Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יהודי קשה יום פתח במסע רצח בסניף בנק בבאר שבע (בסוף לא מדובר בשוד בנק)

יאשה והפיצפוצים
שימו לב! השרשור הזה בן 4014 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רחוב פלסטיני הוא אומר , איפה היית שהפציצו לא מזמן את הדרום? ברחוב הפלסטיני? מי בחר שם בשלטון חמסתאן?

תהיה בטוח שהתושבים שם מתפללים להיחלץ מידי הטרור שהשתלט עליהם בעזה ומהשחיתות של אבו מאזן, אבל שם לא מתנהל שיח ציבורי, שם יש משפטי רחוב, גוררים בוגדים שקשורים בחבל לטנדר או תולים אותם על מנופים נעים. העזתים אגב במצב הרבה יותר גרוע מהאוכלוסיה שנמצאת ביהודה ושומרון, שוב בגלל הטרור.

לאן הולכים כספי התרומות אם לא להתחמש.

תראה איזה יופי כעת במצריים, האחים המוסלמים ממש מרימים שם את התיירות והכלכלה, גן עדן.

תראה את סוריה, עיראק.

מה משותף לכל אותן מדינות? תרבות או יותר נכון חוסר תרבות. משטרים חשוכים שגם אם תיתן להם את הכל, ימצאו דרך להרוס.

כמה פעמים הוגשו להם הסכמים על צלחת והם הרגישו שמתייחסים אליהם ורצו עוד.

הנה טור דעה של משה פייגלין בנושא, כל מילה בסלע.

על פי הכותרת הראשית במעריב בסוף השבוע, "נתניהו יכיר בעקרון של שתי מדינות לשני עמים". אני בעד.

לאחר מלחמת העולם הראשונה חילקו בעלות הברית את המרחב הערבי ל-22 מדינות. הרעיון היה לייצר ממשלות בובה שתחלפנה את השלטון הקולוניאלי שסר חינו. באותה הזדמנות קרע שר המושבות הבריטי, ווינסטון צ'רצ'יל, את רוב השטח שקיבלה בריטניה במנדט מחבר העמים, כדי להקים בית לאומי ליהודים ונתן אותו במתנה לחבר קרוב – הסבא רבא של חוסיין הנוכחי. כך קמה ממלכת ירדן על כשני שלישים משטחי ארץ ישראל המנדטורית.

רוב רובה של האוכלוסייה בשטח הזה הייתה אוכלוסיית מהגרים מארצות ערב השונות – זהה לחלוטין לאוכלוסיה שהגיע באותה עת גם לעבר הירדן המערבי, המכונים כיום "פלסטינים".

מי שמתעלם מקדושתה של ארץ ישראל, וקונה את הבלוף הזה של "עם פלסטיני", יכול בהחלט לטעון שמדינה שקמה על שטחי ארץ ישראל, ושלמעלה מ-80 אחוז מאוכלוסייתה הם "פלסטינים" - היא היא "פלסטין". אני אינני חושב שירדן היא פלסטין, אני חושב שירדן כשמה כן היא – עבר הירדן המזרחי של ארץ ישראל. אין עם פלסטיני, אין היסטוריה פלסטינית, ואני מציע למי שחולק על הקביעה הזו, לנסות ולמצוא פלסטיני אחד בן המאה ה-19 למשל.

ובכל זאת, למי שנדמה שלאמת אין משמעות וניתן לבנות מגדלים על יסודות של שקר, יש כבר "מדינה פלסטינית" להתהדר בה ושמה ירדן. ב-1948 פרצה מלחמת העצמאות/שחרור. גם השם הזה הוא שקרי – כי היוזמה למלחמה ההיא לא הייתה שלנו. הנהגת היישוב לא ביקשה להשתחרר מאף אחד, בן גוריון קיווה שהבריטים יישארו והיחידים שבאמת ביקשו להשתחרר ואף הכריזו מלחמה על השלטון הזר סומנו כ"פורשים".

עד היום, למרות שכבר מזמן הם הרוב במדינה ואפילו ראש הממשלה הנוכחי בא מן המרחב הפוליטי של ה"פורשים" ההם, הם עדיין מרגישים כפורשים ואינם מסוגלים לשלוט במדינה בעצמם. כלומר המדינה ממשיכה להתנהל תחת שלטון אלה שמעולם לא רצו עצמאות של ממש.

אנו הסכמנו אז, לבושתנו, להסתפק בתוכנית החלוקה, עם 600 אלף ערבים עמוק בתוך הקו הירוק, כלומר הסכמנו לתוכנית שמשמעותה המעשית הייתה שכיום לא הייתה מדינת ישראל. למזלנו, הערבים פתחו במלחמה שבעקבותיה גורשו רובם מהארץ. מאלה שנשארו אנו אוכלים מרורים עד היום.

כך או אחרת, מלחמת שחרור או עצמאות – זו לא הייתה. זו הייתה מלחמת מגן ולבורא עולם היו תוכניות משלו. כיוון שלא רצו את ירושלים יותר מדי, כי בדומה ל"פלסטינים", גם היהודים המציאו את עצמם מחדש כ"ישראלים" וירושלים קצת הפריע למטמורופוזה הזו, נסתיימה המלחמה כשכל שטחי יהודה ושומרון נשלטים בידי הירדנים ורצועת עזה בידי המצרים.

ומה בתוך הקו הירוק?

למותר לציין ששום דרישה להקמת מדינה פלסטינית בשטחים הללו, לא נשמעה באות שנות כיבוש ירדני. רק 19 שנים מאוחר יותר, כשבמלחמת הניסים המכונה מלחמת ששת הימים ניתנו השטחים הללו במתנה לעם ישראל וירושלים נכפתה עלינו נגד רצוננו, רק אז צץ לפתע שוב "העם הפלסטיני החדש" על בימת ההיסטוריה ודרש את חבלי מולדתו העתיקה.

