Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חזרה לארץ

MarcNL
שימו לב! השרשור הזה בן 1051 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום מארק. אני מכיר את התחושות האלה. לפני יותר מעשור הייתי סטודנט באחת המדינות הנורדיות. תחושת הזרות מכרסמת. יבין רק מי שחווה הגירה או רילוקיישן לתקופה משמעותית. זה אגב ממש לא יחודי לישראלים/יהודים, שמעתי דברים דומים מקולגות ממוצאים אחרים.

וודאי שזה מאוד אינדיבידואלי. בתקופת הלימודים התחברתי לבחור מקומי ממוצא ישראלי למחצה. מבחינה חומרית מצבו היה מצויין, אבל הוא היה אומלל. מספר שנים לאחר מכן הוא עשה עליה (להפתעתי), נכנס למשרה מעולה, הקים משפחה וחייו השתנו לטובה (מבחינתו).

לאור התיאור שלך לגבי היעדר מקצוע וכדומה, אני במקומך לא הייתי חוזר לארץ בנקודה הזו. במערב אירופה אפשר עדיין לחיות בכבוד ממשלח יד מקצועי שאינו אקדמי. בישראל זה כמעט בלתי אפשרי. במקומך לכל הפחות הייתי נשאר מספר שנים ומתבסס מבחינה מקצועית וכלכלית. אני בדיעבד מצטער שלא נשארתי לפחות מספר שנים נוספות כדי לבנות את עצמי מבחינה מקצועית וכלכלית. הייתה לי שם עבודה מובטחת בתחום פורח ומשגשג, בסופו של דבר בחרתי לחזור מסיבות אחרות ואישיות, אכלתי כאן הרבה חרא עם את חפירה במשך שנים עד שהצלחתי לעמוד על הרגליים.

בכל מקרה, אתה לא לוקח סיכון גדול מדי. אתה צעיר, רווק, אתה יכול לעשות מה שאתה רוצה ולעלות על מטוס לכאן/לשם מתי שתרצה. שיהיה בהצלחה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 4

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 3 שעות, f31 כתב:

פשוט תתקין טינדר או מה שרלוונטי כיום ויאללה.

יש גם אפליקציות דייטינג ליהודים\יהודיות\בעלי זיקה אם אתה רוצה.

ואם תשלם ותשנה את המיקום לישראל, תבין שעדיף לך להישאר בהולנד

לפני כשעה, קורן בן אשר כתב:

שלום מארק. אני מכיר את התחושות האלה. לפני יותר מעשור הייתי סטודנט באחת המדינות הנורדיות. תחושת הזרות מכרסמת. יבין רק מי שחווה הגירה או רילוקיישן לתקופה משמעותית. זה אגב ממש לא יחודי לישראלים/יהודים, שמעתי דברים דומים מקולגות ממוצאים אחרים.

זה גם למה יש אחוז יחסית גבוה של יורדים במגזר של יוצא חבר העמים.

אם אתה כבר מרגיש זר ולא שייך, אז מה זה משנה איפה זה יהיה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, vadim6385 כתב:

זה גם למה יש אחוז יחסית גבוה של יורדים במגזר של יוצא חבר העמים.

אם אתה כבר מרגיש זר ולא שייך, אז מה זה משנה איפה זה יהיה.

בהחלט. אם כבר תלישות וניכור, אפשר גם בתנאים קצת יותר נוחים.

בלונדון (קנדה) הייאוש נעשה יותר נוח.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, קורן בן אשר כתב:

בהחלט. אם כבר תלישות וניכור, אפשר גם בתנאים קצת יותר נוחים.

בלונדון (קנדה) הייאוש נעשה יותר נוח.

זו תרבות שמראש לא מחפשת יותר מידי שייכות וקהילתיות.

הגיעו לישראל כמהגרי עבודה ועוזבים אותה באותו האופן.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Potato כתב:

האחרים הגיעו כי זה היה או זה או שהמקומיים היו עושים מהם שישקבב.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Potato כתב:

זו תרבות שמראש לא מחפשת יותר מידי שייכות וקהילתיות.

נכון לעליה האחרונה (סוף 80' והלאה).

העליה מברה"מ בשנות השבעים הייתה שונה מאוד באופיה (מכיר מקרוב).

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, קורן בן אשר כתב:

נכון לעליה האחרונה (סוף 80' והלאה).

העליה מברה"מ בשנות השבעים הייתה שונה מאוד באופיה (מכיר מקרוב).

אני דור המשך לעליה של שנות ה90.

שום דבר לא מחזיק אותי פה חוץ ממשפחה וחברים.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 17 שעות, Pika007 כתב:

צא לחופשה של שבועיים בארץ כדי למחוק כל מחשבה אווילית כזו מהראש שלך

שבועיים? חבל על הכסף, ימי החופש, והזמן בכללי. מספיק לבוא ל4-5 ימים, עדיף באוגוסט ועדיף בטיסה שמתוכננת לנחות בנתב"ג בשעות הבוקר. אתה תשב במונית דאצ'יה מצ'וקמקת עם נהג שיבלבל לך במח וישמע חדשות ברדיו, עם שמש על הפרצוף שלך בפקק ארוך והרבה לפני שתגיע למלון שלך אתה תגיד תודה שיש לך כרטיסים חזרה להולנד. 

