Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך חסכתי 90 אלף שקל - או במילים אחרות קניתי DS3 ​😶​

Emanuel5

פוסטים מומלצים

לפני 11 שעות, Emanuel5 כתב:

בקיצור נשמע לי שעושים דרמות מיותרות איפה שלא צריך ....

כמו שאמרו, כשאתה מחזיק לנדרובר זה באמת נשמע כמו סתם דרמות, אבל איך אומרים? הוראות אלו נכתבו בדם.
המנוע הזה הוא קטן קטן אבל קללה. תקפיד על ההנחיות כדי לשמור עליו עד כמה שניתן.

• רעיון טוב! 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, teyal כתב:

איךמשכנעים את המחליטה לשטוף את הרכב?

פשוט מאד: הצבע הנכון.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.2.2024 בשעה 17:01, Emanuel5 כתב:

אז נתחיל בזה שעד אתמול לא חשבתי על DS , ואיפשהו כנראה שכחתי בכלל שהוא קיים.
נתחיל מההתחלה , למרות שגם אני וגם אשתי עובדים מהבית , שנינו החלטנו שצריכים רכב נוסף , למה אתם שואלים ?
מבחינתה היא רוצה רכב קטן , שנכנס לכל מקום , כנראה שנמאס לה ללחוץ על הכפתור שמנמיך את הרכב בכל כניסה לחניון של הקניון (יש לנו דיסקברי).
מבחינתי , לא מתאים לי הסיפור שהגי'פ הפך לרכב הסעות , כל היום חוגים, קאנטרי, חברים, פילאטיס , אומנם עושה בקושי 20 ק''מ ביום אך זה קורה ב 10 נסיעות שונות, לא יודע , לא אוהב את זה, למלא אותו בבוץ ולשבור בשטח - עם זה אין לי בעיה.

אז ביום שישי קפצנו לסוכנות טויוטה וסוזוקי להתרשם מיאריס וסוויפט.
אני הלכתי בחוסר חשק מוחלט, מתכנן עוד שנה שנתיים להתחדש בדיפנדר משומש קלות , והוצאה של 140 אלף ש''ח חד משמעית מרחיקה אותי מהמטרה.
האמת שלמזלי גם היא לא ממש התלהבה , תהרגו אותי, לא מבין איך, אבל דווקא לסוזוקי יש איזה קופסאת גפרורים שלא זוכר איך קוראים לה שאותה דווקא אהבה.

מפה לשם אני מנסה לדבר איתה על רכב יד 2 - אתם יודעים למזער נזקים, היא לא מוכנה לשמוע.
אני אומר לה , בואי תני לזה הזדמנות , אני אחפש רכב זול יותר, מגניב יותר , ושיהיה במצב חדש כמו מהסוכנות - מה אומרת ? אמרה בסדר.

חיפשתי רכבים משנת 2018 עד 2020 , יד 1 בלבד, לא מסוכנות רק אדם פרטי , ועם פחות מ 30 אלף ק''מ.
בין שלל הרכבים בלטה לה ה DS, אז קפצתי לראות.

פגשתי זוג מבוגרים מקסימים, הרכב חונה בחניון תת קרקעי , 23 אלף ק''מ על השעון , מעט שריטות על צידי הפגוש, בפנים רכב חדש , אפילו הריח של החדש עדיין מורגש, היסטוריה מלאה , ניסיתי ללא הצלחה להתמקח על המחיר, וקבענו שאגיע עם אשתי למחרת.
הגענו , אישתי מאוד התלהבה, התחברה לרכב משמעותית יותר מהיפניות החדשות.
אמרתי לה , שימי לב שזה רק 3 דלות ויהיה קשה לבנות לצאת ולהכנס , התשובה שלה הייתה "להן יהיה קשה, לא לי - הכל טוב".
זרמתי, הוצאתי טלפון ונפרדתי מ 47 אלף שקל.
ככה בלי בדיקה בלי כלום, הרגיש לי נכון , והרגיש לי שאם אני מפספס את זה יש מצב טוב להיפרד שבוע הבא מ 140 אלף שקל.

