Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

S60 R-DESIGN מתלים קשים - נוחות?

Some1new
שימו לב! השרשור הזה בן 1026 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז אחרי הרבה חיפושים וקריאת ביקורות החלטתי ללכת על ה S60, הייתה התלבטות גדולה בין דגם הביזנס ל RD.

הזדמנות מעניינת לרכב שמור ממש, קילומטרז יחסית נמוך לשנתון  90,000 (2015) הביאה אותי לרכישה של ה RD. כבר חצי שנה עם הרכב והאמת ממש תענוג למעט עניין המתלים.

ועכשיו שאלה לבעלי S60 R-DESIGN, לקחתי בחשבון את עניין הקשחת המתלים מול דגם הביזנס, אבל האם זה נורמלי שמרגישים ממש כל אבן וכל בור קטן בעת נסיעה עירונית או שמדובר בבלאי של הבולמים? אני מתחיל לחשוב שזה קצת מוגזם , לא אמור להיות איזה איזון בין ביצועים לנוחות?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה צמיגים יש על הרכב? צמיגי נוחות או ביצועים?

על פניו מתלים קשיחים + חתך נמוך יחסית + צמיגי ביצועים (?) = חוסר נוחות, אצלי במזדה חתך 50 עם פרימסי 4 של מישלין ואני מרגיש כל גרגיר שיש בכביש.

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זה המקורי, מידות הצמיג 235/40R18, אין לי מושג לגבי 'נוחות או ביצועים'

חושב לדעתך שצמיגים נכונים יעשו את העבודה ?

עריכה אחרונה על ידי Some1new
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2015 צמיג מקורי? לא חושב

צלם את הצמיג ואגיד לך איך הוא,

לדעתי מישלין הכי נוחים ורכים ונותנים את התמורה הכי טובה לשקל, הגאנט עם חתך נמוך מה שאומר שאתה כן צריך להרגיש כל בור בכביש וזה בסדר, אם זאת צמיגי נוחות יעשו ישנוי משמעותי לדעתי, מניסיון עם מזדה 3 ספיריט.

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נהגתי על שתי הגרסאות שהרכב היה חדש,יש הבדל גדול מאד בכל הקשור לנוחות הנסיעה,בR המתלים די נוקשים בביזנס לא מרגישים בורות,באמפרים,בכלל,אחד הרכבים הכי נוחים שאי פעם נהגתי עליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך קפיצים ובולמים של הדגם הרגיל. 

החלפת צמיגים תשפר באופן זניח ביותר את נוחות הנסיעה, כיוון שקרוב ל90% מהשיכוך מתבצע בעזרת הקפיצים ובולמי הזעזועים. 

צמיגים רכים יותר יבודדו רק חיספוס של אבנים קטנות או קפלי כביש קטנים אך לא יהפכו לסופגי אנרגיה של כביש קופצני.

אולי תמצא כאלו קפיצים ובולמים בפרוקיה, שלבטח יהיו זולים יותר מצמיגים. 

עריכה אחרונה על ידי tamir3000
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

R-DESIGN T5 הוא דגם ספורטיבי - ואתה משלם את המחיר של אי-הכנת שיעורי הבית מראש לגבי המיתלים... מתסכל לראות עד כמה המעצבים מנצחים את המהנדסים כשהם דורשים לשווק צמיגים בחתך נמוך שחוץ מלהצטלם טוב אין הרבה תועלת בהם (ולגבי היתרונות שלהם - זה כבר נושא לדיון אחר).

למיטב ידיעתי המיתלים של RD גם נוקשים יותר (15-20%) וגם נמוכים בכ-15 מ"מ, כאשר השילוב שלהם עם צמיגים בחתך 40 עושה את כל ההבדל לרעה במהירות נמוכה.

לפני 30 דקות, tamir3000 כתב:

החלפת צמיגים תשפר באופן זניח ביותר את נוחות הנסיעה, כיוון שקרוב ל90% מהשיכוך מתבצע בעזרת הקפיצים ובולמי הזעזועים. 

צמיגים רכים יותר יבודדו רק חיספוס של אבנים קטנות או קפלי כביש קטנים אך לא יהפכו לסופגי אנרגיה של כביש קופצני.

