Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חזרה לארץ

MarcNL
שימו לב! השרשור הזה בן 1051 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מרגיש שאני נמצא בצומת דרכים מסוימת וקשה לי לראות בבירור, מרגיש לי שאני רוצה לחזור לארץ אבל אין לי באמת סיבה (לא יהיה מקצוע, לא תהיה משפחה, יהיו קשיים כלכליים) לעומת חיים סבירים שמתקדמים בקצב סביר++ בהולנד.

אני אוטוטו (שבוע הבא) בן 24, גר בהולנד, עובד בתור מנהל תיקי לקוחות אצל מפיץ חלקי חילוף לאופנועים עבור השוק הצרפתי/בצרפתית ובמקביל לומד מכונאות רכב במסלול ערב/משרה חלקית מזה כמה חודשים (אבל המסלול אורך כ3 שנים).

עד לפני כמה שבועות הייתי בזוגיות וחייתי ביחד עם בחורה מקומית שהיינו בזוגיות שידעה הרבה עליות ומורדות אבל היינו ביחד כ4 שנים ביחד מתוכם 3 שנים חלקנו משק בית.

גם בזמן הזוגיות ואולי במיוחד כעת בער בי לחזור לארץ, שילוב בין רצון ל"מולדת", חוסר רצון להיות "מהגר" ורגשות ציוניים, כמובן בערבוב עם מעגל חברתי גדול שיש לי בארץ ואין לי בהולנד.

אבל אני מנסה להסתכל על זה ריאלית אם יש לי מה לחפש בארץ,

אני אתחיל מהרע, אין לי תעודת בגרות, אין לי השכלה פורמלית, לא עשיתי שירות צבאי מלא. מעבר לכך, אין לי תא משפחתי שיתמוך בי במעבר, המשפחה שלי (גם הקרובה) מפוזרת בין ישראל לכמה וכמה מדינות באירופה. גם החזרה לארץ מרגישה כמו "כאב ראש", בין התשלום קנס לביטוח לאומי כדי להיות זכאי לשירותי בריאות מחדש, בין מעבר טסט מחדש לרישיון (יש לי רישיון רק 3 שנים וניתן להמיר ללא טסט רק לאחר 5 שנים) וכו' וכו'

ונמשיך לטוב, אני תופס מעצמי בחור מוכשר, דובר 3+ שפות (עברית, אנגלית וצרפתית ברמה גבוהה או ברמת שפת אם והולנדית בינונית B1 כזה), מרוויח כיום שכר סביר+, לומד מהר אבל אני מאוד מאוד אשמח לחזור לארץ, בכל רמ"ח איבריי מרגיש שזה בוער בי, יש לי מעגל חברים רחב בארץ, אשמח להיות במולדת שלי (בלי צחוק) ובתקווה להכיר מישהי ולהקים משפחה בבוא היום.

אני לא רואה בהכרח איך אני מוצא עבודה שלא בשכר מינימום וגם אם עובד בשכר מינימום זה לא בעיה כל עוד תהיה תכנית לעלות קצת בסולם וללמוד משהו רלוונטי לישראל אבל בלי בגרות רק האוניברסיטה הפתוחה היא אופציה ודווקא אופציה לא רעה אבל אין לי רעיון מה ללמוד (כי אין לי באמת רצון מיוחד ללמוד משהו אבל אני מבין שאני "חייב" ללמוד כדי להתקדם), אם הייתי יכול לעשות העתק הדבק למצבי לישראל הייתי די מאושר בחלקי אבל מבין שזו לא אפשרות. 

אולי גם כעת זה לא המצב הנכון כי אני נורא מבולבל, גם מפרידה טרייה וכואבת וגם מיותר מידי אופציות ורצונות וחלומות אבל אני בסופו של יום מאוד מבולבל.

אין שאלה ספיציפית אבל אשמח לכיוון מסוים או לעצות והצעות, במידה ויש כמובן, גם אם אין, הכל טוב.

