Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה דעתכם על האירועים האחרונים?

דניאל1983
שימו לב! השרשור הזה בן 1039 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה זה משנה אם אצלנו 0.1% בבונים, ואצלם 0.3% בבונים??

בגלל שהיהודים הם הריבון, אז הלינצ'ים של הבבונים היהודים זוכים ליותר סיקור וזה לגיטימי.

בדיוק כמו שגילויי האנטישמיות בחו"ל זוכים לסיקור.

מה שמפחיד אותי זה שהמכנה המשותף שלנו כאן (היהודים)  נגוז, נשחק לחלוטין.

לי, ולעוד המון חילוניים מודרניים, אין שום דבר משותף עם החרדים,  גופשטיין בן גביר ושות'

ילדיי מנותקים עוד יותר מ "המדינה היהודית" של החרדים, בן גביר, ביבי, סמוטריץ' ושות' .  וכמובן שאם תהיה להם אפשרות אז הם לא יחיו כאן.

• מעניין 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 121
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 5 שעות, roiei כתב:

"אנו מכריזים בזאת על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל, היא מדינת ישראל. "
"אנו קוראים - גם בתוך התקפת-הדמים הנערכת עלינו זה חדשים - לבני העם הערבי תושבי מדינת ישראל לשמור על שלום וליטול חלקם בבנין המדינה על יסוד אזרחות מלאה ושווה ועל יסוד נציגות מתאימה בכל מוסדותיה, הזמניים והקבועים. "

לא רואה איך זה נוגד את חוקי היסוד של המדינה

אם ניקח את ארה"ב כדוגמא, גם הם יגרשו תושב (לא אזרח) שעשה משהו פלילי (תלוי בדרגה) ופה אנחנו מדברים על משהו טרוריסטי כן?

אני בעד שזה יהיה גם החוק נגד טרור יהודי, שלא יהיה ספק, אבל זה יותר בעייתי לביצוע (אני חושב).

שאר הפוסט לא רלוונטי כי ניתן למצוא פתרונות\הגדרה מי הוא מה.

אתה מתבלבל. להכרזת העצמאות אין שום משמעות חוקתית.

אתה גם מתבלבל בין תושב לאזרח. תושב אפשר לגרש גם מישראל. אזרח, לא. לא פה ולא בארה״ב ולא בשום מדינה דמוקרטית.

מבחינת החוק, אין הבדל בין אזרח יהודי לערבי לצ׳רקסי וכו׳.

השיוויון בפני החוק הוא אבן היסוד של הדמוקרטיה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להכרזת העצמאות יש משמעות חוקתית (בג״ץ קול העם ובג״ץ כלל).

לגבי גירוש, במקרים קיצוניים ישנה שלילת אזרחות גם במדינות דמוקרטיות. למעשה ההליכים נגד שמימה בגום ושלילת האזרחות שלה עדיין מתנהלים.

ספציפית ישנם שני מקרים עיקריים של גירוש: הגירוש ב 92 של 415 מחבלי חמאס וג׳יהאד ללבנון היה לא מוצלח במיוחד. הגירוש לאירלנד במסגרת עסקת שליט כנראה יותר מוצלח.

מצד שני לא נראה לי שבאירלנד יסכימו לקבל עכשיו משלוח של מגורשים. גם אצלהם מתפתחות בעיות ישנות...

• אהבתי 1

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, borsood כתב:

להכרזת העצמאות יש משמעות חוקתית (בג״ץ קול העם ובג״ץ כלל).

זה אולי היה נכון, זה כבר לא נכון, כי חוקקו חוקי יסוד ספיציפיים, על בסיס עקרונות מגילת העצמאות, כמו חוק כבוד האדם וחירותו וחוק הלאום.

הגירוש ב-92׳ לא היה של אזרחים ישראלים אלא של פלסטינים. עסקת שליט היא בכלל גירוש בהסכמה, כחלק מהסדר מדיני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, m3x7r3m3 כתב:

המשטרה מסורסת לחלוטין מול המגזר הערבי מאז וועדת אור, הצבא לא רלוונטי (היה רלוונטי אם היו מכניסים אותו לערים, אבל לא הכניסו), מקבלי ההחלטות הם... מערכת המשפט, תובעים, שופטים, לא אף אחד אחר.

תסלח לי אבל גם כשחוזרים על מנטרה מיליון פעם זה לא הופך אותה לאמת.

בגץ לא פוסל סתם. הוא אומר אתה סותר חוק x ולכן אתה לא יכול לפעול אלא אם תתקן את החוק. פשוט לממשלנ שלנו בשנים האחרונות נוח להשתמש בבגץ כדי לא לעשות את מה שהבוחרים שלה רוצים במקום להסביר להם למה הפעולה לא נכונה. אם ירצו יתקנו את החוק ויעשו מה שהם רוצים.

אם נקצין, הם יכולים ברוב המתאים אפילו לבטל את בתי המשפט.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה מחשבות, לא מסודרות מדי.

