Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ארצות הברית, עולם שלישי

ירחמיאל
שימו לב! השרשור הזה בן 2339 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ישה, לא לא יכולה. לא רוצה. מפחדת מ"סוציאליזם".

לפעמים יש תחושה שזה חלק ממדיניות מכוונת לכלוא אנשים במעגל קסמים של עוני שכמעט בלתי אפשרי להשתחרר ממנו. ג'ון אוליבר מדבר על זה לא מעט. לדוגמא:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כל העניין עם חברות הביטוח מזכיר קצת את שוק חלפי הרכב בארץ.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקור שנותן מושגים

אם אני קורא נכון הפרמיה הממוצעת למשפחה 1000 דולר לחודש וההשתתפות העצמית הממוצעת 8000 דולר לשנה.

בכל מקרה - מדובר בממוצעים וזה תלוי במספר המבוטחים, גילם, מקום מושבם, טיב הכיסוי והשד יודע איזה פרמטרים נוספים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להוסיף לכתבה גם את זה שערים אמריקאיות גדולות נוטות להיות די מסוכנות, עם רמות פשיעה שמזכירות עולם שלישי, לפחות בחלק מהמקרים. אפשר גם להוסיף לזה את מערכת בתי הכלא העצומה וכו'.

זה ברור שיש שוני בין מדינות ואזורים, אבל יש גם דברים משותפים.

אם זו השיטה? כן, כנראה שזו השיטה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארה"ב הייתה מעצמה כלכלית ואז בא נשיא שאמר מה פתאום, אמריקאים לא רוצים לעבוד בעבודות שחורות.

בואו ניתן ל GM כמה מיליארדים שייפטרו מיליון איש והם יעבירו את הייצור למקסיקו וסין.

במשבר הכלכלי של 2008 פיטרו מיליוני אמריקאים והעבירו את המפעלים מחוץ לארה"ב.

ככה העשירים מאוד התעשרו והעניים איבדו את הבתים שלהם ועברו לגור בקרוואן של ההורים.

לפי הנתונים הרישמיים של הממשל הקודם ירדה האבטלה אבל אלה נתונים רישמיים בסגנון של ביבי שבודקים נתונים אחרים כל פעם בשביל לזיייף שיפורים בכלכלה.

ארה"ב תמיד הייתה מדינה שרובה חקלאים ואנשים שעובדים בעבודות שחורות.

אנשי ההיטק הם אחוז מאוד קטן בארה"ב, לא כמו בארץ.

בשביל זה כל במדינות של האנשים הפשוטים הצביעו לטראמפ שהוא סמל לאיש עסקים.

מי שהצביע נגדו זה אנשים שיודעים שהוא הולך לפתוח להם את ה..ת.

עכשיו אחרי שינוי המיסים מספר מאוד גדול של חברות נתנו בונוס לעובדים של עד 1000 $ והדמוקטרים צוחקים עליהם שסכום כזה לא מזיז לאף אחד, הם פשוט לא קולטים מי הרוב במדינה.

foxconn שמעבידים את העובדים שלהם בתנאים הכי גרועים בסין הולכים לפתוח מפעלים בארה"ב, אמריקאים ישמחו לעבוד בכזאת עבודה

אפל אומרים שהם הולכים להעביר ייצור לארה"ב, דבר שהם לא עשו לפחות 10 שנים.

אני לא בטוח שמישהו יותר ייציב היה יכול לעשות עבודה יותר טובה מטראמפ כי הוא הולך לדפוק הרבה מדינות.

לדוגמה אנשי הייטק ישראלים שחיים בארה"ב או חברות אמריקאיות שעובדות בארץ.

אם חברות משלמות עכשיו פחות מיסים בארה"ב אז אולי לא שווה להם לפתוח מרכזים בארץ.

אמריקאים זה מושג כללי מדי, אנשים שגרים בניו יורק וקליפורניה שהצביע נגד טראמפ רגילים לרמת חיים מאוד גבוה והם לא יעבדו בייצור מכוניות.