תודה לקוראים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה שפיקה אמר.

חברים שלי שחזרו בלי כלום ביד בארץ - כולם עשו אחורה פנה.

היחידים שאני מכיר שחזרו לארץ ״בלי חרטות״ היו:

1. כאלו שעשו סכום כסף רציני באמת בחול ולא באמת צריכים לעבוד מעבר לעניין שלהם

2. הייטקיסטים שנחתו לתוך משרה שחיכתה להם - בכירה בחברה בינלאומית (שמשלמת הרבה מעל הממוצע בשוק - תחשבו כמו פוסטים של אנשים שמופתעים בצרות בהייטק ומעלה)

3. כאלו שנגמרה להם הויזה / פוטרו. ואז אין חרטות כי אי אפשר להישאר.

• אהבתי 2

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פניו, נשמע שאתה על דרך נכונה בהולנד.  עבודה, לימודים, זוגיות עד לא מזמן.  מצד שני אני מניח שהבדידות עושה את שלה, עם כל המשתמע מכך.

לגבי לימודים אקדמיים - אם מלכתחילה אין לך חשק לזה, אז זה בסדר - לא כל אחד חייב תואר.  אבל למדינת ישראל יהיה קשה מאוד לחזור עם ידיים ריקות מבחינה מקצועית, כי אתה תגיע היישר לתחתית הסולם.  עדיף שתמשיך להתמקצע בחלפים \ מכונאות כמה שאתה יכול.  ברגע שישבר לך, תוכל לחזור לישראל עם מקצוע(ות) ביד.  לא משכורת של היי-טק, אבל תוכל להתפרנס בכבוד.

• אהבתי 2

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי חוזר מהולנד לישראל רק בשני תנאים,

כיסים מלאים המספיקים לרכישת דירה + גיל שבו אני מעוניין להתחתן ולהקים משפחה.

• אהבתי 1

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשאר בהולנד, ברגע שתחזור לישראל יקח חודש או חודשיים אבל החרטה תגיע.

ישראל אחלה מקום אם יש לך ארגזים של כסף או אם באת לטייל לכמה שבועות.

• אהבתי 1
  • מעניין 1

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי חוזר מהולנד לישראל רק בשני תנאים,
כיסים מלאים המספיקים לרכישת דירה + גיל שבו אני מעוניין להתחתן ולהקים משפחה.
ואז מה?

לי הספיק ביקור אחד בארץ בשביל להבין שאין לי למה לחזור לישראל.

טל"ח

• רעיון טוב! 4

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש ספק, אז אין ספק.

תישאר איפה שאתה

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Pika007 כתב:

צא לחופשה של שבועיים בארץ כדי למחוק כל מחשבה אווילית כזו מהראש שלך.

זה.

לפני 7 שעות, Pika007 כתב:

רוצה קצת יותר ישראל? פזול לברלין ולקהילה הישראלית הגדולה מאוד שיושבת בה.

זה לא. זה ממש לא.

אם כבר, לך תעבור יותר לכיוון מרכז הולנד עם כול הישראלים... גרמניה מאוד שונה מהולנד - לפחות ככה אני מרגיש.

אבל בוא לארץ לסיבוב קטן, שב תראה מה יש לך פה ומה העתיד שלך פה. אתה עושה בראש רומנטיזציה ל "מולדת", שזה בסדר וצפוי, אבל כמו כול רומנטיזציה - זה שקרי.

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שלחלקנו טוב בארץ או לחלקנו רע בארץ לא אומר כלום עליך  רק אתה יודע מה אתה מחפש. גם הנושא הכלכלי לא עומד בפני עצמו כי יש עוד הרבה שיקולים כשבוחרים מקום להשתקע בו 

לגבי מקצוע, כדי להיות מנהל תיקי לקוחות/איש מכירות לא צריך תואר אבל גם השכר לא בשמיים (לרוב בסביבות ה 10 פלוס מינוס). לא יודע מה השכר בתחום בהולנד לעומת יוקר המחייה.

