Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משאית מחו"ל בארץ? איך ייתכן?

danezeq
שימו לב! השרשור הזה בן 488 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש הבדל עקרוני בין ישראל וקפריסין. שמאל וימין. אני מסופק כמה אנשים ירצו לשלם זמן וכסף כדי להעביר את הרכב. וכדי שקו כזה יהיה רווחי התנועה צריכה להיות יותר מ-3 מכוניות בשבוע.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, sperial כתב:

יש הבדל עקרוני בין ישראל וקפריסין. שמאל וימין. אני מסופק כמה אנשים ירצו לשלם זמן וכסף כדי להעביר את הרכב. וכדי שקו כזה יהיה רווחי התנועה צריכה להיות יותר מ-3 מכוניות בשבוע.

וואלה, כמות המכוניות הבריטיות שאני רואה שנוסעות פה... כנראה לא מפריע עד כדי כך הימין\שמאל.

ההפך, לפעמים זה יכול להציל אותך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 7 שעות, sperial כתב:

היו אפילו שתי אוניות ישראליות (בילו\דן ונילי)

ב 64 הפלגתי עם הורי ועם האופל קאדט בבילו מחיפה למרסי  לטיול באירופה.  ובין שדות הקרח של שוודיה, בדרך עפר שאנחנו היינו הרכב היחיד בה הופיע לפתע רכב נוסף עם מספר ישראלי.  ובפנים ישבה אגדה -אריק מחקה החיות.

ב 82 הפלגתי עם הג'וליה במעבורת לברינדיזי, איטליה לטיול של חודשים וחצי (קוצר ברגע האחרון בגלל אש'פ :-( ).

ב 91 הפלגתי עם הסאאב 99 (בת 21 אז) אבל כבר לא היו הפלגות לאיטליה.  אז מחיפה ליוון, חציית הפלפונז בנסיעה, ומעבורת לברינדיזי.  טילנו כמעט חודשים (בעיקר באנגליה).

והיום ...

עריכה אחרונה על ידי dani666
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו זוכר שהיו מייבאים מכוניות של אופל בטיסה מבלגיה?

• אהבתי 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, sperial כתב:

מישהו זוכר שהיו מייבאים מכוניות של אופל בטיסה מבלגיה?

לא יודע לגבי אופל, אבל היה דגם של קאדילק, שאת הבודי ייצרו באיטליה (ע"י פינינפארינה), ואז הטיסו במטוס מיוחד לדטרויט כדי להרכיב את השאר.

https://en.wikipedia.org/wiki/Cadillac_Allanté

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, sperial כתב:

בקפריסין יש המון (המון) מכוניות מושכרות שננהגות על ידי נהגים שרגילים לנהיגה בצד ימין.

הקפריסאים דאגו שלרכבי השכרה יהיו לוחיות רישוי אדומות (לבנות לכל המכוניות האחרות) כדי שכל הנהגים המקומיים יראו שזה תייר ואולי לא רגיל לנהיגה בצד שמאל. 

עדיין כולם מסתדים. 

בנהיגה במקומות כאלה הנהג מתמודד עם שני דברים:

1. תפעול הרכב מהעמדה שהוא לא רגיל אליה. זה משנה לחלוטין את תחושת השליטה, את ההרגשה של מיקום הרכב בנתיב וכו'.

2. השתלבות בתנועה בצד ההפוך למה שהוא רגיל.

אם הגעת עם הרכב שלך עם הגה בצד שמאל, אין לי את הבעיה מסמפר 1 שזה מאוד מקל.

יש לך בעיה של שדה ראיה במקומות מסויימים אבל לדעתי עדיין המצב הזה (רכב שלך שאתה מגיע איתו) עדיף. 

בכל מקרה כמו שאמר garicho, האנגלים נוסעים דרך מנהרת לה מנש (עולים עם המכוניות על הרכבת) ומסתובבים בכל אירופה והצרפתים נוסעים לאנגליה עם המכוניות שלהם וכולם מסתדרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיפור של אופל היה שהמטוסים שהטיסו תוצרת חקלאית לאירופה היו חוזרים ריקים. אז מצאו להם מטען בצורת רכב, עד כמה שאני זוכר אלה היונרכבי אופל שיוצרו בבלגיה. אבל אולי בגרמניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, Buki כתב:

יש לך בעיה של שדה ראיה במקומות מסויימים אבל לדעתי עדיין המצב הזה (רכב שלך שאתה מגיע איתו) עדיף

לא עדיף.