אנשים בוירג'יניה מתים שיפתחו שם מפעל של יונדאי.

Mahindra ההודית הולכת לפתוח מפעל באזור דטרויט, חוגגים שם באזור שהודים הולכים ליייצר שם מכוניות

הערים שבשליטת הדמוקרטים הרבה יותר מסוכנות מערים רפובליקניות.

ניו יורק עדיין במצב טוב אחרי המהפך שג'וליאני עשה שם.

מאז ראש העיר החדש היא מתחילה להתדרדר

שיקגו שראש העיר שלה הוא הישראלי איש צוות של אובמה היא אחת הערים המסוכנות בעולם.

עדין אחרי כמה שנים שללונדון יש ראש עיר מוסלמי לונדון הרבה יותר מסוכנת מכל עיר בארה"ב.

ארה"ב באופן כללי במשבר מאוד גדול אחרי 8 שנים של אובמה, הוא הרס הרבה דברים.

יש שם ממש משבר במספר המתים בגלל שימוש בסמים\תרופות ועדיין מאשרים שימוש במריחואנה.

אני מחכה ליום שיבטלו את האישור של מכירת מריחואנה שחוקית זה לא באמת חוקי.

יהיה מצחיק לראות את התגובה של המכורים

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי להפסיק השוואות בין סוציאליזם לסוציאל דמוקרטיה ולכתוב חצאי הגיגים בדמות "תיאוריית החלחול", יש הגדרות די ברורות וגם מדדים כלכליים שניתן לבדוק.

אטרקציות לאירועים

פאביה על כביש זה כמו צ'אק נוריס בקטטה בבר.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שם מזמן מפעלים של פוקסקון, כמו בטורקיה, צ׳כיה ועוד. החברה הזאת חתיכת מעצמה, ויש לה מפעלי ייצור וחברות בת בכל העולם, והם מייצרים בשביל אפל, דל, HP, ועוד המון חברות.

הם מאוד רחוקים מלהדביק אייפונים עם סלוטייפ בשביל קערת אורז.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החשבון של 47,000 פתוח למשא ומתן. זה חשבון שמיועד להשחיל את חברת הביטוח וזאת חלק מהבעיה בארה"ב- המלחמה בין חברות הביטוח לבתי החולים.

בוא נניח שאחרי מיקוח היינו מגיעים ל-30,000 דולר - זו עדיין מכה לא קטנה.

1. 3000 דולר זה ממש לא כסף קטן, בודאי לא למי שזה שכרו ל-2-3 חודשים, ויש הרבה מיליוני אמריקאים שעומדים בקריריון הזה.

אני חלילה לא מזלזל בכך - אבל עדיין, לא מדובר בנוק-אאוט של 47,000 דולר.

2. ביטוחי הבריאות בארה"ב מגוונים מאד, הכיסויים משתנים, ההשתתפות העצמית שונה, ויכולים לשלוח אותך לקבל טיפול בבית חולים במרחק 3000 ק"מ כיון שזה בית החולים שאתו לחברת הביטוח יש הסדר.

מדובר בבית חולים שנמצא ברשת חברת הביטוח (In Network). חשוב להבהיר שבניגוד נניח לארץ, הבית חולים מחייב עבור השימוש בחדר ניתוח, התאוששות, אינפוזיות וכו, אבל הצוות הרפואי (מנתח, מרדים, בדיקת ECG) שולח חשבוניות בנפרד מהבית חולים - לאט לאט אתה מתחיל לקבל חשבוניות מכל מיני גורמים שאתה זוכר במעורפל לגמרי...

3. את עלויות הדיור צריך למדוד ביחידות הכנסה (ממוצעת\חציונית או משהו מקביל, בהתאם למאפייני המדינה) וגם לפימה שנותר לגיום כולל עלויותיו. אין לי מושג כמה זה באוסטרליה.