אולי תמצא כאלו קפיצים ובולמים בפרוקיה, שלבטח יהיו זולים יותר מצמיגים. 

עריכה אחרונה לפני 9 דקות על ידי tamir3000

להחליף לסט של בולמים וקפיצים "רגילים", ועוד מפרוקייה? - רעיון ממש גרוע לדעתי. מדובר בשינוי מבנה מבחינה חוקית, שבספק רב אם יאושר ע"י משרד הרישוי, ולשחק על דעת עצמך עם מיתלים - לא מומלץ.

מה שמשאיר אותנו עם שינוי צמיגים.

מניסיון שלי עם צמיגים בחתך 40 מול 45% (סקודה סופרב עם ג'נטים "18 מול "17) - בהחלט ניתן להרגיש הבדל בשיכוך עם הקטנת קוטר החישוק, ולמיטב הבנתי (אנא בדוק בספר הרכב/מדבקת לחצי אויר) יש אפשרות להקטין ב-S60 לקוטר 17, להישאר עם אותו הרוחב ולהתגלגל על מידה 235-45-17. לא תקבל רכות של סיטרואן DS, אבל תרגיש הבדל.

כשיעצתי לפני מספר חודשים ללקוח שמאד התאהב ברעיון של RD, נסענו יחד לבדוק רכב כזה - והוא נדהם מהקושי המודגש של המתלים.

בסופו של דבר עזרתי לו לקנות T5 ברמת גימור "ביזנס" עם רוב התוספות של RD, אך עם מתלים רכים יותר שמצאו מאד חן בעיניו.

אם אתה יכול להגיע לאזור הצפון (עכו/נהריה והסביבה) אוכל לעזור לך לברר לגבי עלות כוללת של צמיגים וג'נטים תוך זיכוי על ה-"18 שלך. 

• אהבתי 2

933126724_WhatsAppImage2021-07-03at20_39_08.thumb.jpeg.64edf5191b8e50ab7f237a75a4828929.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשום חיפוש באנגלית - לדעתי יש באנגליה אירופה וארה"ב בעלי Volvo S60  עם בעיה דומה
וראה את הרעיונות, ואולי גם פתרונות שבוצעו.

בצע חיפש - 
Volvo S60 hard springs, how can softer suspensions

https://www.google.com/search?q=Volvo+S60+hard+springs%2C+how+can+softer+suspensions&sxsrf=ALeKk001a-dgo-353IEycWGxp7HZpsWuvw%3A1625354645934&ei=lfHgYI_EOPHggweZ9ZXoCg&oq=Volvo+S60+hard+springs%2C+how+can+softer+suspensions&gs_lcp=Cgdnd3Mtd2l6EAxKBAhBGABQAFgAYKaYGWgAcAJ4AIABZogBZpIBAzAuMZgBAKoBB2d3cy13aXrAAQE&sclient=gws-wiz&ved=0ahUKEwjP4rfyhcjxAhVx8OAKHZl6Ba0Q4dUDCA4 

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, הלוחש למכוניות כתב:

לא תקבל רכות של סיטרואן DS

אהבתי מאוד את התגובה שלך! רק למעט המשפט הנוכחי - אני בעלים של DS5 שנת 2014 עם חישוקי 18 והרכב על בולמי בילשטיין מקוריים - על גבול ה"נעול" - פשוט סקייטבורד, קרש! על הכביש כשמדובר במהמורות ובאמפרים. 

DS של שנות ה50 - זה לא. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
לפני 4 שעות, lanosforce כתב:

אהבתי מאוד את התגובה שלך! רק למעט המשפט הנוכחי - אני בעלים של DS5 שנת 2014 עם חישוקי 18 והרכב על בולמי בילשטיין מקוריים - על גבול ה"נעול" - פשוט סקייטבורד, קרש! על הכביש כשמדובר במהמורות ובאמפרים. 

DS של שנות ה50 - זה לא. 

חחח - גדול!  ואני כמובן התכוונתי, בעוונותי, ל-DS המקורית, 1954 כפי שניחשת.... מקווה שלא נפגעת😆

אגב, מה חתך הצמיגים ב-DS5 שלך?

• אהבתי 1

933126724_WhatsAppImage2021-07-03at20_39_08.thumb.jpeg.64edf5191b8e50ab7f237a75a4828929.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלכתם רחוק, גם עם BX ריחפתי מעל במפים.

