Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה- חלקים וטיפול תקופתי - וולוו V40 שנת 2015

shilo_v
שימו לב! השרשור הזה בן 568 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ממליץ בחום לבדוק מחירים בחו"ל בכל מה שנוגע לוולוו,

כשקניתי את הXC60 T6 2010 שלי, הייתה לי רשימת צרות לטפל בהן:

תרמוסטט (כולל הבית שלו), צינורות רדיאטור, מלכודת שמן/PCV, קיט שיפוץ משאבת וואקום שטיפטפה על רצועת האביזרים - לכן גם רצועת אביזרים ואם זה, אז חייב גם מותחן וגלגלת, ואם הגענו עד שם - אז משאבת מים על הדרך, כי לפרק שוב את הכל בשביל משאבה זה טירוף.

(לפחות הטיימינג זה שרשרת)

סך עלות החלקים בארץ, ללא עבודה = 7,000+

שלפתי מק"טים, הזמנתי משני אתרים וחילקתי לשלוש חבילות (בכדי לא לחרוג דרגה במכס), הכל מקורי של וולוו, הגיע לארץ אחרי אניסה זריזה במכס - 3,800

נעזרתי במומחה לוולוו שהומלץ פה בפרטי, לקח 1000 שקל על העבודה

לא רואה איך הייתי יוצא מתחת ל10,000 ואף יותר במורשה על אותה העבודה, רק שקיבלתי עבודה הרבה יותר איכותית ואישית פלוס הדרכה על כל דבר.

לפני הוולוו, לא הייתי מטפל בעצמי ברכבים שלי, חוץ מפעם ב... ולרוב דברים פשוטים מאוד, מאוד, אפילו שמן לא הייתי מחליף מחשש שאעשה איזו שטות שתעלה לי ביוקר.

ואז רכשתי את הוולוו,

אין היסטוריית טיפולים, מתקשר למוסך מורשה הקרוב ביותר אליי, יצא חיפה, מספר לפקידה שקניתי כעת את הרכב ואני רוצה לדעת אם יש להם היסטוריה של טיפולים שלו,

היא אומרת לי שאין להם שום היסטוריה על מספר הרכב הזה, אבל מודיע לי רישמית שבקילומטרז שעשו על הרכב, צריך לעשות טיימינג...

טיימינג? גברת, זה שרשרת תזמון, על מה את מדברת?

אה נכון, התבלבלתי.

נוי שוין, מבקש ממנה לקבוע לי תור לדיאגנוזה מלאה של הרכב,

תבוא מתי שנוח לך, היא אומרת.

גברת, אני מבקש, אני רוצה לבוא מתי שלכם יש זמן, כלומר אני מגיע - וישר על הליפט, אני אחכה עד לסיום במוסך,

אה, אם כך, תבוא שבוע הבא ב9:00

מגיע ב"שבוע הבא", רק ב8:45, ככה אני, לא אוהב לאחר, לא נדחף למוסך, כי לא יודע איך זה עובד אצלהם, חונה בחוץ ונכנס למשרד.

מחכה בתור לפקיד, אומרים לי רגע, כבר אנחנו איתך,

בזמן ההמתנה אני מספיק להזדעזע מהשלט שמתנוסס מעל הכניסה "408 שקל שעת עבודה" ומהעובדה ששני המכונאים היחידים שראיתי לא היו מעל גיל 20, בני דודים כמובן ואני תוהה לעצמי, על איזה ניסיון וידע אני עומד לשלם אם ילדים עושים את העבודה.

למזלי הרב, הפקיד טוחן אותי בשמירה ומתפנה אליי רק ב9:45,

שלום, קבעתי איתכם להיום לדיאגנוזה מלאה לרכב

אין בעיה אדוני, בוא נפתח כרטיס עבודה ותשאיר את הרכב כאן

להשאיר את הרכב כאן? קבעתי תור במיוחד בכדי שיבוצע מתי שאני מגיע

כן, אל תשאל, יש עומס, אין ליפטים, אחותי צולעת...

אמרתי תודה רבה והלכתי משם.

תודה לאל שזה מה שקרה, כי מאז, שלוש שנים, אני מטפל לבד באוטו, רק חלקים מקוריים, רק שמנים הכי איכותיים ואין רגוע ממני בעולם.

