Jump to content

MarcNL

 • הודעות

  171
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

 • ימים ב"תורמים ביותר"

  1

MarcNL שיחק אותה בתאריך יולי 21 2020

התכנים של MarcNL היו האהובים ביותר!

צפיות אחרונות בפרופיל

צפיות הפרופיל האחרונות חסומות ואינן מוצגות בפני משתמשים אחרים.

הנקודות של MarcNL

נהג צעיר

נהג צעיר (3/14)

107

מוניטין

 1. במידה ואתה בעל אזרחות אירופאית, אני לא מבין למה אתה פוזל לכיוון של אנגליה כאשר שם כרגע אתה תהיה מהגר שתסבול גם מבעיות בירוקרטיות (ויזות עבודה וכו') בזמן שבאיחוד אתה כן תחווה קשיי הגירה אבל לפחות תדלג מעל התהליך של ויזות עבודה וכו'.
 2. אהלן, אשמח להתייעץ ולקבל את חוכמת ההמונים על נושא שאני מתקשה בו כיום והוא עזיבה של מקום העבודה שלי לטובת הצעה מעניינת יותר שקיבלתי. אולי חלקכם זוכרים את שרשור החזרה שלי לארץ הקודש שבו התלבטתי אם לחזור לישראל או להישאר בהולנד. לקחתי את עצתכם והורדתי מהפרק את החזרה לישראל ואפילו קניתי בית, זוגיות חדשה והחיים לא נוראים כלכך כרגע. כעת קיבלתי הצעת עבודה טובה שאני כנראה עומד להשיב עליה בחיוב וכמובן שאצטרך לעזוב את מקום העבודה שלי. אבל אני חושב שהמעסיק שלי שהוא גם המנהל הישיר שלי (מקום עבודה יחסית קטן, כמה עשרות עובדים) חושב (בצדק או לא בצדק) שאני חייב לו והוא לא מצפה שאני אעזוב בקרוב. קניתי בית לפני כחודש חודשיים והוא עזר לי מעט עם המשכנתא (שיחק טיפה עם הנתונים של הבונוסים וכו' כדי שייראה יותר טוב מבחינת כמה משכנתא אוכל לקבל) ובאופן כללי ליווה מאוד את תהליך רכישת הבית (חיפש איתי, התעניין איתי וכו' וכו'), אבל לא עזר מבחינה כלכלית או משהו יוצא מן הכלל, כן יותר ממה שציפיתי. בנוסף לכך, אני גם יחסית "דופק" אותו אם אעזוב כי יהיה לו קשה להחליף אותי במהירות ויהיה חלל מסויים מבחינת הלקוחות שאני אחראי עליהם אבל כל אדם ניתן להחלפה בסופו של דבר. כן אציין שתקופת ההתראה היא חודש+ ככה שאני לא רואה מה אני יכול לספק יותר מזה ואם הוא יצליח למצוא עובד בתקופת הזמן הזו, אשמח לחפוף אותו כמו שצריך. לגבי ההצעה החדשה זה no brainer מבחינתי וגם אם אוכל להשוות את התנאים והשכר עדיין אעדיף לעבור לשם למען האמת. עצות/הצעות/הארות/הערות? הנטייה שלי היא פשוט לעזוב, אידיאלית הייתי עוזב עוד כמה חודשים ולא כרגע אבל ההצעה לא תחכה ואני מאוד מרוצה ממנה.
 3. MarcNL

  איזה תואר ללמוד?

  הייתי מחלק ביטחון תעסוקתי ל2 חלקים החלק הראשון הוא אישי, שיש לך מקצוע או השכלה או כישורים שמאפשרים לך למצוא עבודה אחרת בקלות באותה רמת שכר/תנאים. החלק השני הוא מקום העבודה, מקום עבודה יציב במצב כלכלי טוב שלא מבצע שינויים דינמיים יותר מדי.
 4. לא כל המרצים באקדמיה בילו זמן מחוץ לאקדמיה, חלקם למדו וגדלו באקדמיה וזה הדבר היחיד שהם מכירים. מעבר לכך, יש אנשים שעשו את המעבר מהעולם העסקי לעולם האקדמיה מסיבות שליחות, אוהבת הוראה, תחושת מיצוי וכו'..
 5. ציפויי חרסינה? תקנו אותי אם אני טועה.
 6. אין בעיה, אפילו הרכב יודה לך על נסיעה ארוכה שבה הוא יכול "למתוח קצת שרירים" הסיכון זהה לנסיעה של 2 דקות למכולת.
 7. למה שמישהו יצביע לליכוד למרות נתניהו ולא בזכותו? כי למיטב זכרוני אין לו ברשימה אנשים עם עבר מרשים במיוחד. להוציא בודדים כמו אבי דיכטר מהרשימה, רוב הרשימה שלו די לא מרשימה לעניות דעתי.
 8. גם MG שייכת ללובינקי, לא? היא דווקא מכרה לא רע. לגבי הפיג'ו 208 החשמלית, המכירות מדשדשות כי היא עולה מעל 150 אש"ח וזה עבור רכב סופר מיני.
 9. MarcNL

  חזרה לארץ

  לא מפריע אישית כלכך למען האמת, כן מפריע מבחינה לוגיסטית (נתב"ג נסגר הלילה הבנתי, חופש תנועה, מציאת עבודה וכו'..) בכל אופן כולי תקווה לסבב אפקטיבי, ממוקד אשר יוביל לשקט לתקופה ארוכה לתושבי הדרום עם מינימום של נפגעים והרוגים. --------------- בנושא אחר, אשתף שבימים האחרונים מאז הפוסט, התקרבתי מעט לקהילה היהודית המקומית ואתחיל להשתתף בכמה פרוייקטים כמו לימוד עברית לילדי הקהילה, ארגון מפגשים וכו' וכו', וזה עושה לי טוב על הנשמה, נקווה שימשיך ככה.
 10. MarcNL

  איזה רכב יש לנפתלי בנט?

