Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יהודי קשה יום פתח במסע רצח בסניף בנק בבאר שבע (בסוף לא מדובר בשוד בנק)

יאשה והפיצפוצים
שימו לב! השרשור הזה בן 4043 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יבגני, אולי תקרא לפני אתה כותב?

רועי, הטעות אצלך. שים לב :

מי שאכן עושה עבודה סיזיפית (ועשה גם בעבר)

הסכמתי איתך שכוחות הבטחון עושים עבודה סיזיפית, רק שאצלך משום מה יש את הצורך להוסיף לזה גם את המתנחלים. ועל זה בדיוק אני מדבר. אם אתה ואני מסכימים שמי שמונע את הפיגועים אלו הם כוחות הבטחון - כל החלק השני של הטענה שלך, על ההתנחלויות כקו ראשון וכו', פשוט לא רלוונטי. אגב, צודק גם מר בגירה - חלק מזה שיש שקט היום הוא בזכות ההחלטה של הפלגים בגדה לא לבצע פיגועים. גם אם לא נוח לעמוס או למישהו אחר לקבל את זה.

עמוס, אתה יכול לנהל ויכוח ללא קללות או אגרסיה כלפי כל מי שלא מסכים איתך? כולם אצלך לא צודקים. הפלסטינאים הם לאום לא קיים, מרץ הם אימפוטנטים, הנוער בארץ רק שותה וודקה (חוץ מנוער הגבהות כנראה).

אתה לא נותן לעובדות לבלבל אותך. למה? אז מדינת ישראל קובעת בנתוניה הרשמיים שכל אזרח שלה ביו"ש מקבל פי 3 מכל אזרח בתחומי הקו הירוק. אז מה? אז מדינת ישראל קמה מתוקף חוק והחלטת האו"ם. אז מה? זה בסיס משפטי טוב לטוען שמגיע לנו להיות פה, אבל כשמדובר בצד השני, החלטות חוקיות או משפטיות שלנו ושל מדינות אחרות - אותך זה לא מעניין. אנחנו הרי צודקים ולכן אנחנו צודקים. אתה יכול לקלל עד מחר ולשאול מי קבע מה זה הגדה המערבית. אני יכול לענות לך על שאלת משלימה: מי שקבע לאחרונה את גבולותיה של ישראל אלו הם מנהיגיה. את הגדה הם לא הפכו לחלק מישראל עד עצם היום הזה. מרתק אה?

הכיבוש, אגב, הוא לא בולשיט שמשווקת מרץ. זו היא הגישה הרשמית של מדינת ישראל לשטח הזה כבר כמעט 50 שנה.

גדי, לא כל כך הבנתי איפה הכללתי אותך. בזה ששמתי אותך באותה הקבוצה עם עמוס ורועי? זה בסדר, גם הם כותבים את דעתם האישית. העניין הוא שבמהלך השנים קראתי את ה"דעות האישיות" שלכם כל כך הרבה פעמים, שקצת התחלתי לפקפק בזה שהן באמת אישיות. כמובן שזה בסדר. מותר לך להאמין במה שאתה רוצה. מה שאני הצעתי הוא רק לנסות, לעצור ולבקר את האמונה ואת הדעות שלך. הנה למשל, כתבת שהגוש החוסם לימין של מרץ עם העבודה והערבים לא מסתדר לך עם "ציונות". מה ניתן להסיק מזה? שאתה לא יודע מה זה ציונות, שאתה חושב שכל מי שמשתף פעולה עם ערבים בצורה כלשהי הוא לא ציוני, או אולי כל מי שמתנגד להגמוניה של הימין הוא לא ציוני. כתבתי לפני 3 תגובות בערך על ציונות, אתה יכול לחפש ולקרוא. בקצרה אומר לך שוב: הציונות היא לא הרכוש הפרטי שלך ולא של נפתלי בנט, גם אם אתם מאוד מתעקשים לנכס אותה. מציע גם לך לקרוא קצת יותר וללמוד קצת יותר על מה זה דמוקרטיה או מה היו השאיפות של התנועה הציונית בראשית דרכה, לפני שאתה כותב כאן דברים ברמה של "לחסום את הימין בכנסת זה לא ציוני".

