Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 32 דקות, farkash7 כתב:

מה זה דחף? ביבי צריך שידחפו אותו? הוא צריך שיחזיקו לו את היד ויגידו לו ״בוא חמוד נילך לטפל בחמאס כמו שצריך, אל תידאג חמוד אנחנו נצליח״? כששרון יצא לחומת מגן מישהו ״דחף״ אותו?

לפי התרשמותי - כן, זו הסיבה שאני לא בוחר בו.

אבל חסר בליכוד או בקואליציית ימין חרדים מי שידחוף לשטח את עזה?

בקואליציה כזו ביבי הוא יחסית סמן שמאלי.

בכחול לבן מי יהיה הסמן הימני? שני אלו שגם ככה על זמן שאול?

הרי היה והקימו קואליציה כזו, הנדל והאוזר הם הסמנים הימניים ביותר בכל הקואליציה.

וכמו שיודעים היטב בליכוד - לח"כ זוטר ממפלגה אחרת יש יותר כוח מח"כ בכיר בליכוד, ככה זה כשח"כ של הליכוד לא יכול לפרק קואליציה של הליכוד, אבל ח"כ של הבית היהודי כן.

כשחטפו את גולדווסר ורגב מישהו ״דחף״ את אולמרט לצאת למלחמה? מה זה הקשקוש הזה לא דחפו. יש ראש ממשלה, הוא כבר המון זמן ראש ממשלה אז הוא בעצם לא מטפל בעזה כי הוא מחכה שמישהו עדיף אותו לזה? אולי עדיף שמישהו פשוט עדיף אותו מהכיסא עם ככה?

כמובן, כמו שהוא הלך למהלך נגד המנהרות כי בנט גרר אותו לזה, לא כי הוא רצה.

נזרום איתך, העפנו אותו מהכיסא, את מי נשים במקום?

אם אני אתן פרוש למה שאתה בעצם אומר שהוא אימפוטנט פחדן? האמת שזה מסתדר לי עם התדמית שלי על ביבי, אז אנחנו מסכימים.

בגדול להתרשמותי הוא פחדן, הוא לא אימפוטנט כי כשהוא עובר את הסף ופועל הוא מצליח.

מה זאת אומרת זה לא אותו שרון? אתה לוקה בבעיה שנקראת ״בחירת מהלכי ליכוד סלקטיבית״? כי יש בעיה כזו. רוב מצביעי הימין חולים בה.

זה בדיוק אותו שרון, וזה מוכיח את הנקודה. מבחינה מדינית בטחונית ההבדלים בין העבודה, כחול לבן, ליכוד שואפים לאפס.

לא רק שזה לא אותו שרון, שרון של 2002 ושרון של 2005 הם לא אותו שרון

שרון של 2002:

ציטוט

הכריז ראש ממשלת ישראל אריאל שרון ש"דין נצרים כדין תל-אביב".

את שרון של 2005 לא צריך להציג נכון? נצרים כבר לא, ומי שאחראי לכך שנצרים כבר לא זה אותו שרון.

גם אם נקבל את התזה שלך על ההבדלים מבחינה מדינית ביטחונית בין העבודה (Seriously? יודע מה נזרום איתך) ובין כחול לבן והליכוד.

אתה באמת רוצה לומר שאין הבדלים מבחינה ביטחונית מדינית בין קואליציית ליכוד-מפלגות הימין-ש"ס-יהדות התורה ובין קואליציית כחול לבן-העבודה-מר"צ-ליברמן-המשותפת?!

כאילו אתה ברצינות אומר שאין הבדל ביטחונית או מדינית בין מפלגות הימין ובין מר"צ?!

חשבתי שאתה מעריך את היכולות המנטליות שלי יותר מזה.

מה זה משנה אם הכספים מגיעים מתקציב המדינה, או מקטאר או מסבתא שלי? אתה שולט בהעברת הכסף, אתה מאפשר אותה, אתה גם מאיץ אותה לעיתים בשביל ״שקט״, פונה לקטארים אקטיבית ומבקש שיביאו עוד כסף. זה פרוטקשן לכל דבר.