• מצחיק 3
  • לא הבנתי... 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה לכל המשיבים, לא ברור מאליו
מה שהבנתי מרגע כתיבת הפוסט ומכל התגובות ומעצמי זה שאני מבולבל יותר מעצם הפרידה אחרי זוגיות ארוכה וחיים משותפים והיותי פתאום בודד שזו מילה מוזרה להגיד אבל אולי הכי מתאימה מאשר מעצם השהייה בהולנד ולכן אקח את השבועות הקרובים כדי להתאפס על עצמי ולנסות לראות איך למנף את היותי כבר בהולנד כדי לעזור לעצמי להתקדם וכו' וכו'. תודה לכל המזהירים מפני חזרה לארץ כי גם אם זה צעד נכון, אני צריך פשוט להתאפס על עצמי קודם ולא לעלות על המטוס הראשון ארצה.

מבחינה כלכלית, אני מרוויח כ3,000 יורו ברוטו בחודש שאני אישית די מרוצה מהשכר, יש מקום להתפתח אבל מבחינה כלכלית כל הרעיונות שיש לי בראש שזה לרוב מקצועות כפיים/מקצועות שטח (שאין לי בעיה עם זה חלילה, ההפך הוא הנכון) יהוו ירידה בשכר, גם בארץ וגם באירופה. אבל כסף זה לא הכל, אני כן אשמח להתמקצע טיפה אבל השכר לא המטרה אלא חיים נוחים ומכובדים זו המטרה ואולי גם הקמת תא משפחתי לקראת סוף שנות ה20 שלי. אבל זה לא ממש האישיו המרכזי כרגע עבורי. הכל הרגיש לי "די מסודר" בראש שלי מבחינת מה אעשה עם עצמי בשנים הקרובות ביחד עם החברה בזמנו, בניית תא משפחתי, רכישת בית וכו' וכו'

מה שהכי שם אותי בתחושת "צומת דרכים" היא שגם לפני הפרידה וגם כעת לאחר הפרידה אני בחיפושים רציניים אחר בית לרכישה, הגשתי כבר כמה הצעות ושבוע הבא מגיש עוד כמה הצעות לבתים אחרים וביחד עם התחושות שלי על הולנד/ישראל וכו', זה ממש מרגיש שאני לוקח החלטה לקבע את עצמי להולנד בזמן שאני לא פה עם הראש שלי אבל מבחינה רציונלית, יכולים להיות לי חיים חומריים מדהימים כאן, בארץ עם החסכונות שלי ועם האופציות ללקיחת משכנתא הייתי רחוק שנות אור ממשכנתא באיזור סביר למגורים ופה אוטוטו. אז גם את זה ניקח לאט ונראה לאט זה יוביל.

רק בשורות טובות
תודה שוב פעם לכל המגיבים!

• מעניין 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי חוזר לארץ במקומך. אתה אמנם צעיר עם הרבה headroom לטעויות, אבל לדעתי עדיף לנצל את היתרון שיש לך בהולנד.

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח אויר ונשום עמוק. הפרידה מהבחורה משגעת אותך.

אתה סה"כ בן 24. מהצד החומרי נראה שאתה בכיוון טוב מאוד. המשכורת שלך מאוד מכובדת במונחים ישראליים בשביל מישהו בגילך במשרת צווארון כחול. ואתה אפילו בכיוון של רכישת דירה - רוב הישראלים בגילך יכולים רק לחלום על דירה בבעלותם בגיל כזה. לא, אתה לא בהכרח מקבע את עצמך להולנד - רק תדאג לרכוש נכס שתוכל גם למכור/להשכיר בקלות אח"כ - אולי תרצה עוד X שנים לעבור למקום אחר בתוך האיחוד.

לפני שעתיים, SlowRide כתב:

שבועיים? חבל על הכסף, ימי החופש, והזמן בכללי. מספיק לבוא ל4-5 ימים, עדיף באוגוסט ועדיף בטיסה שמתוכננת לנחות בנתב"ג בשעות הבוקר. אתה תשב במונית דאצ'יה מצ'וקמקת עם נהג שיבלבל לך במח וישמע חדשות ברדיו, עם שמש על הפרצוף שלך בפקק ארוך והרבה לפני שתגיע למלון שלך אתה תגיד תודה שיש לך כרטיסים חזרה להולנד. 

יש לי הצעה אפילו יותר טובה, הוא יכול לקחת טיסה של ריינאייר לבוקרשט, הוא יישב שם באותה מונית דאצ'יה מצ'וקמקת עם קוריצה ועם נהג שמבלבל את המוח (רק ברומנית) וגם מעשן כדי להוסיף חטא על פשע, בתור בונוס יזכה גם בנסיעה במאה שלושים קמ"ש בכבישי טלאים שבורים וחשוכים שלא היית נוסע בהם חמישים קמ"ש עם לנדקרוזר. מובטח לך שהוא יעלה כבר למחרת בבוקר, חיוור כסיד, על הטיסה הראשונה להולנד וינשק את הרצפה בשרוול בסכיפהול.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ברור, רק שאין לו מה לעשות ברומניה אם הוא מחפש "מולדת" וציונות, אלא אם חלק מהמפעל הציוני מבחינתו זה גם הרומנים שבאים לפה כדי לעבוד בבניין.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין אם יש הולנדי שחי בישראל, ושואל את אותה שאלה בפורום מכוניות הולנדי.

אם כן, יש מצב שהוא גם מקבל את אותן תשובות.

• מצחיק 1
  • מעניין 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהולנד ממה שאני זוכר יש אחלה סמים, זו מספיק סיבה טובה (אחמ, אחמ ליברליות) בשביל להישאר בהולנד 

*סאחים התכוונתי לחופש הליברלי שיש שם לעומת הכפייה הדתית שיש פה. לא הכל סובב סמים, רק דוגמה טובה. 

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...