Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המחליפה של ה-2008 היא קאמיק. או מאזדה 3.

falou

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, amosbmw כתב:

תבדוק אם יש אפשרות לקבל מהעבודה הוצאות רכב במקום ליסינג, ותקנה רכב פרטי ותצייד אותו לטעמך.

לא ייקרה. במקרה הזה הרכב נחוץ שיהיה מהעבודה.

Just now, ntd כתב:

יש לך אפשרות לבדוק אם אתה יכול לקבל קאמיק עם מנוע 1.5?

או שזה לא משמעותי בעיניך?

זה נחמד, אבל זה לא אפשרי.

לפני שעתיים, green כתב:

כמו שאני מבין אותך מסגנון הכתיבה שלך, אתה חד משמעית גבר מסוקס, גבר מטרו סקסואל אתה בטוח לא 😁

כושר השיפוט/זיהוי שלך זהה ליכולת לעמוד במאמץ הגופני הנדרש להחזיק בלם.🙃

• מצחיק 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, falou כתב:

זה סקודה. רכב אחר לגמרי...😁

תלמד מביבי.

תסביר לה שהם סוגרים עכשיו את סיאט כהכנה לסגירת סקודה והשארת פולקסוואגן כמותג העממי, אודי כמותג הביניים ובוגאטי כמותג היוקרה. 

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, yohai71 כתב:

נכון, אבל כמה כבר קנו את התצורה הזו, אפילו כשהייתה בשיאה? בינינו, אם יש לך ילד אחד או שניים אתה לא באמת צריך מיניואן, קטן וחכם ככל שיהיה (שאני מסכים לחלוטין שהוא חכם בפער מכל האצ'\סדאן).

אני חולק עליך.

כשיש תינוק פלוס עגלה, ה-רבה יותר נוח במיניוואן. למשל, בסניק שהשכרתי בזמנו בטיול בחו״ל:

1. אפשר לחתל על רצפת תא המטען

2. העגלה המקופלת נכנסת בין הספסל האחורי לקדמי

3. אפשר לעבור לספסל האחורי בלי לצאת מהרכב.

4. יש ה-רבה יותר מקומות אחסון

5. יותר קל לנוע ולתפעל תינוק בתוך הרכב, כי התקרה גבוהה

6. וכמובן, נוח יותר להכניס ולהוציא תינוק.

ככה שגם אם לא צריך הרבה מקום אחסון, זה יותר נוח.

ויש כמובן את יתרונותיה האחרים של התצורה, כמו תא נוסעים יותר מואר ואוורירי עם ראות טובה יותר וכו׳.

לפני 2 דקות, Night Driver כתב:

תלמד מביבי.

תסביר לה שהם סוגרים עכשיו את סיאט כהכנה לסגירת סקודה והשארת פולקסוואגן כמותג העממי, אודי כמותג הביניים ובוגאטי כמותג היוקרה. 

אני מנסה לשחק על הבטיחות, במאזדה יש התראת שטח מת...

לפני 15 דקות, Night Driver כתב:

תלמד מביבי.

השיח איתה מסתכם במשפטים כמו: ״אבל סקודה זה אוטו טוב, לא?״ או ״פח במאזדה לא דק?״

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, falou כתב:

זה סקודה. רכב אחר לגמרי...😁

אופס.. 
קשה לא לטעות כשעוד לא התעוררתי ואותו רכב נמכר ב3 מותגים שונים.
אבל באמת מוזר לי שאין auto hold, יש לי בין היתר VW 2017 אז חשבתי שלכל הקונצרן יש.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, falou כתב:

השיח איתה מסתכם במשפטים כמו: ״אבל סקודה זה אוטו טוב, לא?״ או ״פח במאזדה לא דק?״

אז עונים רק האדום והשחור. הלבן דווקא עבה.

לגבי סקודה זה אוטו טוב ענים אז למה אין אף סקודה מתחילת שנות התשעים על הכביש ומאזדות יש כמו זבל?

לפני 14 דקות, amosbmw כתב:

אבל באמת מוזר לי שאין auto hold, יש לי בין היתר VW 2017 אז חשבתי שלכל הקונצרן יש.

דבר ממש לא הכרחי.

קצת יותר נוח למי שחולם בפקקים וגולש לרכב לפניו אבל מציק בתמרוני חנייה לטווחים קצרים מאוד כמו שנדרש בחניות במרכז.

