Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכירת הפיקנטו 2018 וקניית סיריון 2008 במקום

crmadrid
שימו לב! השרשור הזה בן 2017 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איך שאני רואה את זה פיקנטו יד ראשונה 0 קמ נמכרת סביב ה70 אלף, צר לי אבל לא רואה סיכוי שתקבל יותר מ60 אלף על שלך, כמעט כל מי שיכול לגייס 60 יעדיף להוסיף עוד כמה אלפי שקלים ולחסוך את המכוני בדיקה והטרטור.. מה שאומר שיש לך הלוואה לא קטנה לקחת. מוכן לעזור לך לעשות את החישוב בשני המקרים אבל ככה באוויר נראה שגם אם תחסוך זה לא יהיה משמעותי אם מסתכלים על כל החבילה.

היום: יונדאי טוסון 22' פרימיום 2.0 ליסינג/ הונדה סיוויק האצ'בק 16'

הקודם: אאוטלנדר פרימיום 20' (ליסינג זמני) / קיה פורטה 15'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כל עוד הבחור לא ציין מה רמת הגימור של הרכב שברשותו - הכל ספקולציות...

מעריך שמדובר ב-EX, מה שמוצע ב-0 ק"מ זה LX.

בכלי רכב בגיל הזה גם הקילומטראז' מאד משחק.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה די לירות לעצמך ברגל.

הפסדת הון על הרכב שלך ברגע שיצאת איתו מהסוכנות.

למכור רכב חדש אחרי פחות משנה זה לא כלכלי בכלל.

כמו כן אין לך כסף בכלל ולכן אם תיפול על תיקון יקר בסיריון לא יהיה לך מאיפה לקנות אותו.

בנוסף לכל זה שוק היד 2 חלש, בכלל לא בטוח שמכירת הרכב תכסה את ההלוואת בועה הענקית שלקחת.

לא מספיק שאתה בוטה, אתה גם מקשקש בלי סוף וחסר מושג.

"ההון" אותו פותח השרשור הפסיד יכול להיום פעמיים "הון" תוך שנה עד שנה וחצי.

על ריביות שמעת ? או שאתה עסוק עם "הבן" או החנייה של "האישה" ?

הריבית בסכום כזה שהוא משלם זה עוד טיפול לסיריון, שהינו רכב אמין יחסית גם ככה. הרכב לא באחריות כך שכנופיית הטיפולים (אם הם עדיין כאן) יוכלו לעזור לו ביישור קו, שיחסוך לו כסף ויקל על האמינות.

"הכסף שאין לו בכלל" הוא בידיוק "הכסף שאין לו להחזיר את ההלוואה לרכב", כך שחוץ מלהיות תוקפן ומשפיל מה אתה בא להגיד כאן ? אם הוא כרגע צריך להחזיר 50 אלף (לדוג'), ובמקום זה הוא ימכור את הרכב ב50 (לדוג') ויקח הלוואה ל20, עם מה הוא נשאר ? מה יותר קל כלכלית להחזיר ? תחשוב לבד.

כאן בניגוד לשרשור של הבחור עם השירוקו הכחולה, לא ניצלת בכך שמחקו לך את התגובות החצופות שלך.

תחשוב פעמיים לפני שאתה מגיב. גם כאן וגם בפייסבוק.

כל טוב

נ.ב.

קוראים לזה הלוואות בלון ולא הלוואת בועה.

לכל הצדקנים שלא מכירים מקרוב וממשיכים לשכנע אנשים שאין תקלות .

בסוף מאחוריי הייעוץ יש בן אדם שיפגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מספיק שאתה בוטה, אתה גם מקשקש בלי סוף וחסר מושג.

הריבית בסכום כזה שהוא משלם זה עוד טיפול לסיריון, שהינו רכב אמין יחסית גם ככה. הרכב לא באחריות כך שכנופיית הטיפולים (אם הם עדיין כאן) יוכלו לעזור לו ביישור קו, שיחסוך לו כסף ויקל על האמינות.

"הכסף שאין לו בכלל" הוא בידיוק "הכסף שאין לו להחזיר את ההלוואה לרכב", כך שחוץ מלהיות תוקפן ומשפיל מה אתה בא להגיד כאן ? אם הוא כרגע צריך להחזיר 50 אלף (לדוג'), ובמקום זה הוא ימכור את הרכב ב50 (לדוג') ויקח הלוואה ל20, עם מה הוא נשאר ? מה יותר קל כלכלית להחזיר ? תחשוב לבד.