אני חולק עליך. בוא ניקח את סידני רבתי - מחיר חציוני של 950K לבית (הכל בדולר אמריקאי) נכון לספטמבר 2017

https://www.domain.com.au/product/state-of-the-market-report-september-2017/

כל זאת על הכנסה חציונית של 74K לשנה לפי http://www.cityofsydney.nsw.gov.au/learn/research-and-statistics/the-city-at-a-glance/greater-sydney

לעומת זו, ניו יורק סיטי עם לונג-איילנד וצפון ניו-ג'רזי עם הכנסה חציונית של 72K לשנה (http://www.deptofnumbers.com/income/new-york/new-york/) ומחיר חציוני של $430K לבית (https://www.zillow.com/new-york-metro-ny_r394913/home-values/) - פחות מחצי מסידני...

יש לי מספר השערות בעניין - ראשית, מהגר בארצות הברית יכול לגור בנוחות באין ספור פרברים, בעוד שבאוסטרליה היחס של האוכלוסיה המקומית מחוץ לערים הגדולות ואף בפרברים החיצוניים יכול להיות די עוין - מה שמגביר את הביקוש במרכזי הערים.

שנית, המשבר הפיננסי של 2008 לא פגע באוסטרליה כמו בארה"ב, מה שגרם לבועת נדל"ן לפרוח (לא שונה מהמצב בארץ).

שלישית, ברגע שאתה מתרגל ל Work-life Balance באוסטרליה, אתה יכול לשכוח מלחיות בכל מקום אחר בעולם, גם אם אתה סוחב על הגב שלך משכנתא מטורפת. בוא נאמר את זה ככה - החזרה לארץ הייתה לא פשוטה בכלל.

4. תיקון למינוח שלך - אין "פנדיציט". המחלה היא אפנדיציטיס (appendicitis - דלקת התוספתן), והניתוח הוא אפנדקטומי (appendectomy - כריתת התוספתן).

תודה על התיקון. בבת-ים זה עדיין פנדיציט :)

עריכה אחרונה על ידי tzahico

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ארה"ב הייתה מעצמה כלכלית ואז בא נשיא שאמר מה פתאום, אמריקאים לא רוצים לעבוד בעבודות שחורות.

בואו ניתן ל GM כמה מיליארדים שייפטרו מיליון איש והם יעבירו את הייצור למקסיקו וסין.

ככה העשירים מאוד התעשרו והעניים איבדו את הבתים שלהם ועברו לגור בקרוואן של ההורים.

ידוע שיש לך אג'נדה כמעט חולנית נגד אובמה, אבל נטישת התעשייה האמריקאית זה תהליך שהתחיל כבר בסוף שנות ה-70.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי המצב בארה"ב לאנשים מושכלים ובעלי מקצוע טוב מאוד.

חבר מהעבודה קיבל רילוקיישן לארה"ב תוך שנתיים יש לו כבר בית פרטי על שפת אגם אופנוע מים וטנדר אמריקאי גדול בארץ באותו התפקיד הוא גר בדירה שכורה במרכז בבניין ישן ויכל להרשות לעצמו סופרמיני/משפחתית יד שניה.

מבחינת ביטוח רפואי העבודה מכסה אותו ב100% ככה שהוא זכאי לטיפולים הרפואיים ולרופאים הכי טובים כואב הגב? תבוא לרופא והוא יתן לך תור לmri בעוד כמה שעות/יום.

העניין הוא שיש שמה גם חופש מסויים רוצה לחסוך כסף לבית? תקנה לעצמך קרוואן תחיה בו כמה שנים עד שתקנה לעצמך בית. בארץ? אין שום אופציה כזאת אם אתה מתעסק בעבודה פשוטה ומרוויח מינימום אז חצי מהמשכורת שלך תלך לשכר דירה. רוצה דיור יותר זול? אין ואם תמץנסה למצוא המדינה תגיע מהר מאוד לפנות אותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשרשור זה לא מדובר על בעל מקצוע בדרגה גבוהה שיש מי שמטפל בו - אלא בחצר האחורית של ארה"ב. זה הבדל של שמיים וארץ.

