Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 12 דקות, Night Driver כתב:

אני מצפה לפיזור החגיגות 5 דקות אחרי שהתחילו בלי קשר לדגל ואני עוד השמאלני בין שנינו.

אז עכשיו המשטרה תתחיל לשחק בחתול ועכבר. 

הבעיה היא שכולם רוצים אכיפה חזקה (מקל), אף אחד לא רוצה לתת גזר. 

ובמילים אחרות, חוזר על מה שכולם יודעים, יש אזורים שהמדינה התעלמה מהם עשרות שנים. 

אכיפה חזקה עכשיו אולי תדכא את העניין נקודתית, אבל בלי להשקיע בהם בתשתיות וחינוך, זה זמני בלבד. 

• רעיון טוב! 1

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.5 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4907

• SlowRide

4772

• פינדר

3796

• m3x7r3m3

2926

לפני 2 דקות, SurfHigh כתב:

אז עכשיו המשטרה תתחיל לשחק בחתול ועכבר. 

הבעיה היא שכולם רוצים אכיפה חזקה (מקל), אף אחד לא רוצה לתת גזר. 

ובמילים אחרות, חוזר על מה שכולם יודעים, יש אזורים שהמדינה התעלמה מהם עשרות שנים. 

אכיפה חזקה עכשיו אולי תדכא את העניין נקודתית, אבל בלי להשקיע בהם בתשתיות וחינוך, זה זמני בלבד. 

לרגע לא אמרתי שלא ואם תקרא את 3587 העמודים אחורה תראה שאני מאוד תומך בזה.

רק שהדברים לא קשורים. צריך גם להשקיע וגם להילחם בפשיעה הפלילית והלאומנית אצל כולם.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יובל .מ. כתב:

מבחינתם כל יהודי שחי זה ניסיון "להסתער על אל אקצה".

חסר יהודים שמבחינתם כל ערבי שחי זה ניסיון להעיף אותך לים?

חוץ מזה, המלחמה פה זה לא רק בגלל הערבים, וגם לא רק בגלל יהודים. היא בגלל יהודים, ערבים, אמריקאים, רוסים, פרסים, סינים, טורקים ומי לא, שיש לו אינטרס כלשהו להחזיק פה את העניינים על אש קטנה.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, Night Driver כתב:

והסתיים בשלטון טרור אלים כלפי האזרחים. הוא לא היה צריך תמיכה של האליטות הישנות כי הוא פשוט העלים כל מי שהתנגד.

אני לא אעשה השוואות לארץ.

אבל אני כן אעשה השוואות..

באוקטובר 2000, ערביי ישראל יצאו למחאה גדולה מאוד. עם זאת פחותה משמעותית מ'שומר החומות' (לא היו תקיפות על אזרחים יהודים בשכונות).

"האליטה הישנה" היתה בשלטון. ברק היה רוה"מ, בן עמי שר בט"פ, בממשלה כיהנו גם יוסי שריד ז"ל ויוסי ביילין וכיוצ"ב דמוקרטים.

מפה לשם, קצרו בכדורים חיים 14 לא חמושים. 13 אזרחים, אחד מהם יהודי, ועוד תושב שטחים ערבי. אף אחד מהם לא היה חמוש. המהומוות פסקו מייד.

התוצאה: ועדת חקירה שתפרה את הש'ג.

לא נרשם נזק מיוחד לקריירה הפוליטית של מי מהבכירים.

הממשלה המשיכה לכהן (עד שהתפרקה בגלל פרשת השנאי השבת). הפוליטיקאים המשיכו בקריירה.

איכשהו, הסיפור ה"זניח" הזה של כוחות ביטחון שקוצרים באש חיה 14 מפגינים לא חמושים, סוג של נשכח מהדיונים בפוסט מורטום של הדמוקרטיה הישראלית. אם הייתי ציניקן הייתי מעלה את האפשרות שמא הצד הפוליטי שהרכיב הממשלה וזהות הבכירים שכיהנו בה משחק תפקיד באמניזיה האופרטוניסטית הזו.

