Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה דעתכם על האירועים האחרונים?

דניאל1983
שימו לב! השרשור הזה בן 1061 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 5 דקות, פבל כתב:

הקטע המצחיק הוא שכל זה נכון גם לגבי, רק "חיפה" במקום "ירושלים".

ובגלל שזה נכון לגבי, אני חולק לחלוטין על החלק השני של ההודעה שלך. הניסיון שלי אחר לגמרי. 

אני כותב את המשפט הבא בלי טיפת ציניות:

לא יודע, אולי בחיפה זה שונה.

אני מאמין שערביי ירושלים הרבה יותר "טעונים". הם הרי לא יכולים ללכת פה ברחוב בלי שמג"בניקים עוצרים לבדוק להם תעודת זהות. מבין למה הם כעוסים וטעונים. עם זאת, מבחינתי זה לא מצדיק את זה שאני צריך להכיל את השנאה שלהם בלב פתוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 121
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא חולק על זה שבירושלים המצב שונה מאשר בחיפה, ובוודאי שלא חולק על מה שאתה חווית.

רק אומר שאולי ניסוחים כמו "90 אחוז מערבי ישראל" הם כנראה לא בדיוק נתון מדויק, ושהייתי נמנע מלבסס אמירות כאלה על ניסיון אישי נטו - כי גם לך תדע איך השפיע מה שאתה עשית באותה סיטואציה. אני בטח לא אחדש לך או לאף אחד אחר פה שלפעמים אנחנו מייחלים למותם הארוך והמייסר גם של יהודים/רוסים/אתיופים/מזרחים/אשכנזים/אירופאים/אמריקאים וכו' מכל מיני סיבות לאו דווקא גזעניות (נגיד, אם אותו רוסי/אתיופי/כו' הוא נציג שירות לקוחות של חברת סלולר ואינטרנט וטלוויזיה ולווין ותקשורת מובילה, נגיד). 

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 9 דקות, פבל כתב:

ושהייתי נמנע מלבסס אמירות כאלה על ניסיון אישי נטו - כי גם לך תדע איך השפיע מה שאתה עשית באותה סיטואציה.

תמיד רלוונטי...

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, פבל כתב:

למה שהוא יעשה כזה דבר ויסתכן בכך שאותם פורעים ישרפו גם לו את העסק בלילה הבא?

למה בעלים של חומוסיה שנניח לצורך הדיון רוצה רק להתפרנס בשקט, צריך לקחת על עצמו את תפקיד המנהיגות והמרגיע של המגזר?

הוא מסתכל מהצד, רואה שהמשטרה לא מצליחה להכיל את האירועים, הפוליטיקאים - הן היהודים והן המוסלמים - בקושי נוקפים אצבע כדי להרגיע את הרוחות וגם כשהם כן הם מועילים בטובם לעשות את זה, הם חייבים להשחיל איזה "אבל זה לא אנחנו, זה הם". אז הוא? המוכר חומוס, יצליח? ובכלל, למה זה התפקיד שלו?

בקיצור אתה טוען שזה הזנב שמכשכש בכלב.

יש איזה אחוז מסוים, מיעוט מכלל הערבים, שמזדהים עם כל הפרעות האלה, הרוב לא, אבל משתפים פעולה מחשש שיבולע להם.

לפני 51 דקות, יבגניפ כתב:

אבל גם פשע משתולל וכו' יכולים להיות מופשעם מהמצב הכלכלי. ואתם בתורכם משפיעים על המצב הכלכלי הזה בהחלטה שלכם. 

היית צודק, אילו, רק אילו, הפורעים לא היו פורעים אך ורק כלפי יהודים (או בטעות מי שהם חשבו כיהודים).

העובדה שהם באופן מובהק פרעו נגד יהודים, או מי שחשבו שהם יהודים, מוכיחה שזו לא פשיעה, אלא פרעות לאומניות.

הייתה תמונה לפני כמה ימים מהעיר העתיקה בעכו, חנות בבעלות יהודית בין שתי חנויות בבעלות ערבית, מי נפרצה, נבזזה ונשרפה? ובמי לא נגעו?

לפני 50 דקות, פינדר כתב:

לא עשיתי פילוח בין הפורעים הערבים, אבל נראה לי שרוב הפורעים האלימים, הם לא בעלי עסקים ולא בעלי משרות מכובדות או משרות בכלל.

וזה נכון כנראה גם לפורעים בבת ים (אם כי בלוד נתפס מנהל בית ספר מרעננה, כשהוא מיידה אבנים).