כשקניתי את הXC60 שלי, נמנעתי מRD בדיוק בגלל זה, אם הייתי רווק לא הייתי חושב פעמיים, אבל עם משפחה זה כבר פחות מתאים

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, הלוחש למכוניות כתב:

אגב, מה חתך הצמיגים ב-DS5 שלך?

235 45 18 - וזה החישוקים המקוריים. הזיה. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
לפני 9 דקות, lanosforce כתב:

235 45 18 - וזה החישוקים המקוריים. הזיה. 

אז אם להסיק מזה לכיוון ה-S60, אתה לא אופטימי לגבי שיפור הנוחות במעבר מחתך 40 ל-45?

חשוב להדגיש שבצמיגי החתכים הסופר-נמוכים הללו יש חשיבות קריטית לשמירה על לחץ אויר מומלץ של היצרן, ולא מעבר לו.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לאמר לך בוודאות - שלצמיג יש השפעה אדירה על הנוחות, לא רק במובן החתך אלא במובן הצמיג עצמו. 

כרגע הDS אצלי כבר מעל שנה והיא נועלת הנקוק ונטוס פריים 2 - מבחינת נוחות הם מאוד מאוד נוקשים - זוועה כמה הם קשים. 

לפני כן כאשר קניתי אותה היא נעלה רביעיית FARROAD אם אני זוכר TR26 או משהו כזה - הם נחשבים "זבל" של צמיגים - אבל הם היו נוחים ורכים בהרבה מהוונטוסים האלה. 

אבל המתלים ברגע שאתה עולה על באמפים - זה מה שבאמת לא נוח בDS. 

נסעתי על מאזדה 3 2015 של חבר - והיא היתה הרבה הרבה יותר רכה וגם נעלה 18 ואם אני זוכר נכון חתך 45 

ושוב - אם תיתן לי אפשרות לבחור על אותו הרכב 18 אינטש לעומת 17 או אפילו 16 ולהגדיל חתך - זו תהיה הבחירה שלי - אני לא נהג ספורטיבי ולא זקוק לכזו אחיזה ויכולת פניה. זה כיף! אבל מיותר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
לפני 1 דקה, lanosforce כתב:

לפני כן כאשר קניתי אותה היא נעלה רביעיית FARROAD אם אני זוכר TR26 או משהו כזה - הם נחשבים "זבל" של צמיגים - אבל הם היו נוחים ורכים בהרבה מהוונטוסים האלה. 

סוגיה מעניינת...

אחת המוסכמות היא, שככל שחתך הצמיג (ואיתו כמובן גובה הדופן) יורד, אזי יש פחות ופחות משמעות לרכות "של הצמיג עצמו", מהסיבה הפשוטה שבגובה דופן כה נמוך, אין באמת אפשרות רבה לשחק עם הרכות בדופן (סימן היכר ידוע של צמיגי מישלן לאורך השנים).

בסופרב שלי נעלתי מישלן, קונטי, ניטו יפאני - דיקט, דיקט ודיקט בהתאמה... חתך 40 זה פשוט נורא.

האם יתכן שצמיגי הזבל הסיני שנעלת כשרק קנית את הרכב לא היו מנופחים לפי הוראות יצרן?

בחתכים הללו הרי אין כמעט רמז ויזואלי לחוסר אויר אלא עד שהלחץ יורד בצורה ממש מסוכנת... 

ואז, כשקנית הנקוק וניפחת לפי התקן - קיבלת קרשים במקום צמיגים?...

אגב, מחר אבצע נסיעת מבחן על אוקטביה VRS החדשה, עם מתלים אדפטיביים. לדעתי היא תגיע עם חתך 35 - וזה יהיה אתגר אמיתי למתלים, כמובן שאנסה את מצב קומפורט, נראה איך ישפיע.

לפני 33 דקות, yairw כתב:

הלכתם רחוק, גם עם BX ריחפתי מעל במפים.

לגמרי! היו לי בזמנו TRS וגם GTI 1600, ושתיהן היו מדהימות.

כמובן שגם חתך צמיג של 60 לא ממש הזיק... ולחשוב שפעם זה היה נחשב ספורטיבי...

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1026 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...