Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכבי שטח ותאונות והמשמעות שלהן

truejoker
שימו לב! השרשור הזה בן 6570 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עם כל הכבוד,זה שרכב גדול גורם לך להחסיר פעימה,זו בעייה שלך,לא של בעל הרכב.

בעיה שלי ושל עוד מיליוני נהגים כמוני שנוהגים מידי יום בכבישים שהולכים ונהיים צפופים יותר

זה שבעלי ההון קונים רכבים גדולים יותר על מנת להגדיל את הביטחון שלהם זה טוב אין לי עם זה בעיה

אבל לנוכח העובדה שזה מגדיל להם את הביטחון זה מוריד לבעלי המכוניות הקטנות יותר את הביטחון

אפילו שהם עומדים ברמזור בחוסר אונים

get my drift ?

או שאתה רוצה שאני יביא לך סטטיסטיקות מחו"ל ?

A MACHINE , KEPT ALIVE BY HIS LOVE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הטור של יאיר לפיד, מידיעות של היום..

dori.gif

מי שמודד את התקדמותו, הצלחתו ואושרו בצורה יחסית לאחרים, לעד ישאר מתוסכל;

תמיד יהיה שכן עם גינה גדולה יותר, דשא ירוק יותר ומכסחת-דשא חדשה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ZAK - אתה יכול להגיד אותו דבר על מי שקונה מרצדס S600 חדשה..

או במוו סדרה 7 או כל רכב יקר (מאוד) אחר..

גם הרכבים האלו גדולים, אולי לא גבוהים, אבל הם בהחלט ארוכים ותופסים לא פחות (ואפילו יותר) מקום מאשר הטוארג' או הריינג' רובר..

וזה מגדיל להם את הבטחון כי יש להם 13 כריות אוויר..

אבל מוריד לבעלי המכוניות הזולות את הבטחון, כי הם מפחדים לשרוט את הפינה של האוטו כשהוא חותך אותם מנתיב לנתיב או עוקף בשוליים בזמן שאיילון פקוק..

אז זה אומר שזה בסדר? בגלל שזה לא ג'יפ?

עוד מעט יגידו שכל רכב שעולה מעל 130 אלף שקל - צריך להוציא מחוץ לחוק בישראל..

כי זה יקר מידי - ואנשים מפחדים לפגוע בו או שהוא יפגע בהם ואז יעלה הרבה כסף התיקון..

get my drift?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עו"ד מפורסם הטוראג טס כמו מטורף באמצע ת"א, לא הסתכל על הכביש, רצח אמא ובן וחיסל 8 מכוניות נוספות והמשטרה עוד מגנה עליו ובונה לו תיק הגנה לבית משפט.

1. המילה "רצח" שמורה לרוצחים - וברצח יש מרכיב של כוונה תחילה ותכנון מוקדם.

(גם הריגה זה לא - בהריגה גם יש מרכיב של כוונה, אך בלי תכנון מוקדם)

2. גם אם הוא היה רוצח, מגיעה לו הגנה בבית המשפט, מדינה דמוקרטית, like it or not.

אורי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פה ספק שמתחילה כאן "מלחמה קרה" או "מירוץ חימוש".

שליש מההרוגים כל שנה הם הולכי רגל.

חלק נוסף הם רוכבי אופניים ואופנועים.

יש שאיבדו שליטה לבדם ונהרגו ללא פגיעה ברכב אחר.

אבל עדיין הרוב לדעתי נהרג כתוצאה ממפגש של שני רכבים, וכאן הגודל קובע ובגדול כמו שאומרים.

סטטיסטית כנראה עדיף להיות ברכב עם שלושה כוכבים ומסה של שתיים וחצי טון מאשר במשפחתית עם חמישה כוכבים. בתאונות עצמיות המשפחתית תהיה עדיפה, אבל אם רוב ההרוגים הם בין מכונית לרעותה, הכבדה נפגעת באופן הרבה יותר שטחי.

