Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה דעתכם על האירועים האחרונים?

דניאל1983
שימו לב! השרשור הזה בן 1061 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 37 דקות, Night Driver כתב:

היירוטים מעניינים. כדאי לך לבוא.

כאן יש ג'חנון ולחוח. נראה לי שראש העין ניצחה 😂

• מצחיק 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 121
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 41 דקות, eitanuch כתב:

למה דווקא עכשיו? אין סיבה. זה סבבים וזה קורה כל הזמן כבר שנים.

לדעתי, זה לא נכון לנסות לאזן את השרשור. זה יוצר מצג שווא ומעוות בכח את המציאות. אם לא רוצים שהדיון יתגלגל למקום לא נאות אז עדיף היה כבר למחוק אותו.

מישהו פה מעיד שכבר 13 שנה לא קונה אצל ערבים. למה לדעתך זה מוביל או יוביל? שיגיעו לפתח ביתו על 4 ויתחננו שיקנה חומוס? שיזכרו שלפני 600 שנה המשפחה שלהם גרה בספרד ויבקשו אזרחות זרה? מה? לאלימות יש הרבה צבעים. גם זו אלימות.

לפני 34 דקות, SlowRide כתב:

א חושב שהמוות סבבה אצלם, הבעיה שלהם זה תרבות "יהיה בסדר" כמו אצלנו אבל על סטרואידים בגלל דיכוי החשיבה העצמאית. 

אתה מתכוון לחרדים? אני חושב שזה מאוד חורג מזה. ה״טוב למות בעד ארצנו״ איבד מהאטרקטיביות שלו אצלנו במהלך השנים, ברוך ה׳, אבל לא נעלם לחלוטין.

לפני 38 דקות, SlowRide כתב:

הכל בגלל שצבא זה חובה. זה כמו אצל האמריקאים שמי ששיחק פוטבול בנבחרת בתיכון הוא גבר גבר.

למלנו, גם בזה יש שיפור. יש ירידה בהשפעת הצבא על העתיד באזרחות, ויש צמצום, לדעתי, במה שיגיל לוי מכנה ״המשוואה הרפובליקנית״ או משהו כזה. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, יבגניפ כתב:

מישהו פה מעיד שכבר 13 שנה לא קונה אצל ערבים. למה לדעתך זה מוביל או יוביל? שיגיעו לפתח ביתו על 4 ויתחננו שיקנה חומוס? שיזכרו שלפני 600 שנה המשפחה שלהם גרה בספרד ויבקשו אזרחות זרה? מה? לאלימות יש הרבה צבעים. גם זו אלימות.

אני לא רואה איך זה מתקשר למה שכתבתי אבל אגיב לך:

בעל העסק שמוכר חומוס יחיה גם אם היהודי לא יקנה אצלו חומוס. היהודי שנהרג בלינץ' לא יחיה. נכון שהיו לינצ'ים משני הצדדים אבל המקור די ברור ובנוסף חמאס יורה רקטות וטילים.

בנוסף, במסגרת תפקידי יוצא לי להנחות סטודנטים ערבים בפרוייקט כלשהו. אני נמנע מלערב פוליטיקה בזה אבל אני מרגיש הרבה סלידהוחוסר רצון מצידם מאז שהתחיל כל הסיפור. בסופו של דבר אם הפרוייקט לא יצליח זו בעייה שלהם, כך שהם דופקים את עצמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, yotams4 כתב:

כולכם מוזמנים לבירה בצפון חוץ מה0מולנים

אני אתאיסט אפוליטי, זה בסדר?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 14 דקות, יבגניפ כתב:

ה״טוב למות בעד ארצנו״ איבד מהאטרקטיביות שלו אצלנו במהלך השנים, ברוך ה׳, אבל לא נעלם לחלוטין.

אף אחד לא מאמין בזה בצורה שמבטלת במשהו את ערך החיים. אתה מתכוון לאנשים שהולכים לגור בחורים מסוכנים? לא חושב שהם אומרים לעצמם "לא נורא, מקסימום נמות". 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, פינדר כתב:

אתה מתלונן על שסע ופילוג בזמן שאתה מעודד אותו בעצמך..