בדוק עם אותו עמית מה החובות שצבר ברכישת הדירה, הרכב ושאר ירקות. אל תופתע אם יש לו חוב של כמה מאות אלפי דולרים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב טוב לכולם, שבת שלום והרבה גשם/שלג לכם.

לאחר שקראתי את הכתבה בכלכליסט - https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3730334,00.html

אשמח לפתוח דיון בנושא, בשפה פשוטה וקולחת עבור כל אלה מבינינו שאינם אנשי כלכלה, אנשי פוליטיקה ואנשי סוציאליה מלומדים.

אני מניח שיש הרבה מאד אמת בכתבה, אבל כמובן שכל כתבה או כל גוף המפרסם כתבה - מונע גם מטעמים משלו. אני גם לא מתכוון לזה שנתחיל כאן לספור את מעלליו של כל נשיא ונשיא ונחליט מי היה טוב יותר לעם האמריקאי ומי לא וננגח את זה ואת זה.

בסך הכל הכתבה די עיצבנה אותי, שאכן המדינה הגדולה בעולם מתנהלת כך, וכמו תמיד במצבים שכאלה - במיוחד עיצבן אותי שדי נכון - ניתן לפתור את הבעיה, האמריקאים פשוט לא שמים ת'כסף לזה, כפי שרשום בכתבה.

משפט מענין מהכתבה: "

"קפיטליזם משאיר אנשים מאחור ובמדינות אחרות במערב מבינים את זה ויש בהן רשת ביטחון חזקה. "

הכתבה מאוד מעניינת ואני מאמין כמעט לכל מילה, ואלו שאני לא מאמין להן - אין לי דרך להוכיח אחרת ואני לא מתיימר כל עוד לא בדקתי. לעומת זאת, שלל טוקבקיסטים שם ומגיבים כאן ישר נכנסים לפינות "ישראליות" של אני יודע הכי טוב ומחפשים להתנגח. כל מיני האשמות מגוחכות כאילו שהכותבת בהכרח שמאלנית או אנטי טראמפ (מה הקשר?), כאילו שהיא מונעת מטעמים כאלו ואחרים. אל תהיו עצלנים, תגגלו את עורך המחקר ותגלו שמדובר בפרופ' מכובד בהחלט שצריך לקפוץ דרך חישוקים בשביל לחשוב שיש לו אינטרס שטני כזה או אחר.

לענייננו - כן, האמריקאים מעריכים עושר ושונאים עוני. הם רודפים את העניים ולא את העשירים וכתוצאה הן אחת המדינות המערביות שבהן יש את הדיסוננס הגדול ביותר בין עניים לעשירים.

אני אף פעם לא ביקרתי בארה"ב, אבל הבנתי מאנשים שעשו עלייה שהמצב שם על הפנים. אדם כמו טראמפ לא נבחר סתם. אין עשן בלי אש.

זו אמירה מאוד כללית ולא מדויקת. המצב שם מצוין לחלק מהאוכלוסיה, טוב פלוס או מינוס לחלק אחר ורע מאוד לחלק אחר - כמו בכל מקום. אדם כמו טראמפ נבחר בעיקר בגלל תמיכה ממעמד הפועלים שחשב שהוא יציל אותו, ומהמעמד הגבוה שידע שהוא יחזק אותו.

קראתי את הכתבה אתמול. הפסקתי לקרא אותה ברגע שכתבו שאמריקאים הם לא עם עצלן ושאמריקאים רוצים לעבוד.

אומנם אמריקאים הם אכן לא עם עצלן יש המון המון אמריקאים שהם כן עצלנים ולא רוצים לעבוד. נראה לי שהכתבה מציירת תמונה שהיא פשוט לא נכונה (כמה מפתיע?).

יש מספיק עבודה באמריקה, מי שרוצה לעבוד ימצא עבודה. יש אמריקאים שעושים עבודות כפיים ויש אמריקאים שלא בא להם לעבוד אז הם לא עובדים. יש אמריקאים שמעדיפים כל היום לעשות סמים ולהיות זרוקים על הרצפה ולקבץ נדבות.

