Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה דעתכם על האירועים האחרונים?

דניאל1983
שימו לב! השרשור הזה בן 1062 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 47 דקות, vadim6385 כתב:

חבל שאין נציגים מהמגזר בפורום.

מאוד מעניין אותי לשמוע את הדעה של הצד השני.

יש ערבים בפורום. אבל הם לא "נציגים" של המגזר, והם בטח ובטח שלא "הצד השני".

בדיוק כמו שאני לא חושב שהיהודים שכאן הם "נציגים" של "המגזר" שדפק מכות לערבי בבת-ים עם דגל המדינה.

• אהבתי 1

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 121
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 37 דקות, Night Driver כתב:

אם אתה מפחד לעשות את העבודה שלך או חושב שלא נותנים לך לעשות את העבודה אז שים את המפתחות וחפש עבודה אחרת.

זו לא שאלה של השוואת כמויות. אם יש 10000 ערבים שמתפרעים זה מצדיק שלא יטפלו ביהודי הבודד שהלך לנקום?

פורע הוא פורע והמדינה חייבת לטפל בכל פורע כזה בלי קשר לזהותו בכל הכוח הנדרש.

אני אמרתי שזה מצדיק שלא יטפלו? אני לגמרי גיניתי את זה 

אבל ההתעלמות של התקשורת וכוחות הביטחון מהתפרעויות של הערבים ושימת זכוכית מגדלת על מקרה נקודתי זה פשוט... זועק מחוסר צדק ופרופציות הגיוניות בכל קנה מידה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו כנראה לא צורכים את אותה התקשורת כי אני שומע לא מעט על הפוגרומים של שני הצדדים אבל יש הבדל אחד בסיסי בין המיעוט לשליט. המשטרה היא "שלנו", הצבא הוא "שלנו" ומקבלי ההחלטות הם אנחנו. ברצותנו המהומות יתגברו וברצותנו הם ייפסקו.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיניים יהודיות: הכל התחיל מזה שביום שלישי האחרון מיעוט ערבי, עבריינים בלוד ויפו יצאו לרחובות והתחילו לעשות "ליל הבדולח" ביהודים שנקרו בדרכם.

המשטרה לא הגיע, ה"חוסר אונים" דרך התקשורת חלחל כל כך עמוק שזה היה עניין של זמן (פחות מ24 שעות).

יהודים יושבים בבית מול תמונות של חוסר משילות, פורעים והרס של רחובות שהם היו עוברים בהם ביום-יום.

עוד באותו ערב מול הטלוויזיה אמרתי לאישתי, תספרי את השעות, עם תמונות כאלו חוסר יכולת של משטרת ישראל, והלך רוח כזה, מהר מאוד תראי פה פוגרום בערבים זה עניין של זמן רק.

תחושת השפלה גברה וגברה, מיעוט קיצוני ועבריינים החלו להתארגן לקחת את החוק לידיים ויצאו לרחובות. יום למחרת זה כבר היה המציאות.

בעיניים ערביות: "מתנחלים" כמו שהם קוראים להם, שזה בעצם נערי גבעות והתארגנויות של נערי ישיבות קיצוניים, יצאו לפוגרומים ברכוש ערבי.

לא ברור אם זה היה אחרי יום שלישי, או לפני, אבל זה לא באמת משנה.

בסופו של דבר ערביי ישראל חשו השפלה ממה שקורה פה, המשטרה גם פה, לא הגיעה והתחושה ברחוב הערבי הייתה שמגבים את היהודים הפורעים (נכון או לא נכון, זאת התחושה והדיבור בסלון הבית של המשפחות והחברים)

בהמשך, ארגוני ימין קיצוני החלו להתארגן ולהגיע לאזורים שונים בחיפה, אלו לרוב לא אנשים שגרים בחיפה, אלא מהאזור מחוץ לעיר.

