Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 11 שעות, yd b-4 כתב:

נדמה לי ותקנו אותי אם אני טועה ששינוי בחוק הבחירות/כנסת מצריך רוב של 70 או 80 חכי"ם.

עריכה: מויקיפדיה עולה שאני לא טועה ואגב זה חוק שעבר בתמיכה של 96!!! ח"כ. 

זו דוגמא לחוק יסוד אמיתי ולא סתם טייטל ללא משמעות.

שמע, אני לא משפטן, אבל:

בחוק היסוד שמגדיר מתי יש בחירות וכו' יש סעיף שכתוב בו שצריך 80 חכים כדי להזיז את הבחירות. אבל אין משהו שמגן על החוק עצמו. אם יש חקיקה שאומרת ש61 חכים זה מספיק כדי לשנות כל חוק יסוד ובגצ לא יכול להתערב - אני לא בטוח מה מגן על החוק הזה.

ביטול בחירות זה תרחיש קיצוני, שכנראה יהפוך ליותר מציאותי עם השינויים הדמוגרפיים פה. בתכלס גם ברוסיה והונגריה וטורקיה יש בחירות.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4913

• SlowRide

4785

• פינדר

3812

• m3x7r3m3

2926

לפני 4 שעות, GREEN. כתב:

באם הציבור הלך לבחירות לאחר פרסום העבירה ולמרות העבירה בחר בנאשם שוב אין שום סיבה לפסול את הנאשם,

1. הוא לא נאשם - הוא מורשע.

2. הוא נפסל בגלל שהורשע

כמה תומכים יש לו - לא רלוונטי במדינת חוק, כי זו המשמעות שאף אחד לא מעל לחוק.

לפני 4 שעות, GREEN. כתב:

אנחנו במדינה דמוקרטית וזכותו של כל אדם להפעיל שיקול דעת למי לבחור, בית המשפט לא יכול להתיימר לחשוב במקומי מה טוב לי.

הוא לא מחליט מה טוב לך, הוא יכול להחליט, בהתאם לחוק, מי לא יכול לרוץ לכנסת. שיקול הדעת הקובע פה הוא של השופטים, שהם המוסמכים במדינה דמוקרטית לשפוט. זו העבודה שלהם, זו ההכשרה שלהם. החוק הוא לא "כוכב נולד", הוא לא תחרות פופולריות, הוא הכללים לפיהם מתנהל המשחק.

• אהבתי 3

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, falou כתב:

כמה תומכים יש לו - לא רלוונטי במדינת חוק, כי זו המשמעות שאף אחד לא מעל לחוק.

הבעיה היא שזה קצת כן, לפחות ברמה העקרונית.

הבעיה מתחילה בזה שבאמת יש לך ציבור ענק במדינת ישראל שעבריינות לא נתפסת כבעיה בעיניו כשמדובר במנהיגים. 

במצב היפותטי פחות או יותר שבו ביבי יורשע בסופו של דבר, אני לא חושב שהוא יאבד הרבה קולות והרבה אהדה בציבור. 

כמובן, חלק יטענו שתפרו לו תיקים וכו'. אבל גם את הטענות "מה איכפת לנו כמה סיגרים מביאים לו והאם הוא חי על חשבון מיליארדרים מחול? הוא ראש ממשלה אדיר" שמעתי המון פעמים מליכודניקים בשנים האחרונות.

מערכת משפט לא יכולה להיות תחליף לנורמות ציבוריות

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, GREEN. כתב:

באם הציבור הלך לבחירות לאחר פרסום העבירה ולמרות העבירה בחר בנאשם שוב אין שום סיבה לפסול את הנאשם, אנחנו במדינה דמוקרטית וזכותו של כל אדם להפעיל שיקול דעת למי לבחור, בית המשפט לא יכול להתיימר לחשוב במקומי מה טוב לי.

במדינת ישראל אין בחירות לממשלה, יש בחירות לכנסת. מי שהצביע לש"ס, הצביע בעד רשימת ש"ס לכנסת.

דרעי לא נפסל מכהונה כחבר כנסת ולכן אין שום סתירה בין החלטת בג"צ לבחירות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

ביטול בחירות זה תרחיש קיצוני,

לפני 10 שנים מישהו העלה על דעתו שיתנהל דיון ובכלל תעלה האפשרות אם ממשלה תכבד את פסיקת בג"ץ?

• אהבתי 4

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Potato כתב:

אז בואו נעשה סקר בציבור במקום להרשיע וזהו.

זה לא רחוק ממה שקורה. 

Just now, Night Driver כתב:

לפני 10 שנים מישהו העלה על דעתו שיתנהל דיון ובכלל תעלה האפשרות אם ממשלה תכבד את פסיקת בג"ץ?

נכון. וגם היום חלק גדול ממה שה"דמוקרטים" מהימין עושים זה בשביל נראות ואני בטוח שזה שיקול גם כאן. כי אולי דרעי וגפני באמת חושבים שמספיק ללמוד תורה ולהתפלל לאלוקים והכל מסתדר, אבל גם סמוטריץ' וגם ביבי, למשל, עדיין מבינים שצריך לשווק כלפי חוץ איזו דמוקרטיה לתפארת אנחנו. ולכן הסיכוי לביטול ממשי של בחירות עדיין קלוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שהסיכוי שיבטלו בחירות בזמן הקרוב לא גבוה, אבל לדעתי לא בלתי אפשרי.

