Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יהודי קשה יום פתח במסע רצח בסניף בנק בבאר שבע (בסוף לא מדובר בשוד בנק)

יאשה והפיצפוצים
שימו לב! השרשור הזה בן 3996 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשירות הצבאי שלי היתי במשמר הגבול בשנות ה2000 כששרון נכנס להר הבית, ....אני מודה שזה מבאס להיות בצד הנפגע, גם אני היתי שם כשאנטישמיות פגעה במשפחה שלי בברה"מ ובגללה עלינו ארצה.

איזה צביון יהיה למדינה כשיהיה כאן רוב ערבי? .

אה, בשבקין כותב בפורום????

את השאלה הזו (רוב ערבי) גם אני שואל. איזה פתרון אתה מציע? לגרש מליון וחצי ערבים? קדימה, נראה אותך מבצע.

התמיכה בהמשך החזקת השטחים היא בדיוק התרחיש שיוביל לרוב ערבי בישראל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 230
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הבהרה- לא קראתי מה נרשם כאן לפני.

אני כרגע מתארגן ללויה הראשונה, ב12 בלילה.

האנשים שנהרגו עבדו עם אימי, אני מודה לה׳ או ליד הגורל שאימי לא הייתה שם.

בתור בעל רשיון לנשק זכיתי לראות הרבה ייצורים שאין לי מושג מי נתן להם אותו.

אי אפשר לקרוא למישהו שחי בנווה זאב קשה יום, כי הדירות שם לא זולות יחסית לשכונות אחרות בעיר.

להרוג אנשים בגלל הלואה שלא ניתנה זה חוסר אנושיות וחוסר שכל. לא אגפת לי שהנבלה הזה הרג מחבל, אם לא הוא אז מישהו אחר היה הורג.

עדיף אפילו שהוא היה נהרג באותו פיגוע בפיקוד דרום.

אני מלא שנאה כלפי הרוצח, כי זה רצח סתמי, של אנשים שרק מילאו את ההוראות.

מי ייתן ושמו יישכח מן העולם ושום זרע שלו לא יתרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יודע מי זה בשבקין, אבל באמת שלא ראיתי הישרדות אז אשמח לציטוטים גזעניים בשביל ההומור...מתייחס לזה בקלות, לא חייבים לקחת הכל קשה. למדתי שאלה שצועקים גזען גזען לרוב חיים על סטראוטיפים והכללות לא פחות מהגזענים עליהם הם מלינים, בעיקר כשזה מגיע לפתח דלתם .

מה אני מציע, מניח שמה שהממשלה רוצה ליישם ביום מהימים. להגיע להסכם הפרדה בחזרה לגבולות 67 אבל עם התנאים הבטחוניים שהצענו להם כבר בעבר והם לא הסכימו. (אני חושב שיש עוד אינטרסים כלכליים של שליטה אזורית לממשלת הימין שלא נעים כל כך לפרסם לעיני הציבור ולכן לא כל כך ממהרים להסכמים, שוב אני לא כלכלן ולא יודע מה יהיו ההשלכות במידה ותוקם מדינה פלשתינאית שתתנהל עצמאית ואולי תחליש כאן את הכלכלה האזורית,ייבוא/ייצוא והתעשייה)

roeibf כמובן :)

ההיסטוריה מראה שישבו פה כל מיני שבטים וקמצים שלא היתה להם בדיוק הגדרה חוץ מזה שהם נולדו בארצות ערב.

לך תוכיח אם לא ישבו פה גם קבוצות של יהודים. בכל מקרה קרה מה שקרה והגיע היום שבו קמה מדינה, אין מה להתבייש ולהתנצל בפני אף אחד. ניסו למחוק אותנו מספר פעמים ולא הצליחו, אז השתלטנו על מספר מוקדים אסטרטגיים כמו מדינות רבות בזמנו.