ערביי חיפה קוראים להם  "להבה" ו"אולטראס" ועוד כל מיני כינויים כאלו. מה שגרם לערביי האזור להתאגד ולהגיע להגן על המקומיים.

מיעוט מהערבים, כמו היהודים, לא הסתפקו ב"הגנה" אלא עמדו בכבישים ראשיים ופיצצו מכוניות ראנדומאליות באבנים ומקלות.

בחיפה, אזרחים יהודים ואזרחים ערבים נורמטיביים לא יוצאים מהבית כל הסופ"ש בכלל הטירוף שקורה פה עם הקיצונים.

זורקים פה אבנים על בתים, פורעים עם אלות מסתובבים ברחובות, אנשים מתקשרים למשטרה וזו לא מגיעה בכלל. זאת הבעיה.

באוקטובר 2000 היה גרוע יותר והיחסים שוקמו. לאט, אבל שוקמו.

אני חושב שגם עכשיו יהיה בסדר בטווח הארוך. הבעיה שלנו היא בסבב הבא. מה יקרה כששוב הקיצונים יצאו לרחובות עם אלות.

בניגוד לארה"ב פה אין את המקביל ל"משמר לאומי". אולי זה הזמן להקים כזה.

• אהבתי 6
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, פבל כתב:

יש ערבים בפורום. אבל הם לא "נציגים" של המגזר, והם בטח ובטח שלא "הצד השני".

בדיוק כמו שאני לא חושב שהיהודים שכאן הם "נציגים" של "המגזר" שדפק מכות לערבי בבת-ים עם דגל המדינה.

זה בדיוק מה שמעניין אותי לדעת - מה הקהל הערבי הנורמטיבי חושב על זה.

• אהבתי 1
  • מעניין 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. תראו מה עם עושים בינם לבין עצמם. עד לא מזמן ההפגנות על חוסר המשילות ואיומי התפטרות של ראשי מועצות, בגלל חוסר הטיפול בפשיעה. 

ב. תסכול בתוספת של א - ומטרה מעניינת, סיבה מספיק טובה, והכי חשוב - free pass. הם בעיקרון עושים חה שבז׳ שלהם ובגלל הכמות והאופי של האירועים האלה, לא עושים להם כמעט כלום. 

ג. זה נכון אגב לגבי כל האספסוף היהודי שעושה את זה. בול אותו חרא עם שם אחר. 

תשימו לב שהיו מקרים שיהודים פירקו מכות יהודים / ערבים פירקו ערבים בגלל שהם נראים כולם אותו דבר. פערי התרבות זעומים ועל כן הברבריות תופסת פיקוד. זה ברברים. 

תוסיפו לכל זה את התדלוק שהם מקבלים מההנהגה (כל אחד מההנהגה שלו) והופ. 

הרבה אחרי הטילים השסע פה ימשיך ויתרחב ויהיה פיצוץ. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפתרון מאוד קל:
מי שערבי ישראלי ונתפס מיידה אבנים\בקבוקי תבערה\מכות או כל דבר על רקע לאומני - שוללים לו את התעודה ומגרשים לאן שיבחר (עזה\לבנון\ירדן\מצרים וכו')

זה היה צריך להיות ממזמן החוק במדינת ישראל אבל זה מדינה של ליצנים.

לגביי יהודים שמבצעים פשעים כאלו, להעמיד לדין.

אם החוק הזה היה קיים שנים, אני בטוח שזה היה מצמצם את מה שאנחנו רואים היום למינימום שבמינימום.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 16.5.2021 בשעה 09:55, roiei כתב:

הפתרון מאוד קל:
מי שערבי ישראלי ונתפס מיידה אבנים\בקבוקי תבערה\מכות או כל דבר על רקע לאומני - שוללים לו את התעודה ומגרשים לאן שיבחר (עזה\לבנון\ירדן\מצרים וכו')

זה היה צריך להיות ממזמן החוק במדינת ישראל אבל זה מדינה של ליצנים.

לגביי יהודים שמבצעים פשעים כאלו, להעמיד לדין.

