Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חזק ,מאובזר וספורטיבי

Moomin aba
שימו לב! השרשור הזה בן 955 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צהריים טובים לכולם 🙏

קודם כל ברוכים הנמצאים, זו ההודעה הראשונה שלי פה אחרי שנים של צפיה מהצד שלמדתי ונעזרתי הרבה.

אשמח לחוכמתכם ועזרתכם ביעוץ לפני קניה.

מה שחשוב לי ברכב זה החוויית נהיגה, הכוח, הספורטיביות והאיבזור ומערכות הבטיחות.

יש לי כמה רכבים שהם על הכוונת ולאו דווקא דומים או מזכירים אחד את השני.

להלן הרכבים:

וולוו s60 r- designe שנת 2014-2015 עם מנוע הt5

245 כ״ס.

נהגתי בעבר על הדגם קינטיק, רכב מאוד זריז, מעניין וחזק, זאב בעור כבש, מעוניין לדעת על עלות תחזוקה וכדאיות בהתאם לצרכים שלי. 

אלפא ג׳ולייטה 1.4 ידנית 170 כ״ס 2013

למרות שהמנוע לא מפלצתי, הלב ממש מתחבר למראה של הרכב.

אני מפחד ממש מתחזוקה יקרה והרגישות של הרכב.

קליאו rs שנת 2015 1.6 טורבו אוטומט

הגיר האוטומט דו מצמדי קצת מרתיע אבל הרכב מעניין, לא מאובזר ממש, תאמת הוא כמו הקליאו הרגילה מבחינת איבזור רק שהמנוע חזק יותר משמעותית.

פורד פיאסטה st ידנית 2014

לא מכיר..

אשמח לדעתכם מה ישרת את הצרכים שלי הכי טוב ואשמח לפירוט לגבי עלויות תחזוקה, חווית נהיגה וכל דבר שעולה על רוחכם.

בנוסף אשמח להמלצות לדגמים נוספים שאינני מכיר.

התקציב הוא עד 80k בלי אפשרות מתיחה,

ואני לא רוצה רכבים מתוצרת vag.

תודה לכולם ☺️

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור איך הרכבת את הרשימה.

מהקליאו והפיאסטה את יכול לשכוח. מראשונה נמכרו 5 יחידות, ומהשניה 3. בהצלחה בחיפושים...

גם הג'ולייטה הידנית לא היתה מאד פופולרית עם 41 יחידות.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, zvit כתב:

לא ברור איך הרכבת את הרשימה.

מהקליאו והפיאסטה את יכול לשכוח. מראשונה נמכרו 5 יחידות, ומהשניה 3. בהצלחה בחיפושים...

גם הג'ולייטה הידנית לא היתה מאד פופולרית עם 41 יחידות.

האמת שכרגע יש ביד 2 פיאסטה st ידנית וקליאו rs

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך לשאול את עצמך מהי חווית נהיגה בשבילך.

הרכבים שציינת שונים מאוד באופי, מצד אחד הוולוו שתהיה הנעימה, האיכותית והמרווחת ביותר מהרשימה, מהצד השני יהיו הפיאסטה והקליאו שאלו מכוניות הרבה יותר מוכוונות נהג ופחות נעימות לשימוש יומיומי לעומת הוולוו.

האלפא נמצאת איפשהו באמצע מבחינתי, חלק יראו את זה כיתרון וחלק כחסרון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Kooper כתב:

יש פה בפורום פיאסטה st האמת.

אולי זו אותה אחת 🙂

לפני 8 דקות, o.r כתב:

אתה צריך לשאול את עצמך מהי חווית נהיגה בשבילך.

הרכבים שציינת שונים מאוד באופי, מצד אחד הוולוו שתהיה הנעימה, האיכותית והמרווחת ביותר מהרשימה, מהצד השני יהיו הפיאסטה והקליאו שאלו מכוניות הרבה יותר מוכוונות נהג ופחות נעימות לשימוש יומיומי לעומת הוולוו.

האלפא נמצאת איפשהו באמצע מבחינתי, חלק יראו את זה כיתרון וחלק כחסרון.

אני נוסע כל יום 60 קילומטר לעבודה וחזרה בכביש מהיר ללא פקקים.

כן רוצה רכב נעים ומאובזר (הs60 בקושי מאובזרת במערכות בטיחות ובפיצ׳רים נחמדים לעומת היונדאי איוניק למשל )

כן רוצה בסופשים להנות מהרכב וללכת למקומות שבהם הכבישים מהנים לנהיגה, מפותלים ונותנים לי את האופציה להנות מביצועי הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Moomin aba כתב:

אולי זו אותה אחת 🙂

אני נוסע כל יום 60 קילומטר לעבודה וחזרה בכביש מהיר ללא פקקים.

כן רוצה רכב נעים ומאובזר (הs60 בקושי מאובזרת במערכות בטיחות ובפיצ׳רים נחמדים לעומת היונדאי איוניק למשל )

כן רוצה בסופשים להנות מהרכב וללכת למקומות שבהם הכבישים מהנים לנהיגה, מפותלים ונותנים לי את האופציה להנות מביצועי הרכב.