בטח שמשנה, אתן דוגמה:

1. אני מקבל 20 שקל מההורים לארוחת צהריים כל יום, ונותן לך אותם כדי שלא תרביץ לי

2. אור מקבל 20 שקל מההורים שלו לארוחת צהריים כל יום, ואני מאפשר לו לתת אותם לך כדי שלא תרביץ לי

במקרה הראשון כמובן אני משלם לך פרוטקשן, במקרה השני אור משלם לך פרוטקשן עבורי

עדיין לא משנה מאיפה הכסף הזה מגיע?

היינו טענות על פרוטקשן יש להעביר לקטאר. הם אלו שמשלמים פרוטקשן עבורנו.

אגדיל ואומר שבעבר היה נהוג במדינות ערב (בחלקן עדיין קיים) מס שנקרא "ד'ימי" - זה בעצם מס גולגולות שמשלמים יהודים ונוצרים ("עמי הספר") במדינות מוסלמיות עבור הזכות לחיות, התהפכו היוצרות והיום מדינה מוסלמית משלמת לשלטון מוסלמי אחר עבור הזכות של היהודים לחיות!

מבחינה היסטורית זה עצום.

ככלל אגב זה לא משנה את העובדה שאני גם נגד העברת הכספים הזו, לדעתי לכל הפחות יש לתת את הכספים במעבר רפיח למי שיוצא ולא חוזר יותר לרצועת עזה.

אבל העם הישראלי עוד לא מוכן לתפיסה כזו.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4623

• SlowRide

4436

• פינדר

3494

• m3x7r3m3

2926

לפני 49 דקות, netco כתב:

תודה על הקישורים, טיבי אכן מאכזב. הקישור על עודה פחות רציני ומכיל בעיקר רפרנסים חסרי סימוכין. ניסיתי לחפש אח״כ מקורות יותר רציניים נגדו ולא מצאתי שום דבר מיוחד, אני חושב שהמצב בסוריה אינו פשוט כפי שמנסים לצייר (בבחירה בין דאעש ואסד, אי אפשר לצאת בסדר) - ובכל מקרה פחות מעניין אותי מה הוא חושב על סוריה, בטח במצב הפסיכי שנוצר שם, ויותר מה הוא חושב על מאבק מזוין הממוקד נגד אזרחי ישראל (נניח: תמיכה בדוקרים, מתפוצצי אוטובוסים, רוצחים וכו׳). לי זכורות התבטאויות שלו נגד מעשים מסוג זה, ולכן תהיתי האם יש סימוכין של תמיכה שלו בשפה הערבית בפעולות טרור.

ואני לגמרי איתך שצריך לבדוק את הפער הזה בין מה שהם אומרים בראיונות בעברית וערבית, ולהעלות למודעות תמיכה שלהם בטרוריסטים מובהקים (אם/כש יש כזו). 

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול זה דיי נכון שעודה הוא המתון ביותר בחבורת המשותפת.

וכאן האשליה האופטית - זה חוכמה מאוד קטנה להיות מתון בין עופר כסיף ועאידה תומא-סלימאן מצד אחד (חפש מקורות נגדם) ויזבק ומטאנס שחאדה מהצד השני, כשבתווך יש את טיבי, מנסור עבאס, אוסאמה סעדי ועוד.

כלומר הוא הכי פחות גרוע מכל ה-15, זה הכל.

להבדיל אלף הבדלות זה כמו לשים את שרי אריסון ברשימה עם ג'ף בזוס, ביל גייטס, וורן באפט, ברנרד ארנו, קרלוס סלים וכו' - ה-10 העשירים ביותר ואריסון.

לידם היא נראית ענייה מרודה, עם 5.5 מיליארד כשהכי פחות עשיר ברשימה הזו עם מעל ל-50 מיליארד.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

בטח שמשנה, אתן דוגמה:

1. אני מקבל 20 שקל מההורים לארוחת צהריים כל יום, ונותן לך אותם כדי שלא תרביץ לי

2. אור מקבל 20 שקל מההורים שלו לארוחת צהריים כל יום, ואני מאפשר לו לתת אותם לך כדי שלא תרביץ לי

במקרה הראשון כמובן אני משלם לך פרוטקשן, במקרה השני אור משלם לך פרוטקשן עבורי

עדיין לא משנה מאיפה הכסף הזה מגיע?