ה"ישראלים" מיהרו לקרוא לארץ התנ"ך 'שטחים', כדי ש"הפלסטינים" יואילו לקחת מהם את הארץ הגוררת אותם בחזרה אל זהותם היהודית. קשה לשכוח מי אתה כשאתה ניצב על הר הבית, בחברון, או בקבר רחל אמנו. אז הם חשבו על מן 'דיל' שכזה. בתמורה לכך שתעשו איתנו שלום, תכירו בנו כעם רגיל "ישראלים" ותאפשרו לשכוח שאנחנו יהודים, תקבלו בתמורה את נחלת אבותינו שחיילנו שחררו בדמם בששת ימי הניסים.

הרצון הזה להיפטר מזהותנו הלאומית באמצעות מסירת שטחי יש"ע, הוא המזין את כל המלחמות מאז 67'. בלעדיו כבר מזמן היה לנו שלום. ובכן, מדובר כבר בשתי מדינות פלסטיניות. אחת ירדן והשנייה זו שבוואריאציה כזו או אחרת, אמורה הייתה לקום בשטחי יש"ע.

אבל בזה לא תם הסיפור. לאחר גירוש היהודים בתשס"ה והבריחה מעזה – זו שכונתה בלשון האורווליינית "התנתקות" - בחרו ערביי עזה (המכונים פלסטינים) בחמאס, והקימו למעשה את פלסטין החמאסית ברצועת עזה. ובכן

יש לנו כבר שלוש מדינות פלסטיניות – האחת בעבר הירדן, השנייה ברצועת עזה, והשלישית זו העתידה לקום על חורבות 'יצהר'.

חשבתם שבזה נגמר הסיפור? טעיתם. הערבים שבעוונותינו הרבים לא גורשו ב-48', פרו ורבו והיום הם דורשים גם כן מדינה בתוך הקו הירוק. איך אחמד טיבי מגדיר את עצמו? ערבי פלסטיני תושב ישראל. "ישראל כפתה את עצמה עלי", הוא מסביר.

ערביי ישראל מפתחים תודעת כיבוש שאינה נופלת מזו של אחיהם ברמאללה. מומלץ למי שרוצה להבין את המצב לעיין במסמך הדרישות של ועדת המעקב העליונה שלהם. בשורה התחתונה, מה שהם רוצים זה את פלסטין הרביעית על חורבות תל אביב.

יש במזרח התיכון שני עמים ריבוניים. העם הערבי והעם היהודי. הפלסטינים והישראלים הם פיקציה. העם הערבי חולק באופן טכני על ידי הבריטים והצרפתים, קיבל 22 מדינות ותמיד שאף לשוב ולהתאחד. "פאן ערביות" הם קוראים לזה. העם היהודי הקים לעצמו מדינונת גם הוא.

על שטחה של המדינה היהודית מבקשים הערבים, אובמה ושאר העולם להקים עוד ארבע מדינות ערביות, ששתיים מהן כבר הוקמו – ירדן וחמאסטן. כלומר מדובר כבר ב-26 מדינות לעם ערבי אחד ועוד מדינה אחת לעם היהודי. אם הערבים מחליטים פתאום להסתפק רק במדינה אחת בשבילם ובמדינה אחת בשבילנו – שתי מדינות לשני עמים - אני בעד.

SEAT LEON TSI 1.2 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 230
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אהבתי :)

יוסי, אתה ממשיך לשלוח אותנו לרחוב בעזה, ושוב, קיבלת פה הסבר מהותי למה חשוב לבחון את ממשלת פלסטין, את התקציב הניתן להם ואת המציאות העגומה שהם הביאו על עצמם, איפה כל הכסף? למה הרחוב נראה כמו שהוא נראה? קל להתעלם מעובדות בשטח ולהתנהג כניטרלי כשזה למעשה בוז עצום להיסטוריה שלנו, יש אנשים טובים ברשות, יופי, אותם אנשים טובים גם עוצמים עין, למה אין הפיכה בעזה? למה כל האש מופנית כלפינו? הרי אנחנו כן רוצים שלום, אנחנו הזונה של המזרח התיכון, מזיינים אותנו בתחת ובסוף לא רוצים לשלם, ומה אנחנו עושים? אנחנו זונה טובה, מנגבים ומתכופפים לעוד סיבוב. תסלחו לי על הבוטות אבל זה המצב בשטח.

מדינת ישראל הורסת את עצמה, מבפנים, הבעיה הפלסטינאית היא תוצר של אטימות ורצון לספק את כל העולם ואחותו מאשר באמת לדאוג לאינטרסים עצמיים, מה אנחנו רוצים? לחיות בשלום. נתנו להם אצבע, ביקשו עוד אחת, קיבלו והמשיכו לבקש, נתנו להם 2 ידיים, 2 רגליים ואנחמו נמשיך לתת עד שאת הראש הם יאכלו לנו.

אני לא אוהב לראות אנשים שנמצאים ברחמים עצמיים מהסיבה שהכל בחיים הוא תוצר של בחירה, פה מדובר על עם שנמצא ברחמים עצמיים, עם שסופח אהדה תקשורתית באמצעות שקרים, באמצעות הקרבת עתידו ועתיד ילדיו, אותם לא מעניין חלוקה ל2 מדינות או 4 מדינות, אותם מעניין שאנחנו נתפגר, תלמד קצת היסטוריה יוסי, מה קרה בששת הימים? מה קרה במלחמת העצמאות? האם ישראל החליטה לקום יום אחד בבוקר ולספח אליה שטחים? האם מתישהו משחר ההיסטוריה של מדינתנו החלטנו להיות עם כובש?

