Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאיזה שנים בעצם התחילו להיות ברכבים מסכי מולטימדיה?

Uri82
שימו לב! השרשור הזה בן 383 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יוצא לי לראות בהרבה מודעות מכירה של רכבים ישנים (מהעשור הראשון של שנות ה2000) , שבתמונות של פנים האוטו יש מסך מולטימדיה , 

שבוודאות עוד לא היו ברכבים בשנתונים כמו 2006 או 2008.

הרי חלק מה"חוויה" ברכב ישן שהדשבורד הוא "כמו פעם" לא?

מעניין אותי ,

האם משתלם בצורה כלשהי להתקין מולטימדיה מודרנית ברכב ישן , או שזה ברוב המקרים הותקן כשהרכב היה הרבה יותר חדש? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Uri82 כתב:

הרי חלק מה"חוויה" ברכב ישן שהדשבורד הוא "כמו פעם" לא?

מרבית האנשים שנוהגים ברכב ישן עושים את זה מאילוצים כאלה ואחרים ולא מתוך בחירת 'חוויה' של 'כמו פעם'

אני אישית התקנתי מולטימדיה ברכב מסחרי משנת 2006, זה שדרג לי את חווית השימוש, אני מרגיש יותר חוויה של 'כמו היום' וזה מה שאני מחפש.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, נקודה טובה כתב:

סיכמת יפה את מה שאני מרגיש,

ולי אין מולטימדיה למרות שהייתי שמח.

ולי אין מולטימדיה, ואני שמח 😀 

(ברכב ש"עונה" להגדרת פות"ש, ומתוך בחירה דווקא, למרות שמאמין שניתן להתקין בכל רכב. רק איך זה ייראה - זה כבר סיפור אחר...)

"מוציא" ממכשיר הרדיו/דיסק הנוכחי מה שאפשר (יש גם USB אבל עדיין לא מולטימדיה מלאה...)

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, chezik כתב:

מרבית האנשים שנוהגים ברכב ישן עושים את זה מאילוצים כאלה ואחרים ולא מתוך בחירת 'חוויה' של 'כמו פעם'

ברור שזה מאילוצים כאלו ואחרים (אלא עם כן מדובר באיזה דגם נדיר של פורשה משנות ה80) , פשוט גם ב"חוויה" נחותה , מנסים למצוא יתרונות :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שמחזיק ברכב ישן ועממי משנתון 2006 לא עושה זאת בגלל החוויה, מתקינים מולטימדיה כי לא רוצים להתעסק עם דיסקים, רוצים BT, מערכת ניווט.

• אהבתי 2

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, גם אני החלפתי מערכת בקורולה 2008 שלי. הוא רצה להתקין לי רדיו עם אנדרואיד, ויתרתי על התענוג. 

התקנתי רדיו עם מסך מגע, בלו טוט' ועוד. 

סיוט, אני רוצה כפתור ווליום פיזי. 

אוהד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, Uri82 כתב:

האם משתלם בצורה כלשהי להתקין מולטימדיה מודרנית ברכב ישן , או שזה ברוב המקרים הותקן כשהרכב היה הרבה יותר חדש? 

משתלם באיזה מובן? אם יש לי יאריס או סיריון שנת 2006 עם רדיו מקורי שלא קורא MP3 ואני נהנה ממנו (נגיד 😁) אבל יום אחד הוא התקלקל להשיג רדיו כזה בדיוק יעלה לי הרבה יותר מלהתקין מולטימדיה סינית, הדברים האלו היום לא יקרים בכלל. 

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני התקנתי בערך איזה 40 מולטימדיות לחברים ברוב הרכבים הם היו  מ2012-2003

זה בעיקר בשביל המצלמת רוורס נוחות במוזיקה ווייז 

וכמעט אף אחד מהם לא מחזיק את הרכב הישן בשביל הכייף של רכב ישן 

ממש לא. פשוט זה הרכבים שנכנסים במסגרת התקציב שלהם.

ומולטימדיה מעל אקספרס כולל התקנה יוצא פחות מ1000 שקל ככה שזה די שווה

עריכה אחרונה על ידי ברנד
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא הייתי רוצה מולטימדיה סינית בשום רכב, חדש או ישן.

הדברים האלה עם ממשק משתמש נוראי שלא מגיב נכון לנהג ובדרך כלל גם עם סאונד גרוע.

כל מה שצריך זה מכשיר עם ממשק BT, ניווט ומוזיקה יש בכל סמארטפון.

מצלמת רוורס? נעזר בזה רק בנהיגה בוואן או ברכב שטח גדול.

