Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאיזו מדינה הייתם מהגרים

Coro

פוסטים מומלצים

לפני 10 שעות, DareDevil כתב:

ה הדברים הכי חשובים להכין לפני המעבר? דברים שיכולתם בדיעבד לוותר על הכנה שלהם? 

נגיד שתוך שבוע הייתם צריכים לעשות את המעבר ולהשאיר את הבירוקטיה וכדומה למשפחה או לבא כוח שלכם לבצע את העבודה, מה היתה העבודה שהייתם משאירים ומה הייתם מכינים מראש?

1. העברת כתובת לכתובת של ההורים בכל המשרדים הממשלתיים + בנקים + דואר עוקב להורים

2. יפוי כח נוטריוני כולל שנכתב על ידי עו״ד שיודע מה הוא עושה + הרשאות חשבון בנק להורים

3. יעוץ מס כדי להבין מה הדרך האידאלית להפריד בין החבות מס המקומית שלך ובמדינה החדשה

4. תוכנית פעולה מידית לתושבות קבע.

5. תרגום מקומי נוטריוני של תעודות חשובות (משרד הפנים מנפיק לתעודות לידה , לתעודת נישואים, רוב האוניברסיטאות לתארים וכו)

לפני 9 שעות, Rשף כתב:

מכירת דירה למשל אפשרית בהחלט מרחוק אבל תלוי בסוג הנציגות הישראלית במדינת היעד

רוב הסיכויים שתצתרך לבקר בקונסוליה הקרובה לביתך בשביל זה (מניסיון - אפילו שהיה יפוי כח)

לפני 8 שעות, קורן בן אשר כתב:

מציע לא לסגור חשבון בנק כל כך מהר, ולנסוע עם לפחות כרטיס אשראי אחד חי, עד שמסתדרים במדינת היעד. לפתוח חשבון בנק יכול להיות ביורוקרטיה לא קטנה, במיוחד במקומות שצריך קרדיט היסטורי.

חד וחלק! ואפילו 2 כרטיסים מסוגים שונים (ויזה ומאסטרקארד לדוגמא)

בנוסף - להכין את הבנק מראש ככה שלא יחסמו.

אגב פרט נוסף - לשנות את המספרי פלאפון לקשר לבנק - לאלו של ההורים או לשנות ליצירת קשר דרך המייל.

במיוחד באיפוס סיסמאות זה היה סיוט מוחלט!

לפני 7 שעות, lesles כתב:

עוד מינוס זה המלח בכבישים, רכב שלא עובר RUST PROOFING מחליד מהחורף הראשון שלו.

בגלל זה גם אצלינו החלטתי שהרכבי ספורט שלי לא נוסעים בחורף. נקודה.

יש דרכים להמעיט את הנזק אגב כמו fluid film וכו.

לפני שעתיים, Derish כתב:

לא הייתי ממהר עם זה, אפשר לעשות בשקט גם אחרי חצי שנה מבלי לספוג עלויות גבוהות. מה שכן, כדאי להודיע לבט"ל על הכוונה לעזוב ולעבור לתשלום בהו"ק במקום ליצור ואקום ותשלומים חסרים שיחזרו לרדוף את פות"ש בעוד עשור.

תלוי במדינה ובהסכמים שלה מול ישראל.

אני עשיתי רטרוקאקטיבית ליום שעזבתי - אחרת - 10-12% מההכנסות הייתי צריך לשלם גם לישראל - hard pass.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בהמשך לשיחה שלי עם @בנצי שאמר שאני מנותק, זה כנראה נכון, עובדתית, שכן העיר שאני גר בה יצאה מקום ראשון במדד השמחה בארה"ב:

נ.ב. בדיוק חזרתי משבועיים ביפן ואין שום סיכוי שהייתי מסכים לחיות בצפיפות כזו

image.thumb.png.8765f9bab33ff04252d80ff1a9644c19.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, lesles כתב:

אני עובד כטכנאי IT בחברת הנדסה קנדית ענקית

אם ככה, אז בתור מהנדס מחשבים אמורים לחטוף אותי ביחד עם הנעליים והגרביים

• רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Derish כתב:

בדומה ל-fish ו-sheep. צורת הרבים שלהם וצורת היחיד זהות.