1. לחפש סימטריה זו טעות. סימטריה זו לא הוכחה לפה או לפה, וזה נכון גם כשאיזה ג'ון אוליבר מייצר סימטריה בין הנפגעים מטילי החמאס לבין הנפגעים מהירי שלנו, ומסיק שאנחנו הרעים בסיפור כי לנו יש כיפת ברזל

2. לאלימות בכל מקרה יש מגוון צבעים וצורות. את חלקם קשה יותר לנטר וקשה יותר להצביע עליהם, כי הם גם יותר מתוכחמים (נגיד, אין לי מילה יותר טובה) ממישהו שיוצא וזורק אבנים על רכבים חולפים.

3. המדינה שלנו לא יודעת להתמודד עם בעיות ארוכות טווח. יש נטייה לתת לדברים להתגלגל ולצפות שהם יסתדרו, לסמוך על אח שלו וכו'. זה לא עובד. אנחנו רגילים יותר מדי לחיות במצבים של אילתורים. וז בעיה לא ברק ביחסי יהודים ערבים.

4. כאן מגיע החלק הכי קשה: מעולם לא ניסינו ובהתאם גם לא הצלחנו לייצר ישראליות שתכלול את כולם - גם את הערבים - באופן מלא. אפשר להתווכח עד מחר על הסיבות, תרוצים - מה שרק לא רוצים. אבל זו המציאות.

5. גם ניסיון לעשות את זה לא בטוח היה מצליח, אבל לדעתי הוא חיוני והוא תנאי הכרחי לחלוטין להמשך הקיום שלנו לטווח הרחוק.

6. זה לא אומר שכולם בחברה הערבית רוצים בזה. כמובן במי שיוצא עכשיו החוצה ולוקח חלק באירועים צריך להיות מטופל לפי החוק.

7. זה כן אומר שבנקודה מסוימת גם אנחנו צריכים לדעת להעביר גבול עקרוני מאוד. וגם בצד שלנו לא כולם מעוניינים בזה. בעייני מדובר באנשים שמעודדים אלימות גם כן. גם אם יש לזה תשתית חוקית לגיטימית.

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3. מי כן יודע? איזו מדינה? איזו חברה/ארגון? אין כזה שיודע, לפעמים מצליחים יותר ולפעמים פחות. מדינת ישראל, כמדינה, מימי ראשית הציונות, היא סיפור הצלחה שאין הרבה כמותו. בינתיים.

4. כי זה בלתי אפשרי. הנרטיב הלאומי שלנו הוא אתני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להתווכח אם אולי למנהיגים של פעם היתה יכולת יותר טובה לבנות חזון לטווח ארוך. לא יודע. כן, סיפור הצלחה. מצד שני המון דברים נעשים כפלסטים. ואולי הפריוולגיה שיש (נניח, גם לא בטוח שזה נכון) למדינות אחרות להשתמשמ בפלסטרים לא קיימת אצלנו.

לגבי ההמשך - אפשרי. מאוד קשה אבל אפשרי. דורש שינוי קיצוני של הסיפור ושינוי קיצוני בגישה. אבל שוב, זו רק דעתי. מדע מדויק זה לא.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, m3x7r3m3 כתב:

המשטרה מסורסת לחלוטין מול המגזר הערבי מאז וועדת אור, הצבא לא רלוונטי (היה רלוונטי אם היו מכניסים אותו לערים, אבל לא הכניסו), מקבלי ההחלטות הם... מערכת המשפט, תובעים, שופטים, לא אף אחד אחר.

המשטרה לא מסורסת, זו מדיניות בטחונית. נותנים לארגוני הפשע במגזר יד חופשית ומעמד כמעט רשמי, תמורת סיוע שלהם בכל הקשור לבטחון פנים מול מפגעים פלסטינים. כתוצאה מזה, מפקירים את האזרחים הערביים לשלטון הכנופיות. זו מדיניות, זה לא קשור למערכת המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, פבל כתב:

לא אני, לא אתה, ולא אף אחד אחר חוץ מאותם מסקרים (אלה שעושים סיקור, לא מסוקי קרב :lol:) יודע מה הסיבה באמת, אז לא הייתי ממהר להחליט באופן כל כך נחרץ.

אם הסיבה הייתה ההצבעה על השבר העמוק בין האוכלוסיה היהודית לרשויות, הם היו עושים בדק בית כמה מתוך זה שייך להם, וכמה מתוך זה - דברים שהם השתיקו כי זה התאים לאג'נדה שלהם.

לפני 3 שעות, פבל כתב:

לא בטוח שאין פה אינטרסים פוליטיים.

ברור שיש, אבל מעולם לא היה פוליטיקאי ערבי שעשה דברים כאלה.

זה לא אינטרס פוליטי נקודתי.

