Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כלים לנקיון/שמירה על רכב חדש

שימו לב! השרשור הזה בן 1351 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

^^תכשיר לגומי+פלסטיק שיראה חדש ללא אפקט נצנץ וכו' תחפש OPTIMUM OPTIBOND.

לגבי שטיפה וואקס, שטיפה ללא כל הגנה על הרכב אתה יכול להשתמש בסבון כלים ידיים ומה שבא לך בעיקרון, העיקר שלא יהיה חומצי.

אגב תקרא על שיטות שטיפה(שני דלאיים) כמו כן תרכוש כפפת מיקרופייבר או צמר(לא לשטוף עם מטאטה כמו שאתה מכיר, מקווה שאתה לא מכיר XD).

לגבי וואקס טרטלשיט צבע אותו בכחול וזרוק לים, אולי יחזיק שבוע. תקנה משהו סביר של מגוואירס ובאופן כללי הרכב לבן, ווקס לא יעשה לך אפקט מיוחד על הצבע לכן הייתי ממליץ לך נגיד להשקיע משהו כמו 130 שקל ולקנות אוטם צבע כמו JETSEAL או מנזרנה PL+ או להזמין מאיביי/אמזון קוליניק 845, כמו כן לקנות כמה מטליות מיקרופייבר להורדת וואקס/אוטם ושני מגבות יבוש.(אפשרי במחיר סביר בארץ מJUSTMOTOR/AUTOSTORE)

בנוסף אם החלטת שאתה עושה את הצעד להשקיע באוטם וכל הסלט מסביב אז תשקיע 30-40 שקל ותקנה שמפו יעודי לרכב שאינו יוריד הגנות(כלומר לא אגרסיבי, הגולד של מגוואיירס אמור להתאים יופי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 615
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תודה .

אני לא רוצה להשקיע הרבה ומחפש חלופות לכלי עבודה מקצועיים (כפפה,מגבת וכו') -כפפה ממיקרופייבר יש בבית ,כנ"ל סמרטוטים (הם עושים עבודה מעולה בניגוב רצפה ).

על סבון כלים קראתי שהוא מוריד הגנה ולכן אני מעדיף להימנע ממנו .

מנגד, שמפו שמיועד לילדים אמור להיות עדין יותר ולכן אולי יתאים גם לשטיפת רכב.

שטיפה עם מטאטה -לדעתי זה סוג של פשע :)

במקום שני דליים אני משתמש בצינור-דלי ז"א מרטיב-->מנקה עם סבון-->שוטף עם צינור.

הגנה מלשלשת זה משהו שארצה להשקיע בו כי האוטו חונה מתחת לעץ והעטלפים\יונים ושאר המעופפים משאירים את חותמם כל יום .

לגבי האוטם שהומלץ-האם הוא עושה פעולה דומה לשכבה קרמית ,כלומר , האם הוא יגן משריטות קלות ,אבנים ומפגעי מזג אוויר למינהם ובנוסף יהיה הידרופובי ויקל על שטיפת הרכב ?

ראיתי כמה סרטונים שציפוי קרמי מקל מאוד על שטיפת הרכב -עוברים עם צינור על הרכב והרכב נקי ונראה כמו חדש.

הבעיה שהקרמי יקר ואם אוטם עושה עבודה דומה אז אין סיבה שלא אקנה אותו.

עריכה אחרונה על ידי Uri-V

תתייחס לאחר כפי שהיית רוצה שהאחר יתייחס אליך :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטם לא מגן מנזק פיזי, הוא מגן מUV ולפרק זמן קצר מלשלשת. הגנה פיזית על הלכה זה רק ציפוי נאנו קרמי/מדבקה שקופה(אגב היא באמת מגנה מנזקים סביבתיים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בעצם , אוטם לא באמת מגן על הלכה משלל המפגעים (מגן מקרינה ולשלשת לתקופה קצרה)

וואקס מבריק את הלכה לתקופה קצרה אבל לא מגן עליה .

ולכן הציפוי היחיד שכן יעיל ועושה עבודה טובה הוא הנאנו קרמי שגם מגן וגם מבריק.

אנא תקן אותי אם אני טועה .

תתייחס לאחר כפי שהיית רוצה שהאחר יתייחס אליך :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוטם מגן למס' חודשים מUV ועמית לפרק זמן לא ארוך מול לשלשת כמו כן מקל עלייך בנקיון וליכלוך נתפס עליו פחות טוב

הווקס מביא מראה עדיף על אוטם אך מגן לפרק זמן קצר יותר ומביא יותר ברק(אגם יש ווקסים סנטטי שהעמידות שלו כמו של אוטם-קוליניט 845, פוסו)

הגנה פיזית מנזקים זה רק ציפויים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

שלום לכולם :)

ביום חמישי האחרון קיבלתי את הרכב הראשון שלי, סיטרואן C1 שחורה.

