Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המחליפה של ה-2008 היא קאמיק. או מאזדה 3.

falou

פוסטים מומלצים

עברו 3 שנים והגיעה זמנה של הפאג 2008 להיות מוחלפת. הנה שרשור חוו״ד עליה מאז:

אני יכול להוסיף על הודעת הפתיחה עוד דברים שכבר כתבתי איפשהו בשרשור ההוא או במקום אחר בפורום - אני ממש אוהב את תנוחת הנהיגה של לוח מחוונים מעל להגה. אני הצלחתי להגיע לישיבה מאוד נוחה ככה. גם מרווח הפנים לנוסע מלפנים משובח, ושכחתי לציין זאת.

אבל הגיע זמנה של ה-2008 להיות מוחלפת והתשובה שלי לשאלה ״איזה אוטו״ לא השתנתה.

לפני שהגיע הגולף והחליפה ג׳אז אמרתי: מאזדה 3

לפני שהגיע ה-2008 והחליפה גולף אמרתי: מאזדה 3

וגם עכשיו, שהגיע זמנה של ה-2008, התשובה שלי לא השתנתה. מאזדה 3

אפילו הייתה לנו מאזדה 3 כזו לכמה ימים, כאוטו חלופי. הזוגה אמרה שהעיניים של זה שנתן את המפתח נצצו והוא אמר: את תהני מהאוטו.

כמו שנאמר אני נהנייתי. תנוחת ישיבה, מנוע די טוב שצריך להריץ בטורים (אוהב), התנהגות מתלים מרוסנת ולא מתנדנדת ויכולת דינמית טובה. כיף (יחסית). ותא הנוסעים, ספורט אלגנט.

קלאסה.

הזוגה פחות הבינה מה הקטע.

״האוטו אונייה. הוא ארוך מדי״.

״הוא כולה 5 סנטין יותר ארוך מה-2008, את לא יודעת על מה את מדברת. תראי את הדש. תרגישי את הריסון של המירכב... הביצועים... הלו?!״

״חרררר...״

בקיצור, קיבלנו רשימה להחלפה של מכוניות משמימות (יש אחרות?) לבחירה. סיננתי את כל העגלות, נשארו ארבע פיינליסטיות:

נירו פלאגאין - נפסלה לפני הגמר, בשל גדולה מדי ואין צורך.

מאזדה CX-30 - מבחוץ יפה, מבפנים מערה (מאחורה).

נשארו אהובת ליבי, המאזדה 3 וסקודה קאמיק 1.0.

וואללה... ציפיתי שהקאמיק תיקח מבחינת שימושיות באופן מובהק, אבל מעבר לטיפה יותר מרווח רגליים מאחור, היכולת לקבל מרחב מטען נוח עם קיפול המושבים, ויתרון מובהק בקוצר (40 ס״מ משמעותיים) - היא לא.

היא פחות מרווחת לנוסע ולנהג, תא המטען שלה זהה בנפח, אבל קטן יותר משמעותית בשטח (לפעמים צריך שטח ולא גובה), והיא גם לא משמעותית גבוהה, עם מרווח גחון עודף של 3 ס״מ. אפילו באחסון פנים המאזדה לוקחת.

כלומר, אני חושב שזה חיובי שהקאמיק יותר האצ׳ מג׳יפון (תצורת הרכב שהוכיחה שבני אדם יותר מטומטמים מנושמים), ובהחלט מצפה לשיפור לעומת ה-2008 (בייחוד בשילוב גיר/מנוע), אבל תא הנוסעים שלה הוא רמה מתחת ל-3, ומאחורה אין לה יתרון של מרווח, בפועל ובתחושה (שטח חלונות). שלא נטעה, הקאמיק היא אחלה, אבל בבירור פחות אחלה.

מרב הבחינות הקאמיק היא חזרה לגולף, מכונית שאין לה שום פאולים מהותיים, טובה, שימושית ומגיעה עם מטרייה בדלת.

המאזדה היא מכונית עם ערך מוסף של תחושת פרימיום וביצועים, וקצת פחות שימושיות, בשל האורך.

טוב.

נראה אם המאזדה תפסיד בגמר החלפה שלישית ברציפות...

• אהבתי 2

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המזדה 3 הנוכחית ״למדה״ את חסרונות הדורות הקודמים ולכן היא מועמדת ראויה הפעם. גם לך כנהג, הרבה מעבר לדורות הקודמים. 

למעט צריחת דלק (לא טעות) היא מציעה כיום את המעל לבינוני באופן בולט יותר. אבל, שים לב, היא אמנם לא על סטילטו כמו ה 2008 והסקודה, ועם השנים והגיל, נוחות הכניסה אליה והיציאה ממנה הופכת לפקטור יותר משמעותי.

אצלי זה כבר הגיע לרמת ״חרמות״ - לא רוצים לנסוע איתי, כי הרכב נמוך. ולכן מרבית הנסיעות המשותפות הן ברכב של אישתי 😉

• אהבתי 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהגיע ה-2008 הזוגה התלוננה שהרכב ״מסורבל״ בנהיגה. אני מבין אותה. הקאמיק די פותרת את זה גם. 

מבחינת דלק, בגלל שמדובר ברכב מהעבודה, זה לא שיקול.

לגבי כניסה/יציאה, אנחנו עוד תקינים פיסית, תודה רבה. 