קניתי כלים, סורקים התחלתי לראות יוטיוב ולקרוא בפורומים בקפידה,

ומחמר שרק שואל שאלות בקארספורום, הפכתי לאחד שעלול אפילו לעזור לאחרים בפתרונות מדי פעם.

כבר 2 תקלות משביתות פתרתי לבד, לא יודע מה יותר משמח אותי, החיסכון או הסיפוק מההצלחה.

לא יודע אם זה מתאים לכל אחד, די בטוח שלא, אבל אלה שמתנדנדים, אני ממליץ לחשוב בכיוון

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות מעז יצא מתוק 😁

פשוט מטורף ומזעזע כל פעם מחדש פערי המחירים, והיחס בכלל.

ובאמת אם ישנה אפשרות, אין כמו הטיפול שאתה עושה לעצמך עם כל האהבה והמסירות.

אגב, הבחור ההוא שמטפל בוולוו זה הבחור מאשדוד?

• אהבתי 1

"Dust in the wind, All we are is dust in the wind"

The first love - Peugeot 205> Citroen Saxo> Fiat uno> Hyundai Lantra> Suzuki Belano> Peugeot 306> Volkswagen Polo> Seat Cordoba> Honda Accord> Subaru Impreza>Mazda 3 Spirit>VOLVO V40 KINETIC PLUS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהמשך לשיחה מעלה ביקשתי הצעת מחיר מ"מאיר" והשוויתי את עלות הפילטרים לעלות באתר המדובר.

להלן התוצאות של 2 הפריטים עם הפער הגדול ביותר (בפילטרים האחרים ישנו פער גם לא קטן)

יתכן שהמק"טים שונים משלך מאחר והמנועים שונים. 

image.png.d5483dc5b903370171bd9615133cd0c8.png

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פילטר הדלק שלנו זהה  (בלי קשר יש לו כמה מקטי"ם שונים (OE).

ההבדל גם בפילטר אוויר מטורף, כשקניתי מהארץ ב-280 ש"ח עדיין לא הכרתי את האתר.

פשוט הזוי, גם עם עלות המשלוח אתה לא מגיע אפילו לחצי מהעלות בארץ.

כנראה שרק בחלפים גדולים, כבדים ויקרים עם עלות משלוח גדולה ומכס לא תהיה לנו ברירה אלא להישחט איתם בארץ.

"Dust in the wind, All we are is dust in the wind"

The first love - Peugeot 205> Citroen Saxo> Fiat uno> Hyundai Lantra> Suzuki Belano> Peugeot 306> Volkswagen Polo> Seat Cordoba> Honda Accord> Subaru Impreza>Mazda 3 Spirit>VOLVO V40 KINETIC PLUS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאיר,

באיזה קילומטרז' חטפת את כל הבלאי הזה? 

האם ניסית לקבל הצעת מחיר באחד המוסכים המתמחים או הלכת רק על מוסכי הרשת?

בכל מקרה אני בטוח שהמחיר המגוחך שבו בטח קנית את הרכב הזה השאיר הרבה זוזים להפתעות שכאלה, אחד היתרונות (יחד עם עלות הביטוח המגוחכת) . 

כל הכבוד על התושיה, זה גם תלוי בכמה זמן פנוי יש לך לאירועים כאלה.

אני יודע שהיום אין לי זמן ורצון להתעסקויות הייתי מעיף את הרכב אחרי תקלה משביתה אחת. (מתקן בצורה הכי איכותית שקיימת ומתקדם הלאה).

באופן כללי להחזיק רכבים ארופאים בגיל דו ספרתי טומן בחובו סיכון , אם אתה יודע לאן אתה נכנס וחמוש בידע וספקים מתאימים, אז אין מה לחשוש.

נ.ב. יש לך VIDA DICE?  

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכשתי עם הרכב עם 152,000 ק"מ, 

קניתי את הרכב ב40 במקום ב60 בידיעה שאת רוב ההפרש במחירון אני אוציא על יישור קו.

לא הייתה היסטוריית טיפולים, אבל הרכב נסע מצויין, כנראה מיד לאחר תום האחריות הבעלים המקורי הפסיק ללכת למורשה והם לא שומרים מידע יותר מ7 שנים אחורה (כך נאמר לי במורשה).

את היספור של כיצד ניסיתי לקבל הצעת מחיר, אתה יכול לקרוא למעלה.