לא, ב1948 היו יהודים וערבים על האדמה הקטנה הזאת, מסביבנו מדינות ערביות רבות, כשהוחלט לתת ליהודים פיסת אדמה העולם הערבי כולו קיבל צרבת, ומאז ועד היום הם רואים בנו כבעיה, זה עצוב.

אני לא בן אדם דתי יוסי, ואני לא בן אדם אטום, אני לא חושב שיש לנו שום עליונות מעצם היותנו יהודים.

אבל מה לעשות אנחנו יהודים, ויש לנו אוייבים גם אם זה לא בצדק, עוד לפני שהוקמה מדינתנו אנשים נרצחו, עונו וסבלו מרדיפה רק בגלל היותם יהודים, מזה אי אפשר להתעלם ואני לא מדבר על אירופה אני מדבר על ארץ כנען, פלשתינה או איך שלא תקרא לזה.

מאוד קל לחפש אשמים בכל תחום שהוא בחיים, העם הפלסטיני מצביע עלינו, הם לא לוקחים אחריות לשחיתות בממשל שלהם, הם לא לוקחים אחריות לבעיות שהם יוצרים וממשיכים ליצור תוך כדי התססה לשנאה בקרב האוכלוסיה.

אתה אומר שיש אנשים עם השקפה זהה לשלך בעזה? איפה הם? למה מהם לא שומעים? למה כל מה שאני שומע זה יפי נפש ישראלים, איפה אלה עם ההיגיון ברשות? אלה שרוצים שלום אמיתי, שלום שמתבסס על הבנה שאנחנו פה ואנחנו לא הולכים לשום מקום? איפה?

לנו כמדינה יש המון בעיות בבית, אני יודע שהפלסטינאים הם עול על מדינתנו אבל לשבת בתמימות ולדבר כאילו הם מחכים לנו שם עם פרחים זה שקר.

הרחוב העזאתי מחורבן כי הרחוב העזאתי סובל מהזנחה פנימית שיאשימו את הממשל שלהם ושיזרקו עליהם אבנים.

מבחינתי שכל עזה תבער על תושביה, האבסורד הוא שישראל מיד תהיה שם בכדי לכבות את האש ואז לקבל עוד יריקה בפנים, אני גם מאמין שיאשימו את ישראל בהצתה.

עם כפוי טובה שמלא בשקרים.

הנה תקרא קצת ותבין למה גם מדינות ערב נהנות לתמוך בפלסטינים מרחוק.

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A1%D7%A4%D7%98%D7%9E%D7%91%D7%A8_%D7%94%D7%A9%D7%97%D7%95%D7%A8

אין מדינה אחת בעולם הערבי שעשתה בשביל ה"פלסטינים" מה שישראל עשתה עבורם.

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים איתך ב99% ממה שכתבת.

לפי מה שנראה על פני השטח, יש לנו עסק עם אוכלוסיה אלימה, פנאטית שכל היום מוזרמים לה רעיונות עלינו כשטן וחלק לא קטן מהאוכלוסיה שם רוצים לחסל אותנו רק כי אנחנו יהודים.

מסכים!

אבל הטענה שלי היא שונה.

אני טוען שבקרב הפלסטינים יש גם קבוצות של אנשים חילוניים שלא מאמינים באלימות או שפשוט רוצים לחיות את החיים שלהם.

כמו אצלנו הם קיימים רק שבגלל הטבע של הממשל שלהם, אסור להם לפתוח את הפה כי יהרגו אותם.

הרי שיטת השלטון אצלם פשוט מטורפת ואלימה ברמות שאנחנו לא מכירים.

יצא לי לשוחח עם פלסטינים כשהייתי בחו"ל ונתקלתי בכמה תופעות מעניינות, בין פלסטינים שבאמת אומרים לי שני חזיר כי אני יהודי ושצריך לשטוף את הרחובות עם הדם שלי, ועד כאלו שפשוט רוצים לראות את העם שלהם חופשי מדיכוי, גם שלנו וגם של הממשלה שלהם.

כל הנושא הזה לא ייפתר תוך דקה אבל אני רוצה שכולם יבינו (במיוחד אלו שחושבים שכל הפלסטינים רעים), שלאט לאט יש שינויים אצלם בתוך החברה, שאפשר להאיץ אותם בלי אלימות, אלא עם שיתוף פעולה מסוים ובלי כל כך הרבה שטיפת מוח.

ממישהו שנולד בעזה וכל החיים שלו הטיפו לו שאנחנו האויב, אני יכול להבין גזענות מהסוג הזה.

ממישהו שנולד במרכז הארץ אני פשוט לא יכול לקבל את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו בכל דבר בעולם הזה המיעוט הוא השולט, כנ"ל לגבי הסכסוך הישראלי-פלשתינאי, 20% פנאטים פה ו20% פנאטים שם מספיקים כדי להמיט טרור ולזרוע פחד ושנאה.

לצערי ה20% הללו יושבים במוקדי הכוח ולכן ההשפעה שלהם כזו גדולה, מבחינה מספרית נטו הרוב המכריע של היהודים ושל הפלשתינאים רוצים בכל לבם לחיות בשקט, זה לצד זה, לפרנס, לחזור בערב למשפחות שלהם וזהו זה, לא אכפת להם שהיהודי ילך להתפלל בכותל ושהפלשתינאי בכיפת הזהב.

שיעורי פיסיקה גרעינית באוף טופיק.

את הריתוך יש לבצע כך שהאלקטרודה תמוקם מחוץ למאיץ באופן שיהיה קו ראייה ישיר להיקף הפנימי של הדוד, אחרת המיסוך של המאיץ יפגע אנושות באפקט ההגנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו בכל דבר בעולם הזה המיעוט הוא השולט, כנ"ל לגבי הסכסוך הישראלי-פלשתינאי, 20% פנאטים פה ו20% פנאטים שם מספיקים כדי להמיט טרור ולזרוע פחד ושנאה.

