Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת רכב משפחתי חדש עד 150K

wir55
שימו לב! השרשור הזה בן 3344 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני חדש בפורום, אז תודה מראש לכולם על העזרה.

אני מחפש לרכוש רכב משפחתי חדש מודל 2015. שיהיה לו תא מטען שניתן להכניס בו עגלת תינוק.

שיהיה חסכוני בדלק, אמין ונוח (בקיצור כמעט כל מה שכל אחד רוצה מהרכב נראה לי...)

איכשהו הגעתי להתלבט בין טויוטה קורולה לבין מאזדה 3, רציתי לדעת מה יש לכם לומר בנושא? ואני פתוח להצעות נוספות. כמו כן רציתי לדעת מה יש לכם לומר לגבי היברידיות, האם זה כדי (מבחינה טכנולוגית/מכאנית/טיפולים)? ומה השוק שלהם אחר כך במידה ורוצים למכור?

התקציב הוא בסביבות 150000 שח.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, בסכום כזה מזדה 3 2L לנעיגה מעניינת או סקודה אוקטביה 1.4T לכל השער, עם סימן שאלה לגבי הגיר.

רכב הברידי לדעתי, שוקלים בהתחשב בנסיעה שנתית או בזמן שאין אופציה אחרת, כמו טויוטה קמרי, אבל היא מחוץ לתקציב.

Chevrolet cruze turbo 1.4L 140hp LTZ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מעוניין להוציא 150 א' ש"ח או שאתה מעדיף להוציא באיזור ה130?

מכונית משפחתית סטנדרטית שעולה באיזור ה130 תענה על דרישותיך, לרובן יש גם גירסאות מנוע ואיבזור חזקות ועשירות יותר שכבר מתקרבות ל150, השאלה אם אתה מעוניין להוסיף כסף או לא.

ד.א.

ניתן גם לרכוש באיזור 100-110 משפחתיות יד ראשונה עם 0 ק"מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי עיניין שהרכב יהיה מהדגם המפואר אז סתם להוסיף כסף כדי להגיע ל-150 אלף זה ממש לא העיניין. חשוב לי יותר הנוחות, האמינות וצריכת הדלק. זה יכול להיות קצת מעל וקצת מתחת לסכום שנקבתי בו. אני נוסע כ- 23 אלף ק"מ בשנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמות הנסועה שלך דיי גבוהה, ובהחלט כדאי לך לבחון מכוניות "חסכוניות", יש לך 2 מועמדות עיקריות בימינו מתחת ל140 ש"ח:

1. טויוטה אוריס סטיישן היברידית

2. רנו מגאן דיזל סטיישן (יש גם את האחותה הסדאן הכמעט זהה פלואנס)

מחוץ לעיר הרנו תהיה חסכונית יותר, בעיר/פקקים הטויוטה עדיפה.

מבחינת נוחות, הרנו מצויינת, בטויוטה לא נסעתי.

אמינות - אין מה לחשוש מהיברידיות, נמכרות כבר המון שנים, פופלריות ואמינות. גם מהרנו כנראה שאין מה לחשוש, בנתיים גירסאות הדיזל מסתמנות כמוצלחות למדי.

סחירות עתידית - האוריס סטיישן יחסית חדשה בשוק אז אין עוד נתונים, אבל טויוטה נוהגות לשמור היטב על מחירן, גם הדגמים ההיברידיים הוותיקים. רנו, כמובן, נחשבות פחות טובות בעניין הזה, אבל מכונית דיזל עם ממוצע ק"מ של 23 א' בשנה זה נמוך ויכול להיות שתוכל למכור אותה בקלות. עניין שמירת הערך, הוא סוג של נבואה, לא תמיד היא מגשימה את עצמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם טויוטה פריוס נכנסת לתקציב, במיוחד זאת המיובאת ע"י אלבר.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית הזמנתי פריוס חדשה מהיבואן, (לא אלבר).

יש להם כרגע הנחה של 2000 ש"ח מהמחירון ו 24,000 בתשלומים ללא ריבית והצמדה.

הדגם שלהם שונה מאלבר בכמה פרטים.

אינני יודע עד כמה היא מתאימה מבחינת מקום לעגלה, תצטרך לבדוק באולם התצוגה.

אישית אני התלבטתי בין כמה מכוניות כמו ה 6 , CX5 אבל אחרי שביקרתי בתצוגה די התאכזבתי, אומנם ה6 יפיפיה מבחוץ אבל היא צפופה, תא המטען שלה בעייתי, ב CX5 תנוחת הישיבה מוזרה (בעיקר במושב האחורי) וכמו כן החלטתי שעלויות הרכב חשובות לי.

בפריוס הרגשתי שיש ממש הרבה מקום (למרות שמבחוץ היא נראית די קטנה), היא הייטקית כזו ולכן יש לה ייחוד לעומת עוד רכב סטנדרטי. מבחינת עלויות - החיסכון בדלק אמור להיות בסביבות 5000 שקל בשנה (תלוי במחיר הדלק), מבחינת טיפולים אין לה טיפולים יקרים כמו טיימינג והבלאי של הבלמים והמצבר נמוכים. כמו כן יש לה הנחות שונות כמו ביטוח, אפילו גילית שיש חניה חינם ברעננה, ופתח תקוה.