הפוליטיקאים גורמים לקיטוב חמור בין קבוצות במדינה. האם לא יהיה אפשר להעביר חוק שמשנה את שיטת הבחירות כך שההשפעה של האוכלוסיה הערבית תהיה קטנה יותר על ידי פמפום - הערבים גונבים לנו את המדינה יום וליל?

אם תקום ממשלה חילונית בעת משבר כלכלי חריף, האם לא יהיה ניתן לעשות את אותו הדבר כלפי המצביעים החרדים?

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, MiniMiz3r כתב:

דרעי לא נפסל מכהונה כחבר כנסת ולכן אין שום סתירה בין החלטת בג"צ לבחירות. 

למרות ש...

כאילו.. אם אתה מבטיח לפרוש מהחיים הפוליטיים.... חבר כנסת זה ללא ספק מאוד פוליטי.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

הבעיה היא שזה קצת כן, לפחות ברמה העקרונית.

אפילו לא טיפה. 

זה שיקול כאשר דנים בבית המשפט. אחרי הפסיקה, זה כבר לא משנה. הדין לא מתכופף.

לפני 10 דקות, Nemesis כתב:

הפוליטיקאים גורמים לקיטוב חמור בין קבוצות במדינה.

זו לולאת פידבק חיובית. הקיטוב קיים. יש פוליטיקאים שמנצלים אותו, ״משדרים״ את עניינו חזרה לקבוצות התמיכה שלהם, כדי לקבל פופולריות, וחוזר חלילה. אבל ״העם״ (יענו, כל אחד ואחד מאיתנו) לא יכול לפטור את עצמו מאחריות.

הם מאמינים שאתה תעבוד והם ידאגו לתורה, אחרת הכל ייקרוס. מבחינתם, כל אחד והתפקיד החשוב שלו.

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

כמובן, חלק יטענו שתפרו לו תיקים וכו'. אבל גם את הטענות "מה איכפת לנו כמה סיגרים מביאים לו והאם הוא חי על חשבון מיליארדרים מחול? הוא ראש ממשלה אדיר" שמעתי המון פעמים מליכודניקים בשנים האחרונות.

מערכת משפט לא יכולה להיות תחליף לנורמות ציבוריות

אתה צודק, אבל איך מחליפים את ״העם״?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, falou כתב:

אתה צודק, אבל איך מחליפים את ״העם״?

לא מחליפים. 

לא חושב שיש לזה פתרון.

כלומר אני מניח שברמה אבסטרקטית יותר תמיד "נורמות חברתיות" הן סוג של דיאלוג בין רוב הציבור לבין ההנהגה, לפעמים במשך דורות. אז יש סיכוי, כל עוד ישראל היא דמוקרטיה או דמוקרטיה חלקית, שיצוץ מישהו כריזמטי מספיק שישכנע את המצביעים למה שחיתות זו בעיה וזה יהיה חלק מהקונצנזוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, David32 כתב:

כאילו.. אם אתה מבטיח לפרוש מהחיים הפוליטיים.... חבר כנסת זה ללא ספק מאוד פוליטי.

הזכות להבחר לכנסת מעוגנת בחוק יסוד הכנסת ושוללים אותה רק במקרים קיצוניים, וכמובן לא ניתן לשלול אותה רטרואקטיבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי הרגשה שכל המהפכה הזו מגיע ביגלל ממשלת המעבר...

ממשלת המעבר פיתאום הראתה לנתניהו ושותפיו שהקביעות שלהם בניהול המדינה ותקציביה במשך שנים  על גבי שנים פיתאום לא מובטחת, הם הבינו שעליהם לעשות מעשה שדבר כזה יהיה כמעט בלתי אפשרי שיחזור עליו שוב, לכן  נראה שהם (לכאורה) משנים את חוקי המשחק לטובתם ושיהיה בהצלחה לצד השני.

ממש מפחיד ומדכא מה שקורה כעת, עזבו שאני לא מצפה להרבה מהפוליטיקאים - אבל ליראות ציבור שתומך בנעשה בלי שום מחשבה על ההשלכות? לא אתפלא אם חלק מאותם אנשים אפילו ישמחו אם יהיה פה דיקטטורה על מלא מלא עם המהנהיגים שלהם :-(.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek
  • רעיון טוב! 2

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאנשים לא אכפת כל עוד זה לא מגיע לכיס שלהם בצורה משמעותית מספיק.

הימור שלי,גם אם יסגרו את כל העסקים בתל אביב בשבת לא יזוז פה יותר מידי,אנשים יצקצקו ויסתגלו.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, David32 כתב:

למרות ש...

נכון אבל החוק לא מאפשר למנוע מאדם כמוהו מבחינה פלילית להיבחר לכנסת.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...