בינתיים נסעתי בו כ 30 ק''מ , הוא דווקא מפתיע בשיכוך מהמורות , לא מתרסק חזק מידי , בפעם הראשונה שלחצתי על הברקס הראש שלי כמעט נכנס בשימשה (רגיל לרכב שלחיצה על הברקס זאת המלצה בלבד)
שמתי לב שכשאני ממש לפני עצירה , המנוע רועד ממש קל ומתייצב שניה לאחר העצירה , אשתי לא מבחינה בזה, אין לי מושג אם ככה זה במנועים הקטנים האלו או שזה דורש בדיקה בטיפול הבא.

אם יש דברים שאתם מרגישים שכל בעל DS חייב לדעת , אל תתביישו ...

תתחדשו. 

האמת שזה רכב מגניב, בעיקר בתצורות החדשות יותר שלו, אבל ממש לא באופן שמצדיק את התמחור.

דווקא יד שניה זו קניה קלאסית לדבר כזה. יש לאמא שלי שנת 2020.

מכנית יש שם רכיבים רבים של PSA ואין שם דברים מיוחדים של DS.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

VFM נהדר, תתחדש ותחליף רצועה לפני הזמן!

באופן מפתיע יש גם ידנית עכשיו למכירה (עם מנוע הרבה יותר אמין וחזק ועוד שלל תוספות) במחיר אפילו נמוך יותר מזאת שקנית - אנחנו מרוויחים מזה שעם ישראל לא מת על צרפתיות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק כמו שאתה "חוסך" כסף על חשמל במקום דלק אבל הוצאת 200 אלף צפונה + הקמת תשתית לעמדת טעינה. 

ה"חסכון" כאן נכתב ע"י כולנו במידה והצודקת בטעות אפילו תיכנס לכאן ותקרא. 

• אהבתי 2

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נחשוב רגע במעט רצינות, לרכב צרפתי איכותי, יש vfm מצויין בעיקר עקב הסטיגמות. נכון לא לבעלי לב חלש או למי שמחפש לתדלק ולנסוע.

פות״ש מחזיק בדיסקברי. לידו ה 208 זה צעצוע פשוט. 

למי שהמילה מוסך והמילים תחזוקה מונעת לא מפחידות אותו, ימצא שרכישה של 208 או ds זה אחלה דבר. רוכש בזול, מיישר קו מלא אצל גבע, הכל כולל הכל, מקפיד על טיפולים חומרים וחלקים איכותיים מקוריים/oem . ועדיין מוציא פחות מאשר על תוצרת המזרח המקבילה. 

• אהבתי 2

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמינות היא לא רק פונקציה של תחזוקה מונעת, אלא איכות יצור כללית.
תקלות חשמל, אלקטרוניקה וחיישנים הם לא פונקציה של תחזוקה מונעת.
אומנם המנוע וחלק מהמכלולים זהים, אבל חלקי פח ופלסטיק אם חלילה יש תאונה אתה יכול להמתין זמן רב להגעתם
יש מחיר למחיר.
רכב מגניב, יחודי, מעניין, אבל לא מתאים לכל אחד.

תתחדש.
אגב, הגיעו כאלו עם גג ברזנט לארץ? ראיתי כזאת בחו"ל מגניבה 

• אהבתי 1
  • מעניין 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, סולל הדרך כתב:

אגב, הגיעו כאלו עם גג ברזנט לארץ? ראיתי כזאת בחו"ל מגניבה 

כן, אבל רק עם פיורטק. הגג סטייל קופסת שימורים אה-לה פיאט 500.

עריכה אחרונה על ידי nadavd4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, zaf כתב:

אם נחשוב רגע במעט רצינות, לרכב צרפתי איכותי, יש vfm מצויין בעיקר עקב הסטיגמות. נכון לא לבעלי לב חלש או למי שמחפש לתדלק ולנסוע.

פות״ש מחזיק בדיסקברי. לידו ה 208 זה צעצוע פשוט. 

למי שהמילה מוסך והמילים תחזוקה מונעת לא מפחידות אותו, ימצא שרכישה של 208 או ds זה אחלה דבר. רוכש בזול, מיישר קו מלא אצל גבע, הכל כולל הכל, מקפיד על טיפולים חומרים וחלקים איכותיים מקוריים/oem . ועדיין מוציא פחות מאשר על תוצרת המזרח המקבילה. 

