Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

2 הרוגים היום בפתח תקוה, שניהם רוכבי קורקינט חשמלי

tinoki
שימו לב! השרשור הזה בן 657 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 18 שעות, SlowRide כתב:

הורים קונים לילדים את זה בעיקר כי לחברים שלהם יש והם לא רוצים שהילדים שלהם ירגישו מסכנים. זו גישה מטומטמת אבל שמעתי הרבה הורים שמודים שככה הם נוהגים. נניח שתהיה מערכת אכיפה (זה בגדר מדע בדיוני אבל בכל זאת) שההורים ישלמו קנסות כבדים והחרמת הכלי. זה בהחלט יכול למנוע את התופעה כי הילד שלך לא עושה קונצים שהוא היחיד בכיתה שאין לו קורקינט, הרבה לא יסכימו לקנות בגלל זה. היום העונש היחיד זה פציעה או מוות, וידוע שהארנק הרבה יותר מפחיד.

לדעתי וכפי שכבר הסברתי מקודם, הורים קונים את הזבל הזה לילדים שלהם כי הם לא מסוגלים להתמודד עם הילד כשהוא שומע את המילה לא.

הם לא קונים לו בגלל שלחברים של הילד - יש (אם היה מצב דמיוני שלחברים שלו יש אבל הוא לא מבקש מההורים - הם עדיין היו קונים לו?)
לחברים שלו יש.
הוא גם רוצה.
אז מה?
שיגידו לו - לא.

לפני 15 שעות, motior כתב:

פעם מישהי אמרה לי: "הורים שקונים לילדים שלהם אופניים חשמליים הם הורים שאוהבים את עצמם יותר ממה שהם אוהבים את הילדים".  הכוונה שלה הייתה שההורים לא רוצים להסיע את הילדים ומעדיפים חתת להם להסתכן...

לא חושב שהם לא רוצים להסיע אותו. אם זה בעיה בשבילם, הם הרי יכולים לתת לו לנסוע בתחבורה ציבורית (בגיל הנכון והחוקי כמובן) או פשוט להגיד לו - לא
הם מפחדים מהתמודדות מולו ברגע שישמע את המילה לא.
בהרבה תחומים זה כך. ההורים לא מעונינים להתמודד מול הילד.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 118
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני שעתיים, kobi_g כתב:

אם יש אכן אור אדום תקוע זו תקלה ואין ברירה והנהגים אכן אמורים לפתור את הבעיה בשחרור באדום אך ממה שהוא כתב הבעייה לא באדום תקוע אלא אדום מתמשך/מתארך שאת זה אפשר לפתור ע"י פניה למשטרה שתפתור את ה sync.

המצאת לעצמך סיפור שיתיישב עם דברים שראית ועיצבנו אותך.

זה לא המצב שהוא תיאר.

הוא תיאר רמזור לפניה שמאלה שעובד עם חיישן, כלומר הוא נשאר אדום תמיד עד שהוא מזהה רכב ממתין והופך לירוק. רק שבגלל רגישות החיישן הוא לא מזהה רכב דו״ג. והרמזור ישאר אדום, לא משנה כמה זמן הוא ימתין שם.

עכשיו בוא וספר לנו מה היית עושה אם היית מגיע לרמזור פניה, מחכה 20 דקות, והוא לא מתחלף?

1. מתקשר למשטרה ומחכה, סדר גודל של חצי שעה - שעה נוספות עד שתתפנה ניידת, אם בכלל תגיע.
  2. נוסע לכיוון אחר בצומת  ומחפש מקום אחר להסתובב (מבצע עבירה של כניסה לצומת בניגוד לחצים, כי אתה כבר בנתיב פניה יעודי)
  3. חוצה במעבר חציה (מבצע עבירה של נסיעה על אי תנועה/מעבר חציה/מדרכה)
  4. מזהה הפסקה בתנועה בצומת שמאפשר מעבר זהיר יחסית, כמו שהיית מבצע אם הרמזורים היו תקולים. (מבצע עבירה של רמזור אדום).

אם התשובה שלך היא 1, בוא תכפיל את המצב הזה לפעם בשבוע, כי לא חסרים רמזורים כאלה בארץ. אין רוכב שלא מכיר את הבעיה מקרוב.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, יבגניפ כתב:

אם רוצים לדבר על אופניים חשמליים לא חוקיים, אז החרמה שלהם לא זורקת שום ערך של שלטון דמוקרטי לפח

לא על זה דובר. יש חוק למה מותר ולמה אסור להיות על הכביש.

