Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכירת הפיקנטו 2018 וקניית סיריון 2008 במקום

crmadrid
שימו לב! השרשור הזה בן 2017 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שואל כדי לראות דעות של אנשים שמבינים קצת יותר ממני. רוצה לדעת דעות לכאן או לכאן. האם שווה להחליף רכב חדש ברכב ישן בן 10 שנים או שזו טעות. האם הסיריון בהחלט רכב ששווה את ההחלפה וכו..

אם עשית את החישובים הכלכליים אז מה אתה שואל ?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה הפער שיצא לך מבחינה כספית ?

מהי ההוצאה החודשית בנטו מהפיקנטו?

מהי ההוצאה בנטו מהסיריון? (תיאורטי- ברכב בן 10 יכולים להיות בלתמים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שצריכה להיות סיבה להיות במוסך יותר מפעם בשנה אם הרכב היה מתוחזק בצורה טובה. אלא אם כן אני טועה אז תקן אותי.

לא, אין הכרח להיכנס למוסך בין טיפולים. אבל רכב בגיל כזה, יכול להיסדק צינור מים למשל, או כשל חמור יותר. אם יש עיניים וידיים טובות אפשר לטפל לבד או לצפות את זה מראש (לא תמיד). זה קורה יותר מאשר עם רכב חדש. גם רכב חדש עשוי להזדקק למוסך באופן פתאומי, אבל יש אחריות, וזה מצב נדיר יותר.

יכול להיות שבשנה הראשונה יהיה אירוע אחד או שניים, ולאחר המשך תחזוקה טובה יהיה יותר שקט מהרכב.

סך הכל, רכב ישן ומתוחזק היטב משרת כמעט כמו רכב חדש (למעט חידושים שקיימים ברכב חדש) ועלות האחזקה הרבה יותר נמוכה מירידת ערך.

השיקול שלך הוא מאוד נכון, ולרוב ממליצים על כך לפני הקנייה (אולי השרשור הזה צריך להיות דביק בפורום יעוץ, למען הדורות הבאים).

העניין אצלך, שכבר איבדת סכום נכבד בירידת הערך של רכב חדש ומניח שגם בעצם ההלוואה, אז המהלך עשוי רק להקטין את הנזקים וצריך להכניס את זה לתחשיב, ולא לעשות סתם השוואה של חדש מול ישן.

עוד עניין: לא יודע מה מצב השוק עם רכבים בני שנה. יש ביקוש לרכבים בני 3 שנים בסכום נמוך משמעותית מרכב חדש, ומי שקונה רכב קטן וחדש (סטודנטים עם עזרה מההורים למשל, אולי צעירים לא סטודנטים) לרוב יחפשו רב חדש מהסוכנות, או עסקה מחברות הליסינג (0 ק"מ, בהנחה משמעותית). ומחיר המכירה שלך (רכב שנסע שנה) צריך להתחרות בכל ההצעות האלה ולהיות אטרקטיבי יותר. בקיצור לאחר תחשיב מדוקדק תצטרך לגשש מה מצב השוק, ואולי לחשוב מראש עד כמה שווה לרדת במחיר (וכמה זמן מוכן לפרסם את הרכב) כדי שהמעבר ישתלם.

אל תבין לא נכון, נראה לי שהמעבר ישתלם לבסוף, רק לקחת הכל בחשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שצריכה להיות סיבה להיות במוסך יותר מפעם בשנה אם הרכב היה מתוחזק בצורה טובה. אלא אם כן אני טועה אז תקן אותי.

כמו שכבר ענו לך, תמיד יכולות להיות הפתעות. והסיכוי להם גבוה הרבה יותר ברכב בן 10 מאשר רכב בן שנה, גם אם הוא מוגדר "אמין".

