Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב פנאי חדש 7 מקומות ל 20-30 שנים קדימה

ליאו לים

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני מתכוון לרכוש רכב פנאי חדש בעל 7 מושבים, שיוכל לשרת אותנו באופן אמין לפחות ל-20 השנים הקרובות. הנסיעה השנתית שלי הוא כ-20,000 ק"מ. 

אני מעוניין ברכב מרווח ואמין ותמיד רציתי גם רכב שטח ולכן שמתי עין על טויוטה לנד קרוזר פראדו החדשה שמגיע לארץ בקרוב.

האם מישהו יכול להמליץ לי על דגם זה או על אלטרנטיבות אחרות? מה חשוב לי זה רכב בעל אמינות גבוהה מאוד, שיתאים גם לנסיעה קלה בשבילי עפר ולא לשטח קשה באמת.

אשמח לשמוע חוות דעת ותגובות.
• מהן חלופות אמינות אחרות שכדאי לבדוק בטווח מחיר דומה?
• האם קיימים גורמים נוספים שצריך לקחת בחשבון?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, ליאו לים כתב:

....שיוכל לשרת אותנו באופן אמין לפחות ל-20 השנים הקרובות.

נתת פה רף גבוה מאוד... ואני אומר זאת כמי שהחזיק את הרכב הקודם שלו 10 שנים שזה בודאי לא אופייני בישראל.

אל תשכח שאתה מדבר על טווח בו יש לקחת בחשבון לא רק אמינות נטו של הרכב אלא חוקי עומס/זיהום וכד שעלולים לשנות את המציאות.

אולי עוד 30 שנה יהיו מעט תחנות דלק. אולי הפוך ורכבי החשמל לא ישתלטו על התחום. מה לגבי דיזל שהוא טוב לאורך שנים אבל עלול להיות אסור לשימוש כמו שקורה כעת באירופה בחלק מהערים.

בקיצור 20-30 שנה קדימה נראה לי גבולי.

אם בכל זאת צריך לשים אצבע על רכב אמין ועמיד מאוד לשנים רבות אז אולי הלנד קרוזר הנוכחי שעמידותו מוכחת וידועה. אני לא יודע מה החידושים במודל החדש אבל אם מדובר במערכות הנעה חדשות אז אמינותן לא הוכחה עדיין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה העניין לקנות רכב חדש כעת לעוד 20 שנה?

אם אתה מאמין שרכב יכול להחזיק 20 שנה באמינות מתוך חווית נהיגה סבירה וטובה תקנה כעת רכב בן 10 ותעדכן אותנו ברשמיך.

זה ייצא כלכלית לפחות בתחילת הדרך כדאי.

במציאות זאת דרישה לא הגיונית כלכלית ועובדתית, רכב זה דבר מתבלה שלא מחזיק ולא אמור להחזיק 20 שנה, זה לא דירה. 

• רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, razi_pazi כתב:

נתת פה רף גבוה מאוד... ואני אומר זאת כמי שהחזיק את הרכב הקודם שלו 10 שנים שזה בודאי לא אופייני בישראל.

אל תשכח שאתה מדבר על טווח בו יש לקחת בחשבון לא רק אמינות נטו של הרכב אלא חוקי עומס/זיהום וכד שעלולים לשנות את המציאות.

אולי עוד 30 שנה יהיו מעט תחנות דלק. אולי הפוך ורכבי החשמל לא ישתלטו על התחום. מה לגבי דיזל שהוא טוב לאורך שנים אבל עלול להיות אסור לשימוש כמו שקורה כעת באירופה בחלק מהערים.

בקיצור 20-30 שנה קדימה נראה לי גבולי.

אם בכל זאת צריך לשים אצבע על רכב אמין ועמיד מאוד לשנים רבות אז אולי הלנד קרוזר הנוכחי שעמידותו מוכחת וידועה. אני לא יודע מה החידושים במודל החדש אבל אם מדובר במערכות הנעה חדשות אז אמינותן לא הוכחה עדיין.

לפני כשעה, אליהו שבת כתב:

מה העניין לקנות רכב חדש כעת לעוד 20 שנה?

אם אתה מאמין שרכב יכול להחזיק 20 שנה באמינות מתוך חווית נהיגה סבירה וטובה תקנה כעת רכב בן 10 ותעדכן אותנו ברשמיך.

זה ייצא כלכלית לפחות בתחילת הדרך כדאי.

במציאות זאת דרישה לא הגיונית כלכלית ועובדתית, רכב זה דבר מתבלה שלא מחזיק ולא אמור להחזיק 20 שנה, זה לא דירה. 