כמו שכתבתי, זה דורש רק אכיפה.

לפני 5 שעות, יבגניפ כתב:

מדינות או ערים, בעיקר באירופה, שהצליחו לצמצם את תאונות הדרכים

טוב שלא הרחבת את הנושא לחיים, היקום וכל השאר...

לפני 5 שעות, kobi_g כתב:

כן יש מטורפים שפשוט נוסעים כך סתם באדום!

באמת?!

אולי הם לא ״מטורפים״, אולי הם פשוט עברו באדום בלי לשים לב?

כי אם אתה קובע שהם מטורפים, הרי שאין מה לעשות, כי הרי לא תשכנע מטורף בשום אופן לא להיות מטורף. כלומר, זו גישה מאוד לא קונסטרקטיבית, שלא לאמר מוזרה, לחיים.

לפני 5 שעות, kobi_g כתב:

אדום (אם זו לא תקלה והכל תקוע) משמעו עצור ואל תיסע. נסעת - אתה רוצח נקודה.

אני חושב שיש לך בעיה עם העברית. אני מציע שתבדוק את פירוש המילה ״רוצח״. עדיין לא ענית לי, אתה עומד ברמזור אדום והוא לא מתחלף. מה אתה עושה?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, falou כתב:

אני חושב שיש לך בעיה עם העברית. אני מציע שתבדוק את פירוש המילה ״רוצח״. עדיין לא ענית לי, אתה עומד ברמזור אדום והוא לא מתחלף. מה אתה עושה?

אני לא חושב שיש לי בעיה עם פירוש המילה "רוצח"

מילה זו מתייחסת לא רק למי שביצע פעולה אלימה שלקחה חיים אלא גם למי שמתכנן לקחת בצורה אלימה חיים.

לגבי שאלתך אם אני עומד ברמזור אדום - התשובה כן, אני אחכה (חיכיתי בעבר ואחכה בעתיד) זמן סביר עד שיתחלף המופע ואקבל אור ירוק.

מהו זמן סביר? עד 10 דקות, ומעל זה אתקשר למשטרה ואדווח על הבעיה וכן אסע אפילו באדום תוך שמירה  מקסימלית שלא אסכן חיים.

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, kobi_g כתב:

מהו זמן סביר? עד 10 דקות, ומעל זה אתקשר למשטרה ואדווח על הבעיה וכן אסע אפילו באדום תוך שמירה  מקסימלית שלא אסכן חיים.

בקיצור, אתה תנהג בדיוק כמו שתיאר Ido12, אחרי שקראת לו רוצח, ומתאבד, ולא התנצלת על הבוטות, יוצא שאתה בדיוק כמוהו.

ולמה? כי לא טרחת להבין בכלל את המצב שהוא תיאר, העיקר להוציא קיטור על מצבים אחרים ולא קשורים שעצבנו אותך.

אז אולי הגיע הזמן שתחזור להודעה הראשונה שלך וכן תתנצל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, kobi_g כתב:

אני לא חושב שיש לי בעיה עם פירוש המילה "רוצח"

מילה זו מתייחסת לא רק למי שביצע פעולה אלימה שלקחה חיים אלא גם למי שמתכנן לקחת בצורה אלימה חיים.

ומה הקשר בין זה לבין תאונות ברמזור אדום?

או בעצם, כמה מתוך אלו שעוברים באדום ועושים תאונה, לדעתך, עברו במתכוון באור אדום?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@falouזה לא שונה מהשבתה וחילוט של רכב מכל סיבה אחרת, שמקובלות בחוק .

@יבגניפצודק, אבל צריך להוסיף שברבות מהמדינות שהזכרת הכלים החשמליים האלה לא קיימים, בודאי לא על המדרכות.

@Be rooהמצב שמתאר קצת שונה - מדובר במי שעצר, המתין, דיווח לרשות המוסמכת, וסביר שקיבל אישור למעבר בגלל התקלה. ודרך אגב, בכל צומת שאני מכיר יש פתיחה של כל הכיוונים במחזוריות גם בשעות השפל, גם אם המחזור ארוך.