כאן בניגוד לשרשור של הבחור עם השירוקו הכחולה, לא ניצלת בכך שמחקו לך את התגובות החצופות שלך.

תחשוב פעמיים לפני שאתה מגיב. גם כאן וגם בפייסבוק.

כל טוב

נ.ב.

קוראים לזה הלוואות בלון ולא הלוואת בועה.

אני רואה שמישהו קם על רגל שמאל היום.

אני ממליץ בחום לטפל בבעיות הכעס שלך אצל איש מקצוע ולא לנסות לשפוך אותם על אנשים שאתה לא מכיר דרך המקלדת.

לכל אחד יש דעה ואמרתי את דעתי בצורה רגילה לחלוטין. חוץ ממני עוד מספר לא מבוטל של אנשים הגיבו שהחסכון קטן לא כזה ענק כמו שנדמה לפותח הנושא.

הבחור עצמו כתב שאין לו כסף בכלל ושהוא קנה את הרכב שלו בהלוואת בלון של 1000 ש"ח בחודש.

כמו כן אף אחד לא מינה אותך להיות עזר להנהלת הפורום. אמליץ לך לא להכניס את הראש והמרמור שלך לעניינים לא לך ולתת להנהלה לעשות את השיקולים שלהם.

יוצא לי לקנות רכב חדש בממוצע כל שנתיים-שלוש. אני חושב שאני יודע על ריביות ועל נפילות במחירון הרכב יותר ממך.

עריכה אחרונה על ידי Alkash
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.

מי אמר שאם יש לו עוד החזר של 50 אלף הוא יצליח למכור ב50 אלף? ואם הוא יצליח למכור רק ב40 אלף?, אז הוא יצטרך להשקיע 10 אלף שקל רק בסגירת ההלוואה? השוק יד שניה במצב על הפנים, והמכירה לא תהיה קלה - לא משנה איך תצייר את זה, האם זה אומר שהוא לא אמור לנסות? ברור שהוא צריך!(המצב הכלכלי שלו לא מאפשר לו להחזיק את הרכב במצב הקיים), אבל ההחלטה של פותח השרשור ככל הנראה תעלה לו כסף - בלי קשר להלוואה הנוספת שהוא יצטרך לקחת ע״מ לרכוש רכב נוסף ישן יותר.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מפזר את הארס והעוקץ שלך בלי לחשוב לדקה. לרוב אני מתעלם, אבל פעמיים שבחרת להגיב שאנשים שהודו כי עשו טעות ובאו להתייעץ. בשרשור עם השירוקו ניצלת בחסות ההנהלה, אבל כעת ארצה לשאול אותך, בשביל מה להגיב ככה ? ואתה מכיר את פותח השרשור ומצבו הכלכלי ? אי אפשר לקבוע כלום לגבי מצבו ו/או מצב הרכב מההודעות שלו.

בחיים לא רכשתי רכב חדש, תראה איזה כיף להגיד את האמת, ושום דבר רע לא קורה. אני בדיוק אותו בן אדם.

ולעניין, האם רכישת רכב זהו המקום היחידי בו למדים על "ריבית" ?

התשובה היא לא, אז אל תקבע מה אתה מבין יותר ממני או אני יותר ממך.

בסופו של יום תבדוק את עצמך מדוע אתה מגיב בצורה כזו גם כאן וגם בפלטפורמות אחרות. רוצה לצאת ראש בראש עם חברי הפורום, יש מספיק כאלו שאתם יכולים להתנגח עד מחר, אבל אל תבוא בגישה כזו לאנשים שנמצאים במצב רגיש. ואהבת לרעך כמוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היה מדובר מכירת הרכב על מנת לכסות את הללוואה ושימוש בתחבורה ציבורית במקום הייתי מייד ממליץ לפותח הנושא למכור את רכבו.

