Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפני 11 שעות, Ziv כתב:

לא הבנתי.

לפני 11 שעות, Ziv כתב:

עבור דירה של 1,800 אש"ח נדרש הון עצמי של 450 אש"ח

עזוב רגע שברמה הפרקטית החישוב שתיארת גם לא מחובר למציאות.

לא הבנת כי אתה לא מחובר למציאות בשטח.
על דירות 3 חדרים בבניין מתפורר בגסי כהן מבקשים 1.8 אז על מה אתה מדבר בדיוק?
כדי לקנות דירת 4 חדרים נורמלית בחולון אתה צריך להכין 3 מיליון+, איזה משפחה ממוצעת יכולה לארגן סכום כזה?

רוצה לראות מה המציאות? בבקשה אחזיר אותך קצת אחורה בזמן בשרשור הזה. תראה מה "זוג ממוצע" יכול לקנות.

בתאריך 1.8.2021 בשעה 15:37, ay115 כתב:

אני יודע שמה שאכתוב הוא לא מדגם מייצג, אבל חשוב להציג גם את הצד הזה.

אני והחברה (30 ו-28) רכשנו דירה לפני שבועיים (דירת 3 חדרים חדשה מקבלן, בפתח תקווה), כרגע שילמנו 20% ובשלושה חודשים הקרובים נשלים את ה-5% הנוספים, ועוד 60% מהמשכנתא. (אכלוס בעוד שנתיים וקצת).

אנחנו הולכים לשלם משכנתא גבוהה (כ-6,500 ש"ח בחודש) אבל זה סכום שאנחנו יכולים לחיות איתו (בטח שבעוד 5-7 שנים כנראה שנסגור מסלול אחד במשכנתא, וההחזר ירד ל-4,500 ש"ח)

קצת פרטים עלינו:

1. זוג ללא ילדים (כרגע) עובדים בעבודות מסודרות, עם יציבות תעסוקתית סבירה (עורך דין, ומפתחת תוכנה) הכנסה חודשית (נטו) 25,500 ש"ח
(מחודש ספטמבר הנטו יעלה ל-27,000 ובחודש ינואר יעלה ל-28,000)

2. כיום משלמים 4,400 ש"ח שכירות לדירת 2.5 חדרים במזרח תל אביב.

3. מחזיקים רכב אחד זול שעולה לנו כ-1,500 בחודש.

4. חוסכים כל חודש כ-13,500 מההכנסה החודשית נטו (55% חסכון בממוצע)

יתר ההוצאות (כ-6,600 ש"ח) הולכים על מחייה שוטפת, חשבונות, צריכה, בריאות והוצאות חריגות (ברמה השנתית, אירועים, חופשות, וכו')

אנחנו חוסכים כבר די הרבה שנים (עוד מתקופת הלימודים שלי) רק בשנתיים האחרונות התחלנו להרוויח שכר גבוה (סיימתי את ההתמחות, והיא השתלבה בתפקיד פיתוח) 

לפני כן היינו חוסכים כל שקל, אבל את הבוסט המשמעותי של החיסכון קבלנו בשנה וחצי האחרונות אז החיסכון עבר את ה-10,000 ש"ח לחודש.

לא קבלנו שקל מאף אחד (לא מתנה מההורים, ולא מענק מהמדינה).

מאוד רצינו לקנות דירה ברמת גן, אבל דירות 3 חדרים בשנה האחרונה עברו את ה-2 מיליון, אז התפשרו על דירה דומה בפתח תקווה על תוואי הרכבת הקלה במחיר של 1.65 מיליון ש"ח.

בכנות, אם היינו נכנסים לשוק העובדה 5-10 שנים קודם - ומתנהלים אותו דבר בדיוק, כנראה שהיינו יכולים לקנות דירה גם ברמת גן גבעתיים אם לא בתל אביב.

בתאריך 1.8.2021 בשעה 15:37, ay115 כתב:

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, rev-Match כתב:

אחרי ילדים רוב הנשים וגם הגברים מסכימים שלהשאיר ילד בן 3 חודשים במעון זה לא ריאלי והאישה ממשיכה את" חופשת" הלידה עד גיל של לפחות 9-12 חודשים ואז חוזרת לעבודה. 

זו כבר נהייתה נורמה אגב לא לקבל ילדים לגן לפני ספטמבר, אז גם אם האשה רוצה לחזור לפני, אין לה איפה לשים את העולל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Ziv כתב:

לא הבנתי.

