Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מציאת עבודה לבחורה ללא תואר, מכירים משרה טובה?

yaniv572
שימו לב! השרשור הזה בן 3743 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בימינו, המילה QA חסרת משמעות כמו הביטוי "היי-טק" - יש מגוון אדיר של עבודות

שלא דומות בכלל אחת לשנייה. אגב, אני מכיר לפחות שתיים (בדגש על לשון נקבה...)

שניהנות מהעבודה שלהן, אחת מהן הקימה לדבריה את מערך ה-QA במשרתה הנוכחית.

בקיצור, לא לפסול על הסף לפני שבודקים.

באופן אישי אני מעדיף לתכנת וככה בין השאר גם להתפרנס מזה בצורה מכובדת

אבל ישנן (אופס, שוב לשון נקבה) שאמרו לי באופן מפורש שהן מעדיפות QA ולא מתחברות בכלל לתכנות,

גם אחרי תואר עם ציונים טובים.

זה מתחבר לאחת התשובות שקיבלת קודם לכן - אל תשים את עצמך במקום של חברתך,

היא זו שצריכה להחליט ומה שנראה לי ולך כמשעמם או לא מאתגר דווקא מאוד יכול להתאים.

- - - - - -

פחחח, מתקמפל. לא מאמין בקימפולים. אצלנו אין קומפיילר.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לגבי חברות השילוח, אני חושב שמבחינת משרה זה יכול להתאים לה, בעבודה היא התעסקה הרבה עם תעודות משלוח וכל מני שטויות שמאחורי הקלעים, הקטע זה שהעבודות בנתב"ג והיא כרגע מנסה למצוא משרה בלי שבתות ( למרות שבסוף כניראה היא תבין שאין הרבה ברירות לזמן הזה ).

זה גם משהו שאני הצעתי לה ( ידידה שלי עובדת ב DHL ) אבל היא סירבה מהסיבות שרשמתי למעלה...

כל העבודות בכל תחום הלוגיסטיקה והשילוח נמצאות בנתב"ג וכולן דורשות שבתות? בחייאת.

ומה עם חברות ספנות? מה עם חברות שילוח יבשתי (משאיות) ומוקדי שליחים פרטיים?

אם תבואו בגישה כזאת לכל הצעה, אז חבל על הזמן שלנו והמגבייטים על השרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוגיזטיקה ורכש זה משעמם.

שתתחיל תואר.

אי אפשר ממש לקבוע עבור מישהוא שאתה לא מכיר, מה משעמם ומה לא.

לעזאזל, יש כאלה שחושבים שראיית חשבון והנהלת חשבונות זה מעניין! :loco:

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הכי דואג מדברים שעובדים על הפעם הראשונה ובלי באגים. זה רק אומר שאת הבעיות שיש שם - ותמיד יש שם - יקח יותר זמן למצוא.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שזה הפך כבר להיות חצי שרשור על QA, אני אצטרף ואגיד שלומר "QA זה משעמם" זה כמו להגיד "פיתוח זה משעמם, יושבים מול מחשב כל היום ובוהים במסך". במילים אחרות, אבסטרקציה מוגזמת של עולם תוכן שלם שיש בו הרבה מאוד מגוון. ברור שיש משרות QA משעממות, אבל זה באותה המידה כמו שיש משרות פיתוח משעממות (אגב, זה תלוי גם בגישה האישית).

אני עשיתי שנה וחצי QA בצבא ואני יכול להגיד שהתפקיד הזה, לפחות כשנמצאים בארגון שמאפשר הזה, הוא מאתגר ומלמד מאוד, ומאפשר להשפיע מאוד על המוצר הסופי (ובכנות, ואני אומר את זה כמפתח - לפעמים הרבה יותר ממתכנת מקביל). חוץ מזה הוא גם יכול להיות מאוד טכנולוגי. לקחת את ההגדרה הבינונית והסבירה ל-QA - בת 20 ומשהו חסרת ניסיון שרוצה להשתמש בתפקיד ככרטיס כניסה לעולם ה"הייטק" - זה תמיד קל, אבל הרבה משרות QA דורשות הבנה טכנולוגית מעמיקה ולומדים בהן המון (אגב, בין היתר גם קוד, במקומות בהם ה-QA אחראים למימוש תרחישי בדיקות אוטומטיים). ו