אין לי בעיה שהשמאל בארץ ינפנף בשטחים הכבושים האלה עד מחר, תוך כדי שהוא נהנה מהפירות הכלכליים של המדינה ומהבטחון שהם מקבלים ממנה. אם כזה רע פה והממשלות נוהגות בחוסר כבוד כלפי הערבים לא חייבים להישאר ואפשר להעביר את הביקורת הזו גם ממקומות אחרים. לפעמים המציאות לא פשוטה, אף אחד לא טען שהיא כן.

האם אנחנו צריכים להתבייש בזה שיש לנו מדינה? האם זה אומר שצריך להתחלק בהכל שווה בשווה? כמה מחבלים יש שעשו איחוד משפחות ורק מחכים לשים בנו סכין, רק אם לא היה שב"כ,משטרה וגדר בטחונים איזה חגיגות היו פה לבקרים...

SEAT LEON TSI 1.2 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אם אתה משלם ריבית סימן שאתה במינוס. כלומר מתישהו השתמשת בכסף של הבנק. לא בכסף שהיה שלך, אלא בכסף שהבנק הלוואה לך (ולא משנה כרגע אם זה מינוס או הלוואה). לא רוצה לשלם ריבית - אל תשתמש בכסף של הבנק. אין לך מספיק הכנסות שיכסו את ההוצאות שלך? אל תוציא. אבל אל תוציא כסף שאין לך ואז תבוא בטענות לבנק.

הכל היה בסדר במשך תקופה ארוכה ושילמתי את התשלום החודשי בלי בעיה.

חודש אחד היו חסרים לי כמה שקלים (ברצינות, פחות ממאה) והם החליטו שהם רוצים הכל באותו רגע.

אז הגענו להסכם, רק שהריבית שהם לוקחים עכשיו היא של 17% שנתית, כלומר משהו מטורף לחלוטין.

להזכירך, הייתי סטודנט במשך 7 שנים (מכינה, תואר ראשון ותואר שני), אז קיבלתי כמה הלוואות נוחות, שהפכו לסיוט ברגע שהעלו את הריבית.

תוך יום החובות שלי עלו מ38000 ל72000 ש"ח, רק בגלל הריבית.

2. ההכנסה שלך צריכה לכסות על ההוצאות שלך. כרגע יש לך גם הוצאות ריבית, וכסף (קרן ההלוואה או המינוס עצמו) שגם אותו אתה צריך להחזיר. לא מסתדר - תכניס עוד או אל תוציא. יש לך טענות על יוקר המחייה כאן, ושכולם מניאקים - סבבה. כולם אשמים חוץ מפרנקוס שמוציא יותר ממה שהוא מכניס.

שוב, יש לי בעיה נקודתית שנגרמה בגלל חודש אחד שלא נכנס מספיק כסף.

אני עובד והם לא ישלחו אותי להוצאה לפועל כי אני מכסה את זה אבל זה ממש זבל מצידם לעשות את זה על חודש אחד של בעיות.

3. אורנג' זונות (אבל אתה משתמש בשרותי הטלפוניה שלהם) כללית נבלות (אבל כשתהיה חולה אתה תרוץ לרופא ותקנה תרופה מסובסדת בבית המרקחת) הבנק בכלל חרא. מה עדיף? שישאירו את ההרשאות האולו פתוחות וכל החזרה תעלה לך 50+

הבנק היה יכול לפחות להודיע לי שיש בעיות בחשבון.

האתר לא מעודכן אז אני לא יודע שיש בעיה עד כמה ימים אחר כך.

אורנג' זונות כל לא היה חודש אחד עד שעשו את כל הרפורמה, שבו לא תקעו לי כל הזמן חיובים שהם לא יודעים להסביר אותם או שמומצאים מאיפשהו (איך אני יכול לעשות שיחות ב800 ש"ח אם אני בחו"ל והסים-קארד לא בתוך הטלפון יכ יש בו סים-קארד מקומי?).

