Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

• תגובות 60.5 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4907

• SlowRide

4775

• פינדר

3803

• m3x7r3m3

2926

לפני 4 דקות, ArikC כתב:

בוא נלך הפוך,אין תקנה שמונעת ממך. 

אם כבר מדברים על תקנות - כל כלי נשק שמקבלים ניתן לצורך הגנה עצמית כאשר יש סכנת חיים. אין כבר סכנת חיים? המחבל נוטרל? הנשק צריך לחזור לנרתיק.

מה שכן צריך לקרות במצב של מחבל שהפגיעה הראשונה תגרום למותו כל עוד הוא מהווה סכנת חיים. במידה והוא נוטרל ולא הרגת אותו נצטרך להתמודד עם ההשלכות של זה שהוא בחיים אבל אי אפשר לירות בו כאשר אתה כבר לא בסכנת חיים. 

לצערי יש אנשים שמפמפמים לאנשים שמחבל צריך למות בכל מחיר. במקום לתרגל ולהתאמן בירי ולפגוע בפעם הראשונה ולהרוג, הם חורגים מהחוק ויורים גם כאשר סכנת החיים חלפה. זה בדיוק מה שקרה ביום חמישי. לא הייתה סכנת חיים לאף אחד ( המחבל כבר נוטרל) ובכל זאת ירו בניגוד לכל חוק ותקנה.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אומר את הברור מאליו לכל אזרח נושא נשק.

בגלל זה הדגשתי,לפי תקנות פתיחת באש. 

ודווקא חיילים לרוב חוטאים בכך. 

עריכה אחרונה על ידי ArikC

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, ArikC כתב:

בוא נלך הפוך,אין תקנה שמונעת ממך. 

https://www.gov.il/he/departments/general/safety-rules-and-when-to-open-fire

מתוך התקנות:

1. היה בטוח במטרה, מה יש לפניה ומה מאחוריה!
    • לעולם אל תירה על מטרה שלא זיהית אותה בוודאות.
    • ודא היטב מה נמצא בינך ובין המטרה.
    • ודא היטב מה נמצא מאחורי המטרה.
    • אם הנך מסכן אנשים חפים מפשע, אל תירה!
  • נחיצות השימוש בכלי ירייה תיבחן בכל שלב משלבי האירוע. יש להפסיק את הירי מיד כשפסקה התקיפה ואין יותר סכנה לחיים. 
  • לצורך הדיפת התקיפה, שמסכנת חיים, מותר לפתוח באש לעבר גופו של התוקף במגמה לפגוע בו כך, שיימנע ממנו להשלים את ביצוע מעשה התקיפה. אם ניתן לסכל את התקיפה באמצעות ירי לעבר רגלי התוקף, יש להעדיף ירי כזה. יש להפסיק את הירי מיד כשפסקה התקיפה ואין יותר סכנת חיים.
  • אם נמלט התוקף והוא עדיין מסכן חיים, ניתן לירות לעבר רגליו, ובמידה ואין בכך כדי לסכל את הסיכון ניתן לירות לעבר גופו, כדי למנוע את המשך התקיפה או למנוע סיכון חיי אחרים במהלך בריחתו. אם נמלט התוקף ואינו מסכן חיים אין לירות בו.

כל כך הרבה הוראות של לעצור, להפסיק, ל ח ש ו ב, לפני שיורים. בשום מקום לא מופיע "מחבל לא צריך לצאת מפיגוע חי".

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 2
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את התקנות האלו אני מכיר בעל פה. 

איפה אתה רואה תקנה שאומרת לך שאסור לך להרוג מחבל?

מה אתה חושב ש10 כדורי 9 מ״מ למרכז מאסה של גוף האדם עושים לו?

אתה חושב שבן אדם ירה כדור,יראה שהתקיפה לא מפסיקה,ירה עוד כדור,וכן הלאה עד שהתקיפה מפסיקה? 

במידה ואצטרך להשתמש בנשק, לא מפסיקים הדיפה עד שמבינים שהמטרה מנוטרלת. 