נראה לי גם המצב באמריקה שונה קצת מבישראל. אמריקאי יכול לקבץ נדבות ולספק לעצמו את המינימום (אפילו שבד"כ הם יקנו עם זה סמים ויאכלו חינם בבית תמחוי). בישראל אם אין לך כסף אתה פשוט נטחן ע"י המערכת ונשאר רעב.

עמיתי האמריקאיים אומרים בעצמם שלא חסר אמריקאיים עצלנים.

שוב אמירות כוללניות ושטחיות. יש 350 מיליון אנשים באמריקה וניסיון לקטלג אותם לכדי דבר אחד נידון לכישלון. זה אחד הדברים, אגב, שלא אהבתי בכתבה - שהוא טען נחרצות שאמריקאים לא עצלנים. אבל גם אתה טועה - "מי שרוצה לעבוד ימצא עבודה" זו אמירה שגויה מיסודה. לא רק שברגע שיש לך עבר פלילי מאוד קשה לך למצוא עבודה, אלא גם אנו חיים בעידן שבו משרות שאינן דורשות מחשבה הולכות ונעלמות - נלקחות ע"י מכונות.

אמריקאי יכול לקבץ נדבות ולספק לעצמו את המינימום? תקרא מה כתוב - 18.5 מיליון אמריקאים חיים מפחות משני דולרים ביום.

יש הרבה גורמים לעלויות האסטרונומיות של הרפואה בארה"ב - למשל מחירים מנופחים שנדרשים על ידי חברות התרופות והציוד הרפואי שגורמים לאמריקאים לרכוש תרופות מעבר לגבול (בעקר בקנדה) - אבל גם על זה יש הגבלות, בתרוצים הרגילים של בטיחות התרופות (כאילו שקנדה זו איזו מדינה מפגרת). וכמובן מערכת המשפט שמפצה כל תובע בסכומי עתק גם אם לתביעה אין בסיס וגם אם הסכום שנתבע מופרך. הרופאים והחברות שמבטחות אותם צריכים לאזן זאת, וכמובן שהעלויות מגולגלות לחולים. קראתי באיזה מקום שפרמית ביטוח של גיניקולוג או אורתופד עם עבר "נקי" יכולה להגיע ל-50,000 דולר לשנה. לא יודע אם הסכום נכון - כלל לא אופתע אם הוא יותר גבוה - ומישהו צריךל לשלם אותו.

יש לי במשפחה המרוחקת רופא שגר ועובד בארה"ב. הוא טוען שעלויות הביטוח שלו מטורפות ועולות כמעט כל שנה בעשור-שניים האחרונים, באופן חסר פרופורציה. כמובן שהוא חייב לגלגל את זה לחולים כדי לשרוד.

מערכת הבריאות בארה"ב חולה באופן קשה וזה דבר ידוע. יש לכך באמת המון גורמים - חוסר מידע לגבי עלויות אמיתיות של טיפולים, חוסר פיקוח על מחירי תרופות וטיפולים שגורם ל"מלחמה" בין בתי החולים לחברות הביטוח, עלויות תרופות מאוד גבוהות בגלל חוסר פיקוח על חברות התרופות, רופאים שמקבלים תגמול לפי כמות טיפולים, תרמיות ועוד.

והנה עוד משהו מעניין:

לפי הנתונים הרישמיים של הממשל הקודם ירדה האבטלה אבל אלה נתונים רישמיים בסגנון של ביבי שבודקים נתונים אחרים כל פעם בשביל לזיייף שיפורים בכלכלה.

...

הערים שבשליטת הדמוקרטים הרבה יותר מסוכנות מערים רפובליקניות.

ניו יורק עדיין במצב טוב אחרי המהפך שג'וליאני עשה שם.

מאז ראש העיר החדש היא מתחילה להתדרדר

שיקגו שראש העיר שלה הוא הישראלי איש צוות של אובמה היא אחת הערים המסוכנות בעולם.