@falou עבריינות האור האדום ונגזרותיה הן מראה שכיח מאוד במקומותינו. מרוכבי אופניים (מיכאניים!) שחוצים באדום כדי לא להפסיד את התנופה שלהם במהירות שלא היתה מביישת רכב ממונע, וכץעד קטנועני השליחויות שעושיםמכל מיני עבירות - מנסיעה על מדרכות ומעברי חציה ועד מעבר מודע באור אדום (ברמזור תקין, שרכבים עומדים וממתינים לו, ואחרי שעצרו, ראו את הרמזור וצפצפו עליו).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נהג רכב ציבורי באיזור ת"א.  ביום רביעי האחרון בצהריים, אני נוהג במנחם בגין בת"א לכיוון עזריאלי, ממש אחרי המשולש/פיצול של שאול המלך/דרך נמיר/מנחם בגין. 60 מטר מקדימה אוטובוס של מטרופולין נוסע  בנת"צ שלו. רוכב קורקינט מטומטם ללא שום שיקול דעת והבנת הכביש (כמו 90 אחוז מהמטומטמים האלה בת"א), נמצא גם על הנת"צ אבל עדיין בשלב שהוא יכול לתת לאוטובוס לעבור, זאת במידה והיה לו משהו בסיסי בקודקוד. במקום זאת, הוא ממשיך כרגיל. איזה כיף היה לראות בלייב איך הוא מקבל קטנה מהאוטובוס ועף מעל המעקה בטון תוך כדי שדופק סלטה יפה באוויר. זה עשה לי את היום!  אני יכול רק להצטער שלדעתי הוא לא נפגע יותר מדי קשה, להערכתי ממה שהצלחתי לקלוט. כמובן שצר לי על נהג האוטובוס שכלל אינו אשם והוא כמובן עצר אחרי כמה מטרים כשהבין שפגע בסופו של דבר במטומטם. אני בטוח שהוא היה בשוק על כך שלא האמין לסף הטמטום של רוכב הקורקינט שכל מה שהוא היה צריך בשביל לחזור בשלום, זה ליטוף קל של ידית הבלם שלו אבל כאמור, פשוט המשיך בשלו. לנהג האוטובוס אגב לא הייתה שום אופציה לסטות שמאלה, זהו שלב בו שני נתיבים שמאליים הופכים לאחד וגודש התנועה מורכב (ותודה לעיריית ת"א המטומטמת שכל פעם משנה נתיבים וסימונים ומסבכת בטירוף את הנהיגה בעיר, בטח עבור הנהגים הממוצעים ברמת הנהיגה שלהם שלא יודעים לעכל את השינויים האלה- בטוח ששום מהנדס תעבורה לא היה מאשר את זה). 

• רעיון גרוע 5
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין ומסכים עם הכעס על הרוכבים, וגם אני שותף לו, אבל אני לא שמח, ומקווה שלעולם לא אשמח, על צער שנגרם למישהו שלא תכנן לפגוע בי.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, BRAVO30 כתב:

אני נהג רכב ציבורי באיזור ת"א.  ביום רביעי האחרון בצהריים, אני נוהג במנחם בגין בת"א לכיוון עזריאלי, ממש אחרי המשולש/פיצול של שאול המלך/דרך נמיר/מנחם בגין. 60 מטר מקדימה אוטובוס של מטרופולין נוסע  בנת"צ שלו. רוכב קורקינט מטומטם ללא שום שיקול דעת והבנת הכביש (כמו 90 אחוז מהמטומטמים האלה בת"א), נמצא גם על הנת"צ אבל עדיין בשלב שהוא יכול לתת לאוטובוס לעבור, זאת במידה והיה לו משהו בסיסי בקודקוד. במקום זאת, הוא ממשיך כרגיל. איזה כיף היה לראות בלייב איך הוא מקבל קטנה מהאוטובוס ועף מעל המעקה בטון תוך כדי שדופק סלטה יפה באוויר. זה עשה לי את היום!  אני יכול רק להצטער שלדעתי הוא לא נפגע יותר מדי קשה, להערכתי ממה שהצלחתי לקלוט. כמובן שצר לי על נהג האוטובוס שכלל אינו אשם והוא כמובן עצר אחרי כמה מטרים כשהבין שפגע בסופו של דבר במטומטם. אני בטוח שהוא היה בשוק על כך שלא האמין לסף הטמטום של רוכב הקורקינט שכל מה שהוא היה צריך בשביל לחזור בשלום, זה ליטוף קל של ידית הבלם שלו אבל כאמור, פשוט המשיך בשלו. לנהג האוטובוס אגב לא הייתה שום אופציה לסטות שמאלה, זהו שלב בו שני נתיבים שמאליים הופכים לאחד וגודש התנועה מורכב (ותודה לעיריית ת"א המטומטמת שכל פעם משנה נתיבים וסימונים ומסבכת בטירוף את הנהיגה בעיר, בטח עבור הנהגים הממוצעים ברמת הנהיגה שלהם שלא יודעים לעכל את השינויים האלה- בטוח ששום מהנדס תעבורה לא היה מאשר את זה). 