ד"א אני מתקשה להתרכז בכתיבה, כי בבניין שליד שומעים מוזיקה בעוצמה מטורפת (לפעמים גם שרים קריוקי). יש להם דגל ישראל על כל רכב ועל כל אופנוע ועל המרפסת והם ימניים. הם ציונים לדעתך? כי הם ממררים את החיים כאן לכל השכונה הרבה יותר מחנין זועבי או אחמד טיבי.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 230
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שי, קינדר, לך תעשה צבא ואז תבוא ותפנה אליי בכלל. כל עוד לא עשית צבא והיית חלק ממערכת לוחמת אין לך זכות לדבר על פעולות צה"ל. את התחת שלי אני בטוח לא מחמם, אתה אינך מכיר אותי ואת פועלי למען האדמה שאתה דורך עליה, הסייג לחוכמה שתיקה..

אתה מתרברב בשירות הצבאי שלך כבר תגובה רביעית ברציפות. מילא אתה אפילו לא מבין ששירות צבאי כזה או אחר לא הופך אותך למומחה לבעיות המזרח התיכון, אבל לדבר על סייג לחוכמה?

עזוב, הורדת את הויכוח כאן לרמה של טוקבקים בynet. אותה רמה של הגיון או של ביסוס - "אני שיררתי בצבא ואני יודע כי אני יודע". כל הכבוד. אתה הכי ציוני בארץ, אפילו יותר ציוני מהרצל. הוא הרי עוד חשב לנסות להסתדר עם הערבים ובכלל כתב על אוטונומיה ולא מדינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שי, קינדר, לך תעשה צבא ואז תבוא ותפנה אליי בכלל. כל עוד לא עשית צבא והיית חלק ממערכת לוחמת אין לך זכות לדבר על פעולות צה"ל. את התחת שלי אני בטוח לא מחמם, אתה אינך מכיר אותי ואת פועלי למען האדמה שאתה דורך עליה, הסייג לחוכמה שתיקה.

אתה יכול בכיף לבטל אותי ואת הדעות שלי בגלל שאני עוד קינדר לטעמך, כל הקטע הזה רק מוכיח שלא באת לכאן באמת להקשיב ובאמת לשמוע אלא באת להטיח את דעותייך ושום דבר מעבר. מה רלוונטי עברו הצבאי של אדם? דעה היא דעה ועצוב שלדעתך השירות הצבאי הוא מדד להאם בן אדם מבין או לא. השירות הצבאי שלי יהיה משמעותי בכמה רמות יותר מזה שבחזית הקרב, וגם אם הוא לא היה כזה, לא הייתה לך שום זכות לבטל את דעותיי והשקפות העולם שלי. אני נרגש (להפתעתך) למלא את חובתי למדינה ולהגן עליה על הצד הטוב ביותר. אני כבר יכול להבטיח לך שבזמן השירות הצבאי שלי דעתי לא תשתנה (וכן, אני עדיין לא אחשוב שעבר צבאי של בן אדם הוא מדד לאישיותו ולהבנתו בנושאים מסויימים...) אני לא חי בעולם ורוד כמו שאתה מנסה להציג אותי, כמעט אף שמאלני לא חי בעולם ורוד וכל האנשים מבינים את אכזריות הסיטואציה שבה אנחנו נמצאים. מהבועה שלי יצאתי כבר ממזמן. אני רק יכול להגיד לך שגדלתי בבית ימני מאד, ותראה איזה עוכר ישראל יצאתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני אני עדיין לא מומחה למזה"ת אבל אני מדבר מתוך ידיעה, הכרת המערכת, והערכות כאלה ואחרות, אני לא זורק שטויות לאוויר האמן לי. אני לא בא להגיד שאני יודע הכי טוב, אבל אני אומר את הדברים מתוך ראייה ומתוך העובדה שהייתי בערוצים למטה וגם למעלה והבנתי תהליכים קריטיים שאנשים שלא היו שם לא יבינו לעולם, צריך להכיר את הדברים לעומקם כדי לטעון טענות שהן מעבר לטוקבק מסך. אני מביא איתי טענות והנחות שהן הרבה מעבר, יש לי תובנות אחרות מהשטח, זכיתי לראות ולהבין דברים אחרים. אתם רואים בציונות כמושג עיקרי קריטי שהוא בל יעבור, בעוד אני רואה בה ערך מוסף לשמירה על הצביון של המדינה. היא חשובה מעין כמוה ויש לה מפעלים השומרים על היציבות שלנו על האדמה הזאת, קחו והבינו תהליכים ואז בססו דעה או הביעו טענתכם.