הרכב הנוכחי שלי בן 16 שנים עם כמעט 300K ולפניו היה לי רכב בן 18 שנים כשמכרתי אותו עם כ 350K במד

אני אוהב להישאר עם אותו הרכב לכמה שיותר שנים כל עוד הוא מתפקד נכון עם בלאי טבעי

את הרכבים האלו קניתי כשהם היו בני 10+- ומבחינתי בזמן הקניה הם היו הדבר הנכון בשבילי גם כלכלי
עכשיו אני נמצא בנקודה שיכול להרשות לעצמו לקנות רכב חדש ואם כבר לקנות חדש אני רוצה להיות בטוח באמינות שלו וגם להחזיק אותו למקסימום זמן אפשרי
גדג׳טים ושאר החידושים שיוצאים בכל שנה פחות מעניין אותי

לפני 6 שעות, במבליק כתב:

טיוטה היילנדר. קצת יותר זול, הרבה יותר נוח בכביש.

בונוס - צריכת דלק.

לפני 6 שעות, razi_pazi כתב:

אם האמינות והעמידות שלו כמו של הלנדקורזר אז זו הצעה טובה מאוד. ובהחלט עדיפה

איך הוא מבחינת מרווח ואמינות ביחס ללנד קרוזר?

עריכה אחרונה על ידי ליאו לים
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין תקציב מוגדר?

בלי הגבלה?

אני מניח שגם מיצובישי אאוטלנדר שעולה הרבה פחות מאשר היילנדר/ לנדקרוזר, בטיפול הנכון יכול לעמוד במשימה של שנים. אבל תצטרך לוותר על יכולת שטח רצינית .

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, mottis כתב:

קיה סורנטו עם מנוע אטמוספרי ותיבת הילוכים פלנטרית פשוטים יבטיחו כנאאה אמינות לשנים רבות.

אין לקיה סורנטו מנוע אמין

יש לו מנוע עם חיים קצובים מאוד.

כשל בייצור.

בנוסף אין קשר בינו לבין שטח.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע אמין מאוד בסורנטו - מנוע דיזל.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, ליאו לים כתב:

הרכב הנוכחי שלי בן 16 שנים עם כמעט 300K ולפניו היה לי רכב בן 18 שנים כשמכרתי אותו עם כ 350K במד

אני אוהב להישאר עם אותו הרכב לכמה שיותר שנים כל עוד הוא מתפקד נכון עם בלאי טבעי

את הרכבים האלו קניתי כשהם היו בני 10+- ומבחינתי בזמן הקניה הם היו הדבר הנכון בשבילי גם כלכלי

אני מבין שהיו לך כבים ותיקים בני 16 ו 18 שנים ומבחינתך זה מצויין. 

אני מניח שקנית אותם בשאיפה להחזיק בהן מספר שנים רב וזה הוכיח את עצמו. אבל יש הבדל גדול בין לקנות רכב בן 10 ולהחזיקו 6 או 8 שנים לבין לקנות רכב חדש עם הגדרה שהוא ל 20 (או 18) שנים. שלא נדבר על 30

זו הצגת דברים בעייתית. ההתייחסות הנכונה היא היא רכב חדש ואמין עם אופק בעלות ארוך. למי שלא מחפש חידושים והתחדשות.

ועוד עניין נוסף: יש הבדל גדול בין 20 ל 30 שנה. רכבים בני 20 זה לא עניין נפוץ אבל לא מאוד מאוד נדיר. רכבים בני 30 זה כבר עולם אחר לגמרי. והדברים מודגשים עוד יותר בין 30 ל 16/18 שנים של הרכבים שהחזקת.

אל תשכח גם שרכב ישן מחזיקים לא פעם כי אין כסף להתחדש וזה כנראה לא המצב שלך כעת ואני מאמין שגם לא בעתיד 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צר לי לאכזב. אבל המכוניות היום מלאות בחיישנים מחשבים וגירים רובוטיים. מוזמן להיכנס לאתר The car ולהיווכח שלכל היצרנים בלי יותר מן הכלל יש בעיות שלא מדווחים עליהן. כולל להונדה טויטה ומאזדה. 

ועוד לא דיברתי על מנועים שעלו באש ביונדאי וקיה. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, הקפצת פה את כולם עם ה-20 שנה. כל הכבוד על האופטימיות, קודם כל, אבל אולי פשוט תנסח אחרת: רכב עד להודעה חדשה. אתה בעצם רוצה רכב אמין ככל שניתן כדי שיחזיק כמה שיותר זמן, זה הכל.

אז טויוטה לנד קרוזר נשמע כמו רעיון טוב, אבל למה חדש? קנה אחת בת שנה/תיים ותחסוך הרבה כסף נטו (אם היית מוכר חדש בעוד כמה שנים היית מקבל חזרה חלק מההפסד, אתה לא). זה גם דגם בעל אמינות מוכחת, לך תדע אם לא יהיו איזשהן בעיות בדגם החדש.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...