדם עושה את סדרי העדיפויות שלו באופן שונה מאשר חברו.

כשאני יורד מתחת לארבעה רכבים לאישתי ולי, אני מתחיל להרגיש מצוקה.

כשאני עולה מעל ארבעה רכבים אני שוב מרגיש מצוקה בגלל שאישתי לא אוהבת את זה. 

Just now, garicho כתב:

נכון. אבל תל אביב (עם הערים הגובלות) יותר גדולה מהעיר שלי פי כמה, ועדיין...

ועדיין מערכת הסעת ההמונים שלה מתאימה ללפני 150 שנים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נסיבות שצריך לבחון לעומק- אני במשך שנים לא הייתי מוכן לשמוע על השבתה של הרכב אפילו ליום אחד בגלל שחייתי בידיעה הזו - הידיעה שהתחבורה הציבורית כאן עדיין בעידן האבן. 

ואז גיליתי שיש לי אוטובוס כל 5-10 דקות 

תוסיף לזה קורקינט אני יכול לרדת מהאוטבוס בחזור רגע לפני שהוא מתחיל בכל הסיבובים בתוך העיר ופשוט לחתוך דוח הביתה.

ואז רכבת שמגיעה פעם ב15 דקות ולוקח לה סה"כ 15 דקות להגיע מראש העין לבני ברק ואז שוב הקורקינט או שאטל בחינם או הליכה רגועה ברגל (שמאריכה לי את הזמן ב15 דקות אבל לפעמים זה פשוט כיף) 

וכל זה עם לקום באותה השעה ולחזור באותה השעה! וזה כשהתחבורה הציבורית שלנו באמת טרם העדכונים שהיא כל כך זקוקה להם ושכנראה נראה אותם כאן רק איפשהו בין 2026 ל2030. 

איפה שאני חייב כאן רכב בנסיבות האישיות שלי זה כשאני עושה משמרות כוננות שהן מעבר לשעות העבודה הרגילות - שם אני לא יכול להסתמך על תחבורה ציבורית - ואז שוב, נסיבות - אני יכול לעשות את אותן משמרות מהבית. 

אז במקרה שלי - אפשר גם אפשר להסתדר בלי שני רכבים. ובכל זאת אני ממש אבל ממש לא רוצה וגם לא חייב. 

נסיבות מכתיבות מציאות וגם השקפת עולם. 

לא חייבים למכור את הרכב אבל אפשר לצמצם בו שימוש ולהפחית עלויות בהתאם. 

אפשר להחליף אותו ברכב זול יותר בתנאי שמצאת משהו ממש שמור ושאתה יודע את ההיסטוריה המלאה שלו!!! 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה זה לא פיזיקה גרעינית צריך יותר הכנסות מהוצאות + לפחות 6 חודשי שכר במונחי נטו חסכון לעת צרה. איך משיגים זה כבר עניין מאוד אישי. אפשר לתת טיפים פה ושם, אבל לכל אחד יש סיטואציה יחודית ואת החסמים הפסיכולוגיים/רגשיים שלו. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מקומות שהתחבורה בהם זוועה ולהגיע ברכב חוסך זמן וכאבי ראש.

ברמת הכנסה כזו,לגיטימי לשמור על איכות חיים גבוהה ולא להסחב שעתיים ביום בתחב"צ.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל זה השתמשתי במילה - נסיבות. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@lanosforce 

רק הגן במשך שנתיים וחצי יעלה פי 2 מהמכירה של הרכב(הרכב יכול להימכר במקסימום 38 אלף).

האשה תהיה עם הילד בנוסף לשלושה חודשי החל״ד עוד שלושה חודשים כלומר במשך שלושה חודשים מתוך השישה תהיה משכורת אחת.

בנוסף לזה יש עלויות מסביב של של חיתולים אוכל וכו׳.

לכם המכירה של הרכב בחיים לא תכסה את העלויות מגיל 0-3 של הילד השני.

מה המכירה של הרכב כן יכולה לעשות היא לצמצם את ההלוואה ב20 אלף ש״ח.

נניח לקנות איזה יונדאי i30 משנת 2008 באיזור ה18 אלף ש״ח.

עריכה אחרונה על ידי Jeka88

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...