שי, מי שלא היה בפנים בהכרח לא יבין מהו השטח ובאיזה רזולוציות פועלת המערכת ומהם התהליכים המניעים אותה, עובדתית שופט כדורגל לא יכול להיות שופט בבית משפט, אדם שלא היה שם ולא שירת באיזורים האלה כולל חיכוכים וראיה אחרת והבנת תהליכים עוצמתיים כ"כ הן פוליטים הן צבאיים והן מדיניים כלכליים, לא יוכל ליצור לעצמו את תמונת המצב הכוללת. אתה מקבל את הידיעות שלך מהתקשורת הבוחרת לנקוט עמדה כזאת או אחרת בארץ והיא אינה אובייקטיבית, לא אחת הייתי מעורב באירוע שהתפרסם בתקשורת בצורה אחרת לגמריי וכזאת שהסבה נזק לעומת מה שקרה בתכל'ס בשטח, והתקשורת סוחטת את דובר צה"ל או גורמים צבאיים אחרים להקיא תגובות לקוניות אודות פעולות צה"ל. אתה חי באידיליה ולא יותר מזה, תן לעצמך להשתפשף להבין מה הולך באמת ואח"כ תבוא תביע את דעתך בנושאים כאלה. איני מכריז עליך כעוכר ישראל, ואותי לא מעניין במי אתה בוחר בסוף, כי יש פה רוב מוחלט שבוחר למפלגות המרכזיות ופה נגמר הסיפור, מפלגות קיקיוניות לא יכולות לבצע פה מהפכים אלא רק שינויים מינוריים, הגולם לא יתהפך על יוצרו ואם ינסה היוצר יכה בו מבעוד מועד.

התענוג שמוביל אותך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיותר. בוא נראה אותך יושב בשקט ובנועם באוטובוס בלי ההתנחלויות. נכןו להיום, כוחות הבטחון עושים עבודה סיזיפית בכדי למנוע כניסת מפגעים לישראל (ויש ה-מ-ו-ן! בכל יום יש בממוצע בין 40 ל-130 התראות במתווה התארגנות). עבודתם קוצרת פירות, כי אני לא רואה את דודה שלי עולה לשמיים בסערה ואתה לא רואה את מי מהקרובים שלך מטפס מהר למעלה.

א) לא עליתי על אוטובוס מאז שנת 2007 - בשביל זה יש לי רכב.

ב) כוחות הבטחון עושים עבודה סיזיפית בין היתר בגלל שכל מאחז בתיזינאבו צריכים לאבטח חיילים שבמקום לעסוק בפעולות בטחון שוטפות עוסקים בשמירה על שלושה קראוואנים, והשמיכה של צה"ל גם כך קצרה. התרומה של ההתנחלויות לבטחון המדינה אפסית.

ג) אם אני לא טועה אתה גר במעלה אדומים וחושב שאתה מחלוצי הציונות, ובכן אני עבדתי במרפאה במעלה אדומים ועשיתי את הנסיעה מחולון לשם מספיק פעמים, אז הבא ולא נטען שמדובר באיזה ישוב ספר במערב הפרוע שהזדים צרים עליו מדי יום ביומו.

A man walks down the street in that hat, people know he's not afraid of anything

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי לשאלה לחברה מהשמאל:

הרי הפלסטינאים דורשים בנוסף לחזרה לקווי 67 גם לשוב לבתיהם שמהם גורשו כשקמה מדינת ישראל, זאת אומרת מספר רב של בתים בערים שלנו במרכז הארץ, שבחלקם גם גרים אותם אנשים שיוצאים נגד ההתנחלויות. מצד שני רוב ההתנחלויות, הן קמו על אדמות מדינה ולרוב לא גורשו ערבים מביתם בכדי לבנות התנחלות. אז מי כאן הוא הכובש האמיתי??

נוח לחפור על חזרה לקוויי 67 כי לרוב אזרחי המדינה לא מסתובבים בשומרון, גוש עציון וכו' ולא באמת אכפת להם משטחים אלו, אך חזרת הערבים שגורשו לבתיהם, זה לא!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמוס, אני לא מכיר אותך, אני לא יודע איפה שיררת ומה זה "להכיר את הדברים לעומקם". עם כל הכבוד לחיילי צהל במחסומים או במרדפים בשטחים (באמת, מגיע להם), אני לא חושב שחפ"ש או אפילו מג"ד בצה"ל בהכרח מבין את התהליכם לעומקם, כמו שאתה מתאר את זה, רק בזכות התפקיד שלו.