היינו טענות על פרוטקשן יש להעביר לקטאר. הם אלו שמשלמים פרוטקשן עבורנו.

😑 ללא מילים... עיוורון של מצביעי הימין שובר שיאים חדשים בכל פעם.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי מצחיק שלקחת ברצינות את המשפט היחיד בערך שנכתב בציניות 🤣

אבל את כל מה שעלול לערער את התפיסת עולם שלך התעלמת באלגנטיות (לא ממש אלגנטיות, אבל התעלמת)

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציני? אז אתה מסכים שהליכוד משלם פרוטקשן למחאס או לא?

אתייחס לאחד מהדברים שכתבת ונכנסים להגדרה שלך ל"עלול לערער את התפיסת עולם שלך".

חבר כנראה שיש לך זיכרון קצר או שאתה בן 6 (אתה לא, אני יודע).
הדבר היחיד שמעניין את החרדים זה כסף כסף כסף. אתה חושב שיש להם איזשהי אג'נדה מדינית בטחונית?
אם כבר מבחינה מדינית הם תמיד תמכו בנוסחה של שטחים תמורת שלום. מבחינה בטחונית הם לא רוצים להתגייס, זו האג'נדה שלהם. מכאן מה הם מבינים בצבא ובמה בדיוק מועיל שהם בקבינט?
יש כמה אנשים בעבודה/מרצ שהיו בצבא, עשו שירות משמעותי ויכולים לתרום הרבה יותר לקבינט בטחוני מאריה דרעי.

למשל הבחור המושמץ הזה

אבל אתה אוכל לוקשים של "הימין החזק". תלמד, כלב נובח לא נושך. זה תקף גם בהיבט המדיני בטחוני.

שאר הדברים הם באותה רמה, כלומר הצהרות שאין מאחוריהם שום בסיס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, farkash7 כתב:

ציני? אז אתה מסכים שהליכוד משלם פרוטקשן למחאס או לא?

כמו שניקו כתב, אני מאוד רגיש לניסוחים, אז לא, הליכוד לא משלם פרוטקשן לחמאס, כי זה לא הכסף של הליכוד, ולא כסף שיוצא ממדינת ישראל.

הליכוד מאפשר העברת כספים לחמאס שלטעמי לא צריכות לקרות, או לכל הפחות לקרות ביחד עם עידוד הגירה, קח דולרים במעבר רפיח ותתחפף.

חבר כנראה שיש לך זיכרון קצר או שאתה בן 6 (אתה לא, אני יודע).
הדבר היחיד שמעניין את החרדים זה כסף כסף כסף. אתה חושב שיש להם איזשהי אג'נדה מדינית בטחונית?
אם כבר מבחינה מדינית הם תמיד תמכו בנוסחה של שטחים תמורת שלום. מבחינה בטחונית הם לא רוצים להתגייס, זו האג'נדה שלהם. מכאן מה הם מבינים בצבא ובמה בדיוק מועיל שהם בקבינט?
יש כמה אנשים בעבודה/מרצ שהיו בצבא, עשו שירות משמעותי ויכולים לתרום הרבה יותר לקבינט בטחוני מאריה דרעי.

ש"ס מאז אוסלו (ולמעשה גם באוסלו עצמה הם לא תמכו! לכן היה צורך במיודעינו אלכס גולדפרב וגונן שגב... או הסכם תמורת מיצובישי, עד כדי כך אני לא בן 6) מדינית נמצאים בצד הימני של המפה, וגם נוסחת שטחים תמורת שלום הייתה למעשה שטחים תמורת שלום אמת אצלם (ולכן פרשו מממשלת רבין).

אגב פעם שנייה, למיטב ידיעתי רוב הח"כים של ש"ס ומשפחותיהם כן שירתו בצבא, אלו יהדות התורה שלא.

עכשיו מפה ועד לתרומה שלהם בקבינט - לא אלה ולא אלה צריכים להיות בקבינט

למשל הבחור המושמץ הזה

עליו בוא לא נתחיל לדבר, מהרגע שהבנאדם פתח את פיו הוא מגלה כמה לפעמים אתה לא צריך להיות מחובר למציאות, או להיות חכם, או אפילו ממוצע, כדי לקבל דרגת אלוף

הוא מושמץ בצדק מוחלט, ואם הוא היה חלילה מתמודד לבחירות בכל מדינה מערבית אחרת מה שהוא עושה היה נקרא אנטישמיות.