המטרה הראשונה שלי לא הייתה חיסכון בכסף (עובדה שקבעתי תור במורשה במיידי), אני פשוט לא סומך על אנשי מקצוע שאני לא מכיר אישית (מניסיון, מר יש לומר).

לכן הבאתי את המומחה של וולוו לביקור אצלי, רציתי רענון של כל הנוזלים ברכב ובדיקה של מומחה לצרות נסתרות.

3 הבעיות שבאמת היו לרכב הן -

1 - משאבת וואקום נוזלת קלות, ניתן לראות ויזואלית בקלות

2 - תרמוסטט נשבר בתוך הבית שלו ונתקע על "פתוח" - לא ניתן היה לדעת מבלי לפרק

3 - מלכודת שמן/PCV מתחילה לגמגם, כנראה דיאפרגמה קרועה בפנים

המומחה הראה לי כיצד משאבת הוואקום מטפטפת ישר על רצועת האביזרים והמליץ להחליף, אבל, הוא לא מוכן להחליף רק רצועה ללא הגלגלת והמותחן שלה, כי אז הרצועה החדשה תגרום לגלגלת ולמותחן להרעיש ואז אטען שהוא עשה עבודה לא טובה.

זה נמכר כקיט, רצועה, גלגלת ומותחן, כך שטענתו היא סבירה לחלוטין ועושה הגיון רב, אבל, בגלל שדחפו מנוע 6 צילינדרים בטור לרוחב של תא המנוע, מדובר על עבודה נוראית עם ים פירוקים בכדי לבצעה.

לכן הוא המליץ לי, שאם כבר מפרקים את כל זה (1000 שקל עבודה), להחליף את משאבת המים (לא רכיב יקר), כיוון שאין לנו היסטוריית טיפולים וזה רכיב שלא מחזיק לעד, במיוחד שאני רוצה להחליף נוזל קירור על הדרך, הסכמתי.

לגבי הטרמוסטט, זה אחד הסיפורים היותר מעניינים,

בנסיעות ארוכות הייתה נדלקת לי לפעמים נורת מנוע, סריקה זריזה העלתה את הקוד P0420 הידוע לשימצה, ממיר עובד ב25% פחות יעילות או יותר 😬

מוסך של חבר שהוא לא רק דיאגנוסטיקן, אלא גם מלמד את המקצוע, ישר התחיל למלמל שזה כרוך בהרבה מאוד בדיקות ונדבר כבר 🙄

המומחה של וולוו אומר לי - "אתה לא תאמין", הנורה של הממיר נדלקת לך בגלל שהתרמוסטט שלך נשבר ונתקע על פתוח.

פה חשדתי, זה עשה לי אפס הגיון בראש, אבל בגלל שאם אני לא טועה, ברכב שלי יש 4 ממירים קטליטיים, אני מוכן לשמוע על כל אופציה שאינה כרוכה בהחלפתם.

הטענה היא, בגלל שהוא תקוע על פתוח, הרכב לא מצליח להתחמם, אז המחשב מורה להוסיף עוד ועוד דלק במטרה להביא את המנוע לטמפרטורה נכונה, עד שהוא לא מצליח לשרוף את כולו ומשגע את החיישנים.

מנורת המנוע של קוד P0420 לא חזרה כבר שנתיים פלוס מאז החפלת התרמוסטט

אם אתה מחליף את התרמוסטט, אתה חייב גם להחליף את הצינור הזה והזה, כי הם תמיד נשברים כשמחליפים תרמוסטט, יאללה, מוסיף לרשימת החלקים

מלכודת שמן/PCV, המומחה מראה לי כיצד היא שורקת, גם יוטיוב יאשר שזה רכיב בעייתי, הנבלות לא מוכרים דיאפרגמה בנפרד, צריך את כל הרכיב, אם אני זוכר נכון, פה רצו 1700+ שקל על זה

שלפתי מק"טים להכל, הצצתי במחירון מאיר חלפים - 7000+ שקל

הלכתי לאתרים שציינתי מעלה, כל הרכיבים עלו לי 2000 שקל, משלוח + אונס במכס +1800 שקל, לא סגור על היחס, יכול להיות שה2000 כללו את המשלוח והשאר זה מכס פלוס איזה 2-3 סוגים שונים של עמלות דרקוניות של פד-אקס (למדתי לעתיד להתחנן למשלוח של דואר מקומי ולא חברות שילוח גדולות), סגרתי את כל החלפים ב3800, הכל מקורי של וולוו.