ניטפיקינג לניטפיקינג

fishes היא מילה ״חוקית״ ומתייחסת לריבוי של סוגי דגים.

deers כרבים של deer בשימוש נדיר יחסית, אבל גם היא קיימת.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, Derish כתב:

אם כבר ניטפיקינג - למה כל ההודעות שלך נראות ככה, עם רקע לבן ופונט גדול מהרגיל? מילא פעם או פעמיים בהתחלה אולי לא שמת לב, אבל רבאק!

אין לי מקלדת פיזית אז אני משתמש בוירטואלית, אצלי הרקע לבן אז מעולם לא שמתי לב. יותר טוב עכשיו?

עריכה אחרונה על ידי Rשף
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ביטוח לאומי, אין תשובה אחת נכונה. אם אתה מצהיר על עזיבה בלי לנתק את הזיקה זה עשוי לפגוע בך גם במישור הכלכלי שבו תידרש לשלם 10% מהכנסותיך בחו"ל וגם למועד בו יקבע ניתוק הזיקה שלך.
אם השאיפה היא לנתק זיקה ביום המעבר, תראה שיש לך נכונות לעשות זאת באופן אקטיבי, קרי ניתוק הזיקה מביטוח לאומי מידי

מספר טלפון ישראלי, להעביר לקו הכי זול שיש. היום מספר הטלפון שלנו הוא סוג של ת.ז דיגיטלית. לא כל הבנקים יודעים או ירצו לעבוד עם מספר זר, עדיף להשאיר קו פעיל, זה גם נוח לביקורי מולדת... מנסיון אישי

אגב בנקים... אל תנדב להם מידע שאתה עוזב, זה לא העסק שלהם. אח"כ הם יטריפו לך את המוח כתושב חוץ, עושיים להעביר אותך סניף וכד... תשמור על עמימות, אל תספר להם שעזבת ואת המכתבים שישלחו לכתובת של ההורים. בכל כמה שנים שיגיע כרטיס אשראי חדש בדואר תבקש מההורים לאקטב אותו בכספומט הקרוב.

• רעיון טוב! 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Rשף כתב:

אין לי מקלדת פיזית אז אני משתמש בוירטואלית, אצלי הרקע לבן אז מעולם לא שמתי לב. יותר טוב עכשיו?

עכשיו זה נראה סטנדרטי, רוב תודות. 👍

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, DareDevil כתב:

ואיזה תעודה עשית לפני זה? עשית בארץ הנדסאי? איזה הנדסאי?

וכמובן אני רוצה להודות לשאר האנשים פה שכתבו והחכימו אותי, עוד על נושא ההגירה.

בארץ עשיתי קורס ניהול רשתות-

MCSA ,CCNA

ומשם לעבודה התחלתית וצבירת נסיון עם השנים (2017).

היו כמובן עוד קורסים והסמכות אחר כך, אבל זה הבסיס.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 2.11.2022 בשעה 20:55, Mikelt89 כתב:

חוץ מאפגניסטן כל מקום טוב יותר מישראל, זה רק שאלה לאן מתחברים 

היית פעם במקום שהוא לא אירופה? 

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, Derish כתב:

כל זה קיים בעיקר אצל חדלי האישים שאומרים 'ציודים', 'דלקים' ו'קמחים'. כולי תקווה שהבחור אינו שייך לקטגוריה הזאת.

דלקים - זה דלק מסוגים שונים. ז"א טון בנזין זה עדיין דלק, אבל ליטר סולר וליטר בנזין זה דלקים.

כנ"ל קמחים. טון קמח חיטה זה קמח, גרם קמח חיטה וגרם קמח שיפון זה קמחים.

דבר דומה אפשר להגיד על ציודים, רק שפה זה הסוגים או הייעוד של אותם ציודים.

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.11.2022 בשעה 14:48, קורן בן אשר כתב:

יש אנשים שאין להם שום רגש של זהות או שייכות, וזה לגמרי לגיטימי. אני מאוד מבין את ואדים, אם הוא מרגיש זר אז עדיף להיות זר בקנדה.