לצורך העניין אני מוכן אפילו להניח שאתה אלוף בסדיר או במילואים בצה"ל, ויש לך ראיה מערכתית רחבה ביותר. גם אם אתה כזה - אנחנו יודעים שיש מספיק בכירים בצהל ומערכת הבטחון בעבר, שבחיים הפוליטים הצרפו למפלגות שונות ומגוונות. גם בשמאל וגם בימין. אתה טוען שהחוויה מעצבת את התודעה ורק ככה אתה מבין מה באמת קורה. אבל יש בארץ המוני אנשים ששירתו בשטחים ולא מסכימים איתך. הנה, אחד מהם אפילו כותב כאן (נהג לילה). חוץ מזה, כנראה שאתה בכל זאת לא אלוף או אפילו לא מג"ד. מה גם שבמקרה של הקצינים הבכירים, התודעה שלהם מעוצבת גם על ידי לימודים אקדמיים שהם עושים. לא רק על ידי השירות הצבאי. לך יש תואר כלשהו במקרה?

אתה יוצא מתוך המון נקודות הנחה כמעט משיחיות, במקום מסוים, ואתה גם מאוד קיצוני בקביעות שלך. המציאות היא מורכבת. היא לא רק מה שאתה רואה או חושב, ושוב, זה שיש אנשים שעברו מסלול חיים דומה לשלך, וחולקים עליך, רק מוכיח שכמו כולנו אתה מחזיק בדיעה לא בעובדה. לאנשים יש עוד דרכים לקבל אינפורמציה, לא רק מהתקשורת. העניין הוא שאתה אוטומטית תפסול כל דרך כזו, כי היא לא מתיישבת עם האידיאולוגיה שלך או כי רק את עברת את מסלול החיים שעברת (שוב לדעתך בלבד) ורק אתה מבין מה באמת נכון ומה באמת קורה. עם כל הכבוד לך ולמסלול השירות שלך, מה שאתה מציג בינתיים הוא לא הבנה של תהליכים, אלא בליל של "אידיאולוגיה" וסגידה למפעל ההתנחלויות. לכתוב פה על שלומת המתנחלים והנשים שלהם לא מראה "הבנה בתהליכים". כל מי שמתיימר להבנה כזו, גם אם הוא ימני, אמור להבין שיש לא מעט בעיות עם מפעל ההתנחלות ולא לכתוב פה באופן כמעט עיוור על המושלמים שיוצאים מהמכינות הקדם צבאיות. כל מי שיש לו קצת יותר ראיה מערכתית אמור להבין גם את הקשר בין הדרדרות הנוער בישראל, שאתה מצביע עליה, בין סגידה ריקה לסמלים טפשים (העיקר לשים דגל ישראל על האוטו, לא), לבין המצב הפוליטי שלנו מזה כבר כמה עשורים טובים. כנ"ל גם לגבי הבדואים - בין להבין שיש בעיה עם הבדואים והפשע בקרבם לבין להצביע על האשמים יש פער עצום. פער שבין תיאור של מצב מסויים לניתוח. את הניתוח אתה לא עשית, כשכתבת את מה שכתבת כאן בהתחלה. מבחינתך הם בדואים והם אשמים. בגלל זה ההאשמות בגזענות, לא בגלל שאני באמת חושב שזה לא סביר שמקרה של ירי בבנק יבוצע על ידי שודדים בדואים או ערבים.

זכותך כמובן לחשוב שדעותך זו הדרך הנכונה בלבד, רק אל תנסה למכור לנו ולעצמך שזה בזכות הבנה. זה לא.

לא כ"כ ברור לי איך "מפלגות קיקיוניות" כמו מרץ הן "גולם", בהקשר של מקומן בכנסת. האמת זה גם לא כ"כ משנה. כאמור אתה חושב שאתה יודע כי אתה משוכנע שרק הדרך שלך היא האמת הטהורה. אי אפשר להתווכח איתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הערבים יודעים שלבתיהם הם לא יחזרו, הם אפילו מבינים שבמסגרת הסכם הם יצטרכו לוותר גם על כמה התנחלויות שימשיכו להתקיים.

אבל למה? זה בתים שלהם שגירשו אותם משם. זה הרבה הרבה יותר גרוע ממה שהמתנחלים עושים. איך זה מסתדר עם "אני נגד כיבוש"?