אתה כנראה מסוג הנהגים שבטוחים שהכביש שייך רק להם, ושהם  הם הנהגים הטובים בעולם וכשקורה למישהו דבר כזה אתה שמח לאידו ,

במקום להתבייש ברגשותיך אתה הולך וגם מספר לנו אותם  פשוט בושה וטפשות כאחד 

תמיד בסרטון שרואים תאונה אני רואה נהגים שממשיכים הלאה כאילו לא קרה כלום ,במקום לבלום במקום ולהגיש עזרה כנראה שזה אתה ודומיך!

עריכה אחרונה על ידי ידני
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, ידני כתב:

אתה כנראה מסוג הנהגים שבטוחים שהכביש שייך רק להם, ושהם  הם הנהגים הטובים בעולם וכשקורה למישהו דבר כזה אתה שמח לאידו ,

במקום להתבייש ברגשותיך אתה הולך וגם מספר לנו אותם  פשוט בושה וטפשות כאחד 

תמיד בסרטון שרואים תאונה אני רואה נהגים שממשיכים הלאה כאילו לא קרה כלום ,במקום לבלום במקום ולהגיש עזרה כנראה שזה אתה ודומיך!

החצי הראשון של המשפט שלך רחוק מאד מלתאר אותי, הסקת מסקנה שגויה לחלוטין ללא שום בסיס, רק על סמך סטיגמה של "נהג רכב ציבורי" (אם רק היית יודע כמה אני אדיב ומתחשב...). החצי השני נכון, אני מחשיב את עצמי כנהג מעולה, סליחה על השחצנות. לגבי המטומטמים על הכלים החשמליים ולא רק. אתה לא תבין את ההסתכלות שלי. אני בכוונה רשמתי שאני נהג ציבורי. כל יום 11 שעות על הכביש בעיקר בת"א, אתה לא תבין מה אני עובר. וכמובן שעם כל מה שאני עובר, אני לא עושה תאונות וגם אפילו לא מגיע למצבים של "כמעט" בגלל הכישרון שלי והיכולות הגבוהות כנהג (ושוב סליחה על השחצנות). הרוכבים האלה על הכלים החשמליים שקולים בעיניי לסוג של מחבלים, במיוחד אגב השליחים הנחמדים של וולט שמשתמשים גם בקטנועים. אלה אגב, דומים בכלל באופן כללי למחבלים, גם מבחינת מוצאם והתנהלותם. אז כן, אני לא אגיש עזרה, אני מודה שאני לגמרי שמח לאיד. ושוב, אתה לא תבין את ההסתכלות שלי. אני רק אגיד לך כדרך אגב, כל יום אני שומר על התחת של אותם מטומטמים ומציל אותם מטמטומם האינסופי מעל 10 פעמים.

עכשיו קצת על בני אדם בעידן הנוכחי...בני אדם אמורים להיות יצורים חכמים בעלי תבונה בסיסית. בעידן הנוכחי, האנושות איבדה את זה לגמרי, השכל התנוון לחלוטין ואם לשפוט לפי התנהגותם של אותם מטומטמים, אני לגמרי משוכנע שכל בעל חיים על 4 יותר חכם מהם בהתנהלות בסיסית, הפעלת שיקול דעת והערכת סכנה בחיי היום יום. אותו חתול/תן/וואטאבר שמתפרץ לכביש לפעמים, ברגע שהבין שעשה טעות ושהוא בסכנה, הוא יעשה הכול כדי למנוע את זה- אולי יסטה, יגביר מהירות למהירות של צ'יטה, ישנה כיוון וכו' וכו'. אבל את זה, אפילו אותם מטומטמים לא יעשו. למעשה, אין להם אפילו את יכולת ההבנה הבסיסית להבין שהם בסכנה. שזה עצוב ממש. 

בקיצור, כן. שוב אגיד שאני שמח לאיד ומתמוגג מנחת על כל סרטון כזה שאני רואה, מה נקרא בלשוני "סרטוני סטרייק"!

נ.ב- אם אראה אגב תאונה בה מעורב רוכב כלי חשמלי/קטנוע/וואטאבר שלא באשמתו, נניח רכב שעובר באדום ומעיף אחד כזה, ברור שאנהג אחרת. כל מה שרשמתי מתייחס למצבים שהם יצרו בעצמם בטמטומם ולכן מי שבישל את הדייסה, שיאכל אותה. זו היא משנתי. 