לצערי ה20% הללו יושבים במוקדי הכוח ולכן ההשפעה שלהם כזו גדולה, מבחינה מספרית נטו הרוב המכריע של היהודים ושל הפלשתינאים רוצים בכל לבם לחיות בשקט, זה לצד זה, לפרנס, לחזור בערב למשפחות שלהם וזהו זה, לא אכפת להם שהיהודי ילך להתפלל בכותל ושהפלשתינאי בכיפת הזהב.

מדויק.

ארליך, תביא אורז, מקרוני וביצים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים איתך ב99% ממה שכתבת.

לפי מה שנראה על פני השטח, יש לנו עסק עם אוכלוסיה אלימה, פנאטית שכל היום מוזרמים לה רעיונות עלינו כשטן וחלק לא קטן מהאוכלוסיה שם רוצים לחסל אותנו רק כי אנחנו יהודים.

מסכים!

אבל הטענה שלי היא שונה.

אני טוען שבקרב הפלסטינים יש גם קבוצות של אנשים חילוניים שלא מאמינים באלימות או שפשוט רוצים לחיות את החיים שלהם.

כמו אצלנו הם קיימים רק שבגלל הטבע של הממשל שלהם, אסור להם לפתוח את הפה כי יהרגו אותם.

הרי שיטת השלטון אצלם פשוט מטורפת ואלימה ברמות שאנחנו לא מכירים.

יצא לי לשוחח עם פלסטינים כשהייתי בחו"ל ונתקלתי בכמה תופעות מעניינות, בין פלסטינים שבאמת אומרים לי שני חזיר כי אני יהודי ושצריך לשטוף את הרחובות עם הדם שלי, ועד כאלו שפשוט רוצים לראות את העם שלהם חופשי מדיכוי, גם שלנו וגם של הממשלה שלהם.

כל הנושא הזה לא ייפתר תוך דקה אבל אני רוצה שכולם יבינו (במיוחד אלו שחושבים שכל הפלסטינים רעים), שלאט לאט יש שינויים אצלם בתוך החברה, שאפשר להאיץ אותם בלי אלימות, אלא עם שיתוף פעולה מסוים ובלי כל כך הרבה שטיפת מוח.

ממישהו שנולד בעזה וכל החיים שלו הטיפו לו שאנחנו האויב, אני יכול להבין גזענות מהסוג הזה.

ממישהו שנולד במרכז הארץ אני פשוט לא יכול לקבל את זה.

כל החיים הטיפו לו שקרים שאנחנו האויב, הוא חי בעוני לא בגללנו אלא בגלל המנהיגים שלו, אני לא מבין את הגזענות שלו ואני מסרב להבין, תסלח לי אבל אין בי חמלה לאנשים שדעתם מבוססת על מסכת שקרים שרחוקה מהמציאות.

זה לא הופך אותי לגזען.

פעם ריחמתי על תושבי עזה, באמת, הושפעתי ממה שראיתי בחדשות כמו שאר העולם, משהו שהצטייר לי כתמונה שישראל מנסה להסתיר, אז למדתי, השקעתי את זמני בחקירה לעומק מכל הכיוונים, אתה חושב שלא ניהלתי שיחות עם שני צידי המתרס?

אני לא רואה אנשים כיהודים\מוסלמים\נוצרים, אני רואה אותם כאנשים.

אי אפשר להאשים את ישראל שתוכניות הטלוויזיה לילדים בעזה מעודדות גזענות.

זה ההורים שנותנים לילדים לראות את החרא הזה, זה המערכת שיוצרת את הטלוויזיה הבזויה הזאת.

כשאמא מדברת על בנה שהתאבד בפיגוע כגיבור - זה מה שיוצר את כל הבעיה.

האויב הציוני או האמריקאי זה הדבר הכי נוח בעולם, אתה יודע מה יוסי אני אתחיל מגמה חדשה, אני מאשים את הבולגרים במצבה העגום של מדינת ישראל, אתה לא מבין את גודל הצרה, הבולגרים הביאו עלינו את כל הצרות הללו, בגלל הבולגרים מצב המשק נראה כמו שהוא נראה. יאללה בואו נשמיד את בולגריה.

מתי תבין שהגיע הזמן למשוך את היד המאכילה, כל מה שמקבלים זה נשיכות, התססה ושנאה.

אני בעד לתת להם ריבונות ומדינה אבל זה לא יגמר שם, זה לא יפתור את הסכסוך (קצת הזוי לקרוא למשהו חד צדדי סכסוך).

אין עם מי לדבר בצד השני, פשוט אין, לא משנה מה אנחנו נותנים להם זה לא מספיק, אתה חושב שאם תהיה להם מדינה הם יתחילו להשקיע בחינוך נבון? אתה חושב שהם יפתחו את הכלכלה? באמת נראה לך שהם יעזבו אותנו בשקט?

אנחנו מדינה שהפכה לסמרטוט, גאים ב"כיפת ברזל" כאילו שזה הפתרון לבעיה, הלו! הבעיה היא שמישהו מנסה להשמיד אותנו!

למה שלא נעשה כמו ארה"ב, למה שלא ניכנס לעזה, נמחק את החמאס המזדיין הזה, שהעולם יחרים אותנו (גם ככה הם קופצים על המציאה כל פעם שאנחנו יוצאים להגן על עצמנו), נפתח במסע הסברה מאסיבי לעם הפלסטיני, אין עם מי לדבר? נוריד אותם אחד אחד עד שיקום מישהו עם קצת שכל וקצת פחות אגו.

לתת להם כסף זאת טעות חמורה, אני חושב שאם הם תחת הריבונות שלנו אז הגיע הזמן לוודא מה קורה עם התקציב שלהם, אני לא אתפלא אם במדינה המושחתת שלנו חלק מהכסף חוזר לכיסים של נבחרי הציבור בישראל.

משהו פה ממש ממש מסריח.