אני לא מעודד שסע ופילוג, אני רושם איך אני בוחר לפעול, אם מאיזושהיא סיבה אתה חושב שהצד השני שחי בכפרים וגטאות עירוניים פועל אחרת, אתה לצערי לא שותף למה שאני רואה ומכיר, יש דרכים אחרות, ואני מכיר כאלה (כמו 12 המשפחות הערביות שחיות בשקט ובשותפות מלאה בתוך היישוב "קציר" שהוא יהודי מובהק וסגור בתוך מובלעה של יישובים ערביים באיזור כפר קרע וברטעה - או איך שלא רושמים את זה..)
עדיין, אני בוחר את הדרכים שלי, מי שלא מכבד אותי, אני לא מפרנס אותו, נקודה,
אני גם לא קונה אצל חרדים, אז אני אנטי יהודים? לא, אני לא, אני פשוט בוחר היטב כצרכן היכן להשאיר את הכסף שלי,
בדיוק כמו שאני אשלם 200$ יותר ולא אטוס עם אל-על, ובדיוק כמו שהשנה אני אהיה בפעם הראשונה מזה עשור בבית מלון בישראל בנופש ורק בגלל הקורונה ולבקשת בת-זוגתי, ככלל אני לא נופש בישראל כי המחירים פה הם ברמת חזירות שאין לה אח ורע.. במשפט אחד? בעל המאה הוא בעל הדיעה.

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

לא אישי, תעשה מה שבראש שלך, אבל זו גם דוגמא מצוינת לאלימות.

אני מקבל את זה שאולי מה שרשמתי לא עובר חלק בגרון, אבל מפה ועד לומר שאני אלים בהחלטתי, קשה לי עם זה, חייב לומר. 😐

לפני שעה, SlowRide כתב:

בגלל צורת המחשבה הגלותית הזאת המצב לא ישתפר. כל מי שמפעיל פה עסק לוקח חלק פעיל בקיום של המדינה. אתה מעניש את עצמך וגם את בעל העסק הערבי, על משהו שאף אחד מכם לא עשה.

תספר לי עוד על לקיחת חלק פעיל בקיום של המדינה, כשאחוזים גבוהים מהעובדים מהמגזר הזה עובדים בשחור ושאף רשות עם שכל לא נכנסת לגבות מהם מיסים או ארנונה או מה שתרצה ובאופן כללי מפחדת להתעסק איתם. (שוב, כמו גם במקרה של אוכלוסיות יהודיות מסויימות).

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

שוב, לא רואה בזה אלימות, אבל דעתך היא דעתך ואני מכבד אותה.

עריכה אחרונה על ידי Super_T
  • אהבתי 5

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 45 דקות, eitanuch כתב:

בעל העסק שמוכר חומוס יחיה גם אם היהודי לא יקנה אצלו חומוס. היהודי שנהרג בלינץ' לא יחיה. נכון שהיו לינצ'ים משני הצדדים אבל המקור די ברור ובנוסף חמאס יורה רקטות וטילים.

היהודי נהרג בלינץ' בגלל אותו מוכר חומוס?
ואם זה בכלל ערבי נוצרי שאל אקצה מעניין לו את התחת, גם לא טוב או שזה "כשר"?
בוא נגיד שאם היינו יודעים מי עשה את הלינצ'ים ובמקרה יש להם איזשהו עסק, לא נרצה לפרנס אותם גם אם הם יהודים. לחמאס שיורה טילים אין יותר מדי קשר לערבי שגר בלוד או חיפה. אם אותו ערבי בוחר משום מה להזדהות עם חמאס אז הוא סתום אבל זה בערך כמו שאתה תחליט שאתה מזדהה עם המחתרת האירית בגלל שאתה אוהב לשתות גינס או עם הבוזזים של BLM כי אתה אוהב ראפ מעפן של דור הZ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, SlowRide כתב:

בוא נגיד שאם היינו יודעים מי עשה את הלינצ'ים ובמקרה יש להם איזשהו עסק, לא נרצה לפרנס אותם גם אם הם יהודים. לחמאס שיורה טילים אין יותר מדי קשר לערבי שגר בלוד או חיפה. אם אותו ערבי בוחר משום מה להזדהות עם חמאס אז הוא סתום אבל זה בערך כמו שאתה תחליט שאתה מזדהה עם המחתרת האירית בגלל שאתה אוהב לשתות גינס או עם הבוזזים של BLM כי אתה אוהב ראפ מעפן של דור הZ.