בינתיים מה אנחנו כן יודעים ומפורסם לציבור? שיש פורע אחד שחטף כדור ומת.

הוא היה חלק מהפרעות? היה

יש גם עוד בערך 1000 עצורים, אבל לא מספרים לנו עליהם כלום באופן פומבי.

אז בוא נבחן את ההוא שחטף כדור, כן פילוח לא פילוח, כן נראה לי לא נראה לי, עובדות.

למשפחה שלו עסק, חנות (ממה שהבנתי גדולה) לציוד לבנייה, יענו טמבוריה גדולה.

בן 32, עם אישה וילדים, לא בדיוק ה"טייפקאסט" שאתה מדמיין לעצמך.

לפני 50 דקות, פינדר כתב:

אבל היא כנראה כן תוריד לו את המוטיבציה להשתתף באירועים אלימים.

Says who? המחקרים אומרים בדיוק הפוך.

זה גם הגיוני, לאדם שתקוע בבעיות פרנסה אין זמן לחשוב על מאבק לאומי.

לפני 29 דקות, אורח לרגע כתב:

טילים לא. כי אין להם. 

אבנים כן. סלעים על מכוניות נוסעות כן. כל מה שבא ליד כן.

שכחת בקבוקי תבערה, ירי עם נשקים גנובים ומאולתרים ("קרלו"), מטעני צינור, רימונים גנובים ועוד ועוד.

נראה לי שבינתיים הדבר היחיד בארסנל שלהם שלא כוון לאזרחים ישראלים בכוונה זה הטילי לאו.

לפני 27 דקות, פבל כתב:

יותר מזה, אחד הדברים שאני זוכר הכי טוב זה שבתור ילדים, היו "מרכלים" עלי דווקא כי אני רוסי ולא כי אני יאהודי, שזה - היום במחשבה לאחור - די מחמם את הלב, כי זה ממש הרגיש כמו דו קיום אמיתי, שגם היהודים וגם הערבים קראו לי "רוסי מסריח" ביחד :rofl:

מה הסיכוי שהיהודי יזרוק עליך בקבוק תבערה לעומת הערבי? במיוחד בפרעות שהיו עכשיו?

לפני 11 דקות, פבל כתב:

רק אומר שאולי ניסוחים כמו "90 אחוז מערבי ישראל" הם כנראה לא בדיוק נתון מדויק

פוראת נסאר - 95% מהעסקים במגזר שבתו ביום שלישי, שביתת הזדהות עם החמאס, בזמן הלחימה.

95% מהעסקים.

לא יודע עד כמה זה מדויק, אבל תסכים איתי שגם אם הוא מגזים במציאות זה כנראה לפחות 80%?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, פבל כתב:

הקטע המצחיק הוא שכל זה נכון גם לגבי, רק "חיפה" במקום "ירושלים".

ובגלל שזה נכון לגבי, אני חולק לחלוטין על החלק השני של ההודעה שלך. הניסיון שלי אחר לגמרי. 

ירושלים וחיפה לא דומות. בירושלים הם לא "ערביי ישראל" אלא ערבים פלסטינאים תושבי ישראל (לא אזרחים).

לפני 49 דקות, פבל כתב:

יותר מזה, אחד הדברים שאני זוכר הכי טוב זה שבתור ילדים, היו "מרכלים" עלי דווקא כי אני רוסי ולא כי אני יאהודי, שזה - היום במחשבה לאחור - די מחמם את הלב, כי זה ממש הרגיש כמו דו קיום אמיתי, שגם היהודים וגם הערבים קראו לי "רוסי מסריח" ביחד

אם כולם קראו לך מסריח לא חשבת ללכת להתקלח?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, פבל כתב:

מצד אחד, ביקשת ש"יפיץ משנה" ו"יפיץ מסר":

מצד שני, איך אפשר לדעת אם הוא לא עושה את מה שביקשת עכשיו (לדבר בעדינות עם הלקוחות שלו) כבר היום?

אתה מציב אותו במצב בלתי אפשרי - אתה אומר לו להפיץ מסר, אבל לא נמצא שם כדי לראות האם הוא אכן מופץ או לא, ולא מאפשר לו שום הזדמנות "להוכיח את עצמו".

