Jump to content

Erel

 • הודעות

  112
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי Erel

 1. קרה לי עם המיטו ולאחר החלפה של הנוזל בלמים השתפר פלאים. הייתי מתחיל דווקא משם- במיוחד אם אומר שלא הוחלף המון זמן והרפידות והצלחות חדשות.
 2. שלום חברים. עוזר לידידה למצוא רכב ואשמח לעצתכם. היא מחפש רכב אוטומט קטן, נראה טוב, מאובזר ובטיחותי. הנסועה העיקרית שלה היא פ"ת- תל אביב יומיומית (ולכן כנראה אפסול את הסופרמיני הכפולות מצמדים) ואחת לשבוע ירושלים- פ"ת. השנתון כמה שיותר חדש (ולא פחות מ2016) ולא מעל 55K ש"ח. עד עכשיו חשבתי על סוזוקי איגניס- אבל קצת חושש שיהיה חלש מדיי לנסיעה הבינעירונית. סיטרואן קקטוס- אשמח לשמוע ביקורות. תודה חברים!
 3. שלום חברים. מחפש ג'ימני מבציר 2006-2008. * אוטומט בלבד * ק"מ שלא עולה על 140K. * כמה שיותר מקורי. אשמח להצעות בהודעה בפורום או בנייד 054-5633139. תודה, אראל.
 4. אתה צריך קצת לחשוב ולהגיד מה חשוב לך. הנעה קדמית או אחורית, האם צריך בכלל רכב גדול או שרכב עם 3 דלתות מספק, גיר ידני או אוטומט, מחפש בעיקר רכב ספורטיבי סטייל קארט או רכב פשוט חזק? הרכבים שנתת בתחילת השרשור נוטים לטווח רחב מדי של ההגדרה "ספורטיבי". על הרכבים אני יכול להעיד על הגולייטה שהיא רכב שאמין כל זמן שטופל כראוי. יש את מערכת המולטי-אייר שרגישה להזנחה ויש את הכרית אוויר בדשבורד בצד בנוסע שמתנפחת. חוץ מ2 הנק' שרשמתי הרכב לטעמי מתנהג דיי טוב, נראה טוב ואמין. בתקציב שלך אתה יכול להכניס גם את התלתנים למשוואה, עד 2014 הגיעו עם גיר ידני מנוע 1750 סמ"ק 240 כ"ס. אפשרי אם אתה סבלני למצוא אחת במצב טוב בתקציב. את השאר אני לא כ"כ מכיר ולכן לא אגיד.
 5. ברור, כל אחד יכול. בגלל זה טוען שהתוכנה היא לא העיקר פה, אלא הנהג. נהג שיודע להתנהג עם הרכב והגיר הרכב יהיה אמין יותר לאורך זמן עם ובלי תוכנה.
 6. חושב שבמקרה כזה ההנחה היא מוטעית קצת, ולמה? אתה לא תמיד נוסע על 3K+ סל"ד (שלפחות אצלי באלפא משם המנוע מתחיל לקבל מרץ) ולכן אתה לא באמת מעמיס על הגיר את כל הכוח של המנוע. בדר"כ החבר'ה שמתלוננים על בעיות בגיר אלה חבר'ה שתמיד לוחצים או התנהגות לא נכונה עם הגיר בפקקים אם גרים באיזורים מוכי פקקים כמו כל המרכז (מדבר בעיקר על הגירים הרובוטים כפולי המצמדים של פולקסווגן, אלפא...). ולכן לא חושב שהשנמוך כוח ישפיע כ"כ אלא הנהג. אם יהיה נהג "עצבני" הגיר ישחק יותר מהר ואם לא ישרוד יותר.
 7. תודה רבה, אבל אני חייב רכב שלא רשום כאספנות בשביל ההתניידות היומיומית.
 8. אחלה אופציה נפלה לך, אני כבר מתגרד איזה שנה אם לקנות גי'מני מיד ולהתפשר או להיות סבלני עד שתבוא "המציאה". מי שיכול לאפשר לעצמו את הרכב הזה, בטוח שחוויה לכל סופש. תתחדש ותתלכלך!
