Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יותר טוב לישראל, טראמפ או ביידן?

סאמי

פוסטים מומלצים

תודה ליאור, תגובה קשורה בהחלט גם לנושא השירשור וגם לדיון בו כרגע.

--------------------------------

פאלו,

לפני 23 דקות, falou כתב:

עכשיו נשארנו עם סיפורים, שאף אחד לא מאמין להם, או כן מאמין להם, לפי הנטיה המקורית שלו. 

תמצתת את זה טוב.

בגלל זה, nobody cares.

לאף אחד לא אכפת מהמכתב הפייק/לא פייק של ביידן, זה לא משנה. זה עצוב שזה ככה.

• מצחיק 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, falou כתב:

המשפט הזה: "המישפטיזציה השתלטה על הדמוקרטיה" זה דקלום של נרטיב, זה לא טיעון עובדתי ואפילו לא טיעון לגופו של עניין.

בטח שזה עובדתי, מספיק לספור פסילת חוקים לאורך ההיסטוריה ואתה תראה יופי את המשפטיזציה.

וכמובן שזה טיעון לגופו של עניין, הרי הצעת החוק הזו לא נמצאת בוואקום.

לפני 4 דקות, falou כתב:

לחוק צריך להתייחס באופן ענייני, ולא בפרדיגמה של הסתכלות כוללת על המאבק בפוסט-מודרניזם.

זה התייחסות עניינית, רק ששוב, צריך לקחת את הגלולה האדומה כדי להבין.

כשהוא אומר:

ציטוט

"יש להעניש על אלימות בכל חומרת הדין ואני תומך בכך, אבל ה'משפטיזציה' השתלטה על הדמוקרטיה וניסנקורן מעוניין להכניס אותה לתוך המשפחה. את החוק הגישה זהבה גלאון לראשונה, והיא אמנם עזבה את הכנסת, אבל חלקים גדולים נשאבו לוואקום שהיא השאירה. אל תיתנו לשופטים לנהל לנו את המשפחה".

הוא לא מתייחס למאבק הכולל בפוסט מודרניזם, אלא לחוק הספציפי.

לפני 6 דקות, David32 כתב:

תודה ליאור, תגובה קשורה בהחלט גם לנושא השירשור וגם לדיון בו כרגע.

בוא שב אצלי שבוע, תשמע עוד ועוד עד שהגלולה האדומה תיבלע ואז תבין שזה סופר-קשור

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, falou כתב:

אתה יודע מה, הניסיון לייצר הסכמה.

השאלה היא, מתי היתה הסכמה?

לפעמים העדר הסכמה פשוט חבוי ולא רואים אותו, כי יש מיעוט ויש רוב. לפעמים ההסכמה היא בכפיה או אינדוקטרניציה - החל מסתם שפה משותפת, דרך דת, אידיאולוגיה או כל דבר אחר. ואפשר לנתח את ההיסטוריה של מסגרת מדינת אי פעם בתולדות האנושות, כולל ישראל, כולל ארה״ב, כולל כמעט כל מדינה שאפשר לחשוב עליה באירופה, ולראות איך מה שאנחנו רואים בו ״הסכמה״ היום התפתח ואת מי הוא בדיוק כלל בדרף.

רוב בני האדם היום נולדים לתוך מסגרות לאומיות שאמורות להיות מבוססות על הסכמה. אבל אנחנו רואים יותר ויותר כאלו שמתפוררות מבפנים. גם בגלל הגירה, גם בגלל שינוי יחסי כוחות בין הערים הגלובליסטיות יותר והפריפריה בכל מקום וגם בגלל שמלכתחילה היסודות חלשים. ואין בזה חדש באמת. ומה שאנחנו צריכים להבין הוא שאולי התרגלנו לדבר על ״ישראלים״ או ״אמריקאים״ או ״גרמניים״ אבל ברוב רובם של המקרים מדובר או במסגרות מדיניות צעירות יחסית, או בכאלו שמכסות אזור גאוגרפי ספציפי ואולי קבוצות אתניות ספציפיות, אבל שיטות הממשל בהן (כלומר אותה ההסכמה) השתנו לא מעט פעמים בעבר (צרפת של היום היא רפובליקה מס 5? 6? לא זוכר). ובהחלט יכול להיות שארה״ב תתפרק או תחווה עוד מלחמת אזרחים, ושתהליכים דומים יקרו גם באירופה, אסיה וגם כאן.

