Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משרת סטודנט או לנסות לסיים תואר ב-3 שנים? (מדמ"ח)

dorsht
שימו לב! השרשור הזה בן 2107 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

2 סנט שלי בתור משהו שעבד במשך כל התואר:

תלך על משרה - בתנאי שהיא משרת פיתוח בטכנולוגיה מודרנית למדי.

חפש מוצר מעניין , טכנולוגיה עדכנית (או על מותית :) כמו כל מני דברים באמבדד) והכי חשוב - צוות חזק מעליך שילמד אותך הרבה.

אל תלך לדברים פרויקטאלים שתעבוד בהם לבד.

זה מצחיק קצת (בפרספקטיבה) לדון במה אתה אוהב ומה לא על סמך שפה (שזה דבר סופר כללי) ולא על סמך מוצר / Stack טכנולוגי מלא. זה יעבור :)

בהצלחה.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 121
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לדעתי (בתור מישהו שעבד רק בחופש בין שנה שניה לשלישית), זה ממש לא חד משמעי.

בגדול, זה תלוי ביכולת ניהול הזמן שלך וביכולת הריכוז שלך.

אם עד עכשיו אתה מוציא ציונים טובים ומצליח לחיות תוך כדי (כלומר, לפנות לעצמך זמן גם לדברים אחרים), יכול להיות שכדאי לך ללכת ללמוד.

אם מצד שני אתה בקושי שורד, מגיש כל מטלה בדקה ה-91, נאלץ לעשות הרבה מועדי ב' ועדיין לא מגיע לציונים גבוהים, כנראה שעדיף לך להמשיך להתרכז בלימודים.

לדעתי, קבלה לעבודה תלויה הרבה ביכולת שלך. אם אתה מוכשר אתה תעבור ראיונות קבלה גם אם לא עבדת קודם. אם לא, זה יתגלה כך או אחרת.

משרת סטודנט היא לרוב לא משהו נחשק במיוחד. אף מנהל סביר לא יתן לסטודנט שנמצא פעמיים בשבוע כשאין מבחנים ואופק התעסוקה שלו הוא סוף התואר לעשות משהו שהוא קריטי לארגון. זה פשוט לא עובד ככה.

פעם, מערכות הפעלה וקומפילציה בב"ג היו קורסים מאוד אינטנסיביים עם מטלות הגשה מהגהנום. אבל זה היה פעם, אין לי מושג איך זה עכשיו.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב להוסיף, הייתי בהרבה אבל הרבה ראיונות עבודה, כמעט ולא שאלו אותי מה הממוצע (לפי דעתי זה בגלל הניסיון בתור סטודנט).

בסופו של דבר מראיין מחפש ידע מקצועי והבנה רחבה, ממוצע לרוב אומר שהמחפש עבודה חרשן, וזה נכון, כמעט כל אחד עם ראש על הכתפיים יחרוש לפני מבחן ויוציא ציון גבוה.

מזכיר לי שראיינו אצלי בוגרי תואר ללא ניסיון ואחת השאלות הייתה להביא פתרון בסיבוכיות ריבועית של בעיית הסוכן הנוסע, רוב האנשים חשבו הרבה זמן על פיתרון...

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 סנט שלי בתור משהו שעבד במשך כל התואר:

תלך על משרה - בתנאי שהיא משרת פיתוח בטכנולוגיה מודרנית למדי.

חפש מוצר מעניין , טכנולוגיה עדכנית (או על מותית :) כמו כל מני דברים באמבדד) והכי חשוב - צוות חזק מעליך שילמד אותך הרבה.

אל תלך לדברים פרויקטאלים שתעבוד בהם לבד.

זה מצחיק קצת (בפרספקטיבה) לדון במה אתה אוהב ומה לא על סמך שפה (שזה דבר סופר כללי) ולא על סמך מוצר / Stack טכנולוגי מלא. זה יעבור :)

בהצלחה.

תודה.

אבל נראה לי קצת בעייתי לדעת מה מעניין אותי ומה לא אם לא ניסיתי לעבוד באמת באף תחום, הלא כך? איך 'ננעלים' על תחום?