אני אענה לעצמי: זה לא נוח הזכיר את זה כי פה מדובר על בתים במרכז הארץ ולא על איזה חור בשומרון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי לשאלה לחברה מהשמאל:

הרי הפלסטינאים דורשים בנוסף לחזרה לקווי 67 גם לשוב לבתיהם שמהם גורשו כשקמה מדינת ישראל, זאת אומרת מספר רב של בתים בערים שלנו במרכז הארץ, שבחלקם גם גרים אותם אנשים שיוצאים נגד ההתנחלויות. מצד שני רוב ההתנחלויות, הן קמו על אדמות מדינה ולרוב לא גורשו ערבים מביתם בכדי לבנות התנחלות. אז מי כאן הוא הכובש האמיתי??

נוח לחפור על חזרה לקוויי 67 כי לרוב אזרחי המדינה לא מסתובבים בשומרון, גוש עציון וכו' ולא באמת אכפת להם משטחים אלו, אך חזרת הערבים שגורשו לבתיהם, זה לא!

1. ואנחנו דורשים מדינת ישראל מהים התיכון ועד אוסטרליה.

אז מה.

כולם מבינים (כולל הפלסטינאים, כולל הסעודים, כולל אובמה, כולל הח"כים של מרצ) שלא תהיה שיבה של פליטים פלסטינאים לבתים שהם גרו בהם לפני קום המדינה ביפו ובחיפה.

אולי יהיה איזשהו מנגנון של פיצוי כספי, אולי יהיה איחוד משפחות במספרים מוגבלים, אבל כ-ו-ל-ם מבינים שאין שום אפשרות שמליוני פליטים פלסטינאיים יגיעו לתוך מדינת ישראל.

אבו מאזן כבר אמר שמבחינתו הוא רוצה לבקר בחיפה בתור תייר.

2. הכובש הוא ישראל כמובן.

גם על פי ההגדרה שלנו - הגדה היא שטח כבוש.

והקמת התנחלויות על שטח כבוש (גם "אדמות מדינה" שבחלק מהמקרים נגזלו מבעליהם בתעלולים שונים ומשונים) מנוגדת לחוק הבינ"ל.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל למה? זה בתים שלהם שגירשו אותם משם. זה הרבה הרבה יותר גרוע ממה שהמתנחלים עושים. איך זה מסתדר עם "אני נגד כיבוש"?

אני אענה לעצמי: זה לא נוח הזכיר את זה כי פה מדובר על בתים במרכז הארץ ולא על איזה חור בשומרון.

אנחנו בוחנים מצב קיים ולא מצב היסטורי. איפה שיושבים פלסטינאים שם תקום המדינה הפלסטינאית עם תיקוני גבולות קטנים לפה ולשם כדי שיוכלו לחיות כמו בני אדם. האינטרס שלנו זה שהם יוכלו לחיות טוב כי זה מוריד אותם מהראש שלנו.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משום מה הרבה אנשים שנוהגים להגדיר עצם כימנים נוטים להסוות בכך גזענות וקיצוניות פרועה. אנ, למען הסר ספק, רחוק מהגדרה עצמית כשמאלני (לשאלות שעוד יבואו) ולא מצביע למפלגות שמאל.

צריך להיות פרגמטי. אני מסכים במאת האחוזים שהלאום הפלסטינאי זו הנפצה של, ואני לארג', 60-70 השנים האחרונות. ואני מאד לארג'. אבל מה, זה קיים. כך גם האוטונומיה הפלסטינית, שדי ברור שהיא בסיס לאיזושהי מדינה (או שתיים, אבל זה נושא לשרשור אחר) שתקום.

אני מאד מאמין בנראטיב ההסיטורי של רוב המגיבים פה, רק שבמציאות הנוכחית אין לו סיכוי לעבור, בטוח לא במלואו. אם אני רואה שמש, אני לא אומר שזה ירח. אין מה לעשות. הפתרון האידיאלי יהיה התנתקות מלאה, כולל תשתיות ושירותים שאנחנו מעניקים להם, ומשמעת גבול כמו בין ברה"מ בשעתה לשכנותיה הלא-ארופאיות (חדירת גבול, ירי על מנת להרוג, וידוא הריגה, אח"כ לרגליים, אח"כ לאוויר ואח"כ "עצור הזדהה"). אבל ריאלית ולמרבה הצער, כנראה שזה לא יקרה.

הפתרון יהיה איזשהו סוג של שלום קר ודו-קיום מאולץ, וצריך פשוט להתרגל למחשבה ולמקסם את הבטחון שלנו במקרה כזה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. ואנחנו דורשים מדינת ישראל מהים התיכון ועד אוסטרליה.