יש כל מיני פרשנים פוליטיים פופוליסטים שנורא כועסים, למשל, על תושבי לונדון או תל אביב או מנהטן. בזמנו התחלתי לקרוא ספר שהמלצתם עליו כאן, שסיפר שטראמפ נצח בגלל הסלידה ההדדית בין תושבי ערי החוף לבין תושבי האזורים היותר פנימיים (ועניים כנראה) בארה״ב, והסביר כמה תושבי הערים מתנשאים ולא נחמדים. העניין הוא שאין כאן טובים ורעים, ואין איזה משהו אבסולוטי להלחם עליו. כי לפעמים ההסכמה לא יכולה להיות קיימת, כי הפערים היומיומיים המוחשים הם גדולים מדי כדי לגשר ולחבר קהילה שהיא בגדול מדומיינת. אפילו כאן, בארץ, למה אנחנו צריכים להתאמץ להסכים? מדינות, עמים, לאומים, דתות, קמים ונעלמים לאורך כל ההיסטוריה האנושית. לפעמים נבלעים במשהו אחר, לפעמים עוברים איזה שינוי. ואנחנו בעיקר צריכים לזכור שכמו שאי אפשר לבנות מדינת עולם שתאחד את כל האנושות, גם היכולת לתחזק מדינת לאום היא מוגבלת. מאוד.

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

לא הבנתי מה זה השקט הזה?! מחר בחירות!!! 

מי אתם אומרים שיקח? הימור שלי טראמפ מנצח עוד הפעם. המון מדינות עדיין מתנדנדות על התפר (אחוז לכאן או לכאן), טראמפ מכריז על ניצחון כי רוב הרפובליקנים יצביעו בקלפי ולא בדואר לכן הקולות שלהם יספרו ראשונים, מצליח לפסול קולות שמגיעים בדואר אחרי ה-3 בנובמבר בסיוע מאות השופטים שהוא מינה לאורך 4 שנים וארצות הברית מתפוצצת במהומות שלא נראו מאז... אף פעם בעצם. 

הולך להיות נובמבר לוהט. 

עריכה אחרונה על ידי SchnitzelLova
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמעתי ברדיו באוטו היום מרואיין, איזה מומחה לארה"ב או משהו בסגנון לא ממש שמעתי את ההתחלה, אבל שאלו אותו בהתאם למומחיות שלך, מי ייקח את הבחירות.

הוא אמר כמו כל המומחים ב-2016 טעיתי, אני לא עושה את אותה טעות שוב, אני לא מהמר מי יזכה.

ואז דיבר על זה שהוא בעצמו היה רוצה שביידן יזכה. אבל הוא מספיק חכם כדי לא להתנבא.

אם טראמפ יזכה זה יהיה קטע, לפחות כאאוטסיידר מוחלט נראה שהוא בוחר לא להתמודד עם הקורונה בכלל.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם למדתי דבר אחד לגבי טראמפ זה ששום תחזית/מודל/הערכה/סקר/נבואה שפיתחו בארצות הברית ב-100 השנים האחרונות לא תקפה לגביו. הוא לגמרי wildcard והתקשורת/ממסד לא למדו לקרוא אותו ב-4 השנים האחרונות וכנראה אף פעם לא ילמדו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נחכה ונראה, אכלו לנו את הראש שהפעם הם עשו התאמות למודלים שלהם כדי לא לפספס כמו ב-2016.

אגב אתמול נדמה לי שמעתי גם כן ברדיו שמישהו אמר שאם ביידן ייבחר יש מצב שהוא לא מסיים את הכהונה, אז אמרו שטראמפ צעיר ממנו רק ב-3 שנים, אבל שכחו להגיד ש-3 שנים זה 3/4 קדנציה 🤣

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשטראמפ חלק מהעניין, זה בטוח הולך להיות מעניין, גם עד עכשיו היה מעניין

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אם טראמפ יזכה זה יהיה קטע, לפחות כאאוטסיידר מוחלט נראה שהוא בוחר לא להתמודד עם הקורונה בכלל.

אם הוא יזכה כנראה תפרוץ מלחמת אזרחים לא במובן של 1861 - 1865 שמדינות גייסו צבאות ונלחמו אחד בשני, אבל הולך להיות קרע עמוק מאוד בחברה האמריקאית. תשמע אם היו לי מניות הייתי מוכר היום.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החברה האמריקאית, בדומה לחברה שלנו למיטב הבנתי מאוד מפולגת, רק עם (כנראה) יותר שבטים מאצלנו.

אתמול נדמה לי זה היה שמומחה אחר אמר שבין פורטו ריקני שעבר לארה"ב ובין דומיניקני או משהו כזה אין שום קשר

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע אמריקאים והאמת כולנו אכלנו אותה. זה או עוד 4 שנים של טראמפ אדם מכחיש שינוי אקלים/מתנגד לחיסונים/מתעלם מקורונה/מתעלם ממדענים או זומבי מהלך שחושב שהוא רץ מול ג'ורג בוש לנשיאות (ע"ע סרטון ביוטיוב) שהיה 47 שנים בפוליטיקה האמריקאית ולא עשה שום דבר מהותי בכל התקופה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה האם "רק לא X" יכול לעבוד.

פה זה גרף לא מעט מנדטים והכניס ל-Deadlock, אבל את התנאי הבסיסי של רק לא ביבי, לא הצליחו לקיים (כלומר בלי ביבי).

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע בסין אין מועמדים פשוט, פתרון אלגנטי לבעיית המועמדים בדמוקרטיה 🤣

ליאור