אבל אני לא ציניקן, אלא פשוט זקנצ'יק עם זכרון מתפקד ותפיסה מפוקחת של הכוחות האוחזין בטלית. על כן כשאני שומע את אחד מראשי כת רל"ב אהוד ברק, מזדעזע בראיון מבן גביר בתפקיד השר הממונה על המשטרה, אני יודע בדיוק למה העיתונאי הלקקן התורן לא מזכיר לו שאצל השר שלו בן עמי זה נגמר במרחץ דמים של אזרחים לא חמושים.

לפני 18 דקות, ליפיגו כתב:

עריכה אחרונה על ידי ליפיגו
  • אהבתי 1
כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליפיגו, אני שם לב לדפוס בדבריך. כאשר מציגים בפניך דוגמה של מגמה רחבת היקף או מדיניות, אתה מנסה ליצור סימטריה עם אנקדוטה או תקרית חד פעמית.

בנוסף, הצגת הדברים היא מגמתית משהו. אף אחד לא "קצר 14 מפגינים לא חמושים". בצורה שאתה מציג את זה, איזה רמבו מהימ"מ תפס מקלע והתחיל לרסס לתוך קהל חף מפשע.

מה שקרה בפועל- במשך 7 ימים בתקריות שונות במקומות שונים, נהרגו 13 איש. מתוך אלו, 5 מהמקרים כנראה לא היו מוצדקים בכלל, ומדינת ישראל פישלה בגדול בכך שאף אחד לא נתן על זה את הדין. לגבי שאר המקרים- תלוי את מי אתה שואל, חלק היו חמושים לכאורה באבנים או בקלע, ובאחד מהמקרים שוטר נפצע אז אנחנו יודעים שלא מדובר במפגין חף מפשע ולא חמוש.

אבל לא באמת משנה אם מדובר ב 5 או 13. האם מדובר במדיניות  שישראל אימצה בזמנו והפולטיקאים על הכיסא המשיכו להשתמש בה ללא השלכות? בוודאי ובוודאי שלא.

לגבי "המהומות שפסקו", עד כמה שזכור לי האינתיפאדה השניה פסקה בערך ב 2005, בטח שלא מיד אחרי התקריות האלו.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Pika007 כתב:

ליפיגו, אני שם לב לדפוס בדבריך. כאשר מציגים בפניך דוגמה של מגמה רחבת היקף או מדיניות, אתה מנסה ליצור סימטריה עם אנקדוטה או תקרית חד פעמית.

בנוסף, הצגת הדברים היא מגמתית משהו. אף אחד לא "קצר 14 מפגינים לא חמושים". בצורה שאתה מציג את זה, איזה רמבו מהימ"מ תפס מקלע והתחיל לרסס לתוך קהל חף מפשע.

מה שקרה בפועל- במשך 7 ימים בתקריות שונות במקומות שונים, נהרגו 13 איש. מתוך אלו, 5 מהמקרים כנראה לא היו מוצדקים בכלל, ומדינת ישראל פישלה בגדול בכך שאף אחד לא נתן על זה את הדין. לגבי שאר המקרים- תלוי את מי אתה שואל, חלק היו חמושים לכאורה באבנים או בקלע, ובאחד מהמקרים שוטר נפצע אז אנחנו יודעים שלא מדובר במפגין חף מפשע ולא חמוש.

אבל לא באמת משנה אם מדובר ב 5 או 13. האם מדובר במדיניות  שישראל אימצה בזמנו והפולטיקאים על הכיסא המשיכו להשתמש בה ללא השלכות? בוודאי ובוודאי שלא.

לגבי "המהומות שפסקו", עד כמה שזכור לי האינתיפאדה השניה פסקה בערך ב 2005, בטח שלא מיד אחרי התקריות האלו.

אם אתה מאמין לעצמך אז ברכות.

לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה האינפורמטיבית שמפריכה את דבריי באופן מובהק וכל משתתפי הדיון יחכימו ממנה עקב עושר המידע והסימוכין שהיא מכילה.