  בוודאות מיצובישי בתחילת הסרטון https://www.facebook.com/watch/?v=246579740162620
 11. 200 אק"מ לרכב בן 9 הוא לא נורא, מעל הממוצע אבל לא קילומטרז זוועתי. באיזור ה22 אק"מ בשננה, סביר. 100 אק"מ ומטה יהיה גם קשה למצוא יחסית, לא בלתי אפשרי אבל לא הכי קל. יותר חשוב לבדוק את היסטוריית הטיפולים, לראות איך הרכב, אם הכל במקום, בלי דברים מרשרשים, צלילים כאלה ואחרים, אם הרכב מתנהג כמו שצריך. אם הכל הכל תקין, 200 אק"מ לא יהיה סוף העולם כנראה, קח בחשבון שבהתאם לנסועה שלך יהיה אולי קשה למכור. אם יש לך נסועה נמוכה מאוד, הקילומטרז' לא אמור להפריע יותר מידי. אם יש לך נסועה גבוהה, אולי שווה לשקול כיוון אחר.
 12. MarcNL

  חזרה לארץ

  זה מה שגם אני הבנתי לאט לאט, תודה על המילים ועל הנקודת מבט ששיתפת. האמת, גם לי נראה שאתה צודק, אף אחד ממכריי בהולנד לא צורך גראס, לפחות לפחות באופן קבוע בניגוד הפוך למרבית מכריי בארץ. תודה על ההכוונה גם כן, יש לי "פנטזיה" או "חלום" לחיים מכובדים בישראל אבל אולי כרגע, במצבי הנוכחי זה יישאר בגבול חלום רחוק ואני אתרכז בלהתקדם בחיים במצבי הנוכחי. בית בשורה אחת עם בתים אחרים מחוברים, לדוגמא (לא באיזור שאני גר בו, אבל דוגמא לסגנון) https://www.funda.nl/koop/deventer/huis-41304982-nilantstraat-155/ אבל הכוונה הייתה יותר לבית במקום של לחיות בו וברור לי שיהיה לי יותר קל מאשר בארץ, תודה גם על הפסקה השנייה, הזדהיתי. לסיכום, אני חושב שכמו שציטטתי את הציטוט הראשון, אני מבולבל עקב הפרידה ואני אתאפס על עצמי לאט לאט ונתראה בפרידה הבאה (בתקווה שלא)
 13. MarcNL

  חזרה לארץ

  קודם כל תודה לכל המשיבים, לא ברור מאליו מה שהבנתי מרגע כתיבת הפוסט ומכל התגובות ומעצמי זה שאני מבולבל יותר מעצם הפרידה אחרי זוגיות ארוכה וחיים משותפים והיותי פתאום בודד שזו מילה מוזרה להגיד אבל אולי הכי מתאימה מאשר מעצם השהייה בהולנד ולכן אקח את השבועות הקרובים כדי להתאפס על עצמי ולנסות לראות איך למנף את היותי כבר בהולנד כדי לעזור לעצמי להתקדם וכו' וכו'. תודה לכל המזהירים מפני חזרה לארץ כי גם אם זה צעד נכון, אני צריך פשוט להתאפס על עצמי קודם ולא לעלות על המטוס הראשון ארצה. מבחינה כלכלית, אני מרוויח כ3,000 יורו ברוטו בחודש שאני אישית די מרוצה מהשכר, יש מקום להתפתח אבל מבחינה כלכלית כל הרעיונות שיש לי בראש שזה לרוב מקצועות כפיים/מקצועות שטח (שאין לי בעיה עם זה חלילה, ההפך הוא הנכון) יהוו ירידה בשכר, גם בארץ וגם באירופה. אבל כסף זה לא הכל, אני כן אשמח להתמקצע טיפה אבל השכר לא המטרה אלא חיים נוחים ומכובדים זו המטרה ואולי גם הקמת תא משפחתי לקראת סוף שנות ה20 שלי. אבל זה לא ממש האישיו המרכזי כרגע עבורי. הכל הרגיש לי "די מסודר" בראש שלי מבחינת מה אעשה עם עצמי בשנים הקרובות ביחד עם החברה בזמנו, בניית תא משפחתי, רכישת בית וכו' וכו' מה שהכי שם אותי בתחושת "צומת דרכים" היא שגם לפני הפרידה וגם כעת לאחר הפרידה אני בחיפושים רציניים אחר בית לרכישה, הגשתי כבר כמה הצעות ושבוע הבא מגיש עוד כמה הצעות לבתים אחרים וביחד עם התחושות שלי על הולנד/ישראל וכו', זה ממש מרגיש שאני לוקח החלטה לקבע את עצמי להולנד בזמן שאני לא פה עם הראש שלי אבל מבחינה רציונלית, יכולים להיות לי חיים חומריים מדהימים כאן, בארץ עם החסכונות שלי ועם האופציות ללקיחת משכנתא הייתי רחוק שנות אור ממשכנתא באיזור סביר למגורים ופה אוטוטו. אז גם את זה ניקח לאט ונראה לאט זה יוביל. רק בשורות טובות תודה שוב פעם לכל המגיבים!
×
×
 • תוכן חדש...