לדעתי (בתור מישהו שעבד רק בחופש בין שנה שניה לשלישית), זה ממש לא חד משמעי.

בגדול, זה תלוי ביכולת ניהול הזמן שלך וביכולת הריכוז שלך.

אם עד עכשיו אתה מוציא ציונים טובים ומצליח לחיות תוך כדי (כלומר, לפנות לעצמך זמן גם לדברים אחרים), יכול להיות שכדאי לך ללכת ללמוד.

אם מצד שני אתה בקושי שורד, מגיש כל מטלה בדקה ה-91, נאלץ לעשות הרבה מועדי ב' ועדיין לא מגיע לציונים גבוהים, כנראה שעדיף לך להמשיך להתרכז בלימודים.

לדעתי, קבלה לעבודה תלויה הרבה ביכולת שלך. אם אתה מוכשר אתה תעבור ראיונות קבלה גם אם לא עבדת קודם. אם לא, זה יתגלה כך או אחרת.

משרת סטודנט היא לרוב לא משהו נחשק במיוחד. אף מנהל סביר לא יתן לסטודנט שנמצא פעמיים בשבוע כשאין מבחנים ואופק התעסוקה שלו הוא סוף התואר לעשות משהו שהוא קריטי לארגון. זה פשוט לא עובד ככה.

פעם, מערכות הפעלה וקומפילציה בב"ג היו קורסים מאוד אינטנסיביים עם מטלות הגשה מהגהנום. אבל זה היה פעם, אין לי מושג איך זה עכשיו.

עקרונית, לא רק בלימודים - אלא באופן כללי, אני משתדל לא להשאיר זנבות ולסיים את הכול מוקדם ככל הניתן, אני שונא לדחות דברים לדקה ה-99. לגביי מבחנים - מנסה להגיע כמה שפחות למועדי ב' (ומצליח בזה לא רע), שורד בקושי לא הייתי אומר, הממוצע שלי לא 100 אבל הוא גם לא 60.

אני מוציא ציונים טובים, אבל לא מצליח ממש לפנות זמן לעצמי. זמן עם המשפחה אני בקושי מוצא (ואני מזכיר שאני גר עם ההורים להבדיל מרוב הסטודנטים), לתחביבים שלי אני בקושי מוצא זמן (פעם אחרונה שצילמתי הייתה לפני 3-4 חודשים), לפחות עם החברים מהלימודים אני מצליח להיפגש פעם בשבועיים - שלושהך מחוץ ללימודים, לטובת איזו ארוחה טובה במסעדה כלשהי.

אני לא חושב שיש לי בעיה של ניהול זמן או ריכוז, פשוט אני מעדיף להשקיע את הזמן שלי בלימודים ופחות בבילויים, אני גם מודע לכך שיום צילום = יום אחד פחות ללמוד, וכשלקחתי מערכת מלאה + קורס שפה, ואני לא מוכן להיות שותף קש בעבודות, יש לזה מחיר - עומס בלימודים. מצד שני, יכול להיות שעדיף לקחת ברייקים במשך הסמסטר, כנראה שזה לא ישנה לי את הציונים באופן מהותי, לא יודע.

לגביי ריכוז - להבדיל מהרבה סטודנטים אני משתדל להתנתק משטויות במשך ההרצאות והלמידה, כמה שפחות סמארטפון, כמה שפחות שיחות בזמן השיעור וכדומה, כך שבסעיף הזה אני לא רואה שום בעיה.

קומפילציה עדיין קורס כבד להבנתי - וכמו שאמרתי הוא הולך להשתנות ככל הנראה, בדומה למה שקרה בארכיטקטורה, ובטח ידרוש שוב יותר עבודה מאשר קורסים קודמים. (אצל המרצה האחראי הקודם היו מבחנים משוחזרים בקטע הזוי, עד כדי שינוי של קבועים בשאלה וכדומה, אצלנו זה לא היה)

הפעלה אני לא יודע, אצטרך לדבר עם אנשים שעשו אותו כבר.

ברור לי שבמשרת סטודנט לא מצפים ממני לתת תפוקה של עובד שעובד משרה מלאה, השאלה כמה גמישים לגביי מבחנים וכאלה?