לרכבים ישנים, ממליץ מאוד על הרדיו הזה:

https://www.amazon.de/Continental-TR7412UB-MP3-Autoradio-Bluetooth-AUX-Schwarz-Oranges-Display/dp/B00PNJAXMS/ref=sr_1_2?__mk_de_DE=ÅMÅŽÕÑ&crid=AYKN7JSI5G0R&keywords=VDO+Continental+TR7412UB-OR&qid=1684261109&quartzVehicle=815-10220&replacementKeywords=vdo+tr7412ub-or&sprefix=vdo+continental+tr7412ub-or%2Caps%2C115&sr=8-2

אני מאלה שנוסעים ברכב ישן מבחירה חופשית, אבל מודה שהוא לא עממי.

• מעניין 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בסוזוקי (2008) התקנתי מולטימדיה (כבר לפני קרוב ל-6 שנים יש לציין, ועובדת כמו חדשה) בעיקר בשביל מצלמת הרוורס (SX4).

אגב, אני נשאר עם הרכב הזה (כבר 6 שנים, יד ראשונה - לא ביצעתי העברת בעלות. כרגע על סבתא) באמת כי הוא ישן יחסית. נהנה מאוד מהפשטות של פעם - רק תביא אותי לאן שצריך. אם לא הדלקן בנירו פלאג-אין, כנראה שהייתי מתמיד רק בסוזוקי.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם זה משתלם?, זה תלוי בהעדפות ובצרכים של הבן אדם.

לדוגמה אצלי בסיוויק (שנת 94), התקנתי מולטימדיה Double Din של Alpine עם Android auto, עשיתי את זה מטעמי נוחות.

הטלפון משמש אותי לניתור נתונים של המנוע, ולכן ההיתי צריך משהו שיציג Waze, בנוסף השלטיה על המוזיקה הרבה יותר נוחה מבחינתי.

בנוסף הרבה יותר נוח לי המעבר בין הרכבים כאשר כל הממשק דומה (AA) ואני בעצם "ממשיך מאותה נקודה".

האם זה הורס לי את החוויה של "רכב ישן"?, ממש לא המסך נמצא במיקום נמוך והוא לא בולט לי ישר לתוך הפנים (לטוב ולרע).

• רעיון טוב! 1

Kia Niro 2018 | Honda civic 94 MT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם גם שומעים רדיו AM/FM ומגבירים בכל שעה עגולה כי "נותנים חדשות"? 😁

ספוטיפיי עם שליטה מההגה.

ווייז ע"ג מסך גדול ויציב. 

הקראה בטיחותית של הודעות בעברית.

דיבורית בלוטוס עם חייגן גדול על המסך, אנשי הקשר מהטלפון בנגיעה

וכן, גם מצלמת רוורס, למרות שכולם נהגים גיבורים שמכניסים אכזרית ברוורס לחניה של ה"אם וילד" בקניון ארנה.

וכל זה ב-50 דולר, פלוס מינוס, על מולטימדיה סינית, אפילו כזו שבכלל לא מריצה אנדרואיד, אלא רק מאפשרת אנדרואיד אוטו/קארפליי.

מי שמוכן להשקיע קצת יותרף יקבל גם משהו עם צליל סביר ביותר, מיקרופון נפרד בסך השמש לדיבורית ולהפעלה הקולית, ו-BT5.2 

זה לא שהאקסנט 07 הדהויה והמקולפת (או המאזדה שבחתימה לצורך העניין) הן איזה אקזמפלר נדיר שצריך לשמור על מקוריותו לצורך אספנות מוזיאונית.

זה פשוט נוח ומשפר את איכות החיים בנהיגה.

באמת שלא הבנתי מה ההתנגדות...

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, natco כתב:

אתם גם שומעים רדיו AM/FM ומגבירים בכל שעה עגולה כי "נותנים חדשות"? 😁

בשני הרכבים יש לנו רדיו דיסק של קנווד  , חיים עדיין ברכב על רדיו FM (חוץ מהחלק של החדשות :) )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-Audi TT דור שלישי אין מסך מולטידמיה במרכז תא הנוסעים, אלא שיכולות המולטימדיה (קארפליי וכיו"ב) מוטמעות בתוך לוח השעונים הדיגיטלי:

Audi TT MK3 Smartphone Interface Apple CarPlay / Android Auto Activation |  125 Coding

גם ב-Audi R8 המצב דומה. אני אישית יותר אוהב את זה ויצא לי לנהוג בה וזה פנטסטי.

יש גם רכבים שאין להם כלום (כמו Bugatti Chiron לדוגמה). הסיבה לכך היא לשמר את העיצוב שיישאר על-זמני, ולא ייראה "לא עדכני" גם בעוד עשרות שנים בגלל מולטימדיה ישנה.

בפורשה, הם מציעים מולטימדיה עדכנית במעטפת קלאסית לרכבים ישנים שלהם: https://www.porsche.com/international/accessoriesandservice/classic/genuineparts/producthighlights/pccm/,

שזה לדעתי הפתרון האולטימטיבי.

אני אישית לעולם לא הייתי מתקין מולטידמיה אפטרמקט.

אני אישית לעולם לא אתקין

עריכה אחרונה על ידי Fraysa
  • אהבתי 1

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 383 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...