יש פרופגנדה ענקית בעולם הערבי, ואנחנו יושבים בשקט ואוכלים את הלוקשים שמאכילים אותנו, ביבי אוהב את ה"בעיה" הזאת, כמו קודמיו לתפקיד, זה משרת אחלה מטרה, בטחון בטחון בטחון, קל למכור בטחון לאזרחי ישראל שחיים בפחד מתמיד בגלל האויב ששונא אותנו כ"כ, זה גלגל שמשרת את כולם.

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנצי, אני מכיר טוב את האנשים בעזה בזכות קשרים עסקיים וחבריים מהיום שאני זוכר את עצמי ואני מכיר משני צידי המתרס (גם תומכי חמאס וגם פרו ישראלים). התושבים שם מכירים רק את המתנחלים ואת הצבא. הם לא מכירים את בנצי ואת יוסי שמתנהגים אחרת אלא את החייל במחסום שמכה את האבא שלהם, את החיילים על הגג של הבית שלהם ואת המתנחלים שמסתכלים עליהם מלמעלה ולפעמים גם פוגעים בהם (למען הסר ספק, אני לא טוען שכל המתנחלים כאלה וגם לא שרובם כאלה אלא שאלה רוב המתנחלים שהאוכלוסייה הפלסטינית באה איתם במגע). מצד שני אנחנו נתקלים בערבים רק במקרים של פיגועים או כפועלים שחורים שעושים את העבודות שאנחנו לא מוכנים לעשות. אנחנו לא נתקלים ברופאים או במהנדסים וגם לא באלה שמתוך בחירה תוך סיכון עצמי גדול מאוד בוחרים לשתף פעולה איתנו ולא עם גורמי הטרור.

כל זה בכלל לא רלוונטי לנושא ההפרדה בין העמים. הצורך בה הוא מטעמים אגואיסטיים נטו. הרבה יותר קל לסגור גבול, הרבה יותר קל להגיב בכוח כשמדובר במדינה ריבונית ואין שום בעייה לכתוש את הצד השני עד עפר כשאתם נתפסים כשני גורמים עצמאיים ןשווי מעמד (ראה מה עשו הרוסים בצ'צניה).

אף אחד לא חי באשליות שמיד אחרי שניפרד לשתי מדינות נהפוך לחברים טובים. זה יקח לא מעט זמן כי צריך להתחלף לפחות דור כדי שהחששות והצלקות משני הצדדים יחלפו אבל עדיין עדיף שלום כמו עם המצרים משקט כמו עם הסורים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני (ושי וכל שאר חסידי אומות עולם), אני רק שאלה - נגיד וקורה נס ויש הסכם שלום, ומחליטים להקים 2 מדינות בקווי 67. את המתנחלים כמובן מחזירים לתוך גבולות 67 (או שהם חוזרים ברצון, ומי שחושב שבאמת יש להם אפשרות להישאר במדינה הפלסטינית בלי שישחטו אותם אחרי כמה ימים חי בסרט), אבל מה קורה עם ערביי ישראל? האם גם במקרה זה נבצע טרנספר של כל הערבים למדינה ה"פלסטינית" החדשה?

ואני יודע שאתם לא מקבלי החלטות וכדומה, אבל אני רוצה לשמוע את העמדה שלכם בכל זאת.

קצת באיחור, אחרי שעניתי פעם אחת והאינטרנט הפסיק לעבוד טוב כדי:

גדיק, קודם כל, לא טענתי אף פעם שאני צדיק או חסיד אומות העולם או כל דבר אחר. אני לא כ"כ מבין מה התרומה לויכוח של ההערות והמשפטים העוקצניים שאתה ודומים לך מתעקשים להכניס בתגובות. לא, אני לא מאכיל פליטים בלבינסקי, לא אני לא חסיד אומות העולם ולא אני לא רוצה שכולם ירגישו טוב עם עצמם. אולי אפילו להפך. התגובה שלך לא הפכה למלומדת יותר בזכות זה, וזה לא הפך את הטענות שלך ליותר או פחות מבוססות. אז למה?

יש הבדל מאוד פשוט בין מתנחלים לערבי ארץ ישראל: המנתחלים נשלחו על ידי המדינה ליו"ש כדי למנוע כל סיכוי להסכם בעתיד. אתה שואל מה יקרה אם יחתם הסכם? לדעתי הוא לא יחתם אלא אם יכריחו אותנו מבחוץ, ויותר סביר שתקום פה מדינה דו לאומיות בסופו של דבר. אם הוא כן יחתם - המתנחלים, לפחות חלק מהם, לא אשמים במצב הדפוק שלהם. עם זאת, אני לא רואה שום סיבה שישארו ביו"ש, אלא אם הם ירצו להפוך לאזרחי פלסטין ופלסטין תאפשר זאת (כן, כנראה שלא).

ערבי ארץ ישראל לא נשלחו לכאן כדי ליצור כאן איזה עובדה בשטח. הם חיים כאן, רובם חיו כאן לפנינו והם אזרחים של המדינה בדיוק כמוני או כמוך.

לבקש מהמתנחלים לחזור לישראל זה לא "טיהור אתני" יותר ממה שפינוי בסיסי צהל בלבנון הוא טיהור אתני. למה להשתמש במושגים בומבסטיים? כי מישהו אחר טען שהם מייצגים את המציאות?

האם זה אומר שיווצרו שתי מדינות, כשבאחת לא יהיו יהודים ובשניה יהיו גם יהודים וגם ערבים? אכן כן. אבל כאן ההבדל התפיסתי הגדול ביננו: אני מאמין ששלום אפשרי ואתה לא. כמוך חושבים עוד הרבה אנשים אחרים ולכן גם שואלים את מה שאתה שואל. אם חושבים מלכתחילה שזה המצב - אין בכלל מה לנהל את השיח על שלום.

