Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

הצלחתי למצוא אישוש לזה שהתחנה/תוכנית הזאת אמיתית, אבל לא הצלחתי לאשרר או להפריך את הקטע הספציפי הזה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4650

• SlowRide

4463

• פינדר

3513

• m3x7r3m3

2926

• חברי המעגל הראשון
ניסיון נוסף, לכל מי שחושב ש"שוק חופשי" הוא הפתרון לכל הבעיות, וברגע שלא תהיה התערבות ממשלתית הכל יהיה וורדים ושושנים.

אז קצת הסבר לגבי מה זה שוק חופשי (או "שוק משוכלל"):

http://ecowiki.org.il/wiki/%D7%AA%D7%97%D7%A8%D7%95%D7%AA_%D7%9E%D7%A9%D7%95%D7%9B%D7%9C%D7%9C%D7%AA

ואם לאמ"לק את זה, בשביל שוק חופשי צריך שיתקיימו:

1. ריבוי קונים ומוכרים (שאף אחד לא גדול מספיק להשפיע על השוק)
  2. עלויות כניסה ויציאה נמוכות מאוד (או אפסיות)
  3. מידע מלא לכל הקונים והמוכרים
  4. כל קונה ומוכר חופשיים להתקשר ביניהם
  5. התנהגות "רציונלית" של כל המוכרים והקונים (אפשר לקרוא בלינק מה זה "רציונלית")
  6. כל המוצרים הנמכרים הם הומוגניים

עכשיו כל אחד מוזמן בזמנו החופשי לחשוב איזה שווקים הוא מכיר שבהם כל זה מתקיים, ואפשר מכאן להמשיך ולשקול האם שוק חופשי הוא הפתרון הנכון לכל בעיה. אפשר גם קצת לקרוא על כשלי השוק החופשי בלינק. וכל זה ממש ממש על קצה המזלג.

הרבה בהצלחה לכולנו.

אמממ, טלגראס ז"ל? :-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצלחתי למצוא אישוש לזה שהתחנה/תוכנית הזאת אמיתית, אבל לא הצלחתי לאשרר או להפריך את הקטע הספציפי הזה.

גיגלתי. זה ציטוט שהוצא מהקשרו - הקריין פשוט הקריא קטע מכתבה ב"הארץ". מדהים איך מכונת התעמולה של ביבי משקרת בלי בושה והציבור שלו אוכל את זה...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, אבל גם אם הייתי רוסי לא הייתי מצביע לליברמן שהוכיח שהוא חסר תועלת.

נראה לי שבעקבות הסקרים האחרונים אולי אצביע לפייגלין למרות הכל.

לך על זה, לפחות נוכל להתמסטל בזמן ש"ממשלת ימין", שתקצין יותר לאחר הבחירות אם תקום, תדפוק אותנו חזק יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כי אם תהיה פה ממשלת שמאל סוציאליסטית שתאנוס אותך במיסים כדי לסבסד פיקנטו למקבלי שכר מינימום ובין היתר גם להעלות אותו לא תידפק בכלל.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בכלל לא בעד ממשלת שמאל, אלא ממשלת מרכז/מרכז ימין של כחול לבן וליכוד, כבר כתבתי על כך.. שום צד קיצוני לא יהיה בריא למדינה לדעתי. הבעיה שהמלך כנראה כבר לא רוצה כל כך בטובת המדינה ומוכן ללכת לממשלה עם הקיצוניים רק כדי לשמר את כסאו לכאורה. ואם יהיה לו גוש שמספיק לממשלה צרה, הוא ילך על זה לדעתי.

לפני כחודש הייתי בטוח שגם הוא יילך על ממשלת מרכז, עכשיו כבר לא כל כך.

עריכה אחרונה על ידי arco1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיון נוסף, לכל מי שחושב ש"שוק חופשי" הוא הפתרון לכל הבעיות, וברגע שלא תהיה התערבות ממשלתית הכל יהיה וורדים ושושנים.

אז קצת הסבר לגבי מה זה שוק חופשי (או "שוק משוכלל"):

http://ecowiki.org.il/wiki/%D7%AA%D7%97%D7%A8%D7%95%D7%AA_%D7%9E%D7%A9%D7%95%D7%9B%D7%9C%D7%9C%D7%AA

ואם לאמ"לק את זה, בשביל שוק חופשי צריך שיתקיימו:

1. ריבוי קונים ומוכרים (שאף אחד לא גדול מספיק להשפיע על השוק)
  2. עלויות כניסה ויציאה נמוכות מאוד (או אפסיות)
  3. מידע מלא לכל הקונים והמוכרים
  4. כל קונה ומוכר חופשיים להתקשר ביניהם
  5. התנהגות "רציונלית" של כל המוכרים והקונים (אפשר לקרוא בלינק מה זה "רציונלית")
  6. כל המוצרים הנמכרים הם הומוגניים

עכשיו כל אחד מוזמן בזמנו החופשי לחשוב איזה שווקים הוא מכיר שבהם כל זה מתקיים, ואפשר מכאן להמשיך ולשקול האם שוק חופשי הוא הפתרון הנכון לכל בעיה. אפשר גם קצת לקרוא על כשלי השוק החופשי בלינק. וכל זה ממש ממש על קצה המזלג.