אבל אתה אוכל לוקשים של "הימין החזק". כלב נובח לא נושך. תלמד. זה תקף גם בהיבט המדיני בטחוני.

אין בעיה, לכן לא בחרתי בבחירות האחרונות, אבל הציפיה שלך כאילו כלב שלא נובח כן נושך, זה לא עובד ככה.

יש מספיק דוגמאות שאתה בוחר ימין ומקבל שמאל, אבל דוגמה הפוכה יש לך?

שאר הדברים הם באותה רמה, כלומר הצהרות שאין מאחוריהם שום בסיס.

תתייחס לפחות לזה:

לפני 1 שעה, m3x7r3m3 כתב:

גם אם נקבל את התזה שלך על ההבדלים מבחינה מדינית ביטחונית בין העבודה (Seriously? יודע מה נזרום איתך) ובין כחול לבן והליכוד.

אתה באמת רוצה לומר שאין הבדלים מבחינה ביטחונית מדינית בין קואליציית ליכוד-מפלגות הימין-ש"ס-יהדות התורה ובין קואליציית כחול לבן-העבודה-מר"צ-ליברמן-המשותפת?!

כאילו אתה ברצינות אומר שאין הבדל ביטחונית או מדינית בין מפלגות הימין ובין מר"צ?!

חשבתי שאתה מעריך את היכולות המנטליות שלי יותר מזה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שטחים תמורת שלום אמת? למה מישהו אמר אחרת?

פרשו מרבין, הצטרפו אחר כך לממשלות אחרות שהמשיכו את הסכמי אוסלו כולל של ביבי שלחץ יד לערפאת.

אריה דרעי שירת 3 חודשים בצבא. רוב ההנהגה שם לא עשתה הרבה יותר. אם אינני טועה רק אחד מחברי מפלגת שס עשה שירות משמעותי. אתה מוזמן לבדוק אותי.

אמרתי הבחור מושמץ. לא תיארתי לעצמי שלא תאכל את הלוקשים ששטפו את מאמיני ״הימין החזק״ לגבי הבחור הזה.

אני לא מכיר אותו, רק יודע שהייתי מעדיף אותו בקבינט על ליצמן או דרעי. לא מבין בכלל איך אדם בר דעת יעדיף את שני אלה על פניו או יחשוב שהם סמן יותר ״ימני״.

כל סמן ימני שסימנו בימין התגלה כיותר נמושה מאלה שקדמו לו. זה נכון לביבי, זה נכון לליברמן וזה יהיה נכון גם לבנט, לגביו הוא עוד נהנה מהספק, זה ניחוש מושכל שלי.

אחריו ישאר לך רק בן גביר בתור שר בטחון.

לגבי ממשלה בראשות x, נראה לי שכבר הסבירו לך קודם שהמטרה הייתה להעיף את ביבי. ברגע שהיו מעיפים אותו היה אפשר לעשות ממשלת אחדות/ממשלה עם החרדים/ממשלה עם בנט/גם וגם וגם...

לגבי אותה שאלה בלי הרשימה המשותפת, כן, אני מאמין שממשלה כזו תהיה יותר תקיפה צבאית. מהסיבה הפשוטה הם באמת צריכים להוכיח משהו ולא יגלו אליהם סבלנות.

ביבי פיתח אצל אנשים אשליה, הוא כבר לא צריך להוכיח כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, farkash7 כתב:

שטחים תמורת שלום אמת? למה מישהו אמר אחרת?

כן, הנוסחה המקורית היא שטחים תמורת שלום.

תאמר לי האם יש שלום אמת עם מצרים? עם ירדן? עם מי יש שלום אמת?

לפני 3 דקות, farkash7 כתב:

פרשו מרבין, הצטרפו אחר כך לממשלות אחרות שהמשיכו את הסכמי אוסלו כולל של ביבי שלחץ יד לערפאת.

אוקיי, איך זה תורם לתזה?

לפני 3 דקות, farkash7 כתב:

אריה דרעי שירת 3 חודשים בצבא. רוב ההנהגה שם לא עשתה הרבה יותר. אם אינני טועה רק אחד מחברי מפלגת שס עשה שירות משמעותי. אתה מוזמן לבדוק אותי.