בשורה התחתונה אתה צעיר ובלי התחייבויות. אתה יכול לנסות מה שבא לך.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט תתקין טינדר או מה שרלוונטי כיום ויאללה.

יש גם אפליקציות דייטינג ליהודים\יהודיות\בעלי זיקה אם אתה רוצה.

• מצחיק 2

b47 - 140 kW (190 PS; 188 hp)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגילך בדיוק התחלתי ללמוד בטכניון, 4 שנים מהנות אך כמו כל סטודנט ממוצע בלי יותר מידי כסף בכיסים. לאחר סיום הלימודים התקבלתי לעבודה, במקום שנחשב למקום עבודה טוב שאפשר לעבוד בו עד הפנסיה עם תנאים מעולים. אבל זה לא בדיוק מה שרציתי ולאחר לא יותר משלושה חודשי עבודה עשיתי אחורה פנה ושיניתי כיוון, ואז שוב שיניתי כיוון ואז שוב. היו תקופות שהרווחתי המון ותקופות שחייתי כמו תפרן, כל זה לא היה חשוב כל עד עשיתי את מה שאני אוהב. גם היום, שאני במקום מעולה מבחינת עיסוק והכנסה, אני חושב קצת על לגוון. מה אני מקשקש כל כך הרבה? זה לא שאתה עוזב איזה עתיד מבטיח כרגע וזה גם לא שלא תוכל לחזור וכנראה גם לאותו תחום אם תרצה. אתה צעיר מאוד, יש כאלו שבגילך כבר מוצאים את הייעוד ויש כאלו כמוני שהייעוד הוא לנסות ולעשות כל הזמן דברים חדשים במגוון תחומים. לא יקרה לך כלום כמעט אם תנסה לגור כאן תקופה ולהבין אם זו רק אשליה או המקום הנכון עבורך. אבל אתה בהחלט צריך לשאול את עצמך מדוע פתאום ישראל קוסמת לך וכמובן לחשוב מה שאתה רוצה לעשות כאן כי אם סתם תגיע בלי תכנית, סיכוי טוב שאתה סתם תבזבז את הזמן ותתאכזב. 

במה שלא תבחר, שתהיה לך דרך מוצלחת. 

• אהבתי 1
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, MarcNL כתב:

עד לפני כמה שבועות הייתי בזוגיות

אתה בריבאונד. לדעתי ה״רצון״ לחזור לארץ הוא תוצר של הצורך למלא את החלל שנוצר עקב סיום הזוגיות. אתה פתאום לבד וזה קשה.

תחשבו על הסיבות שבגלל עזבת, תחשוב על איך זה היה לפני שהכרת את בת הזוג.

דמיין את עצמך מכיר מחר מישהי אחרת, עדין תרצה לעזוב? (איתה או בלעדיה).

בכל מקרה, האנשים להתייעץ איתם הם לא הפורום, אלא אנשים שמכירים אותך, חברים קרובים, שיודעים מתי אתה משקר לעצמך וידעו לומר לך את האמת שאתה לא רואה.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
  • אהבתי 5
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם Be roo.

הרי חיית 4 שנים שם והמחשבות האלו לא "בערו בך". כעת כשהתפנה חלל, הופיע חיפוש משמעות, געגועים, שבאופן טבעי אתה משליך על הדבר הכי קרוב אליך.

במקומך הייתי שואל את עצמי, מה קורה אם מחר אתה מוצא מישהי מדהימה, כל מה שאי פעם רצית בזוגיות, האם גם אז תרצה לקחת אותה ויחד לעבור לישראל?

אולי זה יעזור לך, אולי אנחנו מפספסים לגמרי. לא יודע. 

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.
  • אהבתי 2

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...