לאט לאט אנשים יבינו שכדי להגן על משפחתם רצוי רכב עם מסה. ואז מי שלא יקנה רכב כזה ימצא עצמו עם סיכוי גבוה להתנגש באחת מהמפלצות שנהיו נפוצות על הכביש. בסוף לא תשאר ברירה וכולם יעברו למפלצות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמר, היילקס טוראג ושאר ירקות הם לא רכבי שטח!!
זה אומנם לא חלק מהדיון, אבל הצלחת לגרום לי לחייך למרות הדיון העצוב והתלוש הזה.

כי מכונת העינויים הספרטנית הזו -היילקס- היא הדבר האחרון שתרצה להיות איתו בכביש. אז אם היילקס הוא לא רכב שטח, מה הוא? ועוד לשים אותו בשורה אחת עם טוארג... מנהלים שקונים היילקסים? אתה אמיתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נורא מצטער לאכזב אותכם,אבל יש לי במשפחה X5 ואני חייב לציין שלא קנו אותו בגלל יכולות השטח אלא בגלל עיצוב,מרווח וכדומה'.

הרכב מעולה,ואני חייב לציין גם שמה שמתאים לי אני אקנה,אם כבר אז להפסיק למכור מכוניות ארוכות,חזקות וכבדות.

יש לי רכב די בינוני בבית קאוואליר 2001,אז מה שנכנס בי גולף בפגוש והתפרק? זה בעיה שלי? מישו יגיד לי לא לקנות רכב עם פגושים גדולים?

אם כבר אז להכריח את בעלי הג'יפים להוריד את מגני החזירים,ואת ווי הגרירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בויכוח הזה יש קורטוב של צביעות , היתממות , ואולי קצת התעלמות מעובדות.

הוכח במחקרים באירופה וארה"ב , שכלי הרכב SUV למיניהם מסוכנים, ומעורבים הרבה יותר בתאונות מאשר מחלקם היחסי על הכביש.

נדרשת יכולת נהיגה גבוהה יותר ברכבים אילו ,כיוון שמרכז הכובד הגבוהה גורם להתנהגות כביש שונה לחלוטין ממכונית משפחתית רגילה.

השורה התחתונה היא, שרוב הרכבים נקנים כסמלי סטאטוס כלפי הסביבה , ולא ככלי לשימוש בשטח.

לעניות דעתי, רכבים מעין אילו, וכל רכב אשר מהווה סכנה ברורה ומיידית לסביבה ואיכותה, ידרש לתשלום גבוהה יותר על רכישת הרכב , והמיסים השנתים, על מנת להפחית למינימום הכרחי את השימוש ברכבים מזהמים, בזבזנים ומסוכנים אילו.

לצערי, הסטיגמות על רכבים אילו די מוצדקות, ובתור אחד שנמצא די הרבה על הכביש (50,000 ק"מ בשנה), חלק גדול מהנהגים הם בריונים אשר מנצלים את גודל הרכב לבריונות לשמה על הכביש.

לחזור לימין ?? , הצחקת אותי !

יציאות לעקיפות בדרך לא פנויה ?, נדחוף את הרכב הנעקף לשולים.

בקיצור, הגדול הוא החזק...

ולגבי העשירים , יסלחו לי כל מתחסדי הפורום, אבל אם יבדקו עשירי ישראל תחת זכוכית מגדלת יסתבר שדרך צבירת ההון, בא ונגיד..., לא תמיד הולכת יד ביד עם שלטון החוק ונורמות שילטוניות תקינות...

אני מבטיח לכם, שבמקרה הנידון של עורך הדין הנכבד, הוא יצא מזה ובזול יחסית.

מצעד מרשים של חברים מצמרת המדינה , שיעידו על היות האדם משיכמו ומעלה, תגרום לעונש מצחיק, של עבודות שירות.

זו פרוולגיה של העשירים, אשר בהונם יכולים למשוך משפטים שנים רבות, ולהביא חברים, דבר שלאזרח ממוצע אין את האמצעים או את החברים לעשות...

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולגבי העשירים , יסלחו לי כל מתחסדי הפורום, אבל אם יבדקו עשירי ישראל תחת זכוכית מגדלת יסתבר שדרך צבירת ההון, בא ונגיד..., לא תמיד הולכת יד ביד עם שלטון החוק ונורמות שילטוניות תקינות...

