Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נרדמתי במבוא לכלכלה, או איך להשקיע נכון סכום כסף?

Aino
שימו לב! השרשור הזה בן 4055 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למי ששכח או לא שם לב, ריבית בנק ישראל עומדת החל מיום ה' 30.5.2013 על שיעור של 1.25% שנתי, והפריים על 2.75%.

סליחה על ההפרעה - תמשיכו.

אני חושב ששכחת עוד פרט חשוב, למי שיודע "לקורא בין השורות" אז בהודעה של בנק ישראל שצורפה להורדת הריבית האחרונה (השניה במספר בשבועיים האחרונים) נרמז שזו כנראה גם לא תהיה ההורדה האחרונה.

אני לפני שנתיים הייתי בדילמה שלך והעדפתי כמו milanista23 להגשים חלום ולרכוש מיאטה.

ברור שלא בזבזתי על זה את כל ה-200K ש"ח שהיו לי אלא רק חצי מהסכום.

מהחצי השני פירקתי לשליש בורסה והשאר פקדון.

מתוך 6 מניות שהשקעתי בהם 4 הפיקו לי רווח סביר בתקופה קצרה, 1 נמחקה לגמרי והאחרונה נפלה חזק ואני עדיין מחכה שהיא תתרומם (היא קרובה לשם). בסה"כ אני מרווח אבל לא עשיתי פה "מכה".

מכיוון שהייתי בהליכים של חיפוש דירה בשנתיים האחרונות אז את הכסף של הפקדון השארתי דיי נזיל אז הרבה כסף לא ראיתי ממנו.

היום הכל הלך על הדירה (חוץ מהמניה שאני ממשיך להתפלל שתתאושש, זה כבר הפך לעניין של כבוד :wink:), המיאטה, הפיקדון וכל מה שנחסך בדרך.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זה שאתה מנסה להפחית לעצמך את הדיסוננס הקוגניטיבי שנוצר כשבחרת באפיק ההשקעה המטופש הזה זה בסדר גמור, רק בבקשה אל תשכנע אחרים לחזור על אותה טעות.

או בקיצור: אם אתה לא מבין, מוטב שתשאר בשקט ותלמד מאחרים.

שמע , לא ברור לי מדוע אתה שופט אותי מבלי לדעת מי ומה אני יודע או לא יודע.

בניגוד רב לאנשים אחרים ,בעניין כספים והשקעות אני בקיא מאד ובהחלט מיעץ ומנהל סכומי כסף גדולים מאד (לא רק כספים שלי).

עד היום בכל השירשורים לא נאמרה טענה אחת עניינית כנגד השקעה מסוג זה.

בנוסף , היות ועוד מספר חודשים כבר אני פודה השקעה ראשונה מסוג זה עם מספר דו ספרתי של רווחים (ברוטו ) ,אין שום השקעה אחרת שהיתה מתקרבת לזה אפילו עם סיכון הקרן .

אין לי שום עניין אישי למעט הטובה וההצלחה של אותו שואל .... כמו לכל דבר בחיים יש לזה יתרונות וחסרונות. הנוחות והפשטות להבין את מנגנון הרווחים והאי הפסד זה מה שטוב בזה.

כל ההצעות שהואלו פה (בסוג שביקש פותח השרשור = סיכון נמוך \ חסר סיכון ) אינן מתקרבות אפילו לטיב ההשקעה הזאת (שוב זאת דעתי) .

וזה לא שאני פוסל השקעות אחרות ,גם אני מחזיק מספק סוגים של השקעות (כמו שטח יערות ,שטחי נדלן בחול ,מניות בודדות וגם מקבצים בתעודות סל ואף פקדון בתשלומים) אך הם אינן מפוזרות ,מי שמפזר את הכסף עושה טעות של טירון . תראה את כל מי שנחשב משקיע גדול -- לא מפזרים את הכסף משקיעים במה שמבינים ובזה מרוויחים כסף.

לשים את הכסף בפק"מ זה לתת לבנק כסף להרויח סתם (הוא לוקח את הכסף שלך ומלווה אותו למישהו אחר) ,כאשר משקיעים בבנק בעזרת היועץ (או לא ) משלמים דמי ניהול שנתיים על התיק ובנוסף דמי ניהול אשר מוחבאים בתעודות סל \ קרנות נאמנות שיש לך וגם אז הכסף בתיק בסיכון.

השקעה בבורסה בארץ מובילה לסיכון נוסף של ריכוזיות ומחזורי מסחר מאד נמוכים אשר מאד מסוכנים למשקיע הקטן שאינו יודע לגדר את השקעתו.

השקעה בחבילות הפקדון המובנה מאפשר המצדה למט"ח (הכוללת סיכון לפגיעה ברווח או הגדלת הרווח) וכמובן לנכס המושקע ,רווחי הבנק ברורים (אף שעשויים להיות לבנק הפסדים ,אבל ההשקעה דיי מגודרת טוב ברוב המקרים).

היא סולידית בהגדרה וסהכ הכל מאפשרת סיכוי לרווחים יפים אך לא מזה הבחור יהיה מליונר.

או אם לסכם כמוך , שתדע לשחק במשחק של המבוגרים (בנושא השקעות \ ניהול סיכונים \ ניהול ממון \ מיסוי ) אז תבוא לדבר איתי (וסליחה על השפה הבוטה ,פשוט ביקשת את זה).

ובקיצור זה יהיה הדיון האחרון מסוג זה אשר אני אגיב אליו .

New - Acura NSX 573BHP of Hybrid Awesomeness

Old - Cadillac CTS-V V8 6.2 562 BHP

Older Subaru legacy 3.6R AWD limited

Oldest - Volvo S60 AWD 240 BHP haldex 4X4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...