הרבה בהצלחה לכולנו.

אתה מצפה מהאתר אקו ויקי להיות אובייקטיבי בנושא של שוק חופשי? מה שכתבת זה איש קש. תקרא לפחות את הערך של "כלכלת שוק" בויקיפדיה, יותר מאוזן. או שתקרא כמה פוסטים של עומר מואב. אגב, יש גם טענה שבאה מהאסכולה האוסטרית בכלכלה שאומרת שקפיטליזם הוא המודל המועדף בדיוק בגלל שאנשים לא רציונליים ואין לנו מידע מלא- חפש לודוויג פון מיזס בויקיפדיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בכלל לא בעד ממשלת שמאל, אלא ממשלת מרכז/מרכז ימין של כחול לבן וליכוד, כבר כתבתי על כך.. שום צד קיצוני לא יהיה בריא למדינה לדעתי. הבעיה שהמלך כנראה כבר לא רוצה כל כך בטובת המדינה ומוכן ללכת לממשלה עם הקיצוניים רק כדי לשמר את כסאו לכאורה. ואם יהיה לו גוש שמספיק לממשלה צרה, הוא ילך על זה לדעתי.

לפני כחודש הייתי בטוח שגם הוא יילך על ממשלת מרכז, עכשיו כבר לא כל כך.

איזה מרכז ימין ?

של ניסנקורן מההסתדרות ?

של מיקי ״אני לא שמאל ולא ימין אני בגרין ניו דיל״ חיימוביץ' ?

חיים כץ ?

מירי גרב ?

של משה ״תראו אותי אני מבזבז עליכם בהגרלות הגירעון לא שלי״ כחלון ?

אלי ״אני אעלה מכסים על כבלי נחושת שכולנו נשלם יותר בשביל לשמור על 120 עובדים״ כהן ?

מיקי ״אני אחסום את האינטרנט״ מכלוף זוהר ?

3 רמטכלים שבעד להרחיב את הכפייה של צבא חובה וגם לעשות שטיפת מוח בתנועות נוער ?

אני יכול להמשיך עד מחר.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מצפה מהאתר אקו ויקי להיות אובייקטיבי בנושא של שוק חופשי? מה שכתבת זה איש קש. תקרא לפחות את הערך של "כלכלת שוק" בויקיפדיה, יותר מאוזן. או שתקרא כמה פוסטים של עומר מואב. אגב, יש גם טענה שבאה מהאסכולה האוסטרית בכלכלה שאומרת שקפיטליזם הוא המודל המועדף בדיוק בגלל שאנשים לא רציונליים ואין לנו מידע מלא- חפש לודוויג פון מיזס בויקיפדיה.
בלי קשר לאובייקטיבי או לא, אתה מפספס את הנקודה - אנשים חושבים ששוק חופשי זו איזו אמת מדעית מוחלטת שאם רק ניישם אותה (כלומר, נבטל כמה שיותר רגולציה והתערבות ממשלתית) הכל יהיה טוב. זה פשוט לא נכון עובדתית.

אני לא מתיימר להיות כלכלן, רק טוען שהתאוריה הזו היא בסה"כ סט הנחות שכמעט אף פעם לא מתקיימות במציאות, אפילו לא בקירוב, ולכן לנסות להסיק מזה משהו על המציאות יהיה לא מבוסס במקרה הטוב.

זה לא אומר כמובן שתחרות זה רע וצריך להלאים הכל ומייד, רק שלא כל רגולציה היא רעה ולא כל התערבות ממשלתית מביאה (בסה"כ) לתוצאה גרועה יותר משהייתה מושגת בשוק החופשי, ושחלוקת נשק לאזרחים וביטול שכר מינימום, הגבלות על תעסוקת ילדים ופנסיה חובה הם כנראה רעיונות די גרועים.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מישהו כתב שצריך למחוק לגמרי את *כל* הרגולציה בכל התחומים?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר לאובייקטיבי או לא, אתה מפספס את הנקודה - אנשים חושבים ששוק חופשי זו איזו אמת מדעית מוחלטת שאם רק ניישם אותה (כלומר, נבטל כמה שיותר רגולציה והתערבות ממשלתית) הכל יהיה טוב. זה פשוט לא נכון עובדתית.

כמו שאמרתי, אתה תוקף איש קש. אני לא מכיר מישהו שתומך בקפיטליזם שלא הקדיש חשיבה עמוקה לנושא, ולא מכיר אנשים שעונים לתאור שאתה מציג פה.