למיטב ידיעתי אתה טועה, אגב לא ידעתי שדרעי שירת 3 חודשים, חשבתי שלא שירת כלל.

לפני 4 דקות, farkash7 כתב:

אמרתי הבחור מושמץ. לא תיארתי לעצמי שלא תאכל את הלוקשים ששטפו את מאמיני ״הימין החזק״ לגבי הבחור הזה.

התכוונת לומר "לא תיארתי לעצמי שתאכל את הלוקשים"?

אני מתייחס אך ורק למה שהוא מוציא ישירות מפיו או מקלדתו.

לפני 5 דקות, farkash7 כתב:

אני לא מכיר אותו, רק יודע שהייתי מעדיף אותו בקבינט על ליצמן או דרעי. לא מבין בכלל איך אדם בר דעת יעדיף את שני אלה על פניו או יחשוב שהם סמן יותר ״ימני״.

בבחירה בין רע לנוראי, כן, אני מעדיף רע, מעדיף את שני אלה על פני יאיר גולן.

ואם אתה לא מכיר אותו, למה אתה מעדיף אותו?

אגב ליצמן אינו חבר קבינט

לפני 6 דקות, farkash7 כתב:

כל סמן ימני שסימנו בימין התגלה כיותר נמושה מאלה שקדמו לו. זה נכון לביבי, זה. ג’ון לליברמן וזה יהיה נכון גם לבנט, לגביו הוא עוד נהנה מהספק, זה ניחוש מושכל שלי.

מתי ליברמן היה סמן ימני? ליברמן מאז ומתמיד היה סמן של דיבורים באוויר, הבחור מאז ומתמיד התמחה בלדבר ימין ולעשות כלום.

בנט בינתיים עושה עבודה לא רעה במשרד הבטחון, גם לפי פרסומים ו"צרחות" של כל מיני ארגונים, וגם לפי התנהלות הצבא עצמו.

לפני 8 דקות, farkash7 כתב:

אחריו ישאר לך רק בן גביר בתור שר בטחון.

דתי מדי בשבילי, למרות שביטחונית הוא יכול להתאים.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, oryo כתב:

היות ועפ"י ההודעה שלך @netco יש לך עשרות רבות של דוגמאות להתבטאויות של עודה תומך בטרור, אולי תספק לנו כמה? אולי אתה צודק וכל הראיונות איתו בהם יצא במופגן נגד אלימות היו סתם מס שפתיים בעברית, כשאראה את איימן עודה מהלל רוצחי אזרחים (כמו שעשו כמה נאלחים מהמשותפת כשתמכו בסמיר קונטאר) בהחלט דעתי עלולה להשתנות. 

כמובן שקיים תרחיש אחר במסגרתו לא אני מפמפם את מה שדוחפים לי בתקשורת, אלא אתה מקדם דמוניזציה של אנשים ע"ס מה שמפמפמים מנהיגים מסוימים, אבל היות וציינת ממש דברים אובייקטיביים אז הנה הזדמנות יפה ללמוד משהו מהדיון. 

וכשאני אומר טרור, אני מתכוון למאבק מזוין נגד אזרחים. 

מרואן ברגותי - 

בפסק הדין ציינו השופטים כי אף על פי שברגותי תמך באופן עקרוני רק ברצח של חיילים ומתנחלים, כולל נשים וילדים, בפועל הוא לא נמנע מלתמוך באנשיו ולספק להם אמצעי לחימה גם כאשר נוכח שוב ושוב שהם מבצעים פיגועים בתוך תחומי הקו הירוק. "בכך הוא הביע את הסכמתו לכל סוגי הפיגועים שביצעו אנשי השטח של הפתח ועודד את פעילי הפתח לבצע פיגועים כנגד ישראל ואף שיבח את מבצעי הפיגועים כולל אלו שבוצעו בתוך ישראל".