תסלח לי מאוד.. אבל מה שאתה אומר זה בולשיט!

אם תסתכל בזכוכית מגדלת על 80 אחוז מהעסקים העצמאיים של מעמד הביניים במדינה - תמצא שהרבה עובדים ב"שחור" בין אם זה חלק קטן מהעבודה, או חלק גדול מהעבודה..

ואני יכול להעיד בעצמי על אנשים שהציעו "הנחה" של 10 אחוז בשביל לא להוציא קבלה..

להאשים אנשים שמרוויחים הרבה כסף בזה שהם עבריינים זה פשוט הוצאת דיבה למגזר שלם של אנשים..

למה נראה לך שהעו"ד הנ"ל הינו עבריין ?

אתה יודע כמה לוקח עו"ד לשעת עבודה?

אתה יודע מה גודל המשרד שהאדם הזה שותף מרכזי בו, כמה תיקים המשרד מטפל בשנה, כמה $$ הם מגלגלים וכמה מזה רווח נקי?

אני מכיר הרבה אנשים, גם מהמעמד הגבוה וגם ממעמד הביניים שעובדים ישר, מההתחלה ועד הסוף

וגם אנשים מהמעמד הגבוה ומעמד הביניים שעובדים שחור, בחלקים מהדרך או לאורך כל הדרך..

להגיד שאנשים צוברים הון במדינה הזאת כתוצאה מעבירות על החוק זה פשוט אידיוטי ומראה על בורות מוחלטת ואף צרו?ת עין.

אם לך אין, זה אומר שכל מי שיש לו אלו מעלימים מיסים, עוקפי חוק וכו' ?

חסרים אנשים בארץ שעשו את הכסף מחברות שהקימו במו ידיהם, בסטארט-אפים למיניהם?

אתה יכול לקרוא כל יום בעיתון על סטארט-אפים במדינה הזאת שנמכרים לחברות מחו"ל במליונים, עשרות מליונים ומאות מליונים של דולרים

רק שתדע, שהיום בשביל להיות בנאדם עשיר לא צריך הרבה יותר מהזדמנות קורצת ויכולת ניהול אישית..

יש מספיק בנקים בעולם שיביאו לך מספיק כסף כדי שתוכל לקנות הכל..

החוכמה היא לדעת איך לנהל את זה נכון כדי שתוכל להחזיר את הכסף שלקחת מהבנק - וגם שישארו לך כמה מליונים בחשבון הבנק האישי שלך אחרי שהחזרת את ההלוואות..

קרובי משפחה שלי עושים עסקאות בגרמניה ובמדינות מזרח אירופה במאות מליוני דולרים בשנה..

זה אומר שהם מעלימי מס?

לא! זה אומר שהם יודעים למצוא הזדמנויות, ויש להם גיבוי כלכלי רחב של בנק גדול.. והם יודעים איך לנהל את העסק שלהם!

צרו?ת העין הזאת של אנשים, שחושבים שאם הם לא השיגו משהו אומר שמי שיש לו את זה חייב היה לעשות את זה במרמה ותוך כדי עבירה על החוק פשוט דוחה אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי לא תמיד הולך יד ביד עם שלטון החוק.

כל הכללה והסקת מסקנות אחרת בוצעה על ידך ועל אחריותך בלבד !!

אינני מרגיש שום צורך להתייחס למלל שאתה שופך על סמך תאוריות שאתה מצייר והופך אותם לעובדות.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור,לפי מה שאנשים פה אומרים, צריך לאסור על רכבים מעל 1 טון לעלות לכביש כי:

1.או שהם רכבי סטטוס של עשירים בני זונות.

2.או שהם רכבי סטטוס של מנהלים בני זונות.

3.או שהם סתם רכבי פוזה.

4.או שהם משאיות.

5.או שהם סתם מפחידים.

6.ובכל מקרה,מדובר ברכבים מאוד אלימים,ממש סכנת נפשות !!!