• מצחיק 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור, לא חיוני בכלל, אבל מצאתי שאני משתמש בזה בפקקים (לא קשור לחלומות) גם עם גיר פלנטרי וגם עם גיר רובוטי.

בתמרוני חניה חייבים לכבות.

אשתי לא משתמשת אף פעם באוטו הולד וגם לא בבקרת שיוט. אני משתמש מעט.

באספנות ידנית, מרים לפעמים בלם יד.

עריכה אחרונה על ידי amosbmw

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקרת השיוט האדפטיבית אני משתמש המון. במיוחד בזחילה בפקקים.

זו של וולבו מתחת ל 10 קמש לא דורשת ממך כלום ונעה למעזה אוטונומית כולל הגה בלי לצרוח שתיגע בו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, yohai71 כתב:

נכון, אבל כמה כבר קנו את התצורה הזו, אפילו כשהייתה בשיאה?

לא מעט.

יש עדיין יותר מ15000 מאזדה 5 על הכביש למרות שהופסקה להיות משווקת ב-2016 (למיטב זכרוני).

יותר מ-4000 מיצובישי גרנדיס גם נמצאות עדיין על הכביש למרות שמזמן לא משווקות.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yohai71 כתב:

לגבי העולם, צריך לחפש, אין לנו נתונים.

OEMs are selling more SUVs but are they selling more vehicles? - JATO

המספרים מספרים את כל הסיפור: נתח השוק של SUV עלה פי יותר מ 10 במהלך שני העשורים האחרונים על חשבון... כל שאר תצורות המרכב למעשה.

זו לא הפתעה לאף אחד שלא חי במערה בשנים האחרות שה SUV מהווה כמעט 50% מסך כל מכירות הרכב (לא מכיר את המספרים בארץ, אבל מנחש שזה דומה, אם לא יותר), אבל כאן אפשר לראות את הצניחה במכירות של MPV בשנת 2021 בהשוואה לשנת 2020. מלבד אנומליות כמו מקסוס שלא נמכר באירופה ב 2020 ולכן נראה שיש מגמה חיובית במספרי המכירות, הצניחה בשאר דגמי ה MPV היא דרמטית, double digits כשברוב המקרים הספרה הראשונה אינה 1.

אישית זה חבל לי, כיון שכמו ש @falou כתב, זו התצורה הנוחה ביותר עם ילדים, ואישית אני אוהב את הספייס בלי הגובה והסרבול של SUV.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, falou כתב:

אני חולק עליך.

כשיש תינוק פלוס עגלה, ה-רבה יותר נוח במיניוואן. למשל, בסניק שהשכרתי בזמנו בטיול בחו״ל:

1. אפשר לחתל על רצפת תא המטען

2. העגלה המקופלת נכנסת בין הספסל האחורי לקדמי

3. אפשר לעבור לספסל האחורי בלי לצאת מהרכב.

4. יש ה-רבה יותר מקומות אחסון

5. יותר קל לנוע ולתפעל תינוק בתוך הרכב, כי התקרה גבוהה

6. וכמובן, נוח יותר להכניס ולהוציא תינוק.

ככה שגם אם לא צריך הרבה מקום אחסון, זה יותר נוח.

ויש כמובן את יתרונותיה האחרים של התצורה, כמו תא נוסעים יותר מואר ואוורירי עם ראות טובה יותר וכו׳.

רגע רגע, אתה שלפת עכשיו ג'וקר בצורת תינוק - אנחנו מדברים על הצרכים שלך עכשיו ולא בעבר... ברור שמיניוואן יותר נוח, על זה אין מחלוקת. השאלה היא אם נכון להיום, כשהילדים גדלו, "צריך" מיניוואן- עם זה אני לא כל כך בטוח. אפשר להקביל את זה ל-Auto Hold שהוזכר פה; אני באמת נהנה להשתמש בו והוא משחרר אותי בפקק, אבל עם יד על הלב- זה לא Game Changer בשום צורה (עבורי), ו-וודאי שיכולתי להסתדר בלעדיו. לעומת זאת, כדוגמא, רכב עם שתי\שלוש דלתות, כשיש משתמשים קבועים במושב האחורי (ילדים) - על זה לא הייתי מתפשר. בייחוד עכשיו כשהם גדלים מספיק בשביל לפתוח דלתות בעצמם.