המומחה הרביץ עבודה ב1000 שקל, קרע את התחת ותוך כדי הסביר כל דבר שעושה והוכיח כל מה שאמר לי, שווה כל שקל.

לגבי זמן פנוי,

הרכב בשימוש האישה, אני בקושי נוהג עליו, חוץ מיום שישי אחד בו אני הייתי צריך להביא את הילדים מהגן,

מניע - הרכב רועד, לא מופתע מזה שהאישה לא מספרת, עד שלא יוצא אש מקדימה, אצלה הכל בסדר.

בדרך חזרה מהגן, הרעידות ממשיכות, נדלקת נורת מנוע שלאחר דקה התחילה להבהב, מיד עצרתי וכיביתי את הרכב.

אחרי כמה דקות הנעתי וחזרתי הביתה ושוב היא נדקלה.

מה לעשות, יום שישי בצהריים, אין עם מי לדבר ואני צריך אוטו ביום ראשון, הכי קל להתקשר למומחה, אבל הוא דתי, גם מוסך מורשה שיישחט אותי בחיים סגור כעת, נשארתי הפתרון היחידי.

בשלב הזה אין לי שום כלים, שום סורק ושום בטחון שאני מסוגל לבצע משהו לבד.

למזלי לאבא שלי היה סורק סיני זול, מאוד זול, אבל הוא הצליח לשלוף את הקודים הבאים P0300, P0301, P0304

יאללה, לאינטרנט,

אז יש פיספוס הצתה בצילינדר אחד וארבע, והקוד השלישי הוא קוד כללי שמעיד על פיספוס הצתה ביותר מצילינדר אחד, דה, אחד המיותרים.

המשך חפירות באינטרנט, מה צריך לבדוק במקרים הללו,

הרוב המוחץ מציע לבדוק קודם את הפלאגים ואחר כך את הקויילים ומשם הקושי של הבדיקות עולה, יאללה, עצלן כמוני מתחיל בקל,

אמרו צילינדר אחד, נתחיל איתו, משאיל מאבא מפתח 10ממ, פותח את הבורג של הקוויל - הוא מסרב לצאת החוצה, ובכל הסירטונים שראיתי הוא יוצא בקלות.

מפעיל כוח מעבר לסביר - הקוייל נשלף, למרות שזה הקוייל הראשון שאני רואה בחיים - אני ישר קולט שהוא לא תקין, הוא מנופח עד שנסדק קלות ונזל ממנו חומר איטום, כמו כן הוא עוד היה קצת חם

עובר לצילינדר ארבע כפי שהקוד ציין, הוא יוצא בקלות, נראה תקין לחלוטין, אבל גם הוא עדיין קצת חם.

מוציא את כל שאר הקויילים לצורך השוואה, הם כולם קרים למגע.

סוגר סידור לילדים לראשון בבוקר, טס לחנות חלקי חילוף, 6 פלאגים חדשים, 5 קויילים חדשים (בדיעבד חמר, הייתי יכול להחליף רק 2, אבל קניתי את כל מה שהיה להם, התחילה הקורונה והיבואן של חלקי חילוף וולוו הפסיק לענות להם לטלפונים)

מחליף - האוטו מליון דולר.

אז לא זמן פנוי, אלא אילוץ של חוסר ברירה דחף אותי לחפור בתא המנוע, בדיעבד, תענוג.

אין לי VIDA DICE, בכל השיטוטים שלי באינטרנט נתקלתי במונח הזה וחקרתי לעומק, לקנות מקורי- שכח מזה.

לקנות סיני פרוץ נלקח בחשבון, אבל כיוון שלא יהיו לך עידכוני תוכנה מהיצרן (כלומר לעדכן מחשבים ברכב לתוכנה האחרונה), זה נראה לי המון טרחה (צריך גם לפטופ שיהיה ייעודי לזה) רק בכדי לקבל "סורק" קצת יותר מתוחכם, המשכתי לחקור את הנושא של הסורקים ובסוף רכשתי אחד דו-כיווני שהרשים מאוד ביכולות שלו אבל דרש מנוי שנתי, כיום יש לי אחד חדש, דו-כיווני, ללא מנוי וההתרשמות הראשונית אף מרשימה יותר מהקודם, אבל הוא עוד טרי אצלי.