שכיר ממוצע מרוויח כיום 11,800 ש"ח ברוטו. במשפחה ממוצעת יש שניים כאלו, קרי 23,600. לאחר הפחתת מסים ובט"ל ייצא כ-20,000 ש"ח.

על פי חילן, מ 11,800 נשאר 9,200₪

עריכה אחרונה על ידי MZN
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, פריג'י כתב:

זו כבר נהייתה נורמה אגב לא לקבל ילדים לגן לפני ספטמבר, אז גם אם האשה רוצה לחזור לפני, אין לה איפה לשים את העולל.

לא מכיר את הנורמה הזו, מי שרוצה לשים בשלושה חודשים מוצא איפה לשים או מביא מטפלת. 

לא מכיר הרבה שבאמת עושים את זה, לדעתי תינוק בן 3 חודשים לא מתאים לשום מסגרת, שום מדינה ב OECD לא יוצרת מציאות כזו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, Transporter כתב:

אז צדקתי בחישוב שלי

מ 23600 נשאר בערך 17

במקרה אני מרוויח / הרווחתי באזור הזה, ומ23,600 היה נשאר לי בסביבות ה15,000.

מ 27,000 ועוד שטויות של נסיעות וכו׳ נשאר טיפה פחות מ- 17,000.

כמובן שיש אנשים עוד יותר נקודות זיכוי וכו, לי אישית אין כלום מעבר לאזרח ישראלי.

אפרופו שוק הדיור, הייתי שמח אם הייתה הקלה על המיסים הגבוהים שיש פה לזוגות צעירים / משוחררי צבא. יכול היה לעזור לנו פי כמה וכמה מכל המחיר למשתכן הזה, שבעצם באה המדינה ואומרת נעזור לכמה מכם לזכות בלוטו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, MZN כתב:

במקרה אני מרוויח / הרווחתי באזור הזה, ומ23,600 היה נשאר לי בסביבות ה15,000.

מ 27,000 ועוד שטויות של נסיעות וכו׳ נשאר טיפה פחות מ- 17,000.

אותי בטח לא צריך לשכנע, אלא את זה שכתב שמ 23,000 נשאר 20

חח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@MZNכי זו משכורת אחת. כשמדובר בשני אנשים יש יותר נקודות זיכוי. ליתר דיוק, לפחות 2.75, של האישה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לה יש נק זיכוי כי היא אישה, אבל לא הבנתי איך זה קשור אלי? הנטו לא השתנה לי אחרי הנישואים, גם כשאשתי לא עבדה והייתה סטודנטית.

בכל מקרה, שנינו ביחד מגיעים למס הכנסה שיכול לפרנס משפחה ממוצעת במדינה 🥲

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי אתה התיחסת לנטו של משכורת אחת, יש לך 2.25 נקודות זיכוי. בשרשורהמדובר על אותו ברוטו, אבל של שני אנשים. זה 5 נקודות.

• רעיון טוב! 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

כי אתה התיחסת לנטו של משכורת אחת, יש לך 2.25 נקודות זיכוי. בשרשורהמדובר על אותו ברוטו, אבל של שני אנשים. זה 5 נקודות.

פלוס זה שמדרגות המס הנמוכות מוכפלות.

כשאדם אחד מרוויח את הסכום הזה הוא כבר במס שולי גבוה יותר, לעומת אם הסכום הזה מתחלק בין שניים שנמצאים במדרגת מס נמוכה יותר.

כלומר יותר נקודות זיכוי וגם אחוז מס נמוך יותר.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, farkash7 כתב:

עזוב רגע שברמה הפרקטית החישוב שתיארת גם לא מחובר למציאות.

לא הבנת כי אתה לא מחובר למציאות בשטח.
על דירות 3 חדרים בבניין מתפורר בגסי כהן מבקשים 1.8 אז על מה אתה מדבר בדיוק?
כדי לקנות דירת 4 חדרים נורמלית בחולון אתה צריך להכין 3 מיליון+, איזה משפחה ממוצעת יכולה לארגן סכום כזה?

רוצה לראות מה המציאות? בבקשה אחזיר אותך קצת אחורה בזמן בשרשור הזה. תראה מה "זוג ממוצע" יכול לקנות.