לפני כשעה, Night Driver כתב:

בגץ לא פוסל סתם. הוא אומר אתה סותר חוק x ולכן אתה לא יכול לפעול אלא אם תתקן את החוק. פשוט לממשלנ שלנו בשנים האחרונות נוח להשתמש בבגץ כדי לא לעשות את מה שהבוחרים שלה רוצים במקום להסביר להם למה הפעולה לא נכונה. אם ירצו יתקנו את החוק ויעשו מה שהם רוצים.

בניכוי השטויות שכתבת מסביב, בג"צ לא פסל רק על בסיס ניגוד לחוק. אלא על בסיס "סבירות", "מידתיות", "דעת הציבור הנאור" וכו'.

וגם כשמתקנים את החוק, הם פוסלים את החוק כי לדעתם הוא מתנגש עם חוק אחר (חוק למניעת הסתננות מישהו?) אפילו 3 פעמים.

לפני 6 דקות, falou כתב:

המשטרה לא מסורסת, זו מדיניות בטחונית. נותנים לארגוני הפשע במגזר יד חופשית ומעמד כמעט רשמי, תמורת סיוע שלהם בכל הקשור לבטחון פנים מול מפגעים פלסטינים. כתוצאה מזה, מפקירים את האזרחים הערביים לשלטון הכנופיות. זו מדיניות, זה לא קשור למערכת המשפט.

תקרא את מסקנות ועדת אור, ואז תחזור לספר שטויות כאלה.

ואז אני אשלח אותך לקרוא את קובץ ההדרכה לשוטרים מטעם "יוזמות אברהם" (בקורס רשמי של המשטרה לקציני משטרה כן?!) ואז אתה תדבר אחרת.

ואני לא מדבר בכלל על ארגוני פשע, אלא על פרעות אלימות במגזר הערבי.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועדת אור לא יודעת על ״השטויות״ האלא. את זה יודעים בשב״כ.

אבל יש דברים שאתה צריך להכיר מהאנשים בשטח, לא מלקרוא תיאוריות סוציולוגיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע את זה מהאנשים בשטח, לא משום תיאוריות סוציולוגיות.

ושוב, אין לזה שום קשר למשפחות הפשע

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, m3x7r3m3 כתב:

בניכוי השטויות שכתבת מסביב, בג"צ לא פסל רק על בסיס ניגוד לחוק. אלא על בסיס "סבירות", "מידתיות", "דעת הציבור הנאור" וכו'.

וגם כשמתקנים את החוק, הם פוסלים את החוק כי לדעתם הוא מתנגש עם חוק אחר (חוק למניעת הסתננות מישהו?) אפילו 3 פעמים.

גם אם תמשיך לקרוא לזה שטויות איפה שהחוק ברור ולא סותר חוקים אחרים אין להם שום יכולת להתערב.

אתה בעצמך אומר שהם פוסלים כי זה מתנגש עם חוק אחראז לך ותקן את החוק האחר במקום ליילל אכלו לי שתו לי. ככה אמור לפעול איש מקצוע.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, Night Driver כתב:

גם אם תמשיך לקרוא לזה שטויות איפה שהחוק ברור ולא סותר חוקים אחרים אין להם שום יכולת להתערב.

אם החוק היה ברור, לא היה צורך במילים "סבירות", או "מידתיות".

אלה מילים שהן בהגדרה שלהן, לא סתירה.

חוץ מזה, הבסיס לפסילת חוקים, זה "חוק יסוד כבוד האדם וחירותו", שהוא במתכונתו הנוכחית, הכי לא ברור שבעולם.

עובדתית מי מונע מהם להתערב איפה שהם רוצים? מזכיר שלא לפני הרבה זמן הם דנו האם הם יכולים להתערב בשיקול הדעת של הנשיא, זה שלכאורה, רק לכאורה, נמצא מעל בית המשפט העליון, ראש המדינה, האזרח מספר אחת, זה שממנו נשיא בית המשפט העליון מקבל את המינוי הרשמי וכו'.

לפני 13 שעות, Night Driver כתב:

אתה בעצמך אומר שהם פוסלים כי זה מתנגש עם חוק אחראז לך ותקן את החוק האחר במקום ליילל אכלו לי שתו לי. ככה אמור לפעול איש מקצוע.

לא, אני כתבתי, במפורש:

לפני 15 שעות, m3x7r3m3 כתב:

גם הדגשתי וגם שמתי קו תחתון כדי שלא תפספס.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מסכים שהחוק לא ברור אז מה הבעיה להבהיר את החוק?

לא זה תפקיד המחוקקבמקום לבכות אכלו לי שתו לי?

מזכיר לך שגם הנשיא פועל מתוקף חוק והוא לא מעליו. הם גם דנו בפרשנות החוק מי יכול להתמודד ולא בסמכויות הנשיא.

רק מזכיר לך שאם הנשיא יחליט להטיל את הרכבת הממשלה על מי שהוא לא חבר כנסת או לא אזרח ישראלי בגץ יפסול את המינוי למרות שה"אזרח מספר אחד" הטיל עליו. האזרח מספר אחד הוא עדיין אזרח וכפוף לחוק הישראלי כולו על כל סעיפיו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1039 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...