Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מהיכן האומץ לעקוף על פס לבן?

llaavvii
שימו לב! השרשור הזה בן 604 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי

חוזר אתמול מאילת דרך כביש 12 ו 40,

תנועה יחסית לא עמוסה מידי, עמוק בכביש 40, טור לא קטן של מכוניות לפני (תוך כמה ד' גם מאחרי) ובראשו לנד קרוזר גוררת קראוון בנסיעה איטית,

וכמובן הנהג לא יורד לשוליים היכן שאפשר - שיתפוצצו כולם,

התנועה הנגדית לכיוון אילת כבידה יחסית אז קשה לעקוף שאפשר.

ולהפתעתי גם במקומות עם פס הפרדה רציף אנשים פשוט מתייאשים ועוקפים את הרכב עם הקראוון,

אני מסתכל שוב ושוב, פס.הפרדה לבן לא מקווקו, רצוף וברור, ופשוט לפחות 3 נהגים החליטו שנמאס להם ועקפו (כל אחד בזמן שלו),

ואני תוהה מהיכן האומץ?

לא מפחדים? לא מתאונה? לא משוטר?

זאת רק הפרעה שלי?

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, llaavvii כתב:

הי

חוזר אתמול מאילת דרך כביש 12 ו 40,

תנועה יחסית לא עמוסה מידי, עמוק בכביש 40, טור לא קטן של מכוניות לפני (תוך כמה ד' גם מאחרי) ובראשו לנד קרוזר גוררת קראוון בנסיעה איטית,

לא נראה לי שמשהו כזה עבר בראשו של גורר הקרוואן, הוא מעולם לא שמע , לא ראה ולא מבין שחשוב , צריך וראוי לחשוב גם על האחר, בעיקר אם זה מתאפשר. תופעה  לא מפתיעה בכלל, כמעט אופיינית ומיצגת במרחב הציבורי אצלינו.

עריכה אחרונה על ידי ד ו ד
  • אהבתי 6
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שנים של הפקר בכבישי הדרום והזנחה כללית של עולם הרכב, וכמובן המצב הכללי שמדרדר בארץ למרות הקטר הכללי שנקרא הייטק שרק מרחיב את הפערים בין כאלה שנמצאים למעלה ולאלה שנמצאים באמצע או חס וחלילה למטה (מצב כלכלי בלבד) אנשים לוקחים את החוק לידיים.

יש עוד סיבות אבל אני לא באמת מנסה להגן על האנשים האלה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא אומץ,

זה טיפשות, טימטום, וחוסר שכל, ילדותיות, 

בנאדם חכם לא יעשה כזה דבר,

אבל מה לעשות שלא כולם ניחונו בתופעת טבע הנדירה שנקראת שכל.

• אהבתי 5
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט

אני מבין שכבודו לא מכיר את החוק?

אסור לעקוף רכב על קו הפרדה רצוף, גם אם הוא נצמד לשול הימני

הדבר דומה להולך רגל/נהג רכב, שמסמן לך לנסוע למרות שהזכות קדימה שלהם, לא חוקי, אם יהיה שוטר תסתכן בדוח

• רעיון טוב! 1

טויוטה פריוס 1.8 2009

יונדאי גטס GLS 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, yosilogen כתב:

הדבר דומה להולך רגל/נהג רכב, שמסמן לך לנסוע למרות שהזכות קדימה שלהם, לא חוקי, אם יהיה שוטר תסתכן בדוח

נכון שזה  החוק,

אבל תכלס יש מצבים שכולנו מבינים שזה בגדר הסביר,

כשיש נסיעה רצופה ארוכה ויש שול רחב, רוב הנהגי משאיות זזים הצידה,

זה מים מוסכמה בין הנהגים.

• אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע ועדיין, צריך להזכיר לאנשים שזה החוק גם אם לא אוהבים זאת, שכל אחד יעשה מה שטוב לו בסוף.

יצא לי לא אחת להתקע מאחורי משאית/קרוואן נגרר בנסיעות אילת/מרכז, ואף פעם לא עקפתי על קו הפרדה רצוף, אין גם טעם למהר בנסיעות ארוכות, לא חוסכים בזה זמן או דלק.