אני לא יודע להגיד מה יהיה אם וכאשר. הרבה דברים הם גם שאלה של זמן. האם מישהו חשב בסוף מלחמת העולם השניה שיהודים יחזרו לגרמניה? האם מישהו ביום הקמתה של ישראל ציפה שכל אזרח ממוצא אשכנזי כמעט יוציא דרכון פולני, רומני או גרמני? אולי 50 שנה אחרי חתימת הסכם השלום, מצב דומה יהיה אפשרי בין ישראל לפלסטין ואולי לא. אני לא נביא ולא מתיימר לדעת מה יקרה. אני יודע מה קורה כרגע, ומה שקורה כרגע הוא שאנחנו חיים בחברה בה כולם רוצים שלום, אבל משוכנעים שהוא לא ישים ולא בר השגה ולא מוכנים לוותר על כמעט כלום למענו. מי ששולט בנו פשוט לא רוצה הסכם עם הערבים, חלק בגלל חוסר יכולת לקבל החלטות קשות וחלק מטעמים אולי יותר אידיאולוגים. בינתיים זו פשוט עוד בעיה, מן הרבות שיש כאן, שהמדינה לא מטפלת בהן. אולי צריך לבקש משרי יש עתיד שיכתבו על זה סטטוס בפייסבוק. שמעתי שהם קיבלו הנחיה כזו גם ככה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנצי, אני מכיר טוב את האנשים בעזה בזכות קשרים עסקיים וחבריים מהיום שאני זוכר את עצמי ואני מכיר משני צידי המתרס (גם תומכי חמאס וגם פרו ישראלים). התושבים שם מכירים רק את המתנחלים ואת הצבא. הם לא מכירים את בנצי ואת יוסי שמתנהגים אחרת אלא את החייל במחסום שמכה את האבא שלהם, את החיילים על הגג של הבית שלהם ואת המתנחלים שמסתכלים עליהם מלמעלה ולפעמים גם פוגעים בהם (למען הסר ספק, אני לא טוען שכל המתנחלים כאלה וגם לא שרובם כאלה אלא שאלה רוב המתנחלים שהאוכלוסייה הפלסטינית באה איתם במגע). מצד שני אנחנו נתקלים בערבים רק במקרים של פיגועים או כפועלים שחורים שעושים את העבודות שאנחנו לא מוכנים לעשות. אנחנו לא נתקלים ברופאים או במהנדסים וגם לא באלה שמתוך בחירה תוך סיכון עצמי גדול מאוד בוחרים לשתף פעולה איתנו ולא עם גורמי הטרור.

כל זה בכלל לא רלוונטי לנושא ההפרדה בין העמים. הצורך בה הוא מטעמים אגואיסטיים נטו. הרבה יותר קל לסגור גבול, הרבה יותר קל להגיב בכוח כשמדובר במדינה ריבונית ואין שום בעייה לכתוש את הצד השני עד עפר כשאתם נתפסים כשני גורמים עצמאיים ןשווי מעמד (ראה מה עשו הרוסים בצ'צניה).

אף אחד לא חי באשליות שמיד אחרי שניפרד לשתי מדינות נהפוך לחברים טובים. זה יקח לא מעט זמן כי צריך להתחלף לפחות דור כדי שהחששות והצלקות משני הצדדים יחלפו אבל עדיין עדיף שלום כמו עם המצרים משקט כמו עם הסורים.

הכל נכון, אבל תן איזה מילה או שניים מה יקרה עם החמאס אחרי שתהיה ההפרדה המדוברת.

האם יהפכו לפועלים שיפעלו לטובת צמחיה ועתיד טוב לילדיהם, או שמה ימשיכו את הקשרים עם החיזבאללה והאיראנים כדי לממש את יעודם. הם רואים בעצמם כלי בידי אללא שצריך לכבוש בחזרה את האדמה שלטענתם שייכת להם (בוא נתעלם לרגע מהיהודים שנמצאים שם). איך הסכם מדיני אמור לשנות את התמונה הזו עבורם?

נוח לנו לחשוב שפלגי הטרור הם בסה"כ אנשים כמוני וכמוך שברגע שיהיו להם חיים טובים יותר הם יפסיקו את הטרור

אבל האנשים האלה לא מחפשים את החיים הטובים - שוב אני מדבר על ה20% האלה שתומכים בטרור, מי ימגר אותם ל5%? המטרות שלהם שונות משלי ושלך וכאן קבור הכלב.

ספר לי למה סוריה,לוב,עיראק ובקרוב גם מצריים לא מצליחים להסתדר בינם לבין עצמם, מה עוצר אותם מלהתקדם?

הבסיס התרבותי שלהן מוציא בסוף את השד החוצה, כיכר טחריר וכו. אנשים יוצאים לרחובות וכמהים לעתיד טוב יותר, אבל כל מנהיג שעולה לשלטון נכשל כי הם מסרבים להבין שבלי להעתיק את מודל הכלכלה המערבית, ובלי שהדת תשלוט במדינה שום דבר לא באמת ישתנה.

תמיד את המרמור וחוסר השיוויון, הבדלי המעמדות במדינה אנשים יתרגמו לאלימות ויפנו את השנאה כלפי עמים אחרים.

טוענים שארה"ב מכתיבה להם איך לחיות (כלומר איך להיות פחות חיות אדם), ומשם הדרך לטרור קצרה.

משהו שלא בדקתי לעומק אבל לדעתי מכל הסובבים אותנו ירדן צריכה להוות מודל לחיקוי עבור הפלשתינאים ביהודה ושומרון.

אני באמת לא יודע איך הם יסתדרו ביניהם אם וכאשר יתנו להם את המפתחות.

מה ימנע מהם להגיד "לא!" לערימה של כסף שסוריה או איראן יציעו להם בתמורה להכנת תשתית להתקפה עתידית

מפחיד לחשוב שבעיני האיראנים והחיזבאלה הפלשתינאים הם רק כלי נשק שישתמשו בו בבוא היום.