תחשוב שאתה נוהג בכביש דו סטרי בחושך (בישראל).

בא מולך רכב עם הגה ימני שבא לעקוף רכב איטי.

קודם הוא מסנוור אותך, כי אלומת האור בפנסים שלו מכוונת שמאלה.

אחר כך הוא בא לעקוף כשהוא לא רואה מה הולך בצד שמאל של הכביש, כי הנהג יושב בצד ימין.

כנ"ל רכב עם הגה שמאלי במדינה שבה נוהגים בצד שמאל.

ואלה בדיוק מצבים שקורים במדינות שבהם נפוצים רכבים עם הגה בצד ה"לא נכון", כמו מזרח רוסיה, איפה שיש המון מכוניות שיובאו יד2 מיפן.

יש פתרון חלקי לבעיה - מדבקה שמשנה את אלומת האור, או החלפת פנסים לכאלה של דגם עם הגה שמאלי (אם קיים כזה), אבל עדיין יש את הבעיה שהנהג יושב בצד ימין ולא רואה את כל הכביש.

כמה שהייתי רוצה טויוטה יפנית עם 2JZ טווין טורבו, אבל לדעתי עשו בשכל שלא נותנים לייבא לארץ מכוניות עם הגה ימני.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, vadim6385 כתב:

לא עדיף.

זה ברור לגמרי שזה לא עדיף לטווח רחוק לשימוש קבוע.

אבל ביומיים הראשונים כשפעם ראשונה ישבת לנהוג ברכב עם הגה ימני, אתה מתקשה לשמור על מרכז הנתיב, מתקשה לפנות, מתקשה לחנות, כי כל מערכת המידות שלך קיבלה offset של מטר. מרגיש לגמרי נהג חדש בשיעורים הראשונים.

מי שניסה יודע את זה. אחרי כמה ימים מתרגלים וזה מרגיש יותר טבעי. 

אבל אם באת לחופשה של שלושה ימים אני חושב שאתה תהיה נהג בטוח יותר ברכב שלך. 

לפני 34 דקות, vadim6385 כתב:

עשו בשכל שלא נותנים לייבא לארץ מכוניות עם הגה ימני.

לגמרי עשו בשכל שלא מאפשרים לייבא אבל בכל מדינה מערבית תייר כן יכול להכנס עם הרכב שלו עם ההגה בצד הלא נכון ונדמה לי גם בישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפעם ראשונה שנהגתי עם רכב בקפריסין אז התרגלתי מהר לנהיגה הפוכה.

הבעיה היתה שלפעמים הייתי מפעיל את הוישרים בהתחלה במקום לאותת.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, itsik170 כתב:

הבעיה היתה שלפעמים הייתי מפעיל את הוישרים בהתחלה במקום לאותת.

דיברתי על זה בפורום כמה פעמים.

יש הגה ימני תקן בריטי שם מנופי האיתות והמגבים כמו שאנחנו רגילים ויש הגה ימני תקן יפני שם זה הפוך. 

בקפריסין יש גם כאלה וגם כאלה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פעם שהייתי מגיע לחופשת מולדת מסינגפור הייתי מאותת עם הוישרים
לוקח שבועים להתאפס ואז חוזרים לחו"ל ושוב פעם שבועיים מאותתים עם הוישרים

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, סולל הדרך כתב:

כל פעם שהייתי מגיע לחופשת מולדת מסינגפור הייתי מאותת עם הוישרים
לוקח שבועים להתאפס ואז חוזרים לחו"ל ושוב פעם שבועיים מאותתים עם הוישרים

לא מבין אותך. אתה בישראל, ממתי מאותתים פה? לא תאותת, לא תצטרך ללמוד מחדש את מיקום המתגים.

image.gif.7abdeb5b974460dacf874d30491fc669.gif

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 488 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...