עריכה אחרונה על ידי BRAVO30
  • רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 8.6.2022 בשעה 15:46, Haim_gds כתב:

עבירה של שיחה בטלפון בזמן נהיגה קלה לזיהוי וגוררת קנסות כבדים ונקודות כך שנראה לי כי היא נעלמה בשנים האחרונות (המון זמן לא ראיתי אותה בכביש)

וואי, לצערי אני רואה הרבה כאלה ביום.

אבל כמובן הם לא שמים את הטלפון על האוזן, אלא מפעילים את הספיקר, ואז "רק" מצמידים את המיקרופון לפה.

וזה קורה גם ברכבים חדשים וסופר מודרניים (אז גם יש דיבורית מובנית).

---

אבל התופעה החדשה שמרתיחה אותי זה אלה ששמים מחזיק לטלפון פרקטיקלי על ההגה, ועסוקים כל הנהיגה בוואטסאפ. תוך כדי נהיגה!!

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור לי איך אנשים קונים רכב בעשרות אלפי שקלים (או אפילו רק בכמה אלפים) וחוסכים בדיבורית שיכולה לעלות כמה עשרות עד מאות בודדות. טמטום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, sperial כתב:

המצב שמתאר קצת שונה - מדובר במי שעצר, המתין, דיווח לרשות המוסמכת, וסביר שקיבל אישור למעבר בגלל התקלה. ודרך אגב, בכל צומת שאני מכיר יש פתיחה של כל הכיוונים במחזוריות גם בשעות השפל, גם אם המחזור ארוך.

אישור? אף אחד לא יקח אחריות ויאשר לך לעבור באדום. דיווח רשויות זה נחמד כצעד של אזרחות טובה בדיעבד, זה לא עוזר לך כרגע עם הבעיה אלא אם במקרה זה צומת שיש עליו שליטה מרחוק. שלא לדבר על זה שאם תקפוץ לפורומי אופנועים, רוכבים רבים יספרו לך כמה פעמים הם הודיעו על אותו צומת שוב ושוב. העובדה היא שהבעיה הזו קיימת היום בדיוק כמו שיום המצאת החיישנים הללו, ואין פתרון גורף.

אין לי מושג איזה צמתים אתה מכיר, לי מוכרים צמתים רבים שבהם אין שום פניה שמאלה אלא אם החיישן מזהה רכב, ואני אהמר שקיימים מאות אם לא אלפים כאלה בארץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, Be roo כתב:

אישור? אף אחד לא יקח אחריות ויאשר לך לעבור באדום. דיווח רשויות זה נחמד כצעד של אזרחות טובה בדיעבד, זה לא עוזר לך כרגע עם הבעיה אלא אם במקרה זה צומת שיש עליו שליטה מרחוק. שלא לדבר על זה שאם תקפוץ לפורומי אופנועים, רוכבים רבים יספרו לך כמה פעמים הם הודיעו על אותו צומת שוב ושוב. העובדה היא שהבעיה הזו קיימת היום בדיוק כמו שיום המצאת החיישנים הללו, ואין פתרון גורף.

אין לי מושג איזה צמתים אתה מכיר, לי מוכרים צמתים רבים שבהם אין שום פניה שמאלה אלא אם החיישן מזהה רכב, ואני אהמר שקיימים מאות אם לא אלפים כאלה בארץ

אני מציע לכל מי שיש לו בעיה עם אדום,תסעו בעיר רחובות,ב2 בלילה מאזור פארק המדע ברחובות.(אמצע שבוע לא חמישי-שבת)

על זה באמת נאמר,אחל בהצלחה לחייל. נראה אם תגיעו לבית עד 5 בבוקר,אם תעברו בכל ה4 רמזורים שצריך.(פניות,לא המשך ישר)

הדיון מיצא את עצמו,מי שלא יודע לעשות הפרדה בן אנשים שלא מודעים לסיכון שעוברים באור אדום בלי סיבה. 

לבן כאלה שיתקעו שעות בשבוע ברמזורים אדומים,יש להם בעיה. 

מי שחושב שהוא לא יעבור באדום,בטח יעמוד בפקק במקום לרכב בזהירות על השוליים. 

אז עדיף בכל מקרה שלא יעלה על דו גלגלי,כי הוא לא ישרוד. 

עריכה אחרונה על ידי Ido12
ניסוח
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 657 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...