את מה שכרגע אמרת- אני מפנה חזרה אליך ישירות בנוגע לתגובות האחרות שלך.

• אהבתי 1
  • מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, ליפיגו כתב:

אבל אני לא ציניקן, אלא פשוט זקנצ'יק עם זכרון מתפקד ותפיסה מפוקחת של הכוחות האוחזין בטלית. על כן כשאני שומע את אחד מראשי כת רל"ב אהוד ברק, מזדעזע בראיון מבן גביר בתפקיד השר הממונה על המשטרה, אני יודע בדיוק למה העיתונאי הלקקן התורן לא מזכיר לו שאצל השר שלו בן עמי זה נגמר במרחץ דמים של אזרחים לא חמושים.

מה חדש בזה שמה שאתה קורא לו שמאל (אהוד ברק) הוא למעשה רק קצת פחות ימין.

עדיין בינו לבין בן גביר פעורה תהום. אבל מה שמעניין אותך זו הצביעות של התקשורת הישראלית, כאילו שזו הבעיה הגדולה שלנו.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, פינדר כתב:

מה חדש בזה שמה שאתה קורא לו שמאל (אהוד ברק) הוא למעשה רק קצת פחות ימין.

עדיין בינו לבין בן גביר פעורה תהום. אבל מה שמעניין אותך זו הצביעות של התקשורת הישראלית, כאילו שזו הבעיה הגדולה שלנו.

לא צביעות ולא תקשורת. לא בהכרח לפחות.

סה"כ כאשר דנים בקץ הדמוקרטיה והולכים +80 שנים אחורה לאירופה, אני גם מתבונן רק +20 בישראל.

אני יכול לקחת עוד טיפה אחורה ולתמוה האם פרשת עוזי משולם היתה חייבת להיגמר עם הרוג ופצועים. ויש עוד דוגמאות.

אז יש מי שחושב ש 14 הרוגים מירי בידי הרשויות זה "אנקדוטה". אך אני חושב שמי שעשה זאת למוחים ערבים, יעשה זה גם למוחים יהודים מהמחנה הלא נכון.

וכפי שעצרו את אמיר השכל וכולם (עליק) הזדעזעו, כשהרגו את אהוביה סנדק בן ה 16, זה עבר די חלק לצערי. גם זה מוות לא מחוייב המציאות.

לכל אחד יש דעות ונערכות, ובדמוקרטיה זה רצוי.

אז להערכתי, אם בפעם הבאה שערבים בלוד ועכו ינסו לשרוף יהודים בבתים שלהם, או במכוניות שלהם, ואחד מהם יחטוף כדור, ההזדעזעות גם הפעם תתאם לזהות השר : בן גביר - פעולה של החולצות החומות. ברלב - אופס. טעות חד פעמית. נלמד להבא, חזל"ש.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליפיגו, אף שמאלני מהדור שלי (נגיד 40 ומטה) לא חושב שישראל היא 100% דמוקרטית או שוויונית ביחס לערבים. בממשלה הנוכחית היא צפויה להיות גם פחות דמוקרטית ליהודים. 

אם הזכרון שלי בסדר, היה לנו אותו ראש הממשלה כמו שיש לנו היום כשסנדק נהרג. אבל למען האמת אני לא ככ בטוח שאני מבין מה אתה רוצה להגיד. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, ליפיגו כתב:

לא צביעות ולא תקשורת. לא בהכרח לפחות.

סה"כ כאשר דנים בקץ הדמוקרטיה והולכים +80 שנים אחורה לאירופה, אני גם מתבונן רק +20 בישראל.

אני יכול לקחת עוד טיפה אחורה ולתמוה האם פרשת עוזי משולם היתה חייבת להיגמר עם הרוג ופצועים. ויש עוד דוגמאות.

אז יש מי שחושב ש 14 הרוגים מירי בידי הרשויות זה "אנקדוטה". אך אני חושב שמי שעשה זאת למוחים ערבים, יעשה זה גם למוחים יהודים מהמחנה הלא נכון.