 9. יכול להתחבר לזה... ביום שקניתי את הרכב שלי (מיטו- לפני שנתיים) לקחתי אותו לבדיקה בחיפה. חוזר שמח לבב בכביש החוף ועף לי המגן הקדמי. מפה לשם תקוע באמצע אוגוסט בכביש החוף ומוצא את עצמי שם אזיקונים בשביל להמשיך לנסוע הביתה. וכל זה כי "מכון בדיקה" בדק את הרכב, אבל לא ידע להרכיב חזרה מגן קדמי. כמה זה שטויות מה שמנסים להעביר, אבל בסוף מי שירצה ימשיך לטפל לבד כי כרגיל- אין אכיפה פה...
 10. ראיתי איפשהו פרויקט שלקחו את הכיסאות הכי קטנים-ספורטיבים-אוחזים שמצאו כדי להיכנס ל106 בכבוד ושמו כיסאות של לוטוס אליס כזכור לי😂
 11. היי. בגלל שהמנוע הינו טורבו דיזל בדר"כ מנועי דיזל מאופיינים בפחות כ"ס ומומנט יותר גבוהה- דבר זה לא אומר שבכרח שהינו חלש יותר. אפשרי להתחבר באופן עצמאי ולהביא תוכנה מחו"ל, אבל ההמלצה הגורפת הינה ללכת למקום שמתמחה בכך בשביל האחריות, המומחיות והידע. ישנה אופציה לעשות רק תוכנה וישנה אופציה גם לשנות חלקים- במנועי טורבו אפשרי להשיג שיפור גם רק ע"י תוכנה, לא חובה להחליף חלקים. רק כדאי לשים לב שבדר"כ היצרן מנסה ליצור איזון בין אמינות, צריכת הדלק והכוח בתוכנה. תוכנה חיצונית בדר"כ תפר את האיזון ותמיד משהו בא על חשבון משהו.
 12. מה אתה מחפש ומגדיר כרכב ספורטיבי? יש כאלה שיגדירו לאון כספורטיבית בגלל הכוח ויש כאלה שמחפשים אבארט 500. מה אתה מחפש? כוח, הנאה, גודל, מראה, אמינות, צריכת דלק, גיר ידני? תפרט קצת שיוכלו לכוון אותך.
 13. החזקנו אחד ברמת גימור LAREDO. רכב חביב ממש, אמין להפליא ועושה מעבר למה שהיה לנו ציפיות. מרווח גחון דיי קטן ללא הגבהה והוא דיי דורש את זה מעבר לשבילים. מנוע חזק, גיר דיי עצלן ואיטי. מציין שהרכב זולל לא מעט דלק בכלל (עם משקל של 2 טון, 4X4 קבוע ומנוע של 3.7 ליטר מקווה שאין ציפיות אחרות...). בתכלס בVFM, אם מוכן להתמודד עם הצריכת דלק בהחלט הייתי ממליץ. בצד השני, אם אין צורך בגודל ומדובר רק על שבילים- למה לא איזה דאסטר בכלל?
 14. תודה רבה על התגובה. אז מבין שאו אספנות ואין אופציה ל7-9 או להישאר כרכב מתיישן. לעניין האחזקה, מחפש כרגע 106 , 306, או בכלל יפנית- סיוויק קופה 1.6. מבין ששלושתם רכבים נפוצים בעולם וחלקים עדיין יש יחסית.
 15. שבוע טוב חברים. לאחרונה מתאהב יותר ויותר בזקנות הצרפתיות ושוקל ממש לקנות אחת לקראת אספנות שעלולה בידיי להיכנס לאספנות ויש לי מס' שאלות בקשר לאחזקה. 1. מבין שכשהרכב מוגדר "כמתיישן" ישנו צורך לעשות טסט פעמיים בשנה עם אישור לבלמים ממוסך. האם המחיר של האגרה מתחלק בין 2 הטסטים או פעמיים אגרה? 2. כשהרכב נכנס לתקופה של האספנות, אני מעוניין לנהוג בו באופן יומיומי (מרחקים של כעד 10 ק"מ ליום) יש אופציה להימנע מהמגבלת שעות של ה7-9 בעזרת איזשהו מכון תקינה או משהו כזה גם כשהרכב מוגדר כאספנות? 3. בקשר לשינויים ברכב. בעקבות זה שמדובר על רכב מתיישן וחלקים כבר אין תמיד להשיג מקורי, ישנה חוקיות מסויימת במקרה שישנו צורך להחליף מנוע, בולמים וחלקים "בולטים" נוספים ועדיין להיות חוקי על הכביש? ובנימה אופטימית נוספת, מבין שמדובר על הוצאות אחזקה גבוההות מן הרגיל והמון עבודה עצמית, למידה וחריקות שיניים. תודה רבה חברים, אשמח לכל הערה או הארה! שבוע נפלא.
