Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מהיכן האומץ לעקוף על פס לבן?

llaavvii
שימו לב! השרשור הזה בן 582 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 49 דקות, llaavvii כתב:

ובגדול הוא אמר אני מפנה את הנתיב אבל שנגמרים לי השוליים ואני צריך לחזור לנתיב לא נותנים לי נדחקים עד השניה שאין ברירה, אז אני לא יורד לשוליים.

אתה לא מבין כמה זה נכון, קורה לי כמעט כל פעם שאני עושה את זה!

אני תמיד עושה את זה, מי שמנסה להדחף בסוף מקבל פנס עבודה לעין וצפירה לאוזן.

חוזר לכביש 20 שניות בערך לפני שאני לא יכול להיות בשול יותר, בדרך כלל מספיק זמן לתת לעוד איזה אחד או שתיים להדחף ואז אני "נדחף" חזרה.

מצד שני יש לי חבר, גם נהג משאית שמת על "להיות ראשון" - תן לו לסוע 30 קמ"ש בכביש מהיר עם זנב של קילומטרים אחריו הוא מרגיש כמו מלך.

בפרייבט הוא לא מסכים לאף אחד לעקוף אותו.

אין מה לדבר איתו, ניסיתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב שהוא "לא מסכים", כאילו הכביש שייך לאבא שלו, וזה עוד בא מנהג מקצועי.

ככה בדיוק אנשים מאבדים את החיים שלהם בתאונות, כשיש להם אג'נדה אחרת על הכביש חוץ מלהגיע בשלום למחוז חפצם.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.8.2022 בשעה 23:04, nev כתב:

מתי בפעם האחרונה ראית במרכז רכב עוקף רכב עוקף רכב (הכל על פס לבן כמובן)?

שאלת על הפעם האחרונה אז אתמול בין אשדוד ליבנה ולא אחד.

כשאתה נוסע באיילון בשעות שהוא ריק יחסית (תנועה זורמת על 60-70) כמעט כולם נדצמדים אליך מאחור, חותכים אותך כל דר\קה ובחיים לא יתנו לך להגיע למחלף שאתה צריך לצאת בו גם אם תהיה אחד משלושת הפראיירים שלא מנסים להידחף בראש הטור תוך חסימת עוד שני נתיבים מהכביש.

אחרי שכבר השתלבת תגיע למעלה לרמזור כדי לגלות שהפקק הענק נגרם בגלל אנשים שנכנסים לצות כשאין להם לאן לצאת וחוסמים את הכביש למחזורים שלמים של הרמזור.

העיקר בדרום נוהגים כמו חיות.

• אהבתי 1
  • מצחיק 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@llaavvii עוד דבר בקשר לעקיפות כאלה

יש גם כאלה שלא רוצים לעקוף, או שהם מפחדים או שהם לא מבינים שאפשר ובשביל זה אני יורד קצת מהכביש

לפעמים אפשר להסביר להם על ידי 2 צפצופים חלשים וכמה איתותים שמאלה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוסע הרבה בכביש 90. [אילתי,כן?] פעם  בחודש. לכיוון בית הוריי בחיפה.

לא עוקף בפס לבן. אבל מה? למרות שאני מכיר טוב טוב את כל הכביש הזה, יש מצבים שאתה פשוט נתקע אחרי נגררים למיניהם.

העקיפה מתחילה אומנם לפי החוק, כשיש פסים מקווקווים, אבל מכיוון שאתה לא ממש יודע היכן הם מסתיימים, כי לא ניתן לראות לפעמים בגלל תוואי הכביש, "גונב" לפעמים 2-3 מטרים מהרציף, בחזרה לנתיב. [ולא חסרים קטעים כאלה בכביש הזה]. כמובן שיש כל הזמן שדה ראיה טוב קדימה, וללא רכבים שבאים ממול.

וזה קורה לעיתים מאוד מאוד רחוקות. כמעט ולא.  

אז מה עושים? עוקפים? או לא עוקפים אף פעם כי אתה לא יודע מתי מתחיל הרצוף? גם זה נחשב לעבירה? לא יצא  לכם לעקוף רכב שפתאום מגביר מהירות טיפה, ואז בחזרה גנבתם מטר או שניים מה"פס הלבן"?

איך החוק מתייחס לזה? היכן נעלם התמרור, העקיפה אסורה?[420 למיניהם].

כי אם לא ניתן לראות את זה על הכביש, לפחות שיהיה תמרור אזהרה בצד...לא זוכר שראיתי אחד כזה כבר המון זמן. מאז שהייתי בצפת לפני המון שנים.

ושוב, מדובר על 2-3 מטר מקסימום. דעתכם בבקשה..

מה הייתם עושים?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקרוני זו עבירה, והיה לנו לא מזמן דיון על הנושא בפורום המשפטי.

פתרון לכך ראיתי בפינלנד. אמנם אצלם הסיבה שונה - שלג שמסתיר את קו ההפרדה - הם מציבים תמרור 420 בתחילת כל קו רציף, מה שנותן אפשרות לדעת די מרחוק היכן הוא מצתיל.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת עבירה - מבחינת השופט 
שהייתי בבית משפט לתעבורה בדיוק היתה נאשמת שהחלה עקיפה על מקוקו וסיימה ברציף,
קיבלה 1000 ש"ח קנס ועל תנאי...

