Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה- חלקים וטיפול תקופתי - וולוו V40 שנת 2015

shilo_v
שימו לב! השרשור הזה בן 664 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום וברכה.

הרכב:  וולוו V40 שנת 2015

T4 Kinetic Plus

סוג מנוע: B4164T

לפני שנה בדיוק עשיתי טיפול 75K במוסך המורשה מיד לאחר שרכשתי אותו

כשהק"מ עמד על 72K.

כיום לאחר שנה עומד על 81K.

לפי ספר הטיפולים של החברה:

* 75,000 ק"מ או 60 חודשים

* 90,000 ק"מ או 72 חודשים

כלומר, אני איפשהו באמצע.

בשיחה עם המורשה הפקידה שם הסבירה ש'צריך לעשות את טיפול ה-90K'.

מה שהיה נשמע לי טיפה הזוי ולא הגיוני (אגב, הטיפול יעלה לא פחות מ-2,6700 ש"ח [פילטר שמן, דלק, אוויר. שמן מנוע,  סט מצתים ונוזל בלמים] ).

בכל אופן, אני מעוניין בטיפול הכי טוב שאפשר לרכב ופשוט חשבתי לעשות בעצמי טיפול ביניים הכולל: החלפת פילטרים שמן-דלק-אוויר ואת שמן המנוע.

מה המומחים כאן חושבים על הרעיון?

במידה והטיפול כדאי ועדיף לעשותו,

האם החלקים הבאים הם המקוריים בוודאות לרכב הנ"ל:

פילטר דלק - כאן

פילטר שמן - כאן

פילטר אוויר - כאן

שמן מנוע - כאן

*אם מישהו יודע מהיכן כדאי לרכוש את כל החלקים מהארץ\מחו"ל במחיר שפוי?

תודה רבה!

"Dust in the wind, All we are is dust in the wind"

The first love - Peugeot 205> Citroen Saxo> Fiat uno> Hyundai Lantra> Suzuki Belano> Peugeot 306> Volkswagen Polo> Seat Cordoba> Honda Accord> Subaru Impreza>Mazda 3 Spirit>VOLVO V40 KINETIC PLUS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, ד ו ד כתב:

המוסך יכול להציע טיפול לפי המלצות היצרן, בסופו של דבר אתה קובע מה יעשה ומה לא, הכל כמובן על בסיס הבנה וידע. 

כמובן.

ההבנה והידע שלי לא כאלו גדולים, רק עם ההיגיון הפשוט זה קצת לא הסתדר לי ולכן אני שואל את המומחים פה.

The first love - Peugeot 205> Citroen Saxo> Fiat uno> Hyundai Lantra> Suzuki Belano> Peugeot 306> Volkswagen Polo> Seat Cordoba> Honda Accord> Subaru Impreza>Mazda 3 Spirit>VOLVO V40 KINETIC PLUS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 3 שעות, shilo_v כתב:

* 75,000 ק"מ או 60 חודשים

* 90,000 ק"מ או 72 חודשים

הטיפולים הם כל 15,000 ק'מ או  שנה.  זו המלצת היצרן.

נכון שנסעת רק 6,000 ק'מ, אבל שנה כן עברה.  מה לעשות ?  החלטה שלך.  עשה כאן (או בכלל ברשת) קצת חיפוש, ותראה שיש בסיס להמלצות היצרן. 

בהנחה שכשאתה אומר "המוסך המורשה" אתה מתכוון למוסך מורשה על ידי היבואן, תוכל להוזיל את העלויות עם תעבור למוסך מורשה רגיל - אבל כזה שמתמצא ברכב שלך ויודע מה צריך לעשות בכל טיפול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, dani666 כתב:

הטיפולים הם כל 15,000 ק'מ או  שנה.  זו המלצת היצרן.

נכון שנסעת רק 6,000 ק'מ, אבל שנה כן עברה.  מה לעשות ?  החלטה שלך.  עשה כאן (או בכלל ברשת) קצת חיפוש, ותראה שיש בסיס להמלצות היצרן. 