יש לה אמא קשישה עם קשיים כאלו ואחרים, אבל היא אומרת שלצאת יותר קל לה ממכוניות גבוהות ולהכנס יותר קל לה לנמוכות, ככה שאנחנו ב-win/lose מה שלא נבחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמאמר חבר שמתקשה גם. לרכב שלי הוא נופל , וברכב גבוה הוא פשוט קם ויוצא. 

אני מסכים איתו שלצאת מרכב שלי לפעמים זה לא כזה נוח,

• אהבתי 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, falou כתב:

לגבי כניסה/יציאה, אנחנו עוד תקינים פיסית, תודה רבה. 

יש לה אמא קשישה עם קשיים כאלו ואחרים, אבל היא אומרת שלצאת יותר קל לה ממכוניות גבוהות ולהכנס יותר קל לה לנמוכות, ככה שאנחנו ב-win/lose מה שלא נבחר

עכשיו אתה צריך להחליט אם אתה מעדיף שהיא לא תיכנס או שהיא לא תצא.

מה שתבחרו לא תיפלו אבל 40 סנטימטר באורך הרכב במרכז זה משמעותי.

• אהבתי 1
  • מצחיק 6

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא הבאתי אותך כעד מומחה, מצוטט מהאתר שלך, שאתה היית קונה לעצמך מאזדה 3. 

בונה עליך אח! 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרכב חברה יש עוד סיבה לקחת את הרכב, כרכב פרטי מנוע 2 הליטר של מאזדה זו תחנת דלק על גלגלים , הרכב פשוט נרקומן.

מעבר לזאת הרכב נמוך, מאוד נמוך, לאחר שנתים עם נירו שאינה גבוהה מדי המאזדה נפסלת אצלי רק על זה.

הקאמיק זו פשרה סבירה למרות שבגירסאת האמבישין אשר משווקת לליסינג מדובר על רכב די עירום מבחינת איבזור.

• אהבתי 1

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרסת האמבישן מאובזרת בפועל יותר ממה שמופיע במפרט הרשמי / קטלוג.

קיפול מראות חשמלי וחיישני גשם שלא מופיעים במפרט - מגיעים בפועל.

אם נוסיף את המחיר ה"זול" יחסית של הקאמיק "רק" 138kשח (קיה סלטוס מתומחר כבר ב- 160k שח) - מקבלים רכב מאובזר לא רע... אבזור בטיחות כמעט מלא (חבר רק בקרת שטח מת), אבזור הנוחות כולל קיפול מראות, מצלמת רוורס (לא מובן מאליו בגרסאות בסיס בסקודה) , חיישני גשם ומולטימדיה מעולה ומקורית.

המאזדה מציעה מפרט הרבה יותר נדיב ובמחיר של "רק" 148k שח (קורולה בסיסית עולה כבר 160k שח ואוקטביה 1.0  עולה 156k שח) - מציעה רשימת אבזור בטיחות ונוחות מרשימים הכוללים בקרת שטח מת, חיישני גשם, תא נוסעים מאוד איכותי וכמובן הנאה מנהיגה.

צריכת הדלק של מאזדה ממוצעת וללקוח פרטי מציעה בונוס של רמת אמינות גבוהה בזכות יחידת הנעה פשוטה עם מנוע אטמוספרי ותיבת 6 הילוכים פלנטרית.

הקאמיק היא בחירה טובה, תתחדש ותהנה

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, CX25GTI כתב:

הקאמיק זו פשרה סבירה למרות שבגירסאת האמבישין אשר משווקת לליסינג מדובר על רכב די עירום מבחינת איבזור.

מה חסר, למשל? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנעה עם מפתח , חיישני לחץ אויר , תאורת חזית לד , חיישני גשם ותאורה .

• אהבתי 1

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תברר את רשימת האבזור בפועל מול קצין הרכב!

כל הקאמיק אמבישן שאני רואה מגיעים עם תאורת לד מלאה (קאמיקים שראיתי בלילה עם לוחית רישוי המסתיימת ב-03).

רבים מהקאמיקים אמבישן מהחודשים האחרונים מגיעים כבר עם קיפול מראות חשמלי (כשראיתי קאמיק אמבישן עם 2 מראות מקופלות עם לוחית רישוי המסתיימת ב- 03, בדקתי באתר משטמשת שעלה על הכביש בצודשים האחרונים ואני מניח שאם 2 המראות מקופלות - זה קיפול חשמלי) וכשביררתי לפני כמה חודשים על הקאמיק בליסינג, אמרו לי שהיא מגיעה עם חיישני גשם.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, falou כתב:

דווקא הבאתי אותך כעד מומחה, מצוטט מהאתר שלך, שאתה היית קונה לעצמך מאזדה 3. 

בונה עליך אח! 

המאזדה 3 היא מצוינת. איכותית מאוד, ומרגישה הכי קרוב לפרימיום, ואהבתי אותה מאוד. אבל אני לא הלקוח כאן. 

זכורה לי חיבה משפחתית לתוצרת VAG, ואת החיבה הגדולה לגולף, ובמציאות המבחן הוא בעיני המשתמש(ת) ולא בעיני אנשים אחרים, ולכן לדעתי לבעלת הדעה הרכב הנכון הוא הקאמיק. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה אני? 

מה איתי? 

אם יורד עלי גשם אני לא נרטב? 

אם צובטים אותי, אני לא מצטבת? 

אם מתקשרים אלי אני לא עונה? 

• מצחיק 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...