איימן עודה על מרואן ברגותי -

בעמוד הפייסבוק שלו, כתב עודה: "נפגשתי היום עם המנהיג הפלסטיני מרואן ברגותי, שיושב כבר 12 שנים ברציפות בכלא, ולפני כן היה כלוא 10 שנים נוספות" וסיפר כי "המפגש היה מרגש: גם חילופי הרשמים והחוויות, וגם השיחה עם מנהיג השותף לי בעמדותיו הפוליטיות". ובנוסף - 

"יבוא יום בו נסתובב יחדיו עם מרואן ברחובות ירושלים העתיקה, המשוחררת מהכיבוש. יצאתי נפעם מהמפגש. הקשיים שבחיי בית הסוהר, הקשים כסורגי הברזל, הפכו אותו לעדין כמשי".

אז איימן עודה מהלל רוצחי אזרחים או לא? ולגבי המשפט האחרון בהודעה שלך - אולי אני טועה, אבל אני בהחלט מבין ממנו כי מאבק מזוין כנגד חיילי צה"ל הוא לא טרור לשיטתך. היתכן? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, farkash7 כתב:

לגבי ממשלה בראשות x, נראה לי שכבר הסבירו לך קודם שהמטרה הייתה להעיף את ביבי. ברגע שהיו מעיפים אותו היה אפשר לעשות ממשלת אחדות/ממשלה עם החרדים/ממשלה עם בנט/גם וגם וגם...

סלח לי, אבל זה חרטא בפיתה, אתה אמור לא ליפול למלכודות כאלה של זלזול באינטלגנציה.

א. מאיפה התעוזה שמפלגה אחת תקבע למפלגה אחרת מי יעמוד בראשה? ועוד למפלגה הגדולה היחידה שעוד עושה פריימריס.

תזכיר לי איך נבחר גנץ, איך נבחר לפיד? איך אשכנזי ובוגי?

ב. גם בלי ביבי נראה לך שאפשר להושיב בשולחן אחד את החרדים עם מר"צ ולפיד? משני הצדדים אגב. שולמית אלוני כבר לא שם כדי להגיד שהיא תחבוש שטריימל.

לגבי אותה שאלה בלי הרשימה המשותפת, כן, אני מאמין שממשלה כזו תהיה יותר תקיפה צבאית. מהסיבה הפשוטה הם באמת צריכים להוכיח משהו ולא יגלו אליהם סבלנות.

מה בדיוק הם צריכים להוכיח?

מי לא יגלה אליהם סבלנות? המשותפת? ברור שלא, אם רק יתעטשו בטעות בכיוון הכללי של עזה אין להם קואליציה.

EQegF4dWsAA3xIj?format=jpg&name=900x900

אבל צחוק בצד לרגע, יש לך דוגמה מההיסטוריה, אחת בלבד, שבחרת במפלגת שמאל וקיבלת ימין?

לפני 36 דקות, farkash7 כתב:

ביבי פיתח אצל אנשים אשליה, הוא כבר לא צריך להוכיח כלום.

אצל מי? אצלי?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, 1020 כתב:

מרואן ברגותי - 

בפסק הדין ציינו השופטים כי אף על פי שברגותי תמך באופן עקרוני רק ברצח של חיילים ומתנחלים, כולל נשים וילדים, בפועל הוא לא נמנע מלתמוך באנשיו ולספק להם אמצעי לחימה גם כאשר נוכח שוב ושוב שהם מבצעים פיגועים בתוך תחומי הקו הירוק. "בכך הוא הביע את הסכמתו לכל סוגי הפיגועים שביצעו אנשי השטח של הפתח ועודד את פעילי הפתח לבצע פיגועים כנגד ישראל ואף שיבח את מבצעי הפיגועים כולל אלו שבוצעו בתוך ישראל".

איימן עודה על מרואן ברגותי -

בעמוד הפייסבוק שלו, כתב עודה: "נפגשתי היום עם המנהיג הפלסטיני מרואן ברגותי, שיושב כבר 12 שנים ברציפות בכלא, ולפני כן היה כלוא 10 שנים נוספות" וסיפר כי "המפגש היה מרגש: גם חילופי הרשמים והחוויות, וגם השיחה עם מנהיג השותף לי בעמדותיו הפוליטיות". ובנוסף - 

"יבוא יום בו נסתובב יחדיו עם מרואן ברחובות ירושלים העתיקה, המשוחררת מהכיבוש. יצאתי נפעם מהמפגש. הקשיים שבחיי בית הסוהר, הקשים כסורגי הברזל, הפכו אותו לעדין כמשי".