כל עוד תהיה לנו ממשלה אחראית ולא יהיו שינויים מהותיים בתפיסה, אסור יהיה לרגע להרפות משמירה על בטחון המדינה (אם זה מודיעין, צוללות, מערך אווירי משוכלל,קשר הדוק עם ארה"ב ואמצעי הגנה נוספים).

SEAT LEON TSI 1.2 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כזה גיבוב של שטויות דבילי, אידיוטי וחסר אחריות לא קראתי הרבה זמן, יש לך בכלל מושג מה הולך בשטחים? היית במחסום בחיים שלך? במעצר? חיית יום יום את המציאות?

99.9% עוברים חלק כל יום את המחסום בלי בעיות וחיים את החיים שלהם, הצבא לא נטפל לאף אחד סתם, יש איתורים ומידעים ואז מגיעים לבנאדם הספציפי, צה"ל עושה מאמצים כבירים כדי להגן על תושבי מדינת ישראל ולאפשר להם אורח חיים תקין בו בעת שהוא מאפשר אורח חיים תקין לפלסטינאים, תשאל את החבר'ה שבאים למת"ק (מנהלת תיאום וקישור) פעם בחצי שנה ויש להם אישורי עבודה לישראל כן כן בישראל 2013 יש פלסטינאים שעובדים בה . בינתיים לא באתי לסלון של משפחה פלסטינאית שתיתי קפה ועישנתי נרגילה, אלא לצורך מבצעי בלבד ולמנוע טבח של עשרות אם לא מאות אזרחים פה בתוך מדינת ישראל.

יושבים חבורה של ליצני מקלדת ושופטים את צה"ל על הפעולות שלו בשטחים, נראה לך הגיוני?, מי אתה בית הדין בהאג?, נמאס כבר לקרוא את כל התגובות נזק הדמגוגיות והזולות פה.

יש כאן בעיה שלעולם לא תפטר בגלל הסיבה שאנשים האלה גדלים עם חינוך מרעיל מלכתחילה, עם הקדשים מוסלמיים המנצלים את העוני באוכלוסיה באיזורים הקשים (אני מאמין שלא היית ברמאללה, ת"א קטנה לידה, עיר מדהימה לא פחות, סוד קטן רוב הבתים שם הם בתי קיץ של ערבים עשירים שבאים ממרכז אמריקה להעביר חודשיים בסבבה ולטוס בחזרה). אתם נוטים לראות את הפרופגנדה העלובה והמוכוונת של התקשורת המנוונת בישראל, עד שלא הייתם בשטח לא תבינו את התמונה האמיתית בשטח.

התענוג שמוביל אותך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת באיחור, אחרי שעניתי פעם אחת והאינטרנט הפסיק לעבוד טוב כדי:

גדיק, קודם כל, לא טענתי אף פעם שאני צדיק או חסיד אומות העולם או כל דבר אחר. אני לא כ"כ מבין מה התרומה לויכוח של ההערות והמשפטים העוקצניים שאתה ודומים לך מתעקשים להכניס בתגובות. לא, אני לא מאכיל פליטים בלבינסקי, לא אני לא חסיד אומות העולם ולא אני לא רוצה שכולם ירגישו טוב עם עצמם. אולי אפילו להפך. התגובה שלך לא הפכה למלומדת יותר בזכות זה, וזה לא הפך את הטענות שלך ליותר או פחות מבוססות. אז למה?

יש הבדל מאוד פשוט בין מתנחלים לערבי ארץ ישראל: המנתחלים נשלחו על ידי המדינה ליו"ש כדי למנוע כל סיכוי להסכם בעתיד. אתה שואל מה יקרה אם יחתם הסכם? לדעתי הוא לא יחתם אלא אם יכריחו אותנו מבחוץ, ויותר סביר שתקום פה מדינה דו לאומיות בסופו של דבר. אם הוא כן יחתם - המתנחלים, לפחות חלק מהם, לא אשמים במצב הדפוק שלהם. עם זאת, אני לא רואה שום סיבה שישארו ביו"ש, אלא אם הם ירצו להפוך לאזרחי פלסטין ופלסטין תאפשר זאת (כן, כנראה שלא).

ערבי ארץ ישראל לא נשלחו לכאן כדי ליצור כאן איזה עובדה בשטח. הם חיים כאן, רובם חיו כאן לפנינו והם אזרחים של המדינה בדיוק כמוני או כמוך.

לבקש מהמתנחלים לחזור לישראל זה לא "טיהור אתני" יותר ממה שפינוי בסיסי צהל בלבנון הוא טיהור אתני. למה להשתמש במושגים בומבסטיים? כי מישהו אחר טען שהם מייצגים את המציאות?

האם זה אומר שיווצרו שתי מדינות, כשבאחת לא יהיו יהודים ובשניה יהיו גם יהודים וגם ערבים? אכן כן. אבל כאן ההבדל התפיסתי הגדול ביננו: אני מאמין ששלום אפשרי ואתה לא. כמוך חושבים עוד הרבה אנשים אחרים ולכן גם שואלים את מה שאתה שואל. אם חושבים מלכתחילה שזה המצב - אין בכלל מה לנהל את השיח על שלום.