כללית גם זבלים כי גם כשאני חצי מת, לוקח להם חודשים לתת לי תור לרופא, וגם אז אני מתמודד עם אדם שיש לו יחס מגעיל ולפעמים לא יודע מה לעשות.

אני לא מבקש מאף אחד שום דבר חוץ משיעזבו אותי בשקט.

נכנס לכם כסף כל חודש? תשתקו!

חודש אחד יש בעיה? תתקשרו ותגידו לי את זה במקום ישר לשלוח אותי לגבייה משפטית.

אני מרוויח יותר ממה שאני מוציא ואני בן אדם אחראי.

אני חי בצורה מצומצמת ולא קונה לעצמי שום דבר (אותו זוג נעליים כבר שנה וחצי).

החל מהחודש הבא הם ייגבו ממני רק 1200 לחודש אבל בחודשיים האחרונים עשו לי את המוות, למרות שאני שילמתי כמו גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זה ייצא מהכיס שלנו, זה די ברור.

אני לא מצדיק בשום צורה ובשום אופן את המעשה, אבל אני חושב שהמדיניות הכלכלית שמנסים להנהיג בישראל מאז עליית הליכוד לשלטון, שהיא השיטה הקפיטליסטית, אינה מתאימה כלל ועיקר למדינה כמו מדינת ישראל.

מדינת ישראל (לטעמי) בסיסה סוציאל-דמוקרטי ולא קפיטליסטי. השיטה הקפיטליסטית הביאה למצב ש-75% משמשק הישראלי נמצא בידיים של מס' משפחות חזקות.

אמנם אני צעיר, אבל שמעתי מאות אם לא אלפי סיפורים מאמי תחי', אבי, דודות, דודים סבא וסבתא על מה שהיה פה לפני הליכוד. זה די ברור שיעשו מעשים כאלה. זה היה רק עניין של זמן, אבל אני מדגיש שוב - אני לא מצדיק כלל ועיקר את המעשה, ואני מגנה אותו בכל לשון. פשע אינו פתרון לכלום.

אירוניה, זה שאני מתווכח איתו על דת הוא זה שטוען שיש במדינה הזו קפיטליזם חזירי. לא, לא אדוני, להיפך. יש משהו בישראל שנקרא סוציאליזם חזירי. המחאה האחרונה הראתה לנו את זה טוב טוב. אנשים שחושבים שמגיע להם הכול. הנה למשל, אני חבר בפייסבוק בקבוצה שמנהלת דיונים בנימוס ובדרך ארץ בין דתיים ללא דתיים. יש שם אדם דתי שלמרות שמסבירים לו בהיגיון ובצורה ברורה שזה לא מקובל שמשפחה חרדית תוליד 10 ילדים כאשר המיסים מגיעים ממשכורות של אנשים עם ילד אחד או שניים שבקושי גומרים את החודש. הוא טוען שלמדינה אין זכות לומר לו כמה ילדים לעשות ואם היא כן עושה זאת אזי זוהי כפייה חילונית.

עוד דבר, דיברו כאן על לשכת תעסוקה וזה מה שיש לי לומר בנידון.