אני לא מבין מאיפה מגיעה הרחמנות ההזויה הזו כלפי מחבלים,ברגע שהחליט לעשות מעשה דמו בראשו. 

אם זה לא ברור לך זו בעיה חמורה. 

• אהבתי 2
  • רעיון גרוע 2

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, ArikC כתב:

בכל השורות המודגשות.

לפני 8 דקות, ArikC כתב:

במידה ואצטרך להשתמש בנשק, לא מפסיקים הדיפה עד שמבינים שהמטרה מנוטרלת

אתה אומר בעצמך, מנוטרלת, לאו דווקא מתה.

לפי הסרטון, זה נראה שהחייל הוציא להורג אזרח. אולי הוא חשב שהוא מחבל אבל הוא עדיין הוציא אותו להורג. לא נטרול ולא נעליים.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבטיח לך שאחרי 10 כדורים למרכז מאסה סיכויי ההשרדות שלו קלושים. 

איפה פספסת את ה10 פעמים שחזרתי על עצמי ,שמה שהחיילים עשו זו הריגה לכל דבר?

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שבכל העשר פעמים.

לא נראה לי שמישהו פה מאבד שינה בלילה אם מחבל מחוסל בזירה. אבל אם אזרחים או אפילו חיילים מתחילים להוציא לפועל גזר דין מוות בשטח יש חשש שיקרה מה שקרה היום.

אם אתה יורה על מחבל חמוש באמצע פיגוע, כולם פה בעד שתרוקן עליו מחסנית אם צריך, עד שהוא נופל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, ArikC כתב:

את התקנות האלו אני מכיר בעל פה. 

מה אתה חושב ש10 כדורי 9 מ״מ למרכז מאסה של גוף האדם עושים לו?

אתה חושב שבן אדם ירה כדור,יראה שהתקיפה לא מפסיקה,ירה עוד כדור,וכן הלאה עד שהתקיפה מפסיקה? 

במידה ואצטרך להשתמש בנשק, לא מפסיקים הדיפה עד שמבינים שהמטרה מנוטרלת. 

אני לא מבין מאיפה מגיעה הרחמנות ההזויה הזו כלפי מחבלים,ברגע שהחליט לעשות מעשה דמו בראשו. 

אם זה לא ברור לך זו בעיה חמורה. 

אני מנסה להבין אם זה אני שמדבר לא ברור או אתה לא מבין. המקרה עכשיו ברור, בוא נעזוב אותו בצד רגע. מה שהקפיץ אותי בהודעה הראשונית שלך זה זה:

"מחבל לא צריך לצאת מפיגוע חי,וזה כמובן לפי הוראות פתיחה באש."

אין שום הוראה כזאת. היא לא קיימת. ואסור שתיהיה קיימת.

היחידים שיכולים להורות לקחת למחבל את חייו אלו הם שופטים אחרי משפט.

כוחות בטחון\אזרחים חמושים צריכים רק לנטרל את האיום. לא מעבר.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני אחדד.

בכל מצב,שהאיום כבר לא איום,אסור לירות. 

גם אם הוא שניה לפני החזיק rpg ביד. 

זה לא חוקי. 

ברגע שאתה מזהה אמצע כוונה ויכולת,אין בעיה לפעול בירי על מנת,זה חוקי,זה נקרא נטרול. 

ברמת העיקרון גם אין שום מניעה לירות יריה בודדת לראש,זה לא מומלץ כי זו מטרה קטנה וקשה לפגוע. 

לכן חזרתי ואמרתי,לפי הוראות פתיחה באש,ההוראות נורא ברורות. 

החיילים האלו פעלו בצורה לא מקצועית בלשון המעטה ,וכפי שאמרתי בשרשור של הרשיונות נשק,אני לא חושב שיש לזה קשר לאפקט אלאור עזריה כפי שטענו שם. 

המקרה הזה חמור פי כמה וכמה. 

אתה הבנת מדברי שהוראות פתיחה באש אומרת לחסל מחבלים,אז שוב,אין מניעה כל עוד עמדת בכל הקריטריונים של ההוראות. 