לכן יש לי כמה שאלות שהייתי שמח אם תוכלו לעזור לי בהם:

1. אני מאוד רוצה לנקות את הרכב לכן אשמח להמלצה על שמפו טוב לצבע שחור
  2. הייתי רוצה למרוח עליו ווקס כדי למרוח עליו למרות שאני לא מתכוון לעשות פוליש? ואם כן אשמח גם להמלצה לווקס טוב.
  3. אשמח מאוד להמלצה על ציוד בסיסי לניקוי הרכב כדי שאוכל להיכנס לתחום הזה.

.Being second is to be the first of the ones who lose

(21.03.1960-1.5.1994) Ayrton Senna

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

אהלן אנשים, התחדשתי בפג'ו חדשה ולאחר כמה שנים של ניסיון בשטיפה של רכבים הגעתי לכמה מסקנות והעיקרית בינהן היא לשטוף את הרכב רק לבד :).

אני צריך המלצה לשמפו לרכב, כפפה טובה לשטיפה, ווקס וג'ילדה לניגוב.

אני לא מחפש משהו מהטופ אבל אני מחפש משהו שלא יזיק לצבע של הרכב וישמור על הבובה החדשה שלי יפה לאורך השנים.

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ברחוב שלמה בן יוסף בקרית אתא יש מכון שטיפה ודיטיילינג חדש. שכחתי את השם של העסק אבל בהחלט מומלץ.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

היי,

שמעתי כמה פעמים ששטיפת רכב במכונת שטיפה יכולה לגרום לשריטות בצבע?

אני פשוט עם רכב חדש ואשמח לשמוע מאנשים מה הניסיון שלהם...

אני מירושלים ויש למשל תחנת דלק שמציעה שטיפה חיצונית ב- 5 שח,

איך אני יכול לדעת אם המכונה תגרום נזק לצבע או לא?

ברור לי שהכי טוב לשטוף לבד אבל לא תמיד יש זמן וכוח...

תודה לעוזרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא יכול לדעת... רק לראות את הנקים, לאחר מכן.

אל תתקרב למכונות שטיפה אם הרכב חשוב לך. (שטיפה ידנית זה עוד אפשרי - במקומות מסוימים)

קרא את השרשור הנ"ל. ייתן לך הרבה אינפורמציה.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?378959-%D7%9B%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%A0%D7%A7%D7%99%D7%95%D7%9F-%D7%A9%D7%9E%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%A2%D7%9C-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%97%D7%93%D7%A9&highlight=%D7%A9%D7%98%D7%99%D7%A4%D7%AA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטוח שיש נזק:

1. מכונות שטיפה- מברשות לא מתוחזקות, מברשות מלוכלכות וספוגות בלכלוך אחרי שעברו מיליון רכבים ביום.

המברשות ממש לא עדינות ובזמן שהן מסתובבות, הם נותנות מכות לצבע.

2. שלב הייבוש לאחר מכונת שטיפה- הרכב אומנם שטוף אבל לא באמת נקי.

מטלית, חולצות מלוכלכות שמשתמשים העובדים לניגוב הרכב, יוצרות עוד נזק ושריטות ללכה.

ועוד- לרוב הניגוב מתבצע לאחר שהמים כבר התייבשו על הרכב, בגלל שהעובדים עסוקים ברכבים אחרים או בגלל שאין מקום

והניגוב מתבצע בשמש.

3. גם מכוני שטיפה שמתפארים שהכול נעשה ידני לא כזה נוצץ.

לרוב מדובר בהשפרצה של סבון, סיבון הרכב עם כפפה מלוכלכת או מטאטא, שטיפה עם גרניק וייבוש.

הכפפה המלוכלכת נגררת על הרכב המלוכלך בכול התנועות בפעם אחד ללא הפסקה, ובמהירות.

התוצאה- שריטות בלכה (סווירלים).

מדבר מניסיון שלי כי גם אני חיפשתי מכון שטיפה ידני לרכב שלי בגלל חוסר זמן, ומכולם התאכזבתי קשות.

אפילו חיפשתי ונכנסתי למכוני שטיפה לפי אנשים שנתנו תגובות חיוביות ומיליון שבחים.

בסוף השטיפה פשוט קטסטרופה של שטיפה.

המסקנה- לשטוף לבד או שטיפה אצל דיטיילרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1351 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...