Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה זה המשכנתא הזאת שלקחתי? טובה/גרועה כדאי למחזר?

koka

פוסטים מומלצים

לא הבנתי איפה המורכבות.

אתה צריך לשלם x כסף בתאריך y, אולי בכמה פעימות. זה ככה בכל רכישה.

המחיר עצמו סביר, אולי קצת על הצד הגבוה.

בכל מקרה, אם היועץ יעשה את העבודה שלו נאמנה אז ההפרש בשכר שלו זניח מול התועלת שתקבל ממנו.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למישהו יש המלצה ליועץ?

אני יודע איזה תמהיל אני רוצה, ולדעתי יועץ יוכל להשיג ריביות יותר טובות, לי פשוט אין את הזמן לעבור בנק בנק פיזית ולקבל הצעות. אנחנו צריכים משכנתא של בערך 1.1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולעבור בין סופרים כדי למצוא קניה יותר זולה יש לך זמן?

הזמן הזה שווה כסף... הרבה מאד כסף... בצורה לא פרופורציונלית. תשקיע את הזזמן הזה.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם ההתמקחות בין הבנקים נעשית באונליין.

אצלי בכל פעם שקיבלתי הצעה מבנק אחד העברתי אותה במייל לנציגים משני הבנקים הנוספים.

גם ההצעה הראשונית מכל הבנקים אגב הייתה באונליין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהינתן שאני יודע בדיוק את התמהיל שאני רוצה, ליועץ אין שום יתרון בהשגת ריביות יותר טובות? אני תחת הרושם שבגלל שהיועץ מכיר את משה מהבנק, הוא מקבל ריביות יותר טובות.. זה לא ככה?

עריכה אחרונה על ידי vxlan
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, יובל .מ. כתב:

זה לא אומר שזה יהיה במסלולים שאתה רוצה.

יועץ מציע שתי פונקציות: הראשונה היא ייעוץ, קרי קביעת תמהיל, אילו מסלולים ולאיזו אורך תקופה תיקח כל אחד מהם; השנייה היא משא ומתן מול הבנקים לאחר שקבעתם ביניכם את התמהיל. אם תבוא ליועץ עם תמהיל שאתה רוצה, הוא אולי ינסה לשכנע אותך אחרת אבל בסוף אתה קובע ועם זה הוא יבוא לבנק להשיג לך תנאים וריביות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, הצילינדר השישה עשר כתב:

יועץ מציע שתי פונקציות: הראשונה היא ייעוץ, קרי קביעת תמהיל, אילו מסלולים ולאיזו אורך תקופה תיקח כל אחד מהם; השנייה היא משא ומתן מול הבנקים לאחר שקבעתם ביניכם את התמהיל. אם תבוא ליועץ עם תמהיל שאתה רוצה, הוא אולי ינסה לשכנע אותך אחרת אבל בסוף אתה קובע ועם זה הוא יבוא לבנק להשיג לך תנאים וריביות.

ברמת העיקרון - כן.

בתאכלס, בשטח? רוב האנשים שמגיעים ליועצים מחפשים את ההחזר החודשי הכי זול כרגע/קומבינות לאיך כן לקחת הלוואה.

רוב האנשים לא מבינים במשכנתאות למעט כל מיני מילים שאתה שומע פה ושם כמו קל"צ פריים וכו', וכשאתה יושב מול מישהו שמבחינתך הוא בעל מקצוע והוא מפחיד אותך עם "אם לא תיקח את זה עכשיו אתה מפסיד 250 אלף שקל!!!11", רוב האנשים יהיו בבעיה.

למה אנשים מפחדים ממוסכים? אתה אמור להגיע, לקבל טיפול בתשלום סביר וללכת, אבל מה לעשות שרוב האנשים לא מוסכניקים ולא קוראים בקארספורום אז מבחינתם טיפול שמן, פילטר שמן, פילטר אוויר ושייבה במחיר של 1700 שקל נשמע סבבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שיש משהו בדבריך, המושגים הבסיסים במשכנתא הם די פשוטים והעקרונות לא מסובכים. יועץ יכול לעשות הרבה לטובת הלקוח, במיוחד אם צפוי שינוי בהכנסות/הוצאות, אבל בבסיס לדעתי המשכנתא הנפוצה היא פשוטה בהרבה מטיפול ברכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היחידה מבחינתי היא גובה הריביות. אם יועץ מסוגל להשיג ריביות יותר טובות בתמהיל של פריים וקבועה\קבועה משתנה כל חמש שנים, זה שווה לי את הכמה אלפי ש"ח.

אם לא.. נעשה לבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול להשיג ריביות לבד ולהציג ליועץ במידה והוא יקבל ריביות יותר טובות תשלם לו, אני יודע שככה זה עובד איתם במקרה ולוקחים 2 יועצים אז משלמים רק למי שהשיג ריביות יותר טובות כמובן בידיעתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

מצרף תמהיל משכנתא וריביות שקיבלנו מיועץ משכנתא.

ההכנסה הפנויה היא סביב 10 אלף בחודש, שכר נטו בערך 14 אלף.

הגרייס 6 מכיוון שיש תקופה של שיפוץ הדירה, בזמן הזה לא יהיו שוכרים.

ערך הנכס 670 אלף, דירה ראשונה.

מה דעתכם?

תודה מראש!

image.png.5e47df46c810f9bb29f4293e4f33fcf7.png

עריכה אחרונה על ידי Cassano
הוספת מידע
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Cassano כתב:

היי,

מצרף תמהיל משכנתא וריביות שקיבלנו מיועץ משכנתא.

ההכנסה הפנויה היא סביב 10 אלף בחודש, שכר נטו בערך 14 אלף.

הגרייס 6 מכיוון שיש תקופה של שיפוץ הדירה, בזמן הזה לא יהיו שוכרים.

ערך הנכס 670 אלף, דירה ראשונה.

מה דעתכם?

תודה מראש!

image.png.5e47df46c810f9bb29f4293e4f33fcf7.png

יש מגבלה של יכולת החזר?

זה ההחזר המינימלי שניתן לקבל היום מבלי להצמיד למדד.

אם תסכים להגדיל החזר חודשי הייתי שוקל להוסיף מסלול פריים ל-30 שנים. זה יעלה את הריבית בכחצי אחוז, אבל להערכתי ב-5 שנים הקרובות (עד לנקודת העדכון הראשונה של המל"צ) הפריים יירד בממוצע ביותר מחצי אחוז. ולכן בטווח הבינוני זה יהיה מסלול משתלם בהשוואה למל"צ.

כמובן לא לקפוא על השמרים. ברגע שהריבית יורדת אז למחזר ולקבע את המסלול הזה בריבית של 3-4%.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...