אז מה.

כולם מבינים (כולל הפלסטינאים, כולל הסעודים, כולל אובמה, כולל הח"כים של מרצ) שלא תהיה שיבה של פליטים פלסטינאים לבתים שהם גרו בהם לפני קום המדינה ביפו ובחיפה.

אולי יהיה איזשהו מנגנון של פיצוי כספי, אולי יהיה איחוד משפחות במספרים מוגבלים, אבל כ-ו-ל-ם מבינים שאין שום אפשרות שמליוני פליטים פלסטינאיים יגיעו לתוך מדינת ישראל.

אבו מאזן כבר אמר שמבחינתו הוא רוצה לבקר בחיפה בתור תייר.

נניח ואבו מאזן ויתר על זכות השיבה. יש עוד אלף ארגונים מהחמס ועד לגדודי עזאדין אל... ננפיץ כבר איזה שם, שמה לעשות והם לא מוותרים על זכות השיבה ולכן אתה תמסור שטחים לאבו מאזן ותעשה איתו שלום, ועדיין תוכל חרא מכל הארגונים האחרים. ואל תגידו לי שהעולם ידאג לכך שישראל תחיה בבטחה כי ישראל מעניינת לעולם את התחת.

2. הכובש הוא ישראל כמובן.

גם על פי ההגדרה שלנו - הגדה היא שטח כבוש.

והקמת התנחלויות על שטח כבוש (גם "אדמות מדינה" שבחלק מהמקרים נגזלו מבעליהם בתעלולים שונים ומשונים) מנוגדת לחוק הבינ"ל.

והכובש האמיתי הוא תושבי הערים במרכז כמו תל אביב - יפו שגרים בבתים של ערבים שגורשו. אז אל תהיו יפיי נפש כשנוח לכם.

.......

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למדינת ישראל יש גבולות ברורים ומוכרים עפ"י החלטות האו"ם. אתה יכול לנסות להתעלם מהן, אבל בעולם גלובלי כמו היום, בוודאי במדינה חסרת משאבי טבע, לא תוכל להתקיים לאורך זמן כמדינה עצמאית.

מן הסתם, במו"מ, יבוצעו התאמות למצב הקיים, כלומר החלפת שטחים כזו או אחרת (הסיכויים שהכניסה לי-ם, למשל, תוחזר הוא בערך אפס. גם אריאל לא תוחזר, קרוב לוודאי).

לגבי אלה שדורשים ו/או רוצים את כל שטח ישראל - ובכן, לרצות זה נחמד. יצטרכו לחיות עם מה שיש. השאלה היא אם מה שיש פירושו לעצבן את כל העולם ואחותו בגלל כמה "קברי אבות" או שאנחנו מחליטים לנסות לנהל מדינה חצי נורמלית.

שלום אמיתי ייקח עוד כמה דורות, גם אם ייחתמו הסכמים כלשהם. השנאה גדולה מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם מי תחתום הסכם שלום? הרי יש עשרות ארגונים אצל הפלשתינאים וכולם חמושים ולא מתביישים לומר/ לבצע כל מה שעולה על רוחם.

לדוגמא: הריבון בעזה הוא חמאס. ידוע שאחרי עמוד ענן הגיעו להבנות שחמאס לא יירה טילים על ישראל (בנתיים). אבל מה? נפלו מספיק טילים מאז כי יש המון ארגונים שלא שמים על החמאס. לכל ארגון יש דרישות משלו, אחד רוצה זכות השיבה, השני רוצה גם את כל ירושלים וכו' אז תעשה הסכם עם כל אחד מהם?

בנוסף, היו מספיק הסכמים, הבנות וויתורים מהצד שלנו שלא כובדו על ידם. לדוגמא ההתנתקות, אלפי משפחות שהמדינה שלחה אותם, שגורשו מבתיהם, מאדמותיהם (היו הרבה חקלאים) בקיצור הקרבה גדולה מאין כמוה ונזק עצום לאוכלוסיה שלמה, ובשביל מה?

אין פתרונות קסם, אך וויתור על שטחים הוכח בשנים האחרונות כלא יעיל! הסכמים והבנות איתם הוכחו כלא יעילים!

למה להמשיך עם הקו הזה?

ושוב, לי אישית אין פתרון למצב, אך צריך להיות טיפש בשביל לחזור שוב ושוב על שגיאות העבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...