לפני 3 שעות, Fazer כתב:

OEMs are selling more SUVs but are they selling more vehicles? - JATO

המספרים מספרים את כל הסיפור: נתח השוק של SUV עלה פי יותר מ 10 במהלך שני העשורים האחרונים על חשבון... כל שאר תצורות המרכב למעשה.

זו לא הפתעה לאף אחד שלא חי במערה בשנים האחרות שה SUV מהווה כמעט 50% מסך כל מכירות הרכב (לא מכיר את המספרים בארץ, אבל מנחש שזה דומה, אם לא יותר), אבל כאן אפשר לראות את הצניחה במכירות של MPV בשנת 2021 בהשוואה לשנת 2020. מלבד אנומליות כמו מקסוס שלא נמכר באירופה ב 2020 ולכן נראה שיש מגמה חיובית במספרי המכירות, הצניחה בשאר דגמי ה MPV היא דרמטית, double digits כשברוב המקרים הספרה הראשונה אינה 1.

אישית זה חבל לי, כיון שכמו ש @falou כתב, זו התצורה הנוחה ביותר עם ילדים, ואישית אני אוהב את הספייס בלי הגובה והסרבול של SUV.

או, תודה על זה, בדיוק מה שהייתי צריך בשביל להבהיר את מה שהתכוונתי אליו; שים לב שבכל שנה, המיניוואן אחז אמנם בנתח שוק יפה, אך מעולם לא התקרב למספרי ההאצ'באק ש(עד עתה), תמיד היו גבוהים באופן אבסולוטי. אם כבר, אני מזהה הקבלה בין מספרי המיניוואנים לאלו של הסטיישנים, שזה עושה הרבה יותר שכל- כי אם אתה כבר חושב על סטיישן בגלל נפח פנימי גדול יותר, אז למה לא ללכת על מיניוואן שיעשה את זה טוב יותר כמעט בכל פרמטר?

וכן, אני מבין את ההעדפה לתצורה הזו, היא באמת חכמה אבל גם לפי הגרף הנ"ל- עדיין לא תפסה כי כפי שאני רואה את זה, הג'יפון הוא המחליף האמיתי לא של המיניוואן, אלא של ההאצ'באק, גם בצורה הכללית ואולי גם בגודל (כנראה שטבעי יותר ל"משתמש" לעבור לג'יפון מאשר למיניוואן.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, yohai71 כתב:

השאלה היא אם נכון להיום, כשהילדים גדלו, "צריך" מיניוואן- עם זה אני לא כל כך בטוח.

בנתי.

לא, לא צריך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Night Driver כתב:

לגבי סקודה זה אוטו טוב ענים אז למה אין אף סקודה מתחילת שנות התשעים על הכביש ומאזדות יש כמו זבל?

כי סקודה בתיחלת שנות ה-90 זו סקודה אמיתית. פייבוריט/פורמן וסיאט היא פיאט או סיסטם-פורשה. והפולו והגולף גרמניות בלי בנות דוד זרות.

אגב, בלי להכחר את המספרים, גם ה-323 הצקורית נדירה מאוד. ההרגשה שלי היא שנותרו יותר קורולות. אבל צריך לבקש מסףרים מיודעי אקסל.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי הולך על ה-3. 

פסיכולוגיה בגרוש ואני לא מכיר אותך, את זוגתך או את מערכת היחסים ביניכם.

אבל לפעמים - תבחר מה שבא לך זה לא מלכודת סטייל ״אני לא כועסת״.

לפעמים יש דברים שיותר חשובים לאחד מבני הזוג ובאמת שלא מאוד אכפת לשני מה הוא ייבחר. גם אם יש לו העדפה מסויימת. זה לא קריטי ואני בטוח שתוכל לחשוב על לא מעט מקרים בעבר שויתרת. כי זה לא באמת היה סופר קריטי.

מה גם שביניכם, אתה כנראה ״המבין״ בתחום ויש מצב שבפועל אחרי שימוש קצר היא תבין גם שזאת בחירה טובה.

כי אם תקחו את הקאמיק. שניכם תהיו כזה במוסר סיפוק חלקי.

אם תיקחו את ה-3. לפחות אתה תגשים ״חלום״ (עד כמה שאפשר להגיד את זה על מזדה 3), והיא, אני מניח שהיא לא תסבול או תזיל דמעה כל פעם שתראה קאמיק בכביש. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...