אני בתפקיד שלי בתור QA עשיתי דברים שקשורים ל-Product Management, פיתוח, אינטגרציה וניהול קונפיגורציה, וזה נתן לי המון ידע. והכי חשוב, זה גרם לי להבין שאני אוהב את התחום הזה ורוצה להתפתח בו למקומות חדשים. הרבה אנשים שעומדים בפני החלטה להכנס לעולם מדעי המחשב נרתעים מכל מיני סטיגמות שיש עליו (כמו שאמרתי בהתחלה, "יושבים על מחשב כל היום", "אין לי ראש למתמטיקה", בלה בלה בלה), והתפקיד הזה מאפשר להם להכיר את העולם הזה ולהתנסות בו, בלי לעשות תואר של שלוש-ארבע שנים קודם. וגם כ-QA מצטיין, הרבה יותר קל להתקדם בתוך הארגון לתפקידים אחרים (ואגב, אני כן חושב שיש מקום להתמקצעות בענף, פשוט לא מתאים לכולם).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי מאד גם במבנה האישיות שלה.

האם היא בנויה להיות שכירה? (לעבוד תחת בוס ולבצע משימות שניתנות לה מבלי צורך לקחת סיכונים/לפתח תהליכים?)

האם היא בנויה להיות עצמאית לחלוטין (ליזום, להלחם על לקוחות, לנהל מו"מ, לא להיות "מכורה" לתלוש הבטוח בסוף החודש?)

אם התשובה לשאלה הראשונה היא "לא ממש" והתשובה לשאלה השניה היא "בטח, למה לא?", כדאי לה לשקול קריירה בתחום הנדל"ן.

בדיוק מסיים עכשיו עסקה של מכירה+קנייה של בית, בליווי של שני סוכני נדל"ן צעירים וכריזמטיים מאד (שממש לא עונים לסטיגמת המתווך הקלאסית), שהרשימו אותי מאד ושינו את דעתי על התחום.

מדובר על בחורה בת 27 (במכירה), קצינה בצה"ל לשעבר, אינטילגנטית ואשת עסקים חריפה, שיודעת "לסגור קצוות", לדבר בצורה משכנעת, ולהביא עסקאות (כשהיא כמובן גוזרת מהן קופון של עשרות אלפי שקלים) ועל בחור בראשית שנות ה30 לחייו (בקנייה) הנדסאי בניין שהתייאש מהמשכורות העלובות בתחום, ופנה לתחום הנדל"ן.

האנשים הללו, בניגוד לסטיגמה הרווחת הם אנשי עסקים לכל דבר, מקצועיים ואמינים, ובעצם, למרות ה"גבורה" הישראלית הידועה של "אני אסתדר בלי מתווך, למה מה הוא יודע שאני לא?", רוב העסקאות נסגרות היום דרכם.

הוצאת רשיון תווך הוא הליך מהיר, לא יקר ולא מסובך.

במשרדים הגדולים (לפי דברי המוזכרים לעיל) משלמים לסוכן 50-60% מהעמלה שמתקבלת מהקונה+מוכר.

הסוכן הוא עצמאי לכל דבר ומשלם את כל הוצאותיו בעצמו.

סוכן טוב וכריזמטי עשוי להשאר בסוף החודש (לפי חישוב פשוט ולא מחייב שלי) עם כ-15-20K ש"ח ביד.

שעות העבודה הן נוחות וגמישות (אם כי מס' השעות החודשי הכולל לא קטן כלל) ואין לך בוס על הראש.

אני בהחלט תומך ברעיון. מה עוד, שתפקיד כזה יוצר קשרים, שיכולים לפתוח עולמות שלמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אשיב את השרשור למקור.

אני סבור שיש מקום להתחיל להתחבר למציאות, ומראש אני מתנצל על הישירות.

זה משעמם, וההוא בשבתות, וזה דורש X או Y, וזה כן נוח ולא נוח.