בהנחה שכשאתה אומר "המוסך המורשה" אתה מתכוון למוסך מורשה על ידי היבואן, תוכל להוזיל את העלויות עם תעבור למוסך מורשה רגיל - אבל כזה שמתמצא ברכב שלך ויודע מה צריך לעשות בכל טיפול.

אמנם 9 ק"מ ולא 6 אבל לא חשוב.

אז בכל מקרה עדיף לעשות את הטיפול לפי המלצת יצרן וזה טיפול ה-90,000 ק"מ הנ"ל.

לגבי המוסכים, מסכים אתך לחלוטין במידה ומדובר במוסך מורשה 'רגיל' אם הם מבצעים הכול לפי הוראות היצרן ומבצעים גם את כל מיני עדכוני התוכנה שיוצאים מדי פעם.

בלי קשר, אשמח להמלצות על מוסכים כאלה ועדיף באזורי המרכז הלא עמוסים (ת"א-ר"ג וכו')

בשבילי מורשה היבואן ברשל"צ ממש נוח וללא פקקים בכלל.

אשמח אם מישהו יוכל לאשר בוודאות אם החלקים בקישורים שהזכרתי בראש השרשור הם אכן המקוריים של הרכב.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 4 שעות, shilo_v כתב:

מורשה 'רגיל' אם הם מבצעים הכול לפי הוראות היצרן ומבצעים גם את כל מיני עדכוני התוכנה שיוצאים מדי פעם.

מוסך שאינו מורשה יבואן, אין לו גישה לעדכוני תכנה (יש חריג אחד - דובר שמוסך גבע [מתמחה פיג'ו סיטרואן] כן מסוגל לבצע עדכוני תכנה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.6.2022 בשעה 13:36, shilo_v כתב:

בכל אופן, אני מעוניין בטיפול הכי טוב שאפשר לרכב ופשוט חשבתי לעשות בעצמי טיפול ביניים הכולל: החלפת פילטרים שמן-דלק-אוויר ואת שמן המנוע.

מה המומחים כאן חושבים על הרעיון?

לא הבאת לכאן צילום של שגרת הטיפולים שממליץ היצרן ומה עשית בטיפול הקודם, אז איך אפשר להציע לך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, mcaspi כתב:

לא הבאת לכאן צילום של שגרת הטיפולים שממליץ היצרן ומה עשית בטיפול הקודם, אז איך אפשר להציע לך?

טיפול ה-75,000 ק"מ בוצע לפני כשנה.

(כולל פילטר אוויר מקורי שהחלפתי בעצמי)

טיפול.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כצפוי. לא נראה כמו אצל יבואנים אחרים, ולא נראה לי תקין. בפילטר אוויר לא רואה צורך שוב כעת. החלפת נוזל בלמים כדאי. פלאגים מאירידיום מחליפים בד"כ לפי נסועה ולא זמן, כך שהחלפה בטיפול הבא נראית הגיונית. נסה למצוא באינטרנט קובץ PDF של שגרת הטיפולים באירופה, ונסה להבין את הראש של יצרן בנוגע לתחזוקת הרכב.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, mcaspi כתב:

כצפוי. לא נראה כמו אצל יבואנים אחרים, ולא נראה לי תקין. בפילטר אוויר לא רואה צורך שוב כעת. החלפת נוזל בלמים כדאי. פלאגים מאירידיום מחליפים בד"כ לפי נסועה ולא זמן, כך שהחלפה בטיפול הבא נראית הגיונית. נסה למצוא באינטרנט קובץ PDF של שגרת הטיפולים באירופה, ונסה להבין את הראש של יצרן בנוגע לתחזוקת הרכב.

אוקיי, בכל מקרה אחפש מפרט כזה.