אני לא יודע להגיד מה יהיה אם וכאשר. הרבה דברים הם גם שאלה של זמן. האם מישהו חשב בסוף מלחמת העולם השניה שיהודים יחזרו לגרמניה? האם מישהו ביום הקמתה של ישראל ציפה שכל אזרח ממוצא אשכנזי כמעט יוציא דרכון פולני, רומני או גרמני? אולי 50 שנה אחרי חתימת הסכם השלום, מצב דומה יהיה אפשרי בין ישראל לפלסטין ואולי לא. אני לא נביא ולא מתיימר לדעת מה יקרה. אני יודע מה קורה כרגע, ומה שקורה כרגע הוא שאנחנו חיים בחברה בה כולם רוצים שלום, אבל משוכנעים שהוא לא ישים ולא בר השגה ולא מוכנים לוותר על כמעט כלום למענו. מי ששולט בנו פשוט לא רוצה הסכם עם הערבים, חלק בגלל חוסר יכולת לקבל החלטות קשות וחלק מטעמים אולי יותר אידיאולוגים. בינתיים זו פשוט עוד בעיה, מן הרבות שיש כאן, שהמדינה לא מטפלת בהן. אולי צריך לבקש משרי יש עתיד שיכתבו על זה סטטוס בפייסבוק. שמעתי שהם קיבלו הנחיה כזו גם ככה.

תזכיר לי מתי עלית לארץ? מה אתה מכיר מהתנחלויות והמשמעות שלהן? יש לך מושג מה כרוך בהן? איזה מפעל זה? אני פשוט לא מאמין שאנשים מדברים פה פשוט על ריק.

זה לא התנחלויות זה התישבויות נתחיל מזה, והיית מאוד מאוד רוצה שהילדים שלך יתחנכו על ברכי הערכים והחינוך הציוני, שייספגו קצת מהווי א"י, שיהיו במכינה קדם צבאית ולא יישבו בגיל 16 עם בקבוק וודקה ביד אייפון וסיגריות. מדובר על אנשים שהם מלח הארץ, אנשים שיעשו הכל בשביל המדינה שלנו לא משנה באיזה יום, שעה, הם ישאירו את חמשת הילדים בבית עם האישה (דמות חזקה מאין כמוה, פשוט להעריץ, לכבד ולהעריך) בזמן שאשתך בוכה לך שהמזגן לא עובד לה במשרד והנס מר לה. צאו מהסרט שלכם, מה שעושים פה האנשים האלה צריך לכבד ולהעריך אותם, אתם רואים את הקומץ הדבילי הקטן והפנאט שהולך לרסס כתובות, אתם לא רואים את הקצונה הבכירה בצה"ל, את הלוחמים בסיירות ואת האנשים אח"כ שביום יום מהווים את עמוד התווך של ההתישבות בא"י.

התענוג שמוביל אותך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב AGNET הסיבה למחסומים ידועה לו

ידוע לו גם למה אתה לא יכול לשתות אצלם קפה ולעשן נרגילה

מה שהוא לא בטוח יודע זה שגם אם בעולם אוטופי יהיו 2 מדינות (שלום במתווה הנוכחי לא יהיה בגלל חמאסתן) , תהיה עדיין את הקבוצה שתחפש בקרבם לפוצץ את הכל כדי לחזור לאדמה הכבושה. לנו אין קבוצה כזו, להם יש. שוב בגלל אידיאולוגיה שאין לה ערך לחיי אדם. אבל הוא יעצום את העיינים ויראה את הדברים הטובים, שזה אחלה באמת , אבל אנחנו בתור מדינה לא ניקח את הסיכון הזה לעולם שאותה קבוצה תטייל בחופשיות לידנו וביום מהימים ילחצו על הכפתור. (אז עדיף לנו להתרכז בעניינים שלנו ולפתח את המדינה שלנו, כאשר הם יבינו שבלית בררה עדיף להם לעשות הסכם, כזה שלא יכלול אופציה להתחמש אז יהיה על מה לדבר)

SEAT LEON TSI 1.2 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תזכיר לי מתי עלית לארץ? מה אתה מכיר מהתנחלויות והמשמעות שלהן? יש לך מושג מה כרוך בהן? איזה מפעל זה? אני פשוט לא מאמין שאנשים מדברים פה פשוט על ריק.

מפעל מיותר שמושקעים בו המון כספים שהלכו וילכו לטמיון כי השטח שבו יושבות ההתנחלויות לא יהיה בריבונות ישראלית:?:

A man walks down the street in that hat, people know he's not afraid of anything

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

mystopp הלוואי והכל היה כל כך פשוט

כמו שכתבתי אתמול השטחים שהיום נראים לנו כמיותרים ושאנחנו שופכים עליהם סתם כספים, הם קלפי מיקוח אסטרטגיים בידי המדינה

אם הם לא היו מיושבים ארה"ב והאו"מ היו מפעילים כזה לחץ אטומי, שהיית צריך למסור אותם בלי לקבוע שום תנאי מקדים.

אגב לצורך העניין בירושליים ממשיכים לבנות כשאין הסכם ברור כדי להקשות בעתיד על החלוקה, גם כאן המניעים אסטרטגיים. לא רק בטחוניים אלא גם "ציוניים", ירושליים היא רעיון יותר מאשר עיר בירה ושטח.

בנושא הבטחוני אנחנו לא באמת יודעים עד כמה השב"כ והמודיעין שלנו נעזרים בשטחים הללו כדי להגיע ביתר קלות לשטחי הרשות ולעקוב שם אחרי חוליות טרור. האם אנחנו יכולים לקבוע כעובדה שהמידע הזה (או הבאת מבוקש מבלי לאבד חיי אדם) ששווה בהחלט חיי אדם, לא בהכרח שווה את הכסף?

לדעתי אם בסופו של דבר יהיה הסכם שבו יצטרכו לפנות את הישובים האלה, עדיין לא אצטער על כך שהחזקנו בהם עד הרגע האחרון, רק לטובת עתיד טוב יותר. חבל על האנשים שגרים שם מתוך אידיאולוגיה, אבל לא היתי ממהר לקבוע שב100% הם יוחזרו.

עד שלא יהיה הסכם , אפשר להמשיך כך עוד 100 שנה בלי שנשים לב. זו המציאות היומיומית באזור

SEAT LEON TSI 1.2 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...