אני, אגב, קטונתי מלהגיד לאנשים איפה להוציא את הכסף שלהם ואיפה לא. אני מסרב לקנות בעסקים מסוימים מסיבות הרבה יותר אידיוטיות מאשר תחושת פטריוטיות (גם אם אני לא מסכים עם העובדה שאלה הדברים מהם צריך לשאוב פטריוטיות). כל מה שאני מנסה להעביר זה את הצורך לעצור מדי פעם ו"לבדוק דופק", לראות האם המצב השתנה בעסק כזה או אחר, או אולי ה"חרם" שלך באמת עשה את מה שרצית והחומוסיסט ההוא באמת מדבר עם הלקוחות שלו ומנסה להרגיע. הרי אם לא תעשה את זה, במקום "לתקן" את תחושת הניתוק בין יהודים לערבים ע"י אותם הפצת מסרים שאתה מצפה מבעל החומוסיה, אתה רק מנציח מצב בו כל מגזר תקוע בתוך ה-echo chamber שלו.

טוב לדעת שאתה חיפאי,

אני יכול לקשר לך את מה שרשמת להתנסות שלי,

במהלך הקורונה, הסגר הראשון או השני (לא זוכר שניהם נפלו על חגים) הייתי צריך בשר טוב לחג, ברשתות לא היה כלום ולא יכולתי לצאת יותר מדי לחפש כי... סגר, וגם מתוקף עבודתי בארגון בטחוני, הייתי כל יום 12.5 שעות בעבודה.

ברגע שהתפנה לי קצת זמן, הבנתי שלא אוכל להגיע ללימוזין ברמת ישי להביא בשר כמו תמיד, ותוך הכרה במצב, נסעתי ל-next best thing (ויש שיגידו שאולי זה ההפך..) וקניתי נתח של קילו וחצי פילה אצל מר אבו-שקארה (שכולנו מכירים את איכויות הבשר שלו לטובה).

לומר לך שנפל לי הכתר מהראש? לא.

לומר לך שהרגשתי שמתייחסים אלי לא טוב כי אני יהודי? לא. (מרוואן הוא גם חבר של חבר קרוב שלי ועשה אירועים בביתו לא פעם)
אבל האירועים האחרונים גרמו לי לפקפק שוב בפעולות הללו ואני מצמצם אותן למינימום אולימפי, כל עוד יש לי בחירה - אני אבחר אחרת.
אז כן, אני בודק דופק, כשצריך,
אם עלינו ליום נהיגה ובילוי עם הרכבים בצפון ויש אחלה כנאפה מתחת לחרמון,

ואין לי מושג אם המוכרים שם הם בדואים/יוצאי צד"ל/ערבים מוסלמים וכו',

סיכוי גבוה שלא אשב בצד ואלגום מים ממימיה ואמלמל לעצמי בזמן שכל מי שאיתי אוכל מנת קטנה של כנאפה, רק כדי להוכיח נקודה,

כנראה שאשתף פעולה ובת-זוגתי ואני נחלוק מנה כמו כולם,

אבל זה יקרה "פעם באף-פעם", בשאר הזמן, אני שם לב היטב על מה ואיך וחושב מזה - אצל מי - אני משאיר כסף.

• אהבתי 2

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, m3x7r3m3 כתב:

בקיצור אתה טוען שזה הזנב שמכשכש בכלב.

אני לא טוען כלום, לא לפה ולא לשם. אני רק מרחף פה מעל הדיון ונותן נקודות מבט נוספות.

במקרה הזה, אני חושב שאף אחד לא יודע מספיק טוב מה המניעים של אנשים פשוטים לשתף פעולה עם השביתות או לצאת נגד הפורעים. 

אני מסכים ש"התער של אוקהם" והכל, אבל אני מאמין שהמציאות יותר מרכבת מזה. 

לפני שעתיים, Night Driver כתב:

אם כולם קראו לך מסריח לא חשבת ללכת להתקלח?

מה?! נראה לך?! היה לי מוניטין לתחזק! איך זה היה נראה אם הרוסי היה מגיע כל יום לבצפר כשהוא מריח טוב?!

לפני 52 דקות, Super_T כתב:

אז כן, אני בודק דופק, כשצריך,

אז בסדר גמור. אין לי טענות. כל אחד שישאיר את הכסף שלו איפה שהוא מוצא לנכון, מאיזו סיבה שהיא - כל עוד הוא עקבי מצד אחד, ונותן "לשכנע אותו אחרת" במידת הצורך מצד שני.

לפני 53 דקות, Super_T כתב:

וקניתי נתח של קילו וחצי פילה אצל מר אבו-שקארה (שכולנו מכירים את איכויות הבשר שלו לטובה).