איך כבודו יכול לחוקק חוק שמפלה על בסיס אתני?

זה ״קצת״ נוגד את חוקי היסוד של המדינה שלנו, ושל כל מדינה דמוקרטית.

מעבר לזה, אם מדינות אחרות לא יקבלו את האזרח הדחוי, מה אתה מציע לעשות?

לשים אותם על אונייה שתחפש להם נמל שיקבל אותם?

אולי מחנה ריכוז?

וגם, מי הוא ״יהודי״ שיכול להשליך בקתב בלי להיות מגורש?

מי שאימו יהודיה?

אולי מספיק שאביו?

ואם הוא נוצרי, מה דינו אז? צ׳רקסי? דרוזי? אמא יהודיה ואב ערבי? אב ערבי ואמא יהודיה?

• מעניין 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אולי במקום לחלק את זה ליהודים עורבים פשוט נחלק את זה לשומרי חוק ומפגרים שמתפרעים. נשמע יותר הגיוני.

• רעיון טוב! 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שגם זה לא נבון, כי יש הקשרים שונים שמגדירים את אופי הפשיעה וסיבותיה, ואי אפשר להתעלם מזה. גם בחוק, למניע יש משמעות, לא רק למעשה. זה בטח נכון אם מתייחסים לאכיפה ושבעתיים נכון אם מתייחסים למניעה.

למשל, ירי הוא מאפיין של המגזר הערבי. וזה גוזר טיפול אחר לגמרי. קודם כל, בירי (או כל שימוש בנשק) על בסיס לאומני, יכול לטפל השב״כ. דבר שני, העובדה שבמגזר יש נשק חם, אומרת דרשני. מדובר פה בהזנחה שיטתית של המדינה, אם לא מדיניות של שנים, שנתנה לארגוני פשיעה לצבור נשק.

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, falou כתב:

איך כבודו יכול לחוקק חוק שמפלה על בסיס אתני?

זה ״קצת״ נוגד את חוקי היסוד של המדינה שלנו, ושל כל מדינה דמוקרטית.

"אנו מכריזים בזאת על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל, היא מדינת ישראל. "
"אנו קוראים - גם בתוך התקפת-הדמים הנערכת עלינו זה חדשים - לבני העם הערבי תושבי מדינת ישראל לשמור על שלום וליטול חלקם בבנין המדינה על יסוד אזרחות מלאה ושווה ועל יסוד נציגות מתאימה בכל מוסדותיה, הזמניים והקבועים. "

לא רואה איך זה נוגד את חוקי היסוד של המדינה

אם ניקח את ארה"ב כדוגמא, גם הם יגרשו תושב (לא אזרח) שעשה משהו פלילי (תלוי בדרגה) ופה אנחנו מדברים על משהו טרוריסטי כן?

אני בעד שזה יהיה גם החוק נגד טרור יהודי, שלא יהיה ספק, אבל זה יותר בעייתי לביצוע (אני חושב).

שאר הפוסט לא רלוונטי כי ניתן למצוא פתרונות\הגדרה מי הוא מה.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אין ספק, איפה שיש עוני ואין נוכחות משטרתית יש יותר פשיעה ונשק זמין וקל להסית לקיצוניות. 
בסיבות צריך לטפל בהתאם, אבל להמציא עונשים שונים ליהודים וערבים זה לא הגיוני. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 14.5.2021 בשעה 18:44, פבל כתב:

אבל אני רוצה לזרוק תאוריה - אני חושב שהסיבה שהפרעות שמבצעים יהודים מקבלות "זמן אוויר" לא פרופורציונלי היא בגלל סוג של ביקורת פנימית שאני יכול לגמרי להבין. אנחנו "החזק", אנחנו "הריבון", המשטרה, מג"ב, צה"ל הם "שלנו", לכן עצם זה ש"אנחנו" לוקחים את החוק לידיים נגמר מאיזשהו שבר עמוק במיוחד, לא בין יהודים לערבים, או לפחות לא רק, אלא גם ביננו לבין השלטונות. ועצם הסיקור המוגזם של זה אולי בא באיזשהו מקום להראות על זה. 