הנה דוגמה לאחת הסיבות מדוע החיים בישראל הם ככה ומדוע בנורווגיה שהיא המקום מספר אחד בעולם החיים נראים אחרת. למה אני מתכוון בדיוק? לפני כמה חודשים גם לי יצא להיות בלשכת התעסוקה. אתה רואה איך אנשים נדחפים בתור חבל על הזמן. אבל למרבה הפליאה זה לא לקבל עבודה אלא לחתום על ההתייצבות ולעוף משם. איך זה מתקשר לנורווגיה? פשוט מאוד, לישראלים יש מנטליות של "נותנים לך תיקח, מרביצים לך תברח". מי לא מכיר את המשפט הזה? אדם שמפוטר מהעבודה ומגיע לו אבטלה מקבל אבטלה במשך 3 חודשים. עכשיו, הישראלים לא פראיירים. הם אומרים לעצמם "מה, אני פראייר? מגיע לי 3 חודשים בבית בתשלום אז אני אנצל אותם". כך יוצא שהרבה מאוד אנשים (אני לא אומר כולם) מעדיפים לשבת בבית 3 חודשים ולקבל עבורם תשלום כי זוהי זכות שנותנים אז למה לוותר עלייה? למה לוותר על לעשות בטן גב 3 חודשים, ללכת לבתי קפה ולקבל משכורת? בנוורגיה זה לא היה קורה בכאלה מימדים כמו בישראל. אתם מבינים, המנטליות הנורווגית היא "נותנים לי, אני לא לוקח אם אני לא צריך" לעומת המנטליות הישראלית " נותנים לי, אני אקח באבו אבווה, מה אני פראייר"? בגלל זה החיים שלנו נראים ככה. ובינתיים בני ברק ואום אל פאחם על סף פשיטת רגל בגלל התפוצצות אוכלסין ואילו כל ייתר הערים והרשויות צריכים לחלץ אותם. שמעתם פעם על עיירה או עיר שפשטו רגל? ממש לא. כי אם בני ברק בגירעון אז תל אביב תשלם עבורה וכיוצא בזה.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם מדברים על עיריה שפשטה רגל, זה קרה בלוד, או לפחות סוג של...

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

milanista23 בזכות אנשים כמוך יהיה פה עתיד.

יש לי אח תאום, בן אדם משכמו ומעלה. כאשר עמדנו להתגייס, אני רק החזקתי אצבעות להגיע לקריה כאשר הוא הודיע לצבא: "אני עושה שנת מכינה." אמרתי לו די עם השטויות, עזוב אותך לך כבר ותסיים עם זה והוא אמר לי - עזוב, יש דברים הרבה יותר חשובים מהמירוץ לעושר. שבוע אחרי הוא מודיע לכל המשפחה - אני הולך לעבור הכשרה ולשמור על חוות בדרום.

הורים מודאגים, אני מסתכל מוזר, אבל הוא בשלו. "שודדים אותם בלי סוף, מזיקים להם והורסים להם את השקט הנפשי. איך אפשר לחיות ככה ?!" אני ישר מגיב "ומה זה אכפת לך ?" ובנון שולאנטיות שכ"כ מאפיינות אותו הוא עונה לי "קשה לי לחשוב על איך אנשים חיים בלי כבוד בכל הרבדים ובלי פסטורליה שהם צריכים להימצאות בה."

הכשרה אינטנסיבית של חודש - חודש בו הוא לא חזר הביתה ויאללה לדרום. על השבוע הראשון כבר הוא סיפר לי איך הבריח 3 בדואים. לאחר חודש מלא אקשן הגעתי לחווה להתארח. בעל החווה שיבח את אחי שוב ושוב, מספר איך הוא מחזיק פה מעמד בגבורה ואיזו תרומה אדירה הוא מבצע. כאשר התחלנו לדבר לעומק הדברים, הוא טוען שזה באשמת הבדואים והערבים של האזור. הם חיים בתנאים ללא תנאים, וחלק גדול מהאוכלוסייה הזאת לא רוצה ליישר קו עם הישראלים אלא להסתכל בגאווה על שודדים, עבריינים ושות'.

אני בחור שנולד, גדל וחונך במדינת המרכז. אצלנו ערבים נמצאים רק במוסכים, בתי חולים, תחום המזון ובתחום הסמים :lol: .. כאשר ערבים נמצאים בעמדות נותני שירותים - הם נראים לגיטימיים לכל דבר. כאשר שמעתי זאת לראשונה לא ממש הצטייר לי, אבל אני לא חי במציאות הזאת אז אני פשוט הנהנתי עם הראש והמשכתי הלאה.

לאחר כמה חודשים אחי חוזר ואומר לי כמה קשה לו, כל יום הערבים חוזרים ומנסים והתמודדות איתם כבר מתישה מאוד. הם לפעמים מצליחים לגנוב וכבר אין את הכוחות הנפשיים להדוף אותם.