נוסע על:

טויוטה פריוס 2019.

טויוטה קורולה 2008 רובוטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי הולך על מגאן DCI. מבחינת נוחות וצריכת דלק אין ספק שהיא אחת המובילות, במיוחד תא המטען יתאים למשפחה.

מבחינת אמינות אין לרכב בעיות מיוחדות- המנוע ידוע כאמין מאוד (מותקן גם בפלואנס).

לדעתי תמורה מעולה לכסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפריוס אחלה אופציה, ובעיניי עדיפה על המגאן. אמינות טובה יותר, מרווח גדול יותר, תחושה מגניבה ויוקרתית יותר (כולל אבזור מספק יותר, לרבות המולטימדיה הנהדרת), נוחות נסיעה טובה יותר, וצריכת דלק טובה יותר - במיוחד בעיר.

ההפרש במחיר יתקזז עם שמירת הערך המצוינת והעדיפה.

מה עם ספורטאז' או יונדאי ix35?

עריכה אחרונה על ידי mogo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמינות לא טובה יותר, במיוחד אם אתה מכניס למשוואה את המערכות החשמליות הנוספות בפריוס.

נוחות- אמנם לא נסעתי בפריוס, אבל המגאן נוחה להפליא.

מרווח- תא המטען במגאן גדול יותר ללא עוררין.

צריכת דלק- בהתחשב בנסועה המכובדת של פות"ש אני מניח שיש הרבה נסיעה בינעירונית. במצב זה למגאן עדיפות בעניין הצריכה בצורה משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמינות לא טובה יותר, במיוחד אם אתה מכניס למשוואה את המערכות החשמליות הנוספות בפריוס.

נוחות- אמנם לא נסעתי בפריוס, אבל המגאן נוחה להפליא.

מרווח- תא המטען במגאן גדול יותר ללא עוררין.

צריכת דלק- בהתחשב בנסועה המכובדת של פות"ש אני מניח שיש הרבה נסיעה בינעירונית. במצב זה למגאן עדיפות בעניין הצריכה בצורה משמעותית.

וואו, אתה ממש אוהב את המגאן.

אמינות - כולם מכירים את סיפור מסנן החלקיקים של המגאן. איזה בעיות אתה מכיר עם המערכות החשמליות של הפריוס?

נוחות - גם הפריוס וגם האוריס נוחות להפליא.

צריכת דלק - כדאי שהמגאן תהיה הרבה יותר חסכונית כי היא צונחת במחירון בשנים הראשונות (תבדוק בכמה מוכרים 2014), והמחירון של ההיברידיות יכול להוות חלופה לפק"ם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת צריכת דלק - על הנייר הפריוס חסכונית יותר גם מחוץ לעיר. לא מעט מבחנים איששו את הנתונים האלה במציאות.

בעיר בכלל אין על מה לדבר. ולכן בטוטאל, ואפילו בהנחה שנסיעה בינעירונית תוספת 70% מהנסועה - הפריוס עדיפה.

לא לשכוח גם שלפריוס יש אחריות על המצברים כמעט לנצח (בתוספת של כמה שקלים לשנה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו, אתה ממש אוהב את המגאן.

אמינות - כולם מכירים את סיפור מסנן החלקיקים של המגאן. איזה בעיות אתה מכיר עם המערכות החשמליות של הפריוס?

נוחות - גם הפריוס וגם האוריס נוחות להפליא.

צריכת דלק - כדאי שהמגאן תהיה הרבה יותר חסכונית כי היא צונחת במחירון בשנים הראשונות (תבדוק בכמה מוכרים 2014), והמחירון של ההיברידיות יכול להוות חלופה לפק"ם.

אינני מכיר את בעיית מסנן החלקיקים במגאן/פלואנס.

ככלל אמרתי שלשניהן אין בעיות מיוחדות ידועות, כאשר ככלל מערכות נוספות ומתוחכמות אינן נוטות להזדקן בכבוד.

בעניין המחירון אינני יודע, לכן ככל הנראה אתה צודק.

אישית אני מעדיף צרפתיות, גם מבחינת העיצוב.

דבר נוסף שלא התייחסתם אליו הוא נפח ההטענה, כשמדובר במשפחה לדעתי זה דווקא אחד הסעיפים הכי חשובים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב רציתי גם להוסיף שהם נותנים אחריות ל 4 שנים, ו 5 שנים על המערכת ההיברידית.

אם אומרים לך אחרת תתעקש כי אני הלכתי לכמה סניפים ודליתי מכל אחד הטבות אחרות, אחד אמר 3 שנים אחריות, השני אמר 4 שנים.

בסוף גם נתנו לי חיישני רברס כמתנה (חוץ מהצבע לא הוספתי כלום לרכב).

בנוסף כיוון שרוב הנסיעה שלי היא עצור וסע גם רכב שהוא חסכוני יחסית לא יראה חיסכון טוב בתנאים כאלו ואילו הפריוס אמורה להשיג תוצאות טובות דווקא בתנאי הנסיעה הללו.

עריכה אחרונה על ידי alon

נוסע על:

טויוטה פריוס 2019.

טויוטה קורולה 2008 רובוטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3344 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...