כן, מה לעשות, זה המצב. בחיפה תושבי עיר ערביים שלכאורה עד לפני חודש היו בסדר גמור יוצאים להפגין בעיר התחתית, שובתים (בעייה שלהם, כן?), מניפים דגלי חמאס ואפילו דגלי דעאש. אתה שומע קריאות כמו "חיפה שייכת לפלסטין" מאותם אנשים, מה אתה אמור להבין?

ואם כבר מדברים על זה - על מה הם מפגינים בכלל?

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
  • אהבתי 3
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, SlowRide כתב:

בוא נגיד שאם היינו יודעים מי עשה את הלינצ'ים ובמקרה יש להם איזשהו עסק, לא נרצה לפרנס אותם גם אם הם יהודים. 

מסכים במאה אחוז !

לחמאס שיורה טילים אין יותר מדי קשר לערבי שגר בלוד או חיפה. אם אותו ערבי בוחר משום מה להזדהות עם חמאס אז הוא סתום אבל זה בערך כמו שאתה תחליט שאתה מזדהה עם המחתרת האירית בגלל שאתה אוהב לשתות גינס או עם הבוזזים של BLM כי אתה אוהב ראפ מעפן של דור הZ.

זה כבר פחות מחוייב במציאות, אני חושב שתסכים איתי שכמות הדגלים של פלסטין, דע"ש חמאס ושאר רשויות/קבוצות ערביות שנגד ישראל, שהונפו כאן מאז תחילת הסכסוך האחרון - היא פשוט כמות מדהימה, לא פחות. כאילו, ידעתי שיש דגלי פלסטין פה ושם בערים מעורבות, עכשיו כמעט בכל יישוב ערבי, משפרעם ועד המקומות הסמפתיים פחות יצאו מאות דגלי פלסטין ושאר ירקות ופשוט הונפו ע"י אוכלוסיות שלמות, זה טירוף מבחינתי, זו מדינה בתוך מדינה, ואם הם מזדהים עם "אחיהם" הפלסטינים אז אתה בסכנה, וזה נושא שחייבים לתת עליו את הדעת.

(אני שומר על הפוליטיקלי קורקט ואומר שוב - גם זה שיש ערים חרדיות שהן לא תוכל לגור כיהודי - זו אותה הבעיה בדיוק)

עריכה אחרונה על ידי Super_T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 14 דקות, Super_T כתב:

ושאף רשות עם שכל לא נכנסת לגבות מהם מיסים או ארנונה או משה שתרצה

קודם כל זה ספציפית לא נכון בכלל. כשרוצים לגבות כסף יודעים טוב מאד. אישית אני עבדתי בעיקולים המון בכפרים ערביים בצפון. מאתרים להם את הבתים ומוסרים להם רשמית ביד את הדרישה להסדיר את החוב. גם באים עם שוטרים ומעקלים להם מכוניות ורכוש.
בקשר לשאר מה שכתבת, גם אם זה נכון ורובם עובדים בשחור ומעלימים מס, איך זה למנוע מהם פרנסה יועיל במשהו לשנות את זה? זה רק מחמיר את המצב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי פוראת נסאר (שאני מודה שלא הבנתי את האינטרס שלו בנושא שביתת ההזדהות) - 95% מהעסקים במגזר הערבי היו סגורים אתמול.

אותה שביתת הזדהות עם החמאס.

אז אם אתה מחליט לא לקנות מעסקים של ערבים, אתה כנראה ב-95% צודק בכך שאותו בעל עסק בחר להזדהות עם החמאס.

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, SlowRide כתב:

אף אחד לא מאמין בזה בצורה שמבטלת במשהו את ערך החיים. אתה מתכוון לאנשים שהולכים לגור בחורים מסוכנים? לא חושב שהם אומרים לעצמם "לא נורא, מקסימום נמות". 

בטוח שלא.