אז איימן עודה מהלל רוצחי אזרחים או לא? ולגבי המשפט האחרון בהודעה שלך - אולי אני טועה, אבל אני בהחלט מבין ממנו כי מאבק מזוין כנגד חיילי צה"ל הוא לא טרור לשיטתך. היתכן? 

אני כמובן נגד פגיעה בחיילים, אני בעצמי עדיין חייל כשקוראים לי, אבל יש הבדל גדול בין חייל עם נשק שמתגנבים/מסתערים/זורקים עליו אבן/דורסים ומביאים למותו לבין מחבל שפורץ לבית והורג אישה/ילדים/משפחה... או סתם הולך ברחוב ודוקר מישהו.

אחת מהבעיות שלנו היא שאנחנו מסרבים להבין שחיילים נמצאים איפה שהם נמצאים כדי להגן עלינו, הם במערכה. זה שאוטומטית מגדירים הריגה של חייל כ"פעולת טרור" לא גורם לנו להיות יותר חזקים או יותר צודקים אלה יותר חלשים.
זו הסיבה שאתה מפחד לצאת למבצע צבאי או מלחמה, אתה חלש, ואתה מסרב להסתכל למציאות בפנים. המציאות היא שחיילים נמצאים איפה שהם נמצאים כדי להגן על האזרחים ועל עצמם, וכאשר הם כושלים בפעולה שלהם או שהמפקדים שלהם כושלים בפעולה שלהם או שהאויב היה מספיק מתוחכם כדי להפתיע אותם הם מתים, הם במלחמה.

תקרא לזה טרור אם אתה רוצה וזה עושה לך טוב.

בינתיים אנו חוזים בשידור ישיר בחיסול הדמוקרטיה בישראל ע"י ביבי וחבריו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, netco כתב:

כן אסייג ואומר שבעיני מפלגות הימין נכשלו עד כה בזיהוי הקול הערבי שבאמת חפץ בהשתלבות בחברה הישראלית, לא חסר קולות כאלו בציבור הערבי שהיה אפשר לשלב אותם ברשימות כנציגים שלהם שיפעלו לטובת השילוב הזה מתוך הממשלה והכנסת (מסופקני אגב כמה המשותפת אשכרה מייצגת את האינטרס הערבי הישראלי בכנסת ולא את הפלסטיני מבחינת פעילות פרמנטרית, קידום חוקים וכד'). 

הממשק החדש מלא בבאגים.

ולנושא עצמו - אתה מחפש ערבי מחמד. מהסוג שתיאר הרצל באלטנוילנד. אני בטוח שהימין יכול למצוא כמה כאלו. 

אבל בנימה רצינית יותר: בהתחשב בזה שיש שתי מפלגות ימין שהן לא דתיות, איך אתה מצפה שהימין ישלב את הערבים בחברה הישראלית?

נניח נפתלי בנט, או רפי פרץ, או גדעון סער.

מה הם צריכים לעשות?

לדעתי הדבר היחיד שיכול להבטיח אינטגרציה ושילוב מלא זה "החיים עצמם", כלומר לימודים, עבודה יומיומית, בטח בתחומים בהם המוצא פחות משנה (הייתי אומר הייטק, אבל זה, כמובן, מחריג את החברות הבטחנויות). וזה יעבוד ככל שההתעסקות בדת או בלאומיות תדעך ברמה הארצית. אבל אין הרי אף מפלגת ימין שמה שמעניין אותה זה החיים עצמם. בטח לא במפלגות דתיות וסמי דתיות. אחרת לא היו קיימות (כן, דיברנו על זה בעבר). הליכוד אולי, אולי, אולי יכול לשמש כמפלגה אינגרטיבית, אבל לא בקונסטלציה הנוכחית. לא כשהשיח הוא סביב "ערבים נוהרים לקלפיות".

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים איתך שהחיים עצמם יובילו לאינטגרציה, א-ב-ל קשה להתעלם מהתרבות של החברה הערבית (כמו גם החברה החרדית שלוקה בתסמינים דומים) שלא ממש מכבדת את החוק או את אוכפי החוק בלשון המעטה, והתוצאה היא בדיוק ההיפך. 