אך כיוון שפותח הנושא בכל זאת רוצה להחזיק רכב, בדגש על רכב בן עשור כשהוא מביאה בברירור כוונה לרכוש "רכב אמין שלא שיסע מטיפול לטיפול". חשוב שהוא יבין שלא הכל שחור ולבן וגם ברכב אמין כמו דייהטסו סיריון יכולים לצוץ תקלות בעוד עשרות אלפי שקלים.

לא מדובר כאן בשאלה פשוטה של כן ולא, מדובר פה בשאלה של לעשות שיקול ולדעת למה לצפות.

עכשיו פותח הנושא עם הלוואה של 70,000 ש"ח ורכב חדש.

הוא יכול למצוא את עצמו עם הלוואה של 35,000 (15,000 דלתא בין מחירה להלוואה + 20,000 קניית הסיריון).

ועם רדיאטור שהתפוצץ + מנוע שהתחמם והרכב עומד בצד כי אין לו כסף לתקן אותו.

זה מצב אקסטרימלי אבל צריך לקחת אותו בחשבון. לפעמים יותר כלכלי לשלם כל חודש 1000 ש"ח הלוואה ולדעת את ההוצאות החודשיות שלך במדויק ולא להיות עם 500 ש"ח בחודש הלוואה ולקבל פצצות לא צפויות על ימין ועל שמאל בגלל רכב שעבר עשור של חיים קשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי אמר שאם יש לו עוד החזר של 50 אלף הוא יצליח למכור ב50 אלף? ואם הוא יצליח למכור רק ב40 אלף?, אז הוא יצטרך להשקיע 10 אלף שקל רק בסגירת ההלוואה? השוק יד שניה במצב על הפנים, והמכירה לא תהיה קלה - לא משנה איך תצייר את זה, האם זה אומר שהוא לא אמור לנסות? ברור שהוא צריך!(המצב הכלכלי שלו לא מאפשר לו להחזיק את הרכב במצב הקיים), אבל ההחלטה של פותח השרשור ככל הנראה תעלה לו כסף - בלי קשר להלוואה הנוספת שהוא יצטרך לקחת ע״מ לרכוש רכב נוסף ישן יותר.

ולכן כתבתי על הכל - לדוג'.

בהלוואות מסוג זה יש נקודות בהם הדלתא בין סכום ההחזר לבין מחיר מכירה ריאלי (הנבואה ניתנה לשוטים וכו' אבל אפשר לשער בצורה יחסית עם סטיית תקן מתחת ל5% להערכתי) הינה הקטנה ביותר, ושם צריך למכור. כי ההלוואה הזו רק נזקים עושה כרגע, וצריך לראות איך אפשר "לסדר" אותה מחדש.

ומעל זה, צריך להסתכל בערכים ולא באחוזים, כי ככל שהסכום גדול יותר, שם צריכה להיות נק' היציאה. האחוז הכי קטן יתרחש בעוד 10 שנים כנראה, ואנו לא רוצים להגיע לכך.

זה ברור שכל החלטה תעלה לו כסף, ואין "דרך מילוט" בה הוא יצא עם רווח של 20 אלף שקל. אבל אנחנו כאן כדי לייעץ לו איך לצאת עם מינ' נזק, ובזה יש כאן מספיק מומחים. פשוט הנתונים לוקים בחסר.

ברגע שתוצג התמונה המלאה, נוכל לתת עצות קונקרטיות ולא לזרוק מספרים בתור דוג'.

התשובה הכי נכונה כאן היא של zvit שאמר - בלי לדעת איזה רמת איבזור, מה הק"מ, מה מצב הרכב - אין סיכוי להעריך כלום. אני אך ורק נתתי מספרים בשביל הדוג', ולכן ליד כל מספר ציינתי בסוגריים - דוג'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מודע לזה שלא משנה מה, אני יוצא כאן מפסיד אבל כמו שאמרו כאן, אני מנסה לצאת במינימום הפסד ולקוות ליפול על רכב טוב בשנתון נמוך יותר.

בנוגע לשאר השאלות, הרכב נקנה באוקטובר 2017, רמת גימור LX עם 1250 סמ"ק ו- 22 אלף קילומטר (לא מעט, אני יודע).

בנוסף יש סדק בטמבון הקדמי (נכנסתי בשועל) ושפשוף (גם כן בטמבון הקדמי) שנגרם מרכב גדול שנסע ליידי וסטה לנתיב וכמובן לא עצר.