מישהו עם דעה נוספת?

הצעה לדגם מסוים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך קצת לחשוב ולהגיד מה חשוב לך.

הנעה קדמית או אחורית, האם צריך בכלל רכב גדול או שרכב עם 3 דלתות מספק, גיר ידני או אוטומט, מחפש בעיקר רכב ספורטיבי סטייל קארט או רכב פשוט חזק?

הרכבים שנתת בתחילת השרשור נוטים לטווח רחב מדי של ההגדרה "ספורטיבי".

על הרכבים אני יכול להעיד על הגולייטה שהיא רכב שאמין כל זמן שטופל כראוי. יש את מערכת המולטי-אייר שרגישה להזנחה ויש את הכרית אוויר בדשבורד בצד בנוסע שמתנפחת.

חוץ מ2 הנק' שרשמתי הרכב לטעמי מתנהג דיי טוב, נראה טוב ואמין.

בתקציב שלך אתה יכול להכניס גם את התלתנים למשוואה, עד 2014 הגיעו עם גיר ידני מנוע 1750 סמ"ק 240 כ"ס.

אפשרי אם אתה סבלני למצוא אחת במצב טוב בתקציב.

את השאר אני לא כ"כ מכיר ולכן לא אגיד.

2012 Alfa Romeo Mito Sprint TcT

Peugeot 208 GTI 2015

Suzuki Jimny 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Erel כתב:

אתה צריך קצת לחשוב ולהגיד מה חשוב לך.

הנעה קדמית או אחורית, האם צריך בכלל רכב גדול או שרכב עם 3 דלתות מספק, גיר ידני או אוטומט, מחפש בעיקר רכב ספורטיבי סטייל קארט או רכב פשוט חזק?

הרכבים שנתת בתחילת השרשור נוטים לטווח רחב מדי של ההגדרה "ספורטיבי".

על הרכבים אני יכול להעיד על הגולייטה שהיא רכב שאמין כל זמן שטופל כראוי. יש את מערכת המולטי-אייר שרגישה להזנחה ויש את הכרית אוויר בדשבורד בצד בנוסע שמתנפחת.

חוץ מ2 הנק' שרשמתי הרכב לטעמי מתנהג דיי טוב, נראה טוב ואמין.

בתקציב שלך אתה יכול להכניס גם את התלתנים למשוואה, עד 2014 הגיעו עם גיר ידני מנוע 1750 סמ"ק 240 כ"ס.

אפשרי אם אתה סבלני למצוא אחת במצב טוב בתקציב.

את השאר אני לא כ"כ מכיר ולכן לא אגיד.

תודה על המענה וההשקעה 🙏

לגבי הנעה אחורית, אף פעם לא נהגתי על כזו ולמען האמת מעדיף הנעה קדמית כי זה מה שאני רגיל והיא יותר קלה לשליטה.

מה שחשוב לי ברכב זה שהוא יהיה דבוש לכביש, גם בפיתולים ופניות במהירות גבוהה.

לא רוצה שכל פעם יזרקו גלגלים הצידה וארגיש שהרכב עף הצידה.

אני פחות בעניין של דריפטים וכאלה.

רוצה רכב חזק ודבוק לאספלט, כזה שמאיץ מהר ומהנה בעיקולים, שאדבר למושב בכל האצה.

כזה שמפנק בישיבה ובאיבזור, עם נוכחות.

מאוד חשוב לי הכוח יותר מאשר ״רכב מסלול״.

רוצה להרגיש את הנהיגה ולחייך כל בוקר כשאני מניע.

חשוב לי איכות החומרים, הנוחות של המושב, המזגן והשדה ראייה.

חשובה לי גם עלות האחזקה וצריכת הדלק, אין לי כסף עודף לתחזוקה מיותרת.

הוולוו s60 עם מנוע הt5 בעל 245 כ״ס מאוד קורץ לי, כך גם הv40 למרות שהוא בעיני פחות יפה.

האם מישהו מכיר ויכול לתת תגובה בהתאם לצרכים שלי?

האם יש עוד דגמים בנמצא שמתאימים לי?

אשמח לתגובות 🙏🙏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Moomin aba כתב:

האם יש עוד דגמים בנמצא שמתאימים לי?

אשמח לתגובות 🙏🙏

גם 208 gti אחרי מתיחת הפנים שהיתה ב 2016 נכנסת לתקציב. יש לה שוק די גדול (נמכרו כאן כ -300 כאלה).

כנראה שהיא לא מאובזרת כמו הוולוו או ייחודית בארצנו כמו הקליאו והפיאסטה, אבל היא עונה על הצרכים שלך וכיפית מאוד גם כסטוק. (כפלוס, אמינה יחסית עם תחזוקה זולה).