האינטגרציה של החברה הערבית צריכה ללכת יד ביד הן עם תקצוב הולם (ותוכניות מתאימות) לפתור בעיות עומק בחברה הערבית, ומאידך החלת החוק באופן מלא מלא בכל היישובים הערביים והבדווים כולל אכיפת ברזל.

בנוסף בניגוד אליך, אני כן חושב שיש משמעות ללאומיות והגדרה עצמית כעם במדינת ישראל תהיה רק לעם היהודי כשהערבים יחיו פה כמיעוט שווה זכויות, אבל ללא הגדרה עצמית כעם (בדיוק מה שחוק הלאום נועד לקבוע). 
אם החברה הערבית תהיה מוכנה לקבל את הדברים הללו, יש סיכוי אמיתי שהחיים עצמם יובילו לאינטגרציה מלאה שלהם בחברה. 

ואגב זו אחת הבעיות שלי עם המשותפת, אם נשים לרגע את התמיכה בטרור ובפלסטינים בצד, כל פעם שהמשטרה מנסה לאכוף את החוק במגזר הערבי, כל פעם שיש היתקלויות עם המשטרה, כל פעם שמציגים סטטיסטיקות לא מחמיאות על המגזר, הם צווחים "גזענות" מעל כל במה-וככה במקום לעזור לציבור שלהם לפתור את הבעיות הללו, הם רק מחמירים אותם. 
לכן אני חושב שיש לא מעט בציבור הערבי שכן רוצים שינוי, אבל באמת אין להם במי לבחור-וזה ואקום שצריך למלא במישור הפוליטי (כמו שאמרת הליכוד הוא אופציה טובה שחבל שלא הבינו את זה שם בעבר). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, יבגניפ כתב:

לדעתי הדבר היחיד שיכול להבטיח אינטגרציה ושילוב מלא זה "החיים עצמם", כלומר לימודים, עבודה יומיומית, בטח בתחומים בהם המוצא פחות משנה (הייתי אומר הייטק, אבל זה, כמובן, מחריג את החברות הבטחנויות).

האטרקציה האמיתית נמצאת פה יבגני - אתה מסכים למעשה שהאזרחים הערבים הם לא שווי זכויות לחלוטין, אין להם שוויון הזדמנויות מוחלט.

עכשיו השאלה היחידה היא איפה שמים את הקו למה הם כן זכאים ולמה לא.

לפני 24 דקות, netco כתב:

לכן אני חושב שיש לא מעט בציבור הערבי שכן רוצים שינוי, אבל באמת אין להם במי לבחור-וזה ואקום שצריך למלא במישור הפוליטי (כמו שאמרת הליכוד הוא אופציה טובה שחבל שלא הבינו את זה שם בעבר). 

הפתרון פשוט, בית משפט ששופט עפ"י החוק ולא מעקם אותו כרצונו.

ואז כמובן בועדת הבחירות בצדק תיפסל בל"ד ותוכרז כהתאגדות אסורה, טיבי, עודה, כסיף, ושות' ייפסלו על בסיס חוק יסוד הכנסת סעיף 7א סעיפים קטנים א 1, 2 ו-3:

ציטוט

מניעת השתתפות בבחירות (תיקון מס' 35) תשס"ב-2002 (תיקון מס' 46) תשע"ז-2017

7א.     (א)  רשימת מועמדים לא תשתתף בבחירות לכנסת ולא יהיה אדם מועמד בבחירות לכנסת, אם יש במטרותיה או במעשיה של הרשימה או במעשיו של האדם, לרבות בהתבטאויותיו, לפי הענין, במפורש או במשתמע, אחד מאלה:

(1)   שלילת קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית;

(2)   הסתה לגזענות;

(3)   תמיכה במאבק מזוין, של מדינת אויב או של ארגון טרור, נגד מדינת ישראל.

כל אחד מהרשימה המשותפת עובר על הסעיף הזה בצורה זו או אחרת, יש לפסול את כולם.

אולי בבחירות הראשונות כאקט מחאתי הציבור הערבי ברובו לא יצביע, בבחירות לאחר מכן פתאום תראה מפלגות ערביות שעומדות בסעיפי החוק צצות כמו פטריות לאחר הגשם.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...