מבדיקה ביד 2 אני רואה שרוב הסיריונים הם בעלי 200 אלף קילומטרים ומעלה, מה שקצת גורם לי לחשוש ולחשוב על יונדאי גטס 2008-2009 שתעלה ב 30-40 אחוז פחות מסיריון באותה שנה או פיג'ו 107 בשנתונים יותר מתקדמים, השאלה האם אלו יכולות להיות בחירות ראויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הרבה הבדל בין גטס לסיריון כל עוד אתה קונה גטס בגרסה המאובזרת.

אם התקציב 15, אל תקנה ביותר מ 11-12 ואת היתר תשקיע ביישור קו.

לא נהגתי בפיקנטו החדשה, בהשוואה לפיקנטו הקודמת גטס וסיריון לא מהוות ירידה "ברמה". הן יותר מרווחות, הטכנולוגיה של הגיר ושל המנוע זהה. כל עוד הן תקינות ומטופלות יעשו את העבודה באופן זהה לפיקנטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקומך לא הייתי מתפתה למהלכים כאלו.

הייתי חושב איך אני משנה את המצב כך שבחצי שנה הקרובה אני מתעל את עצמי לסגירת החוב והפחתת התשלומים החודשיים, לא משנה באיזה מצב אתה בחיים, אתה תמיד יכול להפסיק דבר אחד כדי להתמקד בבעיה שצצה לך.

נניח ויש לך פיקנטו מאובזרת שעלתה 80K, היא כמעט בת שנה, בטח לפני טיפול, בנוסף יש לך שבר רציני בטמבון ומפגעים קוסמטים חוץ ופנים.

כרגע אתה לא יכול לבקש יותר מ60K בגלל הסיבות לעיל ודברים נוספים כמו ירידת ערך, יד 01, צמיגים וכו.

כל אדם שיש לו את הסכום הנל יתקבל בברכה בסוכניות וגם יסבירו לו שירידת הערך תהיה זהה, כך שאתה פונה לפלח שוק מאוד מצומצם.

לכן, לדעתי תשאר עם הרכב, תהנה מהעובדה שהוא חדיש וכבר הפסדת לכאורה 20K ותבין שאין טעם להתחדש ברכב מיושן יותר.

לכן התשובה לא צריכה לבוא במכירה, אלא בהשגת ממון לסגירת הפער שפתחת.

* אם מדובר בLX כל ירידת הערך תהיה מוקצנת יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האממ.. מבחינת יחידת הנעה וגודל הפיקנטו אכן לא ברמה מעל אבל בדגש על בטיחות, ועל איך הרכב ניראה מבפנים, היא הרבה יותר טובה מהגטס והסיריון.

ומלבד זה, למכור פיקנטו 2017(לפני מתיחת הפנים) lx שכבר יד 2 יכול לדפוק אותך לרמה שלא בטוח שכבר קניית רכב בן 10 תהיה זולה בהרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האממ.. מבחינת יחידת הנעה וגודל הפיקנטו אכן לא ברמה מעל אבל בדגש על בטיחות, ועל איך הרכב ניראה מבפנים, היא הרבה יותר טובה מהגטס והסיריון.

תקנה גטס או סיריון עם 4 כריות אוויר ובקרת יציבות, זה לא שאין. יש. צריך רק לחפש ואולי לארגן עוד כמה אלפים בשביל מודל 2010 ולא 2009.

עיצוב פנים פחות מודרני, נכון. עם זה אין מה לעשות. אם כי בסיריון עיצוב פנים די עדכני ולא נראה מיושן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ופה זה חתיכת אתגר.

בזמנו ניסיתי למצוא גטס GLI לפחות שתהיה שמורה, לא מצאתי.

חבר גם ניסה בזמנו בעזרתי למצוא סיריון שמורה, לא מצא. קנה בסוף רכב אחר.

וזה היה לפני כמה שנים, מאמין שעכשיו זה אפילו קשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, כמו שכבר יעצו לך כאן, תתחיל בפרסום הרכב ותראה אם תצליח למכור במחיר סביר (נניח עד מחירון מינוס 5%)

אם תצליח, תמשיך הלאה ואם תקבל הצעות מעליבות, תשאיר את הרכב אצלך ונסה להעלות הכנסות.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2017 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...