Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב ביטחון - מה הוא ?

nik
שימו לב! השרשור הזה בן 1090 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתקופה האחרונה אני שמתי לב לכמות לא הגיונית של רכבים פרטיים (לפחות בעיר מגורי) המשתמשים בצ'קלקות (אורות מהבהבים) מכל מני סוגים, כמות לא קטנה עם אדומים,כחולים ושניהם יחד.
היום כמעט נקלעתי לתאונת דרכים כאשר פורד פוקוס חבוטה עברה באור אדום ואורות כחול\אדום מהבהבים בשמשה הקדמית אור אדום על הגג וללא סירנה.
האם הנושא הפך לפרוץ עד כדי כך שכל אחד מרשה לעצמו להפוך את רכבו לרכב הביטחון ? או שאני מפספס משהו ? 

פיאט BRAVO ? - כן, BRAVO !!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, zvit כתב:

כל אחד יכול לרכוש בעלי אקספרס מה שבא לו. 

לא רק זה, אחד הסביר לי בשיא הרצינות שזה בסדר שיש לו צ'קלקה כחולה-אדומה כי הוא כונן של איחוד הצלה ואולי הוא יצטרך להשתמש בה כדי לעבור.

לשאלתי למה בכחול אדום - "כי כתום זה של משאיות"

בשיא הרצינות :brickwall:

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שאילו מתנדבים במוסדות כאלו ואחרים (משטרה, איחוד הצלה וכו') שהחליטו שגם להם "מותר", אז הם קנו והתקינו "צ'קלקה" באופן פרטי מבלי לקבל לכך אישור רשמי (אישור ברשיון רכב שזהו רכב בטחון).

ובאופן טבעי, השלב הבא הוא שימוש בהם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב בטחון הוא רכב שברשיון הרכב שלו רשום שהוא רכב בטחון.

אני לא סגור אם הקטנועים של איחוד הצלה או אמבולנסים פרטיים נכללים בעניין אגב.

אותו בעל פוקוס חבוטה עובר עבירה של התחזות לשוטר ואם יהיה מעורב בתאונה יאכל צינור רציני.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הקטנועים של איחוד הצלה, והרכבים שלהם (לא יודע לגבי רכב מתנדב שבחליט לשים לעצמו צאקהלקה)

אני יודע שהם מוגדרים רכב ביטחון כולל רישום ברשיון..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופנוע רכב ביטחון.

זו ההגדרה.

גם הטרקטורונים שלהם.

הרכבים הפרטיים של המתנדבים אינם מוגדרים כרכב ביטחון, ועלולים להסתבך במקרה של תאונה חלילה.

בדרך כלל בעת קריאה הם עוברים על חוקי התנועה כולל מעבר באדום בהסתמך על החוק שמתיר, בעצם, לכל אדם לעשות זאת בכדי להציל אדם או רכוש.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק רכב הביטחון מחיב ררישוי ככזה - גם הנוהג בו חייב ברישיון לנהוג בו (תקנה 180(א)(3), המגדירה את הנהיגה המותרת לבעלי רשיון B:

ציטוט

באמבולנס, ברכב לכיבוי שריפות, ברכב שב"ס מבצעי, ברכב חילוץ וברכב אחר שאישרה רשות הרישוי כרכב ביטחון, ובלבד שהמשקל הכולל המותר של רכב כאמור אינו עולה על 3,500 ק"ג, ולגבי אמבולנס – אינו עולה על 4,000 ק"ג, ושלבעל הרישיון ניתן היתר כאמור בתקנה 190(2);

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי, צריך רישיון מיוחד רק לאמבולנס, אופנוע להגשת עזרה ראשונה ורכב כיבוי אש:

https://www.gov.il/he/service/license-rescue-vehicles

נראה לי שאם זה רכב פרטי (כמו ניידת משטרה), לא צריך אישור מיוחד. אם היה באמת נדרש דבר כזה, לא היה לך מי שינהג בניידות סיור של חברות אבטחה למיניהן.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם רכב של חברת אבטחה נחשב לרכב ביטחון? הוא לא מופיע ברשימה שבתקנות התעבורה:

image.thumb.png.8357db48a6ab558d10223fa30c2b831d.png

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור עובד לשעבר בחברת סיור ושמירה (היתה לנו צ'קלקה כחולה)

כל הרכבים לא היו מוגדרים רכב ביטחון.

לפני 3 שעות, אורח לרגע כתב:

אדום כחול זה משטרה. לא שום דבר אחר. 

וגם שב"כ.

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שחשוב לדעת (עפ"י החוק כמובן):1. אם רכב בטחון מפעיל סירנה - הנהג חייב להצמד לימין/שול, זהו. אי אפשר להכנס לצומת באדום , כפי שרבים עושים, ולמעשה מבצעים עבירה חמורה, ואם תקרה תאונה חו"ח, יאכלו צינור עד הסוף. 2. אם רכב בטחון נוהג בניגוד לתקנות תוך הפעלת סירנה ומעורב בתאונה, הוא יואשם בגרימת התאונה, ללא כל סייג.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, vadim6385 כתב:

לפי מה שהבנתי, צריך רישיון מיוחד רק לאמבולנס, אופנוע להגשת עזרה ראשונה ורכב כיבוי אש:

https://www.gov.il/he/service/license-rescue-vehicles

נראה לי שאם זה רכב פרטי (כמו ניידת משטרה), לא צריך אישור מיוחד. אם היה באמת נדרש דבר כזה, לא היה לך מי שינהג בניידות סיור של חברות אבטחה למיניהן.

כל רכב שמוגדר רכב בטחון, מחייב שזה יהיה רשום ברישיון הרכב שלו + היתר ברישיון הנהיגה לנהיגה ברכב בטחון.

כל רכב הגשת עזרה ראשונה + רכב כיבוי + כל רכב אחר שמוגדר בתור רכב בטחון - מחייב דרגה מתאימה לאותו רכב + היתר לרכב בטחון.

לגבי רכב משטרתי - למשטרה יש סמכות רישוי, אז היא רשאית מבחינה חוקית לתת היתר לנהיגת רכב בטחון ברכבים שלה בלבד (נכון גם לגבי צה"ל).

לגבי חברות סיור ושמירה, רכבי עיריה, מע"צ וכו' - רובם לא מוגדרים בתור רכב בטחון אלא אמור להיות להם ברישיון הרכב היתר להפעלת פנס מהבהב בצבע כחול/צהוב/ צבע כלשהו.

אינני יודע זאת בוודאות, אך אני