בעיני הדרך הנכונה לחיות עם רכב מודרני זה לדאוג לשתי עשיריות בצד למקרה חירום ולהיות מסוגל לגמור חודש במאזן חיובי ולחסוך קצת. 

צרפתי, גרמני, בריטי, איטלקי, אמריקאי כבר לא כל כך משנה הם כולם מייצרים עבור כולם ואפילו אצל היפנים אפשר למצוא תכנון זר וההפך - תכלס אולי למעט מותגים כמו טויוטה או סובארו שאתה יודע שהשקפת העולם שלהם היא קהל לקוחות שמחפש מוצר שהוא קודם כל אמין (וגם זה לא נכון בכל המקרים) - אם אתה רוצה לחייך - אתה צריך לרפד את עצמך למקרה של נפילה. זה הכל. 

חייתי 4 שנים כמעט עם DS סופר דופר קריזיונרית וידעתי ממנה אושר שלא הכרתי מאף רכב קודם ומתגעגע אליה במובן הזה. 

ואני חי עכשיו עם צרפתיה שאני יודע שבבת אחת אני עלול לאבד בה מנוע - בסדר אחריות וכל זה - שם שתי עשיריות בצד ליתר בטחון ומבין שיכול להיות שזה המחיר שאשלם. 

• אהבתי 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.2.2024 בשעה 19:10, Emanuel5 כתב:

תודה על המידע, השרשור על המנוע ארוך בטירוף לא קראתי את כולו אבל בגדול הבנתי ככה:
רצועה מתפוררת - תחליף כל 4 שנים או 60 אלף ק''מ ויהיה בסדר - עלות כ 3K , לא נשמע לי דרמתי.
הרכב שרכשתי עוד מעט בן 6 (2018), אבדוק מחר אם הוחלף ואם יש צורך קופץ בקרוב למוסך.

חושב שראיתי המלצה להחליף רצועה כל 3 שנים ושמן כל 7500. זה לא הבדל כספי משמעותי ונותן מקדם הגנה.

אני אחפש בלילה ואגיב שוב(אלא אם יקדימו אותי)

ובלי קשר, מזל טוב! נראה רכב יפה.

עריכה אחרונה על ידי Lior_Django
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, lanosforce כתב:

בעיני הדרך הנכונה לחיות עם רכב מודרני זה לדאוג לשתי עשיריות בצד למקרה חירום ולהיות מסוגל לגמור חודש במאזן חיובי ולחסוך קצת. 

צרפתי, גרמני, בריטי, איטלקי, אמריקאי כבר לא כל כך משנה הם כולם מייצרים עבור כולם ואפילו אצל היפנים אפשר למצוא תכנון זר וההפך - תכלס אולי למעט מותגים כמו טויוטה או סובארו שאתה יודע שהשקפת העולם שלהם היא קהל לקוחות שמחפש מוצר שהוא קודם כל אמין (וגם זה לא נכון בכל המקרים) - אם אתה רוצה לחייך - אתה צריך לרפד את עצמך למקרה של נפילה. זה הכל. 

חייתי 4 שנים כמעט עם DS סופר דופר קריזיונרית וידעתי ממנה אושר שלא הכרתי מאף רכב קודם ומתגעגע אליה במובן הזה. 

ואני חי עכשיו עם צרפתיה שאני יודע שבבת אחת אני עלול לאבד בה מנוע - בסדר אחריות וכל זה - שם שתי עשיריות בצד ליתר בטחון ומבין שיכול להיות שזה המחיר שאשלם. 

ואנחנו רק נהנים מההרפתקאות שלך (והיו כאלו לפני), אם היי קונה איזה קאמרי היברידית על מה היית כותב? פעם אחת על שדרוג מערכת השמע ואח"כ פעם בשנה על הטיפול...

עריכה אחרונה על ידי llaavvii
  • מצחיק 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע דבר אחד - פות"ש ואנוכי כנראה ניפגש במיונים לגן עדן כי בגיהנום כבר היינו. 

• מצחיק 5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, lanosforce כתב:

אני יודע דבר אחד - פות"ש ואנוכי כנראה ניפגש במיונים לגן עדן כי בגיהנום כבר היינו. 

אם ככה נראה גיהנום , לא מרגיש צורך להגיע לגן עדן 💀

image.jpeg

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...