לא, כלומר זו באמת הבעיה, אבל זה לא הסיבה לסיקור.

יכול להיות גם שאני נותן יותר מדי קרדיט לתקשורת והסיקור באמת נובע מאיזו שנאה עצמית תהומית וניסיון זול להזדהות מזויפת עם הקורבן. לא יודע. אבל בגלל שאני לא יודע, אני נותן לכולם להנות מהספק. 

זו דווקא כן הסיבה לסיקור.

התנצחויות של "מי צודק" או "מי יותר חרא" לא יובילו אף אחד לשום מקום כי אף יהודי לא ישכנע אף מוסלמי (שלא שוכנע כבר) ש"הם התחילו" ואף מוסלמי לא ישכנע אף יהודי (כנ"ל) שלשרוף בתי כנסת זה סבבה.

דווקא תראה את מנסור עבאס כדוגמה, הגיע למצב שהוא בעצמו רוצה להגיע לשקם בתי כנסת שנשרפו.

רק כרגע נראה שהוא לבד במערכה, ותכף מעיפים אותו בכלל מרע"מ.

בתאריך 15.5.2021 בשעה 09:08, Night Driver כתב:

המשטרה היא "שלנו", הצבא הוא "שלנו" ומקבלי ההחלטות הם אנחנו.

המשטרה מסורסת לחלוטין מול המגזר הערבי מאז וועדת אור, הצבא לא רלוונטי (היה רלוונטי אם היו מכניסים אותו לערים, אבל לא הכניסו), מקבלי ההחלטות הם... מערכת המשפט, תובעים, שופטים, לא אף אחד אחר.

זה נכון לגבי וועדת אור (תיאודור אור על שמו הוועדה, היה משנה לנשיא העליון), וזה נכון לגבי העצורים שמשוחררים באופן סיטונאי, זה נכון לגבי תיקים שנסגרים בסיטונאות, וזה נכון לגבי התיקים שכבר מגיעים למשפט ונסגרים בעסקאות טיעון מצחיקות שגם מקבלות אישור שופט לבדיחה הלא מצחיקה הזו.

מתי אתה פעם אחרונה השפעת על מי יהיה שופט, מי יהיה פרקליט מחוזי? מי יהיה משנה ליועמ"ש?

אתה לא, כל המינויים האלה נסגרים בחדרי חדרים, בין קבוצה מצומצמת של אנשים, לפעמים בוועדת איתור, לפעמים בעסקאות מפוקפקות לחלוטין.

בתאריך 15.5.2021 בשעה 09:40, stum כתב:

עוד באותו ערב מול הטלוויזיה אמרתי לאישתי, תספרי את השעות, עם תמונות כאלו חוסר יכולת של משטרת ישראל, והלך רוח כזה, מהר מאוד תראי פה פוגרום בערבים זה עניין של זמן רק.

אני בשרשור הפוליטי אמרתי את זה כבר לפני כמה שבועות, כשהתמונות היו סרטוני טיקטוק של ערבים תוקפים יהודים.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, m3x7r3m3 כתב:

לא, כלומר זו באמת הבעיה, אבל זה לא הסיבה לסיקור.

זו דווקא כן הסיבה לסיקור.

לא אני, לא אתה, ולא אף אחד אחר חוץ מאותם מסקרים (אלה שעושים סיקור, לא מסוקי קרב :lol:) יודע מה הסיבה באמת, אז לא הייתי ממהר להחליט באופן כל כך נחרץ.

דווקא תראה את מנסור עבאס כדוגמה, הגיע למצב שהוא בעצמו רוצה להגיע לשקם בתי כנסת שנשרפו.

לא בטוח שאין פה אינטרסים פוליטיים.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1062 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...