ראשית - למעט מקרים חריגים, השכלה בהחלט מספקת יכולת השתכרות עודפת על פני העדר השכלה, ולכן לדעתי, וגם מסיבות אחרות, אם היא לא ממש מטומטמת ברמות היסטריות - שתתחיל ללמוד משהו, אח"כ תוכל להתכוונן. זה יעזור לה גם להרגשה, הרבה להערכה העצמית, ובעיקר ליכולת למצוא מקום עבודה.

בינתיים, במקביל ללימודים שתתחיל לעבוד בכל מה ש היא מוצאת.

צר לי אבל כנראה לא תוצע לה משרה של סמנכ"ל קשרי לקוחות בשופרסל, וגם לא של מנהלת מותג קאדילק באירופה וישראל. יש לפניה אלפים ועשרות אלפים שיש להם השכלה רלוונטית ונסיון שצברו, ויעדיפו אותם על פניה.

מה באמת היא מציעה למקום עבודה? מה הערך המוסף שלה במקום עבודה? (חרוצה, דינאמית, עם ראש גדול, מוכנה להשקיע הרבה שעות - זה לא ערך מוסף. זה נדרש מכל עובד, בכל עבודה.).

אני מתנצל אם הייתי מעט בוטה. הכוונה טובה.

מאחל לשניכם שהיא תמצא עבודה כמה שיותר מהר.

יואב

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להגיד לך שהיו לי בזמן הצבא 2 בודקי תוכנה חרדים, עם אנגלית מתחת לממוצע, עם חוסר הבנה לחלוטין בתחום, עם יכולות מחשב בסיסיות לחלוטין, והם מצאו באגים שרק בנאדם שמגיע כל כך מנותק מעולם התוכן של הפרויקט יכול למצוא.

אתה רואה מה זה בעזרת השם... ועוד אומרים שאין להם מה לעשות בצבא.

ראשית - למעט מקרים חריגים, השכלה בהחלט מספקת יכולת השתכרות עודפת על פני העדר השכלה, ולכן לדעתי, וגם מסיבות אחרות, אם היא לא ממש מטומטמת ברמות היסטריות - שתתחיל ללמוד משהו, אח"כ תוכל להתכוונן. זה יעזור לה גם להרגשה, הרבה להערכה העצמית, ובעיקר ליכולת למצוא מקום עבודה.

צר לי אבל כנראה לא תוצע לה משרה של סמנכ"ל קשרי לקוחות בשופרסל, וגם לא של מנהלת מותג קאדילק באירופה וישראל. יש לפניה אלפים ועשרות אלפים שיש להם השכלה רלוונטית ונסיון שצברו, ויעדיפו אותם על פניה.

מה באמת היא מציעה למקום עבודה? מה הערך המוסף שלה במקום עבודה? (חרוצה, דינאמית, עם ראש גדול, מוכנה להשקיע הרבה שעות - זה לא ערך מוסף. זה נדרש מכל עובד, בכל עבודה.).

בוטה ?!

זה נקרא מציאותי, לא בוטה.

SAY MY NAME | www.alonadler.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רואה מה זה בעזרת השם... ועוד אומרים שאין להם מה לעשות בצבא.

זה מה שאני אומר לכל מי שאומר שאין להם מה לחפש בצבא.

בסוף הם יצאו עם אנגלית ברמה טובה, עם יכולות מחשב טובות ואפילו מאוד, ידע יותר מבסיסי באלקטרוניקה, נסיון בתור QA ועוד ועוד.

וזה כשהם עשו שנה וחצי של שירות.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יואב

ראשית לא היית בוטה, תגובה לעניין.

עכשיו לגבי ה"התפנקויות", אמרתי היא יכולה לשבת בעבודה שלה עכשיו בתור מזכירה, לקבל 5 אלף ( וכן זה קצת פשרה, כי בעבודה ברשת היא הרוויחה בסביבות 7K ובמשרד שהיא עבדה אחרי 6.5K ) בלי לעשות הרבה. אבל הרעיון הוא שהיא רוצה משהו יותר מעניין, אין לה בעיה להתפשר על השכר כל עוד העבודה מעניינת ויש איזה כיוון התקדמות באופק.