לפני 36 דקות, Super_T כתב:

אני מקבל את זה שאולי מה שרשמתי לא עובר חלק בגרון, אבל מפה ועד לומר שאני אלים בהחלטתי, קשה לי עם זה, חייב לומר. 😐

חרם זו צורה של אלימות.

אבל אני שואל גם מה המטרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, יבגניפ כתב:

בטוח שלא.

חרם זו צורה של אלימות.

אבל אני שואל גם מה המטרה.

אני לא מבין משהו,

אתה בעצם אומר, שבגלל שתהליך בחירת המקום בו אני משאיר את הכסף שלי, לא עולה בקנה אחד עם התהליך שבו אתה בוחר היכן להשאיר את הכסף שלך, והשיקולים שלי להשארת כסף במקום כלשהו, לא זהים לשיקולים שלך, אז אני אלים? 
זה כמו שתגיד לי, שבגלל שקניתי VAG ולא רנו, אני מחרים יצרנים צרפתיים.. 
הכסף שלי, אני בוחר לשים אותו מול אוכלוסיית עצמאיים שמבחינתי משקפים את הערכים שאני רוצה שישקפו, 
זה יכול להיות מקצוענות ועמידה בסטנדרטים מסויימים (בהתאם לתחום העיסוק) וזה יכול להיות סטנדרט אנושי כזה או אחר ואם ממש בא לי אז גם משהו שנחשב בעיני כחשוב כמו אדם ששירת בצבא (לא באמת מעניין אותי, אבל יכול לחשוב על זה שלאנשים מסויימים זה סופר דופר חשוב..)

באיזה קטע אם אני בוחר למי אני משאיר כסף ובעיני העובדה שהאיש יהודי זה סוג של שיקול, אני פועל באלימות?
זוהי מהות חופש הבחירה שלי כצרכן. נקודה.
בדיוק כמו שמיליונר ממוצא לטיני בארה"ב לא יעסיק "נאני" שהיא לא לטינה לילדים שלו, כי לא בטוח שהיא תצליח להעביר את המהות של להיות לטינו אמריקאי לילדיו ולו בדרך התנהגותה, דיבורה והאוכל שהיא תכין להם, 
יש אלף אפשרויות להעביר את ההחלטה שלי, אלימות היא לא אחת מהן.
כך אני רואה את זה בכל אופן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, Super_T כתב:

אתה בעצם אומר, שבגלל שתהליך בחירת המקום בו אני משאיר את הכסף שלי, לא עולה בקנה אחד עם התהליך שבו אתה בוחר היכן להשאיר את הכסף שלך, והשיקולים שלי להשארת כסף במקום כלשהו, לא זהים לשיקולים שלך, אז אני אלים? 

את אותו הדבר אפשר להגיד על ילדים בבית ספר יסודי שבוחרים לא לשחק עם ילד אחד, ולא משנה מה הסיבה. חרם גם אצל ילדים נתפס כאקט של אלימות.

כתבת שאתה לא קונה אצל בעלי עסקים ערביים מאז פרעות יום כיפור ב-2008 בעכו. זו הסיבה שאתה הצגת. לא מקצועיות. לא שירות בצבא. לא שום דבר אחר. אפילו לא "ערכים". לכל היותר אתניות או דת. אתה מעניש את כל בעלי העסקים הערביים שתאורטית אתה יכול להיות לקוח שלהם בחרם קולקטיבי מאז 2008. בדיוק כמו שתומך bds מעניש אותי כשהוא לא קונה כחול לבן. יש לזה עוד דוגמאות מכיוונים שונים.

...

עכשיו, באמת, זכותך. זה לא קשור בכלל לשיקולים שלי. זה לא קשור בכלל לתהליך שבו אני בוחר היכן להשאיר את הכסף שלי. מה שכתבתי זה בסך הכל תאור של המעשים שלך. ואני מבין שאתה לא רואה את זה כאלימות, אבל זה פשוט מתחבר למה שכתבתי ושאלתי קודם: מה אתה מנסה להשיג? מה ה-end game? נגיד אם אני מצטרף, ומחרים חומוסיה שאני קונה בה, ולא נשארים אצלו לקוחות והוא נסגר או מאבד חלק די גדול מההון שלו - מה הלאה? מה יצרנו בזה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1061 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...