אני חושב שאעשה בעצמי טיפול שיכלול: 

-החלפת שמן מנוע

(אשים שמן תוצרת קסטרול פרופשיונל בצמיגות הדרושה כפי שמומלץ ברכב הספר ולא שמן 'מאיר' שמילאו לי בפעם שעברה במורשה)

-מסנן שמן מנוע

-מסנן דלק

-נוזל בלמים 

מה אתה חושב על זה?

והשאלה העיקרית שנותרה היא איך אני יכול לדעת בוודאות שהחלקים שנתתי בקישור הם המקוריים?

(בחנות לחלפים כלשהי שהייתי קונה ממנה קבוע, יצא לי פעם לבקש חלק מקורי כלשהו באמונה שהוא אכן כזה ובדיעבד התברר לי שהוא לא, איתם סיימתי)

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, yairw כתב:

אני רק שאלה,

האם ברכב הזה, פילטר הדלק אינו חלק ממנגנון משאבת הדלק שנמצא שקוע במיכל הדלק?

תודה

לעניות דעתי, רק בחלק מהדגמים ובעיקר במנועי הדיזל הפילטר ממוקם מאחורי סעפת היניקה בתא המנוע.

אצלי הוא נגיש יותר לשמחתי וממוקם מחוץ למיכל הדלק.

פ.jpeg

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, shilo_v כתב:

אוקיי, בכל מקרה אחפש מפרט כזה.

אני חושב שאעשה בעצמי טיפול שיכלול: 

-החלפת שמן מנוע

(אשים שמן תוצרת קסטרול פרופשיונל בצמיגות הדרושה כפי שמומלץ ברכב הספר ולא שמן 'מאיר' שמילאו לי בפעם שעברה במורשה)

-מסנן שמן מנוע

-מסנן דלק

-נוזל בלמים 

מה אתה חושב על זה?

והשאלה העיקרית שנותרה היא איך אני יכול לדעת בוודאות שהחלקים שנתתי בקישור הם המקוריים?

(בחנות לחלפים כלשהי שהייתי קונה ממנה קבוע, יצא לי פעם לבקש חלק מקורי כלשהו באמונה שהוא אכן כזה ובדיעבד התברר לי שהוא לא, איתם סיימתי)

תודה!

בקשר למסנן דלק, לא נראה לי שהייתי ממהר להחליף אותו (זה פחות או יותר גם הקו בפורום. אתה יכול לחפש הודעות בנושא), והראש שלך לטיפול ביניים די הגיוני.

בנוגע למקוריות, לא מכיר את האתר שהבאת. אתה יכול לחפש בגוגל פורומים של בעלי וולוו אם האתר שהבאת לא משם, ולראות על אילו אתרים הם ממליצים. באופן כללי, אתה יכול לעשות חיפוש בגוגל עם/בלי המילה וולוו ולראות איך מזהים חלקים מזויפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחפש הודעות בנושא פילטר הדלק למרות שאני מעדיף להחמיר.

גם לי אין ניסיון ולא מכיר את האתר הספציפי הזה, רק המוצר עצמו והמק"ט שלו הם שעניינו אותי כדי לוודא מקוריות לאחר חיפושים ברשת.

ובאופן כללי, אם מישהו מכיר אתר\חנות מומלצת לחלפים אשמח לשמוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הזמנתי חלקים לוולוו שלי מאמריקה, אם אתה מתעקש רק על וולוו מקורי, תנסה את:

https://www.fcpeuro.com/ - פה הם מוכרים גם מקורי וגם תחליפי - אחריות לכל החיים על החלק, כל עוד הרכב אצלך, כולל ברקסים, תעלול שיווקי לא רע.

https://www.rockauto.com/ - פה יש יותר תחליפיים אך ניתן למצוא גם מקורי

https://www.volvopartswebstore.com/ - זה דילר של וולוו בשיקגו, כאן יש רק מקורי, כאן תמצא גם דיאגרמות ומק"טים מקוריים

בהצלחה

• אהבתי 1

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 664 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...