גם זה לא קל למצוא רכבים כאלה במצב טוב(90 אחוז מהסיריונים היו זונות ליסינג והשכרה) וכדאי מאוד שיהיה לך או חבר טוב שכן תהיה לו הבנה בחיפוש רכב יד 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטעמי שם שלט על הרכב ותנסה למכור במחירון, הצלחת שווה לך להחליף לישן יותר (לפחות לפי ההודעה הראשונה כבד לך להחזיק אין טעם להמשיך לסבול).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיריון זה רכב מאוד אמין לפי מה ששמעתי , אתה מעוניין לחסוך עוד יותר בהוצאות הדלק קיימת אפשרות לרכוש לעצמך פיגו 107 רכב מאוד אמין מנוע גיר יפנים של חברת טויוטה , לי יש כזו שרכשתי לפני שנה והיא משנת 2011 רכב מדהים , לפניה היה לי מאזדה 626 מלאת תקלות , הצריכת דלק של הפיג'ו היא מדהימה כ 17 ק"מ לליטר אחד !!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הייתי מחליפה רכב חדש ברכב בן 10 שנים. ברכב ישן יש הרבה יותר סיכוי לתקלות והוצאות גדולות במוסך על תיקונים. קניתי סוזיקי איגניס לפני כמה שנים, זה נחשב רכב מאוד אמין. מצאתי רכב מאוד שמור, עלה לי בזמנו 22000, הוצאתי המון כסף עליו במוסך. תוך שנתיים שהרכב היה אצלי הוצאתי קרוב ל11 אלף שקל במוסך.שלא לדבר בכלל על מערכות בטיחות שברכב ישן לא קיימות. אם מבחינה כלכלית יש לך אפשרות להשאיר את הפיקנטו אז ברור שעדיף להשאיר אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם עדיף להחזיק ב.אמ.וו סדרה 7, אם יש לך אפשרות כלכלית.

לפותח השרשור אין כזאת/ ההוצאה החודשית מעיקה עליו, לכן הוא פתח את הנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הייתי מחליפה רכב חדש ברכב בן 10 שנים. ברכב ישן יש הרבה יותר סיכוי לתקלות והוצאות גדולות במוסך על תיקונים. קניתי סוזיקי איגניס לפני כמה שנים, זה נחשב רכב מאוד אמין. מצאתי רכב מאוד שמור, עלה לי בזמנו 22000, הוצאתי המון כסף עליו במוסך. תוך שנתיים שהרכב היה אצלי הוצאתי קרוב ל11 אלף שקל במוסך.שלא לדבר בכלל על מערכות בטיחות שברכב ישן לא קיימות. אם מבחינה כלכלית יש לך אפשרות להשאיר את הפיקנטו אז ברור שעדיף להשאיר אותה.

כן אבל הוא רשם בבירור שאין לו אפשרות להחזיק את הפיקנטו , ולצורך העניין את נפלת על רכב במצב לא טוב ככל הנראה , הודוגמא שהבאת לא מייצגת נתון כולל צר לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש סיריון שנת 2010.

אישית ממש לא ממליץ לך לקנות את הרכב, בשוק של היום הרכב לא כלכלי כבר.

יש לו תקלות וטיפולים יקרים משום מה ביחס לרכבים אחרים.

ואני כבר לא מדבר על איכות נסיעה ונוחות ממש נמוכה.

לדעתי יונדאי I20, סוזוקי SX4 וכו יהיו הרבה יותר עדיפים על סיריון מבחינת טיפולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה די לירות לעצמך ברגל.

הפסדת הון על הרכב שלך ברגע שיצאת איתו מהסוכנות.

למכור רכב חדש אחרי פחות משנה זה לא כלכלי בכלל.

כמו כן אין לך כסף בכלל ולכן אם תיפול על תיקון יקר בסיריון לא יהיה לך מאיפה לקנות אותו.

בנוסף לכל זה שוק היד 2 חלש, בכלל לא בטוח שמכירת הרכב תכסה את ההלוואת בועה הענקית שלקחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם במצב הזה פותח השירשור נדרש לשלם כול חודש אלף שקל, בנוסף לירידת ערך של רכב חדש.

רק שפה התשלום קבוע למספר שנים.

הסיכוי שלסיריון יתקלקל הגיר בעלות 4 אלף, מנוע שדורש החלפה, ומדחס באותה השנה די נמוך..

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור לי איזה דגם יש לך, אבל קח בחשבון שאתה די על הקשקש בין היתרה להחזר והסכום שסביר שתקבל במכירה - אולי אפילו תצטרך להביא כסף מהבית.

אני לא רואה בעיה ברכישת סיריון בת עשר, כל עוד תטפל בה בתחזוקת מנע ולא תחזוקת שבר. לא ציינת כמה ק"מ אתה צפוי לנסוע בשנה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אז הוא יצטרך לקחת הלוואה קטנה יותר לסיריון.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2017 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...