ובמידה ואף אחד מהנ"ל אינו מתקיים,אז צריך לפחד מאוייבי הציבור מספר 1:

רכבי הליסינג,כי הם לא רכבים פרטיים ועל הזין של הבעלים,נוהגים בלאנטיס ומרגישים טוראג.

שלומי,

מעניין שנהיגה בב.מ.וו יכולה להיות או שלילית (כי אתה ערס) או מאוד חיובית (כי אתה אוהב נהיגה).

למה לא יכול להיות מצב שבעל רכב אלים\גבוה\שעולה על מדרכות בלי להתחפר\ששוקל מעל טון, יקנה את הרכב בגלל שהוא...........נהנה לנהוג בו ???? (אפילו אם הוא משמש רק לנהיגה עירונית!).

לי יש 106XSI,חלק יגידו שהוא ספורטיבי,חלק יגידו שעדיף דיהטסו שרייד,מבחינתי כל זה יושב לי על הזין,קניתי את הרכב כי אני חולה על הפוזה שלו בדרך למכולת וחזרה (הוא נוסע 3 וחצי קילומטר בחודש,מהבית עד למכולת וחזרה.........מעייף בטירוף,23 מ' לכל כיוון....).

אבל הרכב שלי,כל כל ה-24K ש"ח שהוא עולה במחירון,מעלה לי חיוך על הפנים,אפילו חיוך לא פחות גדול שמעלה הטוראג לבעליו,בזמן שהוא מצליח "לצלוח" את העלייה למדרכה מול ארומה בהרצליה פיתוח, למרות שיש מול המדרכה 750 חניות ריקות. זה מה שעושה לו טוב !

כל עוד הוא לא מפריע לי כשאני הולך על המדרכה,שייבושם לו !!!

אולי אם היו לי עוד הרבה מזומנים נזילים הייתי קונה אלפא רומיאו בררה GT,שחורה,כמו זו שראיתי היום.

יכול להיות שה-GT היתה מעלה לי חיוך יותר גדול,יכול להיות שלא.

אתם פורקים תסכול שאני לא מבין אפילו ממה נובע (ולא,אני לא חדש בכביש,נוהג כבר 7 שנים,ועוד במרכז הארץ,לשם מתנקז כל החרא).

ויודעים מה ?

אני עוד קיבלתי "בומבה" מאחד המפלצות האלימות שאתם מתארים פה,מפלצת בדמות סמיטריילר 40 טון של סקנייה ב-85 קמ"ש לתוך מחסום צה"לי, אז ?????

באותה מידה,זו היתה יכולה להיות סוזוקי סוויפט,הרי הסמיטריילר לא נהגה את עצמה,היה בה נהג מאחורי ההגה.

נרדם הבחור......

התעורר ב"בום",עם 5 מכוניות מרוסקות מאחוריו ועוד 11 פצועים.

אבל זה לא אשמתו בכלל !!!!

זה הסמיטריילר אשם !!!

השטויות שאתם מדברים.....

אני רק שמח שהרכב שלי שוקל 870 קילו,אחרת הייתי צריך לעשות לו דיאטה או להוריד אותו מהכביש כי "הוא מפלצת,אותו למשטרה!!!"

סתם למען הסדר הטוב, אין חיה בשם אלפא רומאו בררה GT. יש אלפא GT ויש אלפא בררה. מדובר בשתי מכוניות שונות. את הבררה כנראה שלא ראית כי היא טרם נמכרת בארץ. לגופו של נושא, הלינק שהובא בתחילת השרשור, אכן מניח את האצבע על תופעה חברתית קשה בחברה הישראלית של היום. אבל נושא הג'יפים הובא להבנתי כאינדיקציה לתחושת ה "אני ואפסי עוד" שמאפינת רובד נכבד בחברה הקפטילסטית בכלל והישראלית בפרט. מבחינה זו גם מרצדס תתאים.

הג'יפ כשלעצמו הוא תופעה תחבורתית שלילית להבנתי, בלי קשר למימד החברתי/פסיכולוגי שכרוך ברצון להיות בעליו. והסיבות בקצרה הן:

1. מדובר בכלי גדול וצרכן דלק כבד המשמש בד"כ לשינוע של אדם בודד וככזה הוא בזבזן כבד של מקום ואנרגיה.