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, ArikC כתב:

אז אני אחדד.

זה לא חוקי. 

ברגע שאתה מזהה אמצע כוונה ויכולת,אין בעיה לפעול בירי על מנת,זה חוקי,זה נקרא נטרול. 

ברמת העיקרון גם אין שום מניעה לירות יריה בודדת לראש,זה לא מומלץ כי זו מטרה קטנה וקשה לפגוע. 

לכן חזרתי ואמרתי,לפי הוראות פתיחה באש,ההוראות נורא ברורות. 

החיילים האלו פעלו בצורה לא מקצועית,וכפי שאמרתי בשרשור של הרשיונות נשק,אני לא חושב שיש לזה קשר לאפקט אלאור עזריה כפי שטענו שם. 

המקרה הזה חמור פי כמה וכמה. 

אתה הבנת מדברי שהוראות פתיחה באש אומרת לחסל מחבלים,אז שוב,אין מניעה כל עוד עמדת בכל הקריטריונים של ההוראות. 

אוקיי. מה שכתבת פה הגיוני. ומקובל. ובוא נעזוב את אזריה בצד. נראה שלחיילים האלה היה מספיק ג'וקים בראש גם בלעדיו.

אני הבנתי מדבריך ש"מחבל לא צריך לצאת מאירוע חי". כמו שחזרתי ואמרתי, זה כמובן לא נכון. כמובן שאין מניעה שמחבל ימות כתוצאה מהאירוע, אבל המטרה היא לא לחסל את המחבל אלא להפסיק את האיום.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, יובל .מ. כתב:

זאת הבעיה. פעם אירוע היה נגמר ב"וידוא הריגה", כלומר ירי במחבל, הגעה וכדור בראש. 

היום מכסת"חים עם "וידוא ניטרול", כלומר ירי במחבל, הגעה ו.. "נטרול". כלומר אם היה לו סכין בועטים בסכין וזהו, למשל. אם יש מחבלים נוספים מותר לירות לו בראש, אם לא אז לא.

לא נכון. גם לפני 40 שנה היה מותר/חייבים לנהוג לפי נוהל "וידוא הריגה" אך ורק במהלך הקרב כדי לוודא שלא נשאר לך אויב חי מאחרי הגב כאשר אתה עובר למטרה הבא. ואם אין עוד מטרות לא מחסלים בן אדם עם ידיים מורמות.

לפני 44 דקות, ArikC כתב:

אז אני אחדד.

זה לא חוקי. 

אז איך זה מסתדר עם "מחבל לא צריך לצאת מאירוע חי"? אם במקרה המדובר לא היה אזרח אלא מחבל הכל היה בסדר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי זה חוקי כל עוד הוא מהווה סכנה ואתה צריך מאוד מאוד להשתדל שזה יקרה במסגרת הזו. 

שוב אני אגיד,לפי תקנות פתיחה באש. 

כל עוד זה לא בתקנות זה לא חוקי. 

מה שהחיילים עשו היה פסול גם אם הוא היה מחבל. 

גם מה שאלאור עזריה עשה היה פסול. 

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, ArikC כתב:

אני לא מבין מאיפה מגיעה הרחמנות ההזויה הזו כלפי מחבלים

לא היה בשרשור הזה אדם אחד שריחם על מחבל אחד. למעשה, אם היה כפתור קסם שהורג בסבל רב את כל המחבלים בצורה הכי לא הומנית שיש, אני בטוח ש99.999999% ממשתתפי השרשור היו לוחצים עליו בלי לחשוב פעמיים בכלל. 

מה שכולם מתרעמים עליו, וזה הוסבר כבר פעמים רבות, זה חוסר המקצועיות הרשלנית והפושעת של אנשים בצד שלנו והסיבה המרכזית לכך היא בדיוק מה שקרה באירוע הנוכחי. יש עוד סיבות, פחות חשובות לטעמי ומניח שברורות מאליהן. 

• אהבתי 3

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...