Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ביטחון - מה הוא ?

nik
שימו לב! השרשור הזה בן 1086 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 30.4.2021 בשעה 09:03, dani666 כתב:

זו בדיוק השאלה.  מדוע רכב פרטי מיושן עם מפעיל אורות אדום/כחול מהבהבים, ללא סירנה, ואני צריך להאמין שהוא נוסע ל"הצלת חיים". 

כי עדיף לתת ל100 מתחזים לעבור מאשר לחסום מישהו אחד שבאמת בדרכו להציל חיים.

שאלה אחרת - רכבים של סיור עירוני, עם צ'קלקה כחול+צהוב מוגדרים כרכב בטחון?

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כחודשיים נקראתי לבית הספר לפנות לבית החולים את בני שנפצע.

לא רוצה להיכנס כרגע לנסיבות ולרשלנות הפושעת על כך שלא הזמינו אמבולנס אלא קראו לי.

באמצע הדרך, איזור קרית הממשלה (ירושלים)  - 5 דקות מביה"ח שערי צדק, הבן שלי מתחיל לצרוח ונראה בערפול הכרה.

הפעלתי אורות מצוקה + אורות גבוהים, צפרתי קצובות ונסעתי *בזהירות* ישירות לבהי"ח.

כן, אני פושע, לא התייחסתי בכלל לחוקי התנועה, אך בשקלול הנתונים החלטתי ששווה לי הכל כדי להגיע במהירות לביה"ח (אני מאמין ומקווה שלו שוטר היה רואה אותי הוא היה מצטרף לנסיעה כדי לפנות לי דרך).

אציין שהייתה הבנה מוחלטת מצד משתמשי הכביש, אנשים פינו לי את הדרך ונתנו לי לעבור ברמזורים על אף שאני ברכב רגיל לחלוטין. אולי בגלל הקירבה לביה"ח או בגלל שמצורת הנהיגה הבינו שמדובר במקרה חרום.

מה שאני רוצה לומר בזה, גם רכב רגיל לחלוטין יכול להיות במקרה חירום, אל תנסו לחנך אותו (יש הרבה סיפורים על יולדות שילדו באמצע הדרך...).

נ.ב. לעצור בצד ולקרוא לאמבולנס היה אולי יותר בטוח אבל היה לוקח פי כמה זמן - לקח לי כ-3 דקות עד שחניתי בפתח המיון ולמפרע התברר שהמהירות אכן הייתה מאוד קריטית (תוך כעשרים דקות הוא כבר היה בחדר ניתוח).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, vadim6385 כתב:

שאלה אחרת - רכבים של סיור עירוני, עם צ'קלקה כחול+צהוב מוגדרים כרכב בטחון?

רק בתנאי שקיבל אשור ממשרד התחבורה או שנמצא בתוכו שוטר בפועל, יכול להיות במדים או ללא, אחרת כפי שציינתי אינו יכול למשוך את הכוח של "רכב ביטחון"

2001 Renault clio b sport (RS) 172 out:roll:

2001 Audi a3 8L 1.8 out:lol:

2001 Mercedes benz w203 240 IN8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, dani666 כתב:

בשלב זה יש לי הרגשה מוזרה שיש חוסר הבנה לגבי המונח "רכב בטחון".

די פשוט.

רכב ”בטחון” למעשה רכב חירום. עם תאורה וכריזה וסימון. יעודו הצלת חיים או ביצוע פעולות למניעת סכנת חיים.

בבעלות הרשות שלה הוא שייך (משטרה/מד"א/כיבוי)

הנוהג בו צריך לעבור הכשרה.

קיימים גם רכבי חירום בישובים המוגדרים כברי שמירה ע"י המדינה.

בכל אופן רכבים אלו אסורים לשימוש פרטי.

ואם אנחנו כבר שם, כל המתנדבים למיניהם עוברים על החוק במידה והם משתמשים באור כחול ואדום ביחד. רק רכבי משטרה.

מתנדבי מדא איחוד וכו מותרים באדום בלבד.

ככה שאם רואים במראה מהבהבים באדום כחול שמודבקים על החלון הקדמי יש סיכוי לא רע שזה מתחזה.

צלמו לוחית ושלחו למשטרה. אוהבים שם כאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בדיוק !

ולכן פורד פוקוס חבוטה עם אורות כחול אדום מהבהבים (זו מההודעה הראשונה בשרשור) לא תזכה אצלי לשום כבוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, tinoki כתב:

שירגיש טוב.

מה אירע לו?

מעדיף לא לפרט מחשש לזיהוי.

ב"ה היום הוא מרגיש מצוין וכרגע נראה שהצליחו לסדר את הפגיעה (אנחנו עדיין בסוג של מעקב רפואי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, ceyal כתב:

ככה שאם רואים במראה מהבהבים באדום כחול שמודבקים על החלון הקדמי יש סיכוי לא רע שזה מתחזה.

צלמו לוחית ושלחו למשטרה. אוהבים שם כאלה.

תשמע, פעמיים קרה שדיווחתי על כאלה, בשניהם היו סימנים שמעידים שמדובר במתחזים (למשל שתי נשים ערביות עם כיסוי ראש בלאנסר בת 10), והיה זלזול מוחלט.

התגובה שקיבלתי "אולי זו ניידת סמויה" שאלתי את המוקדנית מתי פעם אחרונה היא ראתה במשטרה ניידת סמויה ישנה, שבורה, ושוטרות סמויות ערביות עם חיג'אב וילדים במושב האחורי

יותר מזה, אמרתי לה קחי תבדקי את המספר רכב, היא אמרה שהיא לא יכולה לדעת, אז תשלחי ניידת לעכב אותם ולבדוק, "אני אשלח ניידת לפי שיקול הדעת שלי".

או שוטר שהרכיב על הרכב הפרטי שלו אורות וצופר ומסתובב ככה, תוך כדי עבירות תנועה בראש העין.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אחזור על הטעות הזו שוב

• רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1086 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...