לדעתי יש הרבה יותר אנשים שחושבים שאין בהם שום רגש של זהות או שייכות, ממש אפס מוחלט, רק שהם לא יודעים שיש להם. מאוד קל להיות ישראלי בישראל, איטלקי באיטליה או יווני ביוון, ולספר לעצמך שאתה אזרח העולם ומבחינתך זה הכל הבלים. talk is cheap כמו שאומרים. מתי כל זה צף? כשפתאום מוצאים את עצמך בארץ זרה. אז פתאום מתחיל משהו לנקר. וזה ממש לא ייחודי ליהודים וישראלים, דברים דומים שמעתי מקולגות בני לאומים אחרים, אנשים חילוניים-מערביים-ליברלים-עירוניים שחיים את הקלישאה האקספאטית.

אני לא מספר את כל זה כדי להגיד "נונונו הגירה זה פויה נפולת של נמושות", אני בעצמי מחשב את צעדיי לאור המצב המתחרבן והולך. אני רק אומר שזה הרבה יותר מורכב מסתם לארוז את הפקלאות ולעלות על מטוס; לרבים מאיתנו זו דילמה קשה ממש, והמחיר מבחינתנו הוא כבד גם במישור הרגשי. חשוב להציג את הפן הזה למי שחושב שהגירה מסתכמת בלעשות שופינג של אזרחויות, להגיש כמה מסמכים ולמצוא עבודה.

מסכים עם כל מילה. אני במשך שנים דיברתי על צריך לעשות רילוקיישן למקום כזה וכזה עם הזמן התמתנתי. וזה לא שחסרות בעיות בישראל. היום אני נווד דיגיטלי אז אני מרגיש (מעט מאוד לא כמו רילוקיישן מלא) מגורים סכל מיני מקומות (מנסה להתנהג כאילו אני גר במקום ולא כמו תייר, דירה, קניות בסופר היכרות עם חברים מקומיים מציאה של איזה פאב שכונתי קבוע וכו') וכן זה כיף ואני מרגיש רגוע יותר. מצד שני אני לא מרגיש שבאף מקום אהיה באמת חלק אף פעם ועם הזמן מבין שלכל מקום יש את הבעיות שלו שכשמסתכלים מרחוק מתעלמים מהם.

אז רילוקיישן זה לא רע אבל זה באמת הרבה יותר מורכב מ״יותר טוב שם כלכלית״.

• אהבתי 1

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
בתאריך 2.11.2022 בשעה 20:59, vadim6385 כתב:

תהנה בצפון קוריאה

לא צריך ללכת כזה רחוק, לא חושב שהוא היה שמח לחיות ברוב מדינות מזרח אירופה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.11.2022 בשעה 17:32, spidrman כתב:

אם במעבר למדינה אחרת אנו עוסקים, מהן האופציות לרכישת ביטוח רפואי פרטי (לא עבור מעבר לארה"ב) עד שמתקבלת זכאות לביטוח ממלכתי במדינת היעד?

האם הביטוח של  "פספורט" מספיק? המחיר שפספורט דורשים בממוצע הגיוני? רעיונות? הצעות? 

לא יודע אם ענו על זה כבר. אבל ביטוח מטיילים לא ניתן לעשות ליותר מחצי שנה בלי לחזור לארץ. יש את דיוויד שילד לדוגמא לביטוח. ויש חברות אחרות שעושות יטוח רפואי גלובלי. חפש ביטוחים לנוודים דיגיטלים.

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, SlowRide כתב:

לא צריך ללכת כזה רחוק, לא חושב שהוא היה שמח לחיות ברוב מדינות מזרח אירופה.

חזרתי אתמול מטיול בוורשה ואני חייב לציין שמרגיש שמה כאילו 20 שנה קדימה לעומת תלאביב. תחבורה ציבורית מושלמת, כל המדרכות כבישים בניינים במצב חדש ויפה, הכל רחב מאוד ונוח, המסעדות פי אלף יותר טעימות, המכוניות גם אלה שבנות 25 כבר נראות חדשות כמעט, אין צפירות ברחובות והרבה אוטובוסים חשמליים והאוכלוסייה לא צורחת לאנשים בצד השני של הרחוב אז מאוד מאוד שקט ונעים ברחוב. אני מניח שדירה עולה בערך רבע כמו כל דבר אחר שמה. אז כן חופשי הייתי שמח לגור שמה במזרח אירופה. ולא רק זה כנראה שהייתי מעדיף שמה ללכת לאיזה פרוור שירגיש לי יותר מזרח אירופה מהמקום העירוני המתקדם הזה.

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...