וכפי שעצרו את אמיר השכל וכולם (עליק) הזדעזעו, כשהרגו את אהוביה סנדק בן ה 16, זה עבר די חלק לצערי. גם זה מוות לא מחוייב המציאות.

לכל אחד יש דעות ונערכות, ובדמוקרטיה זה רצוי.

אז להערכתי, אם בפעם הבאה שערבים בלוד ועכו ינסו לשרוף יהודים בבתים שלהם, או במכוניות שלהם, ואחד מהם יחטוף כדור, ההזדעזעות גם הפעם תתאם לזהות השר : בן גביר - פעולה של החולצות החומות. ברלב - אופס. טעות חד פעמית. נלמד להבא, חזל"ש.

אתה פותח ב"לא צביעות" ומסיים בדוגמה לצביעות?

אני וחלקים גדולים מהשמאל מסכימים איתך שהערבים סובלים גם תחת שלטון שמאלני לכאורה.

הזעקה הגדולה היא כי עכשיו גם היהודים מתחילים לחשוש לעצמם.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, פינדר כתב:

אתה פותח ב"לא צביעות" ומסיים בדוגמה לצביעות?

אני וחלקים גדולים מהשמאל מסכימים איתך שהערבים סובלים גם תחת שלטון שמאלני לכאורה.

הזעקה הגדולה היא כי עכשיו גם היהודים מתחילים לחשוש לעצמם.

כתבתי "לא בהכרח לפחות". 

וזו לא צביעות. התרת דם יריביך זו לא צביעות, זה מפחיד.

ויש לי חדשות בשבילך, היהודים מסוגי חוששים כבר מזמן ומאז ומעולם.

מהמשפחה שלי נעלמו ילדים. כולל דוד (אח של אמא).

שכונת מגוריי עברה טראנספר אלים מאורגן בעדי השמאל ובחסות בג"צ והפכה ליישות זרה בה ליהודים אין ביטחון, או בקרוב גם נוכחות.

אשריי מי שחי בסרט שכל היהודים שווים בישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ליפיגו כתב:

כשהרגו את אהוביה סנדק בן ה 16, זה עבר די חלק לצערי. גם זה מוות לא מחוייב המציאות

אתה זה שהצבעת בעד חסינות לכוחות הביטחון ושמחבל לא יישאר חי.

זה בדיוק מה שקרה שם אז על מה המהומה?

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ליפיגו כתב:

כי נוראית ככל שתהיה, זו אכן אנקדוטה- עד שתוכיח שיטתיות. מה שגם תחת כל ממשלה שעברה פה משנת 1970 ועד היום היו הרוגים מירי בידי הרשויות. בזמן שומר החומות נהרגו 27 מידי הרשויות, אותן רשויות שיושבות כרגע על הכיסא. וגם שם יש מספיק טענות להרג של חפים מפשע- דבר שיתברר רק בעוד מספר שנים לאחר תום החקירות.

אז אני באמת תוהה איפה הנקודה שלך? האם אתה מנסה לטעון באיזושהי דרך מאוד מבולבלת שבישראל מודל 2023 הסכנה היא בכלל "הסמולנים האלו"? 

אני לא אגיד שכן, אני לא אגיד שלא- אבל עד לנקודה זו שום טיעון שהעלית לא מחזיק. אני נאלץ לתהות אם אתה סגור על מה שאתה מנסה להעביר פה, כי כרגע, ואולי זה רק אני, אבל אני באמת מתקשה להבין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ליפיגו כתב:

אך אני חושב שמי שעשה זאת למוחים ערבים,

תגדיר ״מוחים״.

ומי ״עשה״?

לפני 50 דקות, ליפיגו כתב:

שכונת מגוריי עברה טראנספר אלים מאורגן בעדי השמאל ובחסות בג"צ והפכה ליישות זרה בה ליהודים אין ביטחון, או בקרוב גם נוכחות.

איך גאנדי אמר: מעבר לעמאן זה לא טרנספר, זה בקושי שינוי כתובת.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...