אחי בחיים לא מוותר על כלום. הוא לא אומר בחיים שקשה לו. הוא מסיים כל מה שהוא מתחיל. ברגע שהוא אמר לי את המשפט הזה הבנתי את חומרת הבעיה.

סיפורי החוות בדרום מצמררי שיער, איך אתם יכולים להתעלם מכך ?!

יתרה מכך, נשאל את זה בצורה אחרת. האם אתם יכולים להבין גזענות כמו שהאתיופים מרגישים פה בישראל ? התשובה היא לא. ככה אתם לא מרגישים את האויב הערבי על עורכם. לא קראתי את כל ההודעות שלכם לעומק, אבל הלקק מלמעלה ציין פה שמות של כל מי שאני מאמין שהגיב בצורה שמאלנית - יבגניפ, שמר, פרנקוס - אני בעל זיכרון טוב, אני זוכר שמר שאתה רופא שיניים וככל הנראה תושב של כבוד במדינת המרכז. את האויב הערבי איפה תמצא ? מוכר באבולעפיה לא יזרום איתך שתגיד לו אהלן וסהלן ?

יבגניפ אתה עובד בהיי טק עד כמה שזכור לי ופרנקוס את סיפור חייך כל חברי הפורום מכירים יותר טוב מאשר הביוגרפיה של יצחק רבין אז אני מתקשה להבין איפה אתם יכולים להרגיש את האיום התמידי, את הסכנה, את הרס הפסטורליות החוזר ושב הזה.

סנדלרים ילכו יחפים לנצח כאשר זה רק דיבורים.

כולם בכפר עם AK ורק אתה עם קפצונים ?

זה לא קצת דפוק ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז קודם כל, אתה לא יכול להתייחס לערבים כ"האויב הערבי".

זו קבוצה של אנשים עם נאראטיב משלהם, שמבחינתם הם היו פה כמה דורות ואנחנו פתאום הגענו והקמנו מדינה עם המנון, גדל וחוקים שהם לא מרגישים איתם שום סוג של הזדהות.

ברגע שאתה מתייג אותם כאויב, אני מפסיק לדבר איתך כי אתה חלאה גזענית.

כבר קראתי בשרשור אחר איך שאתה מתייחס למישהי מהאח הגדול כאל "הכושית".

בן כמה אתה בכלל שאתה חושב שאתה מבין משהו על החיים?

אני בטוח שלא יצא לך להכיר מקרוב שום ערבי, אתיופי או אף בן אדם ששונה ממך. אם כן היה יוצא לך, היית חושב כמו בן אדם בוגר ומבין שיש עוד אנשים בעולם חוץ ממך.

דבר נוסף:

אני גדלתי בצפון במשך יותר מ20 שנה מהחיים שלי.

אני מכיר ערבים מקרוב.

היו לי עובדים ערבים, היו לי בוסים ערבים, למדתי עם ערבים באוניברסיטה ואני רואה איך הם נוהגים. אותי אי אפשר להאשים בזה שאני לא רואה מה קורה.

בנוסף, אני סוציולוג. אני מכיר טוב את התרבות הערבית הישראלית, את התהליכים הפנימיים שיש בה, את המבנים החברתיים שלה ואת הצורה שבה התרבות מועברת מדור לדור.

אז תן לי להסביר לך כמה דברים על העולם, שאתה צריך לקבל בשביל להתחיל דיאלוג בין בני אדם במקום דיאלוג של ילדים מתלהמים:

1) העולם לא סובב סביב מדינת ישראל והבעיות שלנו עם הערבים.

2) לא כל אדם שמשתייך לקבוצה כלשהי, חולק בהכרח את כל המאפיינים של אותה קבוצה. אסור להיות גזען ולחשוב שכן.