לפני 54 דקות, Super_T כתב:

(מרוואן הוא גם חבר של חבר קרוב שלי ועשה אירועים בביתו לא פעם)

עולם קטן :) הם שכנים של ההורים שלי (ומן הסתם שלי בעבר) ומרוואן היה ב"חבורה" של אחותי כשהם היו טינאייג'רים (יכול להיות שזה היה מרוואן אחר, זו משפחה עצומה).

• אהבתי 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, m3x7r3m3 כתב:

פוראת נסאר - 95% מהעסקים במגזר שבתו ביום שלישי, שביתת הזדהות עם החמאס, בזמן הלחימה.

הוא כתב הזדהות עם חמאס? או שאתה החלטת שזו הזדהות עם חמאס?

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, פבל כתב:

אני לא טוען כלום, לא לפה ולא לשם. אני רק מרחף פה מעל הדיון ונותן נקודות מבט נוספות.

במקרה הזה, אני חושב שאף אחד לא יודע מספיק טוב מה המניעים של אנשים פשוטים לשתף פעולה עם השביתות או לצאת נגד הפורעים. 

אני מסכים ש"התער של אוקהם" והכל, אבל אני מאמין שהמציאות יותר מרכבת מזה. 

אתה אומר - אולי בעל עסק ערבי, מפחד מערבים אחרים שישרפו לו את העסק, ולכן משתף פעולה עם הפרעות הללו או השביתה.

שזה אומר או שהוא חלק ממיעוט שלא רוצה פרעות, אבל נגרר מחשש שיבולע לו. במקרה כזה Though luck, כל ישראלי שטייל פעם-פעמיים בחו"ל יודע שהוא מייצג מגזר מסוים גם אם הוא לא ביקש לייצג. זה נכון גם לגבי עסקים, במיוחד לגבי עסקים. כפי שסלקום גילתה השבוע.

או שהוא חלק מהרוב שלא תומך בפרעות, אבל נגרר מחשש שיבולע לו. שזה נקרא בעברית הזנב שמכשכש בכלב.

אבל עזוב, 95% מהעסקים במגזר היו סגורים ביום שלישי להזדהות עם החמאס. 95%.

לפני 7 דקות, פינדר כתב:

הוא כתב הזדהות עם חמאס? או שאתה החלטת שזו הזדהות עם חמאס?

אז הזדהות עם מי בדיוק? עם הנסיך הפרסי? עם שחרור קראש בנדיקוט? עם המחסור העולמי בצ'יפים?!

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, אורח לרגע כתב:

אני מאמין שערביי ירושלים הרבה יותר "טעונים". הם הרי לא יכולים ללכת פה ברחוב בלי שמג"בניקים עוצרים לבדוק להם תעודת זהות. מבין למה הם כעוסים וטעונים. עם זאת, מבחינתי זה לא מצדיק את זה שאני צריך להכיל את השנאה שלהם בלב פתוח.

אתה לא צריך להצדיק שום דבר. יש פער בין הצדקה לבין ניסיון לשפר את המצב. איך אתה חושב שאפשר לשפר את המצב?

לפני 3 שעות, m3x7r3m3 כתב:

העובדה שהם באופן מובהק פרעו נגד יהודים, או מי שחשבו שהם יהודים, מוכיחה שזו לא פשיעה, אלא פרעות לאומניות.

לא אמרתי שזו פשיעה. ברור שזה לאומני. 

לפני 7 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כל ישראלי שטייל פעם-פעמיים בחו"ל יודע שהוא מייצג מגזר מסוים גם אם הוא לא ביקש לייצג.

נגעת בנקודה מרתקת.

מה אני אשם שאתה ימני? :)

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אתה אומר - אולי בעל עסק ערבי, מפחד מערבים אחרים שישרפו לו את העסק, ולכן משתף פעולה עם הפרעות הללו או השביתה.

חבל שהפורעים לא מפחדים מזה שבעלי עסקים שאיבדו את פרנסתם ידפקו להם מכות ויגרשו אותם ואת המשפחות שלהם מהכפר.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, m3x7r3m3 כתב:

שזה אומר או שהוא חלק ממיעוט שלא רוצה פרעות, אבל נגרר מחשש שיבולע לו. במקרה כזה Though luck, כל ישראלי שטייל פעם-פעמיים בחו"ל יודע שהוא מייצג מגזר מסוים גם אם הוא לא ביקש לייצג. זה נכון גם לגבי עסקים, במיוחד לגבי עסקים. כפי שסלקום גילתה השבוע.