עדין אחרי כמה שנים שללונדון יש ראש עיר מוסלמי לונדון הרבה יותר מסוכנת מכל עיר בארה"ב.

לוטוס, תיאוריות הקונספירציה שלך אכן משעשעות אבל הן לא מחוברות למציאות. תיכף תאשים את אובמה במשבר של 2008...

ואגב, כשטראמפ רץ על זה שנתוני האבטלה של ממשל אובמה מזויפים, האמנת לו. עכשיו אחרי שהוא נבחר והנתונים ממשיכים להיות טובים, הוא אומר ש"עכשיו הם כבר לא מזויפים" - כמה עיוור אתה יכול להיות...

והקשקוש על הערים ש"בשליטת הדמוקרטים" - על מה אתה מדבר? איפה אתה רואה שניו יורק מתחילה להתדרדר? יש לך הוכחות?

שיקגו היא "אחת הערים המסוכנות בעולם" - שוב מאיפה הנתונים?

ואתה בכלל מבין כמה גזעני זה לומר שלונדון מסוכנת כי יש לה ראש עיר מוסלמי?

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת ביטוח רפואי העבודה מכסה אותו ב100% ככה שהוא זכאי לטיפולים הרפואיים ולרופאים הכי טובים כואב הגב? תבוא לרופא והוא יתן לך תור לmri בעוד כמה שעות/יום.

העניין הוא שיש שמה גם חופש מסויים רוצה לחסוך כסף לבית? תקנה לעצמך קרוואן תחיה בו כמה שנים עד שתקנה לעצמך בית. בארץ? אין שום אופציה כזאת אם אתה מתעסק בעבודה פשוטה ומרוויח מינימום אז חצי מהמשכורת שלך תלך לשכר דירה. רוצה דיור יותר זול? אין ואם תמץנסה למצוא המדינה תגיע מהר מאוד לפנות אותך.

1. אין דבר כזה כיסוי של 100%, כל ביקור רופא ועל פרוצדורה רפואית עולה כסף, ללא ביטוח זה יעלה המון כסף.

2. זאת הצהרה מאוד לא נכונה, מי שרוצה לחסוך עובר לדירת סטודיו/ חדר או פשוט עובר לאזור זול יותר. מיעוט מזערי בבוסטון/ ניו יורק/ סן פרנסיסקו יעבור לגור בקראוון כדי לחסוך כסף. עדיין צריך להיות קרוב למקומות תעסוקה, מרכזי מסחר ובתי ספר/ גנים.

בדוק עם אותו עמית מה החובות שצבר ברכישת הדירה, הרכב ושאר ירקות. אל תופתע אם יש לו חוב של כמה מאות אלפי דולרים.

אני אגלה לך סוד, כל מי שעושה כסף (גדול) עושה את זה ע"י מימון, בתור אחד שמעורב ברמות כאלה ואחרות, הכל אבל הכל זה מימון. כל עוד יודעים להשתמש בזה אתה יכול להיכנס לתחומים שעם מזומן בכיס אין לך סיכוי להיכנס.

בנוסף אין שום סיבה לקנות במזומן, כשעל רכב אתה תשלם ריבית של 2.99-4.99 אחוז, והזמן הזה יש בתי עסק פיננסיים שיתנו לך תשואה מובטחת של 11% על הכסף שלך, וזה עוד בתשלום חודשי קבוע.

למשל, מישהו קנה בית עם המינימום הון עצמי הנדרש ויש לו עוד 100K דולר, אם הוא ישים אותם על הבית הוא יצמצם ב400 דולר בחודש את המשכנתא, לעומת זאת הוא יכול לשים אותם באותו בית עסק פיננסי שהזכרתי למעלה, שיתן לו 11 אלף דולר בשנה, משמע 916 דולר בחודש.

ישנם בנוסף אפיקי השקעה אחרים שיתנו לך גם תשואה שנתית של 10-15%, וגם עליית ערך של הקרן.

זה באמת על קצה המזלג.

עריכה אחרונה על ידי לאון
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...