לגבי העבודה בשבתות, היא כרגע לא סטודנטית ויודעת כשהיום הזה יגיע זה יהיה עוד יום עבודה (עבדה שנה וחצי שבתות וחגים כמעט בלי חופשים ) בלי להתפנק, אבל כרגע שיש לה חסכון מספיק גדול בשביל לא להיות לחוצה אני גם לא חושב שלמצוא עבודה שאתה מרגיש בה שאתה שורף את הזמן שם לא נותן כלום ( למרות שעדיין היא עושה שם דברים שלפניה אף אחת לא חשבה לעשות ).

אין ספק שהלימודים פותחים דלת, והיא אחת שרוצה ללמוד ( כמו שהזכרתי, התחילה באונ' ת"א ולאחר חודשיים הבינה שהמקצוע לא בשבילה ) אבל לוקח זמן להחליט באיזה כיוון ללכת ( הכי "קל" ללכת לעשות תואר באיזה שקר כלשהו אבל זה לא הרעיון ).

לגבי הערך המוסף, לא יודע על איזה דברים להצביע ( למרות שעבדנו ביחד תקופה של שנה ), אבל אין לי ספק שגם בפאן הניהולי היא טובה וידעה תמיד להוציא מהצוות כמה שאפשר, לא עולות לי תכונות אחרות שאני חושב שזה ערך מוסף למקום כי נכון מה שאתה אומר שזה צריך להיות בכל עבודה, אבל עובדתית לא כולם כאלו.

חבר שלי הציע לי רעיון של הטמעה והדרכה של תוכנות, כמו שאמרתי יש לה קליטה טובה של תוכנות והיא גם עסקה בהדרכה בצבא וקצת אחרי, הקטע הוא שלמרות שהיא ראתה חייב רכב ואין לה אחד + יש הרבה "טיולים" שזה לא מתאים לכל אחד.

נמשיך לחפש משהו מעניין :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק מסיים עכשיו עסקה של מכירה+קנייה של בית, בליווי של שני סוכני נדל"ן צעירים וכריזמטיים מאד (שממש לא עונים לסטיגמת המתווך הקלאסית), שהרשימו אותי מאד ושינו את דעתי על התחום.

מדובר על בחורה בת 27 (במכירה), קצינה בצה"ל לשעבר, אינטילגנטית ואשת עסקים חריפה, שיודעת "לסגור קצוות", לדבר בצורה משכנעת, ולהביא עסקאות (כשהיא כמובן גוזרת מהן קופון של עשרות אלפי שקלים) ועל בחור בראשית שנות ה30 לחייו (בקנייה) הנדסאי בניין שהתייאש מהמשכורות העלובות בתחום, ופנה לתחום הנדל"ן.

האנשים הללו, בניגוד לסטיגמה הרווחת הם אנשי עסקים לכל דבר, מקצועיים ואמינים, ובעצם, למרות ה"גבורה" הישראלית הידועה של "אני אסתדר בלי מתווך, למה מה הוא יודע שאני לא?", רוב העסקאות נסגרות היום דרכם.

אני שנה ומשהו אחרי עסקאות קניית ומכירת דירות, ודעתי על המתווכים ברורה לגמרי: 99% מהם מוציאים שם רע לכל השאר.

מרבית המתווכים בזבזו את זמני בלי להבין מה אני מחפש, אחת אפילו גרמה לי נזק כספי על ידי לחץ לחתימה על זכרון דברים, למרות שאסור לה לעסוק בפן המשפטי של חוזי המכר. והיו גם אותן שתי מתווכות שמצאו לנו דירה ומצאו לנו קונים. משום מה אלה היו שתי בחורות שבעבר עבדו עם אשתי, שתיהן בעלות תארים אקדמיים שהחליטיו לשנות מסלול באמצע החיים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה באמת היא מציעה למקום עבודה?

אל תזלזל בחשיבותם של אנשים בינוניים, הם עוזרים לטובים בינינו לבלוט ולהתקדם.

שתעשה קורס ריתוך TIG, עבודה מובטחת כל החיים.

תכל'ס. :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...