3) הערבים הם לא קבוצה אחידה, אפילו לא בארץ. יש המון קבוצות של ערבים, כל אחת עם צורת חיים משלה. אתה לא יכול להכליל.

4) היהודים הם עוד קבוצה מתוך מאות אלפי קבוצות. להגיד שאנחנו לא זה להיות גזען.

5) בשביל להגיע לשלום כלשהו, חייבים לחשוב על צדק ולראות את הצד האחר, גם אם הוא לא רואה את זה. אם אתה לא עושה את זה, אתה גרוע בדיוק כמוהם.

כמו שאמרת, אתה בא מהמרכז.

אתה לא מבין מהי מצוקה כלכלית מצד אחד ומהי מצוקה תרבותית מצד שני.

היחס שנתנו לבדואים באזור הדרום הוא לא פחות ממביש.

היו תקופות של סגר צבאי והתעללות מצידנו, וכיום יש אטימות מטורפת של הרשויות כלפי הבדואים.

רק לפני חודשיים הייתי בסיור בדרום עם מישהו שאחראי על החינוך במגזר ובאותו יום דיברתי עם 3 מנהלי בתי ספר, אחרי שביקרתי גם בכיתות.

ראיתי שם דברים מדהימים וקהילה שרוצה לפרוח.

עם כמה שחסרים להם משאבים לצרכים הכי בסיסיים, הם מצליחים לעשות מערכת חינוך טובה, שאפילו מלמדת אותם עברית כמו שצריך.

אם היית איתי שם באותו יום, היית מתבייש בכלל להוציא מהפה שלך את המילים האלו.

מבחינתם מה שקרה זה שלהם היו אזורים שמוגדרים כשלהם. הם חיו במשך יותר מאלף שנה בלי ממשלה שתפיל עליהם חוקים, בלי גבולות יותר מדי מוגדרים ובלי המון מערכות שאנחנו הבאנו להם.

פשוט הנחתנו עליהם חוקים חדשים שהם לא מבינים עד היום וכל מה שהם אומרים (ובצורה לגיטימית) הוא "מי אתם בכלל שתשימו לי כללים?".

הרי מבחינתם אנחנו פלשנו לכאן.

הם לא מבינים את המושג של מדינה.

הם לא מבינים את המושג של חוקים של ממשלה.

הם לא מבינים את הצורך בכל הבולשיט הזה שאנחנו מפילים עליהם כי הם חיות כמו שהם רצו במשך אלפי שנים.

מה אתה רוצה? אתה רוצה להרוג אותם ו"לטפל בהם"?

צריך לעבוד איתם ועם המערכות החינוכיות שלהם כדי לגדל דור שלא שונא את הממשלה שדופקת אותם כל היום (כן, גם היום!).

אם הפתרון שלך הוא לקרוא להם אויבים ולהכריז עליהם מלחמה רק כי "אי אפשר לחנך אותם" או כי "ערבי תמיד ישאר ערבי" או כל שטות כזאת שאני שומע מהמונגולואידים הגזענים שלא חושבים לשניה לפני שפותחים את הג'ורה שלהם, אין על מה לדבר איתך ואתה צריך להתבגר קצת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון: יהי זכרם ברוך של כל ההורים. ת.נ.צ.ב.ה

ולנושא:

שיורים לך על הבית, גונבים לך רכוש אתה לא תעשה מפה דמוגרפית של ערבים. אתה תרצה שיפתרו לך את הבעיה והמדינה תכסה את חובותיה כלפייך. החובה שלה זה לגרום לך לחיות בבטחה, בפני ערבים/בדואים/מרוקאים/פולנים/רוסים/תימנים/בודהיסטים.

אם הערבים בדרום מתנהגים כמו במערב הפרוע (כפי שאמרו מספר רב של בכירי משטרה/צבא) אז צריך למגר שם את התופעה - גם אם זה בא על חשבון חפים מפשע, בדיוק כמו אותם חפים מפשע שהם בוזזים מהתחלה.