 16. מאמין שבעיקר בגלל שהם מעיין "התפשרות" בשטח ביחד עם זה שהם נתפסים כפחות אמינים בגלל הבעיות חשמל מהלנדקרוזר. יכול להגיע שאחרי שהחזקנו במשפחה גם לנד קרוזר וגם גראנד-צירוקי, דווקא החוויה שלנו מהגראנד הייתה הרבה יותר טובה. נוח יותר, הרגיש זריז יותר והיה חסון בשטח. לעומת זאת הלנד קרוזר היה לא נוח בכלל (ספינה רוטטת) אבל עבר דברים מאתגרים בשטח מעט יותר בקלות. אבל בארץ, רק טויוטה הולך בראש של הישראלים.
 17. לצערי על עצמי אני לא סומך מספיק לבדוק מכנית ולכן רוצה מוסך שיוכל לבדוק הכל. המוסך היחיד שאני מכיר זה אלפות בלבד מה שלא יעזור לי במיוחד כרגע, ככה שאני פתוח להצעות 😉
 18. המחיר שהוא מבקש בהחלט עונה על האופצייה של לשלם הרבה בקנייה ואמור לתת רכב מקורי ושמור מאוד- אומנם עם ק"מ גבוה (15K בשנה -240 סה"כ), אבל אי אפשר לאכול את כל העוגה. מצד שני מההתרשמות מהתמונות והפרטים שלו הרכב נראה באמת שמור מאוד מאוד. כנראה שבאמת אלך למוסך מתמחה. מישהו שמכיר מוסך שמתמחה בסוזוקי בת"א או בחיפה שעושה בדיקות?
 19. מה המצב חברים? מקפיץ קצת את הפוסט הנ"ל בעקבות שרוצה ייעוץ נוסף וקטן. איפה הייתם הולכים לבדוק רכב כזה? הרי הרכב ישן ומכון בדיקה לא יתן לי כלום מעבר לכמה מילים לא ברורות... תודה!
 20. היי חברים, מחפש סוזוקי איגניס ספורט, אשמח לכל הצעה! 054-5633139 - אראל. מצרף תמונה להמחשה😉😉
 21. לא חושב שהטיפול כזה רלוונטי כל עוד תוריד עליו במחיר ויש לך תיעוד טיפולים. אם אין תיעוד טיפולים תעשה טיפול, זה לא נראה טוב בכלל רכב לא מטופל ובטח עם קמ כזה. כל השאר לא יודע כ"כ לענות כך שאשאיר לחכמים פה. בהצלחה במכירה!
 22. קצת תלוי, אם מדובר על מנוע אטמוספרי ולא מתוחכם במיוחד כל זמן שעוד אדמדם מאמין שהייתי משאיר עד הטיפול הבא (בהנחה שהרכב טופל ע"פ הספר). אם מדובר על רכב מטורבת / מתוחכם יותר הייתי קצת יותר זהיר ומצמצם את המרווח טיפולים באופן כללי ממה שהיצרן הגדיר (תכלס כמו שעושה היום) ובטח במדינה חמה כמו שלנו ובפקקים שבהם כולנו חיים.
 23. הבעיה היא שלהגיע ולזוז בכל גוש דן והשרון בלי רכב זה קטסטרופה. האוטובוסים המרכזיים והיעילים מפוצצים רוב היום, הפחות יעילים פשוט אינם מספיק טובים, התחנות רכבת בכל המרכז נמצאות בקצה הערים (לדוג' פ"ת שבה יש 2 תחנות אבל ב2 אזורי תעשייה) ככה שגם לרכבת צריך רכב או אוטובוס וככה כמעט לא משנה מה אתה כבול לרכב בשביל הנוחות או מוכן להתפשר איכשהו על אוטובוס עד הרכבת.
×
×
 • תוכן חדש...