אני מוחה בכל תוקף, אנחנו ממש לא זוג ממוצע 😅

אגב, המספרים בהודעה מאוגסט לא החזיקו מים, המשכנתא תהיה יותר קרובה ל-8,000 מאשר ל-6,500 (למרות שסגרנו 13% מהמשכנתא בשנה שעברה)...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוספתי מדד נוסף למערכת שפיתחתי (MyPriceLog), המדד מציג את הערכת המחיר לפי אתר "דירובוט" מול המחיר בפועל, להלן התוצאות:

ככל שהצבע הירוק כהה יותר, כך המחיר הנוכחי נמוך יותר מהערכה של המדד, 

ככל שהצבע האדום כהה יותר, כך המחיר הנוכחי גבוהה יותר מההערכה של המדד.

ניתן לראות שברוב המקומות מחיר הנכס גבוהה יותר מההערכה של המדד, אבל יש לא מעט מקומות שגם אפשר למצוא בהם נכסים מתחת להערכה זו..

222.png

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי שלום רב, אשמח להתייעצות כרגע.
אנחנו זוג טרי נשוי (31+29) - כרגע ללא ילדים, אבל מנסים.
הון עצמי כ- 500K/550K, מכניסים ביחד כ-23K-25K (ובנוסף יש לי ליסינג מהעבודה).

המשפחות של שנינו מקצוות שונים בארץ (אני מהצפון - קריות, ואשתי מגדרה), וכרגע שוכרים דירה בירושלים (עבודה של שנינו שם).
ממעקב הוצאות בחודשים האחרונים שמנו לב, שאנחנו נשארים בסוף חודש עם נטו 11-12 (אנחנו חיים ברמת חיים גבוהה מאוד - לא לסקול).

פה מגיע השאלה שלנו:
לדוד שלי (שהוא כמו אבא עבורי) יש חברת בנייה. הוא בתהליכי פינוי בינוי של אחד הפרויקטים שלו, ויש לו דייר "שעושה בעיות". דוד שלי הציע לנו לקנות את הדירה מהדייר, ככה אנחנו נוכל להקל עליו ובנוסף הוא יצ'פר אותנו בבית החדש - מדגיש שמדובר בפינוי בינוי ולא בחיזוק מבנה.
כרגע הדייר רוצה על הדירה 1.35, והערכה שאחרי התהליך (שעלול לקחת כ-3/4 שנים), הדירה תהיה שווה 1.6/1.7.
הדירה במצבה הנוכחי לדעת דוד שלי ומתווך שדיברתי איתו כרגע שווה 1.25M. 

ופה הנקודה שאני ואשתי חושבים על זה.

אנחנו מסוגלים כרגע לעמוד במשכנתא של 7/8 אלף שקל (אנחנו נמצאים במקומות עבודה די בטוחים - ממשלתיים), בנוסף במהלך הפינוי בינוי נקבל שכירות מהחברה של דוד שלי - הערכה גסה של 3500.
האידאל עבורי לקחת משכנתא לזמן קצר (7/8 שנים), ככה שאוכל לחסל אותה במהרה ואז להגיע להון עצמי יפה בעוד כמה שנים.

אני מציין שאין לנו שום תכנון בעתיד לחזור לגור בצפון, כנראה שנעבור לגור ליד ההורים של אשתי (קבלת עזרה עם גידול ילדים).
ככה שנמכור את הדירה הרלוונטית, ונקנה חדשה בהתאם לאזור מגורים שנבחר.

ככה שאם אסכם בקצרה:
הון עצמי - 500-550K 
חסכון חודשי בשלב זה - 11-12K ( בהמשך כשיגיעו ילדים, מאמין שזה ירד)
משכנתא שנדרשת -  700-800K (תלוי במחיר דירה שנסגור).

האם לדעתכם צעד חכם, טעות בריביות של היום? או שאולי יש אופציות טובות יותר להגיע לצבור הון עצמי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל-כך פשוט.

אתה מדבר כבר עכשיו על מעבר למגורים בשפלה, אז צריך להביא בחשבון את השינויים בהכנסות ובהוצאות שמעבר כזה יגרור.

אתה צריך לתחשב עלויות גידול ילדים, שיכולות לאפס את כושר החסכון שלכם אם וכאשר יהיו שניים.

וכמובן, אנחנו נמצאים בתקופה סוערת מאוד בכלכלה העולמית ובחברה הישראלית, וקשה מאוד לחזות מה ילד יום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...