נקדים תרופה למכה: "אל תהיה גרוע כמוהם", אבל אין מה לעשות - צריך להשתמש בכוח. אני גם הייתי מנהל של 3 חבר'ה מרהט שהיו מגיעים כל יום, תאמינו לי צריכים להעביר לישראלים המפונקים סדנות עבודה. אבל הם גם מספרים שאנשים שם מסתכלים על פושעים כמו אלילים (אבל זה נובע מהעוני לא ? גם אני גדלתי בשכונה מחרידה והמודל שלי ושל חבריי לא היה יעקב הלפרון תהיה בטוח).

ואני אגיד לך דבר נוסף, מילד מתלהם אחד לסוציולוג. כל אינדבדואל מתייחס לעולם כמשהו שסובב אותו. לא משנה איך תסובב את זה, תציג את זה ושות' כל אחד מתייחס לעולם כאילו הוא סובב אותו. אני שם את האינדבדואל של בני עמי לפני עמים אחרים. לגיטימי לא ?

למה אחי היה צריך להקדיש שנה מהחיים שלו בשביל שחווה ישנו בשקט ? כי הוא רצה להגן על עמו. אז אני בתור בן אדם אינטרנסט מאין כמוני, לא רוצה שעוד ישראלי יהודי כמותי יצטרך לשמור על חוות בדרום בפני האויב. (לא אמרתי איזה :wink: )

זה לא קצת דפוק ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כמבוגר אני מרשה לעצמי להגיד לך "פחחחח!".

אתה מסתכל על העולם כאילו שאתה באמת במרכז שלו.

אתה לא אדם צודק אלא ילד מרושע שרק מחפש נקמה.

אתה אומר "כשיורים עליך..." במקום לשאול למה יורים עליך.

אולי אתה השמוק שפלש למישהו לשטח, העיף אותו מהבית, התעלל בו, הוביל אותו לעוני ואז שם לו חוקים שהוא לא מבין?

כן יש בעיה של פשע אבל אתה לא יכול לדפוק אוכלוסיה שלמה ואפילו להכריז עליה כאויבים שלך רק בגלל שיש בה כמה גורמים תרבותיים והיסטוריים שמאדירים את זה ש"דופק את המערכת", רק כי המערכת דפקה אותם.

בחלק גדול זו אשמתנו, למרות שאתה פשוט חושב שהם רעים מטבעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כמבוגר אני מרשה לעצמי להגיד לך "פחחחח!".

אתה מסתכל על העולם כאילו שאתה באמת במרכז שלו.

אתה לא אדם צודק אלא ילד מרושע שרק מחפש נקמה.

אתה אומר "כשיורים עליך..." במקום לשאול למה יורים עליך.

אולי אתה השמוק שפלש למישהו לשטח, העיף אותו מהבית, התעלל בו, הוביל אותו לעוני ואז שם לו חוקים שהוא לא מבין?

כן יש בעיה של פשע אבל אתה לא יכול לדפוק אוכלוסיה שלמה ואפילו להכריז עליה כאויבים שלך רק בגלל שיש בה כמה גורמים תרבותיים והיסטוריים שמאדירים את זה ש"דופק את המערכת", רק כי המערכת דפקה אותם.

בחלק גדול זו אשמתנו, למרות שאתה פשוט חושב שהם רעים מטבעם.

אז הם נלחמים למען קיומם. ביג דיל. אתה יודע כמה משפחות קשות יום יש בארץ ? תאמין לי די והותר. אני מכיר אנשים שגדלו בבתים שהיו אוכלים צ'יפס/פירה פעם ביומיים. כן, גם זה קיים. אני לא רואה אותם הולכים ושודדים מישהו, אלא מתמודדים עם המציאות. זה מה שאני רוצה שהם יעשו.

ותגיד לי יוסי מה עובר עלייך ? באמת אני לא מבין חלק מחברי הפורום לפעמים. כל מי שלא שמאלני או מעשן בשבילכם הוא אויב פה. אני רוצה שתענה לי, למה לעזאזל בעל חווה שיושב שם 30 שנה צריך להתמודד איתם ? מה הוא עשה להם ? למה הם גונבים ?