טויוטה פריוס 1.8 2009

יונדאי גטס GLS 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, yosilogen כתב:

מותר אם אתה לא עובר את קו ההפרדה (לדוגמא אם יש נתיב, שוליים רחבים). מצד שני חטפתי דו"ח על זה משוטר שהחליט פשוט לרשום שעברתי את הקו.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@yosilogenטעות בידך.

תקנה 48 (ג) 

ציטוט

(ג)   הנוהג ברכב מנועי שבשל מטענו, או בשל שיפוע הדרך, נאלץ לנסוע במהירות נמוכה שיש בה כדי לעכב כלי רכב הנוסעים מאחוריו, חייב להימין ולנסוע בשול הדרך כאשר השול מיוצב באספלט ופנוי כדי לתת לכלי רכב שמאחוריו אפשרות לעקפו, ואולם החובה האמורה לא תחול אם הוצב בשול הדרך תמרור 501.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 4
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב זכרוני יש מקומות בכביש 40/12 שיש פס הפרדה לבן במקומות שיש ראות טובה ומספיק מרחק/זמן, בייחוד אם יש לך רכב חזק. אני לא אומר שהייתי עושה את זה, רק אומר שזה לא דורש בהכרח אומץ ו/או טיפשות. רק זלזול בחוק.

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, viper83 כתב:

אחרי שנים של הפקר בכבישי הדרום והזנחה כללית של עולם הרכב, וכמובן המצב הכללי שמדרדר בארץ למרות הקטר הכללי שנקרא הייטק שרק מרחיב את הפערים בין כאלה שנמצאים למעלה ולאלה שנמצאים באמצע או חס וחלילה למטה (מצב כלכלי בלבד) אנשים לוקחים את החוק לידיים.

מה הקשר בין המצב הכללי והכלכלי לבין השטויות שאנשים עושים?

אנשים נוהגים כמו משוגעים גם במרכז הארץ, אין אכיפה כמעט, לא משנה איפה בארץ. אז אנשים מרשים לעצמם בגלל זה, ולא בגלל הפערים הכלכליים (ומה זה קשור בכלל?).

• אהבתי 2

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ירידה לשוליים, בעבר הייתי עושה את הדרך בין פ"ת לשומרון לפחות פעם ביום, באותה תקופה היתה לי רנו קנגו דיזל 1.9 אטמוספרית, בעליות הרכב עשה 60 קמ"ש, ללא מזגן.

כשהגיע רכב מאחורי הייתי יורד לשוליים ונותן לו לעקוף.

עד אותו לילה שבו ירדתי לשול, וכמעט שנכנסתי בעגלה עם סוס שנסעה על השול ללא מחזירי אור בכלל (כביש לא מואר), בכיוון מנוגד לתנועה.

בשנייה האחרונה ראיתי משהו והספקתי לבלום, נעצרתי במרחק של כ-2 מטר מהעגלה, שעקפה אותי והמשיכה בנסיעה.

אחרי כ-25 שנות נהיגה, אני יכול להגיד שזה הכי קרוב שהגעתי לתאונה עם נפגעים.

אני זוכר את עצמי יושב ברכב על השול, 4 ווינקרים, מנסה לעצור את הביצים שלי מלרעוד.

לא יורד לשול, שישרף העולם, שיסעו אחרי בפקק של קילומטרים, מעניין אותי כקליפת השום.

עריכה אחרונה על ידי saay222
  • אהבתי 2
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יחי ההבדל הקטן בין כבישי השומרון בלילה לבין כביש 40 בקטע המדברי, שבו שוליים נדיבים, בשעות היום.

יש כבישים, כגון 866, בהם השוליים משולטים כ"נתיבי זחילה" בדיוק לצורך זה.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

@yosilogenטעות בידך.

תקנה 48 (ג) 

נראה לי הטעות אצלך

ציטוט

לאחרונה החלה משטרת ישראל לרשום דו"ח על מעבר פס לבן רציף במהלך עקיפת רכב כבד ובכלל, הנוסע בחציו על שול הדרך.

עקיפת רכב כבד ובכלל גם שכוונתו לאפשר לכם עקיפה, אסורה בהחלט אם הרכב העוקף חייב לחצות קו לבן רציף או לעלות עליו עם הגלגלים במהלך העקיפה.

הציטוט כנראה מאותו אתר שלקחת את שלך

עריכה אחרונה על ידי yosilogen

טויוטה פריוס 1.8 2009

יונדאי גטס GLS 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 604 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...