2. הבטיחות הפסיבית של הג'יפ היא אכן גבוהה, בהיותו רכב גדול וכבד. יחד עם זאת היא הופכת כל מפגש בינו לבין כלי רכב " נורמלי ", להרה אסון עבור הרכב הקטן יותר, שלא להזכיר הולכי רגל.

3. מאידך הבטיחות האקטיבית של ג'יפ היא נמוכה מאוד בשל מרכז הכובד הגבוה שלו ויכולת התמרון האפסית במצבי חרום. אם נוסיף לכך את תחושת הבטחון המדומה, המאפיינת נהג של כלי גדול וגבוה, נגיע על נקלה לתופעה מוכרת של כלים כאלו הנוסעים במהירות גבוהה יחסית, כשכל מצב חרום אליו יקלעו, יהפוך את הרכב לגוש מתכת כבד, רצחני ובמיוחד נטול שליטה.

4. לא פלא איפה שבחלק גדול ממדינות המערב בהן רווחת התופעה ה "ג'יפית ", מתעוררת התנגדות הולכת וגדלה לתופעה זו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צחקו על תופעת הג'יפים המגודלים גם במשפחת סימפסון :

20041201canyonero.jpg

זוכרים את השיר :

Can you name the truck with four wheel drive,

Smells like a steak, and seats thirty five?

Canyonero! Canyonero!

Well, it goes real slow with the hammer down

It's the country-fried truck endorsed by a clown

Canyonero! Canyonero!

Hey, hey!

Twelve yards long, two lanes wide,

Sixty five tons of American pride!

Canyonero! Canyonero!

Top of the line in utility sports,

Unexplained fires are a matter for the courts!

Canyonero! Canyonero!

She blinds everybody with her super high beams

She's a squirrel-squashin', deer-smackin' drivin' machine

Canyonero! Canyonero! Canyonero!

Whoa, Canyonero! Whoa!

A MACHINE , KEPT ALIVE BY HIS LOVE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא פלא איפה שבחלק גדול ממדינות המערב בהן רווחת התופעה ה "ג'יפית ", מתעוררת התנגדות הולכת וגדלה לתופעה ז
באירופה אין שטח. אף אחד לא נוסע באמת לטייל בשטח- כי הכל אדמות פרטיות ואין שבילים לטייל בהם.

ולכן, אין טעם אמיתי להחזיק SUV באירופה.

שם, מי שבאמת נוסע בשטח עושה את זה במסלולים ובתחרויות, ובד"כ מחזיק רכב שטח שלא נוסע ביוםיום בשביל זה.

בארץ, לעומת זאת,אני לא יכול להרשות לעצמי רכב שטח רק לסופי שבוע- אז אני נאלץ להתפשר ולנהוג במשאית מגודלת באופן יומיומי.

זה לגבי ההשוואות לאירופה.

מעבר לזה, כל מקטרגי רכב השטח עדיין מפספסים משהו חשוב- מי שגרם לתאונה הוא האדם- הנהג- לא הרכב. גם אם הוא היה נוסע בBMW מגודלת- הוא כנראה היה גורם לתאונה באותם תנאים.

מחר מישהו יעשה תאונה במכונית ספורטיבית קטנה- ידרוס ילד על מעבר חציה, למשל, ומייד כולם יעשו עליהום על מכוניות ספורטיביות קטנות, ויגידו שהכי גרועים הם אלו ב106 ראלי.

במילים אחרות- כל מי שלא נוסע במשפחתומטית 1600 כסופה או לבנה- צריך להחרים לו את האוטו, ומייד.

ועוד משהו- חלקכם הגדול מניח שמי שנוהג בטוארג (לדוגמה) נהיה מייד נהג מחורבן. אז מה... אין לדני לוי סיכוי לנצח מירוצים (סליחה, אימונים) עד שהוא יחליף את האוטו היומיומי שלו??..

אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6570 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...