כבעל עסק יש לי משפחות שאני אחראי לפרנסה ולביטחון שלהם. את המלחמות אני אעשה כאדם פרטי ולא במסגרת העסק.

זה נכון ללהשתתף בשביתה כללית וזה נכון מהצד השני לא לעשות מה שסלקום עשתה.

בדיוק כמו שבפייס אני אגיב לאנטי ישראלים בשמי הפרטי אבל לא אגיב בלינקדאין כשה מקושר לעסק.

עריכה אחרונה על ידי Night Driver
  • אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אז הזדהות עם מי בדיוק?

עם הילדים המתים בעזה?

עם מפוני שיח גראח?

עם הפגיעה באל אקצה?

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, יבגניפ כתב:

איך אתה חושב שאפשר לשפר את המצב?

כבר שאלת קודם ולא עניתי כי אין לי תשובה טובה.

אני כן יכול להגיד מה לא ישפר את המצב- להמשיך לפרנס ולהתפרס בפני אלה שמשליטים פה במדינה אוירת טרור. בפני אלה שגורמים ליהודים (מדינה יהודית וכל השיט הזה) לפחד לצאת לרחובות. 

להמשיך להוריד את הראש כשהם מרימים אותו. 

נכון- הם לא ייעלמו מפה וגם אנחנו לא. אין ספק. מכך שצריך למצוא פתרון לבעיית הסכסוך הזה כי אין דרך אחרת. 

אבל אני מוסיף על זה עוד משפט- הם לא ייעלמו מפה וגם אנחנו לא. אבל גם שלום ואחווה אמיתיים לא יהיו פה. 

אז אין לי פתרון. באמת שלא. אני אישית לא מרגיש בנוח לפרנס מישהו שמשתייך לקבוצה שהייתה שמחה אם הייתי מת/נרצח/נסקל, ולפי השקפתם יפה שעה קודם. וזהו.

אז נכון, אולי יש איזה מלצר, אחמד, שפגשת בת"א והוא דווקא רוצה שלום, דו קיום ואהבה. אני בטוח שיש כמה כאלו. הרוב לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, יבגניפ כתב:

לא אמרתי שזו פשיעה. ברור שזה לאומני. 

נו והקשר בין מצב סוציו אקונומי להשתתפות בטרור לאומני (ובטרור בכלל) הוא יחס הפוך מאשר היחס כלפי פשיעה.

לפני 28 דקות, יבגניפ כתב:

נגעת בנקודה מרתקת.

מה אני אשם שאתה ימני? :)

אתה לא, אבל זה מה יש, עד שנשנה את התפיסה האנושית.

וזה לא שלא ניסו בעבר, אבל עד היום זה לא עבד.

לפני 20 דקות, vadim6385 כתב:

חבל שהפורעים לא מפחדים מזה שבעלי עסקים שאיבדו את פרנסתם ידפקו להם מכות ויגרשו אותם ואת המשפחות שלהם מהכפר.

רוב הסיכויים שזה הפוך. אבל עד שיוכח אחרת אני מוכן ללכת עם תיאוריית הזנב שמכשכש בכלב.

אתה אומר למה הכלב לא נושך את הזנב שלו.

לפני 22 דקות, Night Driver כתב:

כבעל עסק יש לי משפחות שאני אחראי לפרנסה ולביטחון שלהם. את המלחמות אני אעשה כאדם פרטי ולא במסגרת העסק.

זה נכון ללהשתתף בשביתה כללית וזה נכון מהצד השני לא לעשות מה שסלקום עשתה.

בדיוק כמו שבפייס אני אגיב לאנטי ישראלים בשמי הפרטי אבל לא אגיב בלינקדאין כשה מקושר לעסק.

עצוב שדבר בסיסי כמו מה שאתה אומר כאן, לא נתפס אצל אחרים.

הם עוד אומרים - אל תעניש את בעל העסק שבחר לשבות.

לפני 19 דקות, פינדר כתב:

עם הילדים המתים בעזה?

עם מפוני שיח גראח?

עם הפגיעה באל אקצה?

ה"פגיעה" באל אקצא הייתה מזמן, גם שייח' ג'ראח כבר מתגלגל חודש בערך

אבל בסדר, לא הפסקת מעולם לחפש תירוצים עבור ערבים.

המצב פשוט - חמאס קרא להם לקום ולהתפרע - קמו והתפרעו, חמאס קרא להם לשבות - שבתו

• אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1061 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...