אתה מצדיק את הגניבות שלהם ? את סיכון חייהם של אנשים ? תהיה אמיתי.

הדרום משתגע, חוזרים לימים של לפני עשרות שנים. הערבים והבדואים הופכים את המגורים שם לסיוט וטרור. אולי בכרמל, בקריות, בחיפה והסביבה המצב עדיף אבל הדרום לוהטת וזה לא חדש. עם כל כמה שהם גנבו מאיתנו הם יכלו לבנות להם שם ארסוף 2.

ואני בכלל לא מתחיל לדבר על הרשות, למרות שנראה לי שאתה גם בעדם.

זה לא קצת דפוק ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שלי היא עם העובדה שאתה רואה אותם ואת כל הערבים כאויבים.

לחשוב במונחים של מלחמה לא יעזור פה.

אני לא מצדיק את מה שהם עושים אבל אני מבין שהם עושים את זה כי הם עבריינים שצריך להעניש בחומרה ולפתור את הבעיה מהיסוד.

העובדה שהם ערבים זה משני לחלוטין בשבילי.

אתה צריך להבין שלקבוצות הספציפיות האלו אין את הכלים להתמודד עם העוני, בין אם זה כתוצאה מתרבות שלא מתאימה את עצמה לתקופה ואם בגלל שלא יעסיקו אותם בכל מקרה כי רואים בהם אויב.

הם לא מבינים למה זה קורה להם ולמה אנשים הם מרגישים כל היום מאוימים על ידי עם שיש לו צבא ומדינה, שרק דופק אותם.

ואל תגיד לי בעד מה אני.

אני לא מגדיר את עצמי כשמאלני או כימני.

יש לי דעות לפה וגם לפה, בלי להשתייך לתבנית דבילית.

הסכסוך עם הפלסטינים הוא עניין שונה לגמרי וקשור רק בעקיפין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שלי היא עם העובדה שאתה רואה אותם ואת כל הערבים כאויבים.

לחשוב במונחים של מלחמה לא יעזור פה.

אני לא מצדיק את מה שהם עושים אבל אני מבין שהם עושים את זה כי הם עבריינים שצריך להעניש בחומרה ולפתור את הבעיה מהיסוד.

העובדה שהם ערבים זה משני לחלוטין בשבילי.

אתה צריך להבין שלקבוצות הספציפיות האלו אין את הכלים להתמודד עם העוני, בין אם זה כתוצאה מתרבות שלא מתאימה את עצמה לתקופה ואם בגלל שלא יעסיקו אותם בכל מקרה כי רואים בהם אויב.

ואל תגיד לי בעד מה אני.

אני לא מגדיר את עצמי כשמאלני או כימני.

יש לי דעות לפה וגם לפה, בלי להשתייך לתבנית דבילית.

הסכסוך עם הפלסטינים הוא עניין שונה לגמרי וקשור רק בעקיפין.

יש ערבים ויש ערבים, ציינתי את זה.

בכל מקרה הערבים פה מקבלים מעל ומעבר, גם אם זה לא מערכת חינוך מצויינת הם נהנים מחשמל, מים, מוצרי מזון במחירים אפסיים וכו'..

אתה אומר בעצמך שהם פרה היסטוריים ולא רוצים ללמוד כלום ולא רוצים ליישר קו עם המדינה.

גזען :lol:

דר"א, שים לב שבסופו של דבר אתה מסכים איתי לחלוטין למעט התבטאויות שפגעו בעמקי נשמתך כגון האויב הערבי, היותי חלאה גזענית, היותי ילד מתלהם, כשקראתי לכושית מהאח הגדול כושית - אף על פי שזאת מילה לגיטימית לחלוטין.. שכחתי משהו ?

זה לא קצת דפוק ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...