עריכה אחרונה על ידי nadavd4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזיק בוולוו S60 ביזנס *דגם ה R קשיח יותר,נמוך יותר,מידת גלגל גדולה יותר עם חתך נמוך

הביזנס היא אחלה לנהיגה, לא ללתקוף פניות בפרעות אבל במהירות סבירה, 2 ידיים על ההגה אתה תצא בשלום עם חיוך על הפים,  בעייני לא הרכב הכי אדוק מבחינת נהיגה שכזאת אבל כן המון כוח,מושבים נוחים,איכות חומרים גבוהה,מכלול חלקים אמין ייחסית,החזקה במוסך לא יקרה מידי, טיפול הבא שלי 105 אמור לעלות איזה 1200, טיפול 90  שכלל פילטר דלק עלה כ 1800 שקלים..(מורשה כמובן)

אם אתה נוסע 60 קמ יומי באזור ללא פקקים וצריכת הדלק פחות מעניינת אותך לעומת החוויה אז לדעתי מדובר באחלה רכב, מעולה לנסיעות בין עירוניות

ממליץ לקרוא את הפוסט של אייל שעבר מ GTI ל V40R T5 שנחשבת לנדירה.. הוא מתאר טוב את החוויה ברכב זה ובמעבר שהוא עשה

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אהבתי את הביזנס לנהיגה,הוא לא מיועד לזה,מה שכן הרכב משמעותית יותר נוח מהR DESIGN שמצידו קצת יותר משתף פעולה בכביש.

עריכה אחרונה על ידי ronrcz
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי ה-S60 RD עונה על מה שאתה מחפש, ולא תאכזב אותך גם כשתלחץ אותה בכבישי נהיגה. אמנם כבדה משמעותית מהרכבים האחרים שציינת אבל עם אחיזת כביש ושמירת קו מעולה. כמובן רק אם תמצא אחת שטופלה במוסכי וולוו, יש שם מערכות רגישות שדורשות ציוד וידע של מומחים.
הייתי נזהר מג'ולייטה, המון בעיות אמינות ואיכות (קלאצ'ים ב-TCT, דשבורד מתנפח, מיכל עיבוי, ידיות דלתות שבירות, ועוד...).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, erez-boi כתב:

לדעתי ה-S60 RD עונה על מה שאתה מחפש, ולא תאכזב אותך גם כשתלחץ אותה בכבישי נהיגה. אמנם כבדה משמעותית מהרכבים האחרים שציינת אבל עם אחיזת כביש ושמירת קו מעולה. כמובן רק אם תמצא אחת שטופלה במוסכי וולוו, יש שם מערכות רגישות שדורשות ציוד וידע של מומחים.
הייתי נזהר מג'ולייטה, המון בעיות אמינות ואיכות (קלאצ'ים ב-TCT, דשבורד מתנפח, מיכל עיבוי, ידיות דלתות שבירות, ועוד...).

בוקר טוב, תודה על התשובה המושקעת 🙂

בחיפושים קדחניים בפורום. הבנתי שיש בעיה במדיד שמן הדיגיטלי ואכילת שמן מסיבית בשנתונים 15-16 שמצריך החלפת רינגים וטבעות, תיקון שעולה 15000 שח.

האמת שקצת נכנסתי לרגרסיה בעקבות הידע הזה.

יש לך הצעות לעוד דגמים חזקים ונעימים לנהיגה?

לפני 10 שעות, online כתב:

מחזיק בוולוו S60 ביזנס *דגם ה R קשיח יותר,נמוך יותר,מידת גלגל גדולה יותר עם חתך נמוך

הביזנס היא אחלה לנהיגה, לא ללתקוף פניות בפרעות אבל במהירות סבירה, 2 ידיים על ההגה אתה תצא בשלום עם חיוך על הפים,  בעייני לא הרכב הכי אדוק מבחינת נהיגה שכזאת אבל כן המון כוח,מושבים נוחים,איכות חומרים גבוהה,מכלול חלקים אמין ייחסית,החזקה במוסך לא יקרה מידי, טיפול הבא שלי 105 אמור לעלות איזה 1200, טיפול 90  שכלל פילטר דלק עלה כ 1800 שקלים..(מורשה כמובן)

אם אתה נוסע 60 קמ יומי באזור ללא פקקים וצריכת הדלק פחות מעניינת אותך לעומת החוויה אז לדעתי מדובר באחלה רכב, מעולה לנסיעות בין עירוניות

ממליץ לקרוא את הפוסט של אייל שעבר מ GTI ל V40R T5 שנחשבת לנדירה.. הוא מתאר טוב את החוויה ברכב זה ובמעבר שהוא עשה

תודה רבה על ההשקעה אחיייי

כתבתי למטה יותר את הפחד מהs60 בעקבות בעיית השמן שמצריך החלפת רינגים וטבעות, אלא אם כן יש דרך להמנע מזה..

לפני שעתיים, erez-boi כתב:

זה כולל בתוכו את הג׳ולייטה הידנית 1.4 טורבו 170 כ״ס שנת 2013?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק את האחיות מבית אינפיניטי (G37.Q50), שונות מאוד באופי, כל אחת עם היתרונות/חסרונות שלה.

נשמע שאהבת את הוולוו, נראה לי שהן יתאימו לסגנון שאתה מחפש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 955 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...