אגב, איפה מוצאים עבודה כמו שציינת, לחודשיים שלושה? זה יכול להיות נחמד מאוד. אני מוכן להרחיק עד המרכז לטובת עבודה כזו.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה היה מקרה חד פעמי, ועד הדקה התשעים סירבו להעסיק אותי אם אני לא אתחייב ליומיים בשבוע בשנה ג'. עד היום (20 שנה אחרי) אין לי מושג למה הם נשברו בסוף.

מקומות העבודה שאני מכיר גמישים בתקופת מבחנים.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב להוסיף, הייתי בהרבה אבל הרבה ראיונות עבודה, כמעט ולא שאלו אותי מה הממוצע (לפי דעתי זה בגלל הניסיון בתור סטודנט).

בסופו של דבר מראיין מחפש ידע מקצועי והבנה רחבה, ממוצע לרוב אומר שהמחפש עבודה חרשן, וזה נכון, כמעט כל אחד עם ראש על הכתפיים יחרוש לפני מבחן ויוציא ציון גבוה.

מזכיר לי שראיינו אצלי בוגרי תואר ללא ניסיון ואחת השאלות הייתה להביא פתרון בסיבוכיות ריבועית של בעיית הסוכן הנוסע, רוב האנשים חשבו הרבה זמן על פיתרון...

בעיית הסוכן הנוסע היא NP שלמה (וקשה), איך בדיוק ציפיתם לפתרון בזמן פולינומי? אם קיים פתרון כזה למקרה הכללי, להבנתי זה יסגור את הסוגיה הפתוחה במדעי המחשב, הלא היא האם P=NP.

אולי אתה מדבר על מקרה תחת הנחות מסוימות?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיית הסוכן הנוסע היא NP שלמה (וקשה), איך בדיוק ציפיתם לפתרון בזמן פולינומי? אם קיים פתרון כזה למקרה הכללי, להבנתי זה יסגור את הסוגיה הפתוחה במדעי המחשב, הלא היא האם P=NP.

אולי אתה מדבר על מקרה תחת הנחות מסוימות?

תקרא שוב מה שרשמתמ, רוב המרואיינים הבוגרים הטריים חשבו הרבה זמן על פיתרון ולא הגיעו לתשובה

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתה מנסה להגיד? שבוגרים עם ניסיון יזכרו טוב יותר שזו בעיה שאין לה פיתרון ריבועי? או פולינומיאלי? כאילו, זה מה שעשית בעבודה בתור סטודנט?

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקרא שוב מה שרשמתמ, רוב המרואיינים הבוגרים הטריים חשבו הרבה זמן על פיתרון ולא הגיעו לתשובה

אולי מלחץ, בוגר קורס אלגוריתמים (או קורס מקביל דומה) אמור לדעת שזאת בעיה ידועה בקטגורית NP קשה/שלמה. זו לא איזו בעיה לא ידועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אסכים איתך על זה ב-100%, כי אני מכיר חברים בתואר עם ציונים מאוד גבוהים והם מבינים את החומר מצוין, לא בגלל חרשנות. בטוח שיש איתי גם בתואר אנשים חרשנים שלא יהיו מקצועיים או עם ידע מספק בעיניי מעסיקים. אבל זה לא נושא הדיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי להתייחס לטענה עצמה (ואני קצת חולק עליה, לפחות בתחומים ריאליים כמו מדמ"ח), ממוצע תואר ראשון הוא עדיין קריטריון קבלה עיקרי לתואר שני, אם תחשוב על זה יום אחד. רק בגלל זה לא הייתי מזלזל בו.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם הנאמר בתגובתו של pooh-bear, מעבר לכך, בין אם אעבוד במשרת סטודנט ובין אם לא, אני לא מתכוון לזלזל בממוצע שלי.

אם אני מחפש - לדעתכם כדאי לכוון לסטארטפים או לחברות גדולות?

עריכה אחרונה על ידי dorsht

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי לך לבחור מקום שיתן לך לעשות עבודה כמה שיותר רלוונטית. במצבך, גודל ואופי החברה מהווים שיקול פחות משמעותי.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...