יש לי עוד סיפור על תקלה יחסית רצינית שהצלחתי לפתור בעצמי הודות לסורק, אבל נראה לי שאקבל טלפון מהוצאה לאור אם אמשיך לכתוב

• אהבתי 3

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה עדכונים יהיו לרכב שנת 2010?

אשמח להמלצה על הסורק האחרון שלך.

יש לי כרגע OBD סטנדרטי ובנוסף קניתי סיני פרוץ אבל אין לי זמן להתחיל להתקין אותו. נראה שצריך VM או משהו כזה.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באחד הבטאונים הטכניים שראיתי, יש פתרון לבעיה שיש לי באמצעות עדכון תוכנה, צריך לקפוץ למורשה בהזדמנות.

הסורק החדש הוא Xtool Anyscan A30M

חשוב מאוד הM בסוף של הדגם

הוא דו כיווני ואין מנוי, עדכונים חינם לכל החיים, עולה בערך 175$, לא נראה לי שיש משהו שנותן יותר בפחות מזה

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 21.6.2022 בשעה 17:58, yairw כתב:

אני הזמנתי חלקים לוולוו שלי מאמריקה, אם אתה מתעקש רק על וולוו מקורי, תנסה את:

https://www.fcpeuro.com/ - פה הם מוכרים גם מקורי וגם תחליפי - אחריות לכל החיים על החלק, כל עוד הרכב אצלך, כולל ברקסים, תעלול שיווקי לא רע.

https://www.rockauto.com/ - פה יש יותר תחליפיים אך ניתן למצוא גם מקורי

https://www.volvopartswebstore.com/ - זה דילר של וולוו בשיקגו, כאן יש רק מקורי, כאן תמצא גם דיאגרמות ומק"טים מקוריים

בהצלחה

מחפש פילטר אוויר למנוע וולבו החדש ל  V40 T4 2016 ,  נכנסתי לאתרים המומלצים ולא מצאתי את הפריט. אולי טעיתי בתהליך הבדיקה , מה שלא נראה לי. האם יש למישהו המלצה לאתרים נוספים ואמינים בחול.

אולי  יש אפשרות למצוא בארץ פריט איכותי במחיר יקר מחול ועדיין סביר.אשמח לקבל את עזרתכם.

עריכה אחרונה על ידי ד ו ד
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחר ואין לי מקט בדוק, חשבתי לבדוק באתרים שונים לפי נתוני הרכב. לא מצאתי שום אתר שיש בו פילטר מתאים.

מחר אתקשר לוולוו - חלפים ואבקש את המקט לפי מס רכב, ואז אפשר יהיה להתקדם. אם יש לך פרטים על חנות אמינה בארץ , בהחלט מוכן לטובת קיצור זמנים, לקנות במחיר מוגזם במידה, לא מטורף כמו במורשים.

עריכה אחרונה על ידי ד ו ד
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
בתאריך 1.8.2022 בשעה 13:11, אייל כתב:

בהמשך לשיחה מעלה ביקשתי הצעת מחיר מ"מאיר" והשוויתי את עלות הפילטרים לעלות באתר המדובר.

להלן התוצאות של 2 הפריטים עם הפער הגדול ביותר (בפילטרים האחרים ישנו פער גם לא קטן)

יתכן שהמק"טים שונים משלך מאחר והמנועים שונים. 

image.png.d5483dc5b903370171bd9615133cd0c8.png

מעדכן שבסופו של דבר הזמנתי את שני הפילטרים הללו מהאתר המדובר מאחר וזה היה LOW HANGING FRUIT.

בשילוב עם שמן מנוע קסטרול אדג' 0W20 בתקן וולוו , מדובר על חסכון שנושק ל4 ספרות בטיפול שנתי.

הם כבר מורכבים באוטו והכל בסדר.

מה שמוזר באתר זה שהם שולחים את הסחורה ללא TRACKING#, לקח לזה כמעט חודש להגיע ולא ידעתי איפה זה עומד.

בינתיים גיליתי שרוב הפילטרים המקוריים זמינים בארץ בחנויות חלקים כאלה ואחרות במחירים דומים לחו"ל אז לפני שמזמינים שווה לבדוק בארץ.

דוגמא לחנות כזו :  SOLO.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 568 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...