חוק יבש זאת עבירה של פס לבן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד כשעוקפים אותי אני משתדל להאט ולהיצמד לשוליים כמה שאפשר.

לא כי אני בן אדם כזה טוב, אלא כי לא בא לי לקבל חתיכות של סיאט איביזה לפרצוף ואולי גם לתת עדות במשטרה אחר כך.

יצא לי לראות תאונה חזיתית בלייב לפני כמה שנים. לא יודע מה קרה לנוסעים של שני הרכבים, אבל מהתאונה התפזרו רסיסים לכל עבר, ורק בכלל שכל מי שמסביב ישב ברכב סגור, אף אחד אחר לא נפגע.

• רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מרגיש יותר בטוח לעקוף קו לבן עם קופרה,מאשר קו מקווקו עם סופר מיני ליטר,שאם הרכב הנעקף נותן קצת גז אתה בבעיה. 

בחיים לא עקפתי קו לבן,אבל יש מקרים שעם רכב חזק באמת אפשר לעקוף בלי חשש ועם ראות מספיק טובה. 

מי שעוקף ליפני פנייה,שיהרג לבד יעשה טוב לכולם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא יהרג לבד, הוא ייקח איתו עוד אנשים ב99% מהמקרים.

לא הייתי עוקף על פס לבן לא עם קופרה ולא עם GTR. יש סיבה שהפס לבן שם.

עקיפה על פס לבן (או בתנאי אחר שלא מאפשר עקיפה) זה פוטנציאל לרצח, פשוט ככה.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385
  • רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, llaavvii כתב:

זאת עבירה - מבחינת השופט 
שהייתי בבית משפט לתעבורה בדיוק היתה נאשמת שהחלה עקיפה על מקוקו וסיימה ברציף,
קיבלה 1000 ש"ח קנס ועל תנאי...

חוק יבש זאת עבירה של פס לבן.

זהו, שזה מה שאני שאלתי. תמיד צריך להתחשב בנסיבות.

זה התפקיד של השופט. להפעיל את ההיגיון. במקום לתפוס את הצד של הפרקליטות.

יש הבדל בין לגנוב 2-3 מטר מהרציף, לאומת 200-300 מטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Night Driver כתב:

שאלת על הפעם האחרונה אז אתמול בין אשדוד ליבנה ולא אחד.

כשאתה נוסע באיילון בשעות שהוא ריק יחסית (תנועה זורמת על 60-70) כמעט כולם נדצמדים אליך מאחור, חותכים אותך כל דר\קה ובחיים לא יתנו לך להגיע למחלף שאתה צריך לצאת בו גם אם תהיה אחד משלושת הפראיירים שלא מנסים להידחף בראש הטור תוך חסימת עוד שני נתיבים מהכביש.

אחרי שכבר השתלבת תגיע למעלה לרמזור כדי לגלות שהפקק הענק נגרם בגלל אנשים שנכנסים לצות כשאין להם לאן לצאת וחוסמים את הכביש למחזורים שלמים של הרמזור.

העיקר בדרום נוהגים כמו חיות.

אתה באמת משווה בין מישהו שהוא מנ-מניאק וגורם לפקק, למישהו שייצא לעקיפה על פס לבן ויעקוף טור של 15 רכבים בסכנה של לקחת איתו לקבר איזה משפחה?
מבין שקשה לך להפסיד 2 רמזורים באיילון, אבל לא יודע, נראה לי שההתנהלות בכבישי הדרום ואיו"ש קצת יותר בעייתית למדינה ולשלום האזרחים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שניהם בעייתיים באותה המידה.

כששני נהגי אוטובוס נדרסים למוות בזירת תאונה, אדם נדרס על השולחים ליד מחלף יבנה או ילדה בת 14 שנדרסת למוות זו גזירת גורל אבל אם זה בדרום אז זה אסון.

דם זה דם ועבריין הוא עבריין. צריך לטפל בכולם ביד קשה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yossiaviel כתב:

זהו, שזה מה שאני שאלתי. תמיד צריך להתחשב בנסיבות.

זה התפקיד של השופט. להפעיל את ההיגיון. במקום לתפוס את הצד של הפרקליטות.

יש הבדל בין לגנוב 2-3 מטר מהרציף, לאומת 200-300 מטר.

תראה, נכון, כולה 2-3 מטרים.

אבל, מבחינת חוק ומבחינת יכולות נהיגה (או לא להיות דביל), אתה לעולם לא אמור לצאת לעקיפה שאתה לא יודע איך היא תסתיים. 

בנוסף, אם יש שיירה של נגררים, תעקוף כמה שאתה יכול ואז תחזור לפני הרציף. הרי כל נהג עם טיפה ניסיון יודע להסתכל רחוק קדימה ולראות היכן הקו מסתיים. כלומר, אם היו שם עוד 50 נגררים הרי לא היית ממשיך את העקיפה עד הסוף נכון? היית עוצר ברגע שהיית רואה קו רצוף. אז רק תדאג לראות את הקו הרצוף לפני. זה גם ישפר אותך כנהג שמסתכל רחוק קדימה. 

לדעתי, שופט לא יתחשב בך בשניים שלושה מטרים, כי בתי הקברות מלאים באנשים שאמרו "כולה X". אני לא שופט אבל אני חושב שהוא צודק. יש עבירות תנועה שאתה לא רוצה בהן קו אפור או שיקול דעת של נהגים. מעבר קו רצוף היא אחת מהן. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 582 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...