די דומה ל"תאורית החילחול" שאין באמת כלכלן רציני שאומר שהיא עובדת, אבל השמאל הכלכלי ממשיך לתקוף אותה כאילו שזאת טענה אמיתית של הימין הכלכלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מדבר על כלכלנים (אני גם, כאמור, לא מתיימר להכיר), אלא על השיח הציבורי הפופוליסטי, עיין ערך פייגלין.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה מרכז ימין ?

של ניסנקורן מההסתדרות ? יש מצע כלכלי למפלגה והוא לא אמור לחרוג ממנו.

של מיקי ״אני לא שמאל ולא ימין אני בגרין ניו דיל״ חיימוביץ' ? אני מבין שאני במיעוט שלא איכפת לא מהשיוכיום לשמאל/ימין מהעבר, אלא לדברים מהותיים, למשל שהיא מתכוונת לקדם אנרגיות מתחדשות שזה נושא סופר חשוב.

חיים כץ ? אולי ניפטר ממנו באיזה תיק X ב-443.

מירי גרב ? גם ממנה לאחר שהקיסר יעזוב את הזירה הפוליטית. יחד איתה גם מביטן ומאמסלם ומיקי זוהר.

של משה ״תראו אותי אני מבזבז עליכם בהגרלות הגירעון לא שלי״ כחלון ? לא ארחיב פה, כבר דובר על זה רבות בשירשורים אחרים כאן.

אלי ״אני אעלה מכסים על כבלי נחושת שכולנו נשלם יותר בשביל לשמור על 120 עובדים״ כהן ? לא מכיר את האיש והנושא, אז אדלג.

מיקי ״אני אחסום את האינטרנט״ מכלוף זוהר ? למעלה.

3 רמטכלים שבעד להרחיב את הכפייה של צבא חובה וגם לעשות שטיפת מוח בתנועות נוער ? סליחה, מה? אשמח על איזה כפיה והרחבתה מדובר. וגם על שטיפת מוח.

אני יכול להמשיך עד מחר.

בוא תמשיך עד מחר, אין בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

517 עמודים, 7753 הודעות -

מישהו כאן שינה את עמדתו? השתכנע מעומק הטיעונים שגולש אחר הציג?

אבל תמשיכו.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מדבר על כלכלנים (אני גם, כאמור, לא מתיימר להכיר), אלא על השיח הציבורי הפופוליסטי, עיין ערך פייגלין.

אין שום דבר פופוליסטי בשיח של פייגלין.

כאחד שקרא את כל הספר יש שם נקודות בכל נושא ונושא.

לא כתוב שם ״מבטלים את כל הרגולציה, מפריטים את הכל ויאללה״.

לדוגמא בתחום החינוך:

לקדם את שיטת השוברים, לתת למנהלי בתי ספר ציבוריים אוטונומיה כמעט מוחלטת על ניהול בית הספר וצמצום של מקצועות הליבה לחשבון אנגלית ועברית שיהיו חובה (במקום 7 מקצועות כיום).

ההבדל העיקרי הוא שיוכלו לקום גם בתי ספר פרטיים שיתחרו על השובר ולא רק ציבוריים ואתה כהורה תחליט לאיזה בית ספר לתת את השובר. זה יכול להיות פרטי ויכול להיות ציבורי.

אין שם ״בואו נפריט את כל הבתי ספר ונזרוק את כל האנשים לרחוב״

בתחום הבריאות:

עדיין תהיה מערכת בריאות ציבורית, קופות החולים ימשיכו להתקיים במתכונת הנוכחית.

בתי החולים יופרטו והם יתחייבו בחוזה ארוך טווח להשאיר את המחירים לרפואה הציבורית כמו שהם ולא לפגוע בשירות.

מה שכן יינתן לבתי החולים כדי ליצור להם עוד אפיק הכנסה זה אוטונומיה בשכירת העובדים, איפשור של רפאה פרטית ותיירות רפואית עד % מסויים מהמיטות והקמת מלון לחולים ומרכז מסחרי לכל בית חולים על מנת לספק להם הכנסה נוספת.

כמו שאתם רואים גם פה אין ביטול של החלק הציבורי, בעיקר הכנסה של תחרות וייעול של המערכת.

כי בזמן שאנחנו מדרים תקציב הבריאות גדל פי 2.3! בעשור האחרון. שיפור לא ראינו.

בזמן שאנחנו מתווכחים אם להפריט או לא, הציבור הצביע ברגליים ולדעתי מעל 50% מההוצאה הלאומית לבריאות (כי זה היה 40% ב- 2011) היא הוצאה פרטית! (פשוט כי לרובנו יש ביטוחים פרטיים).

אז אני ממש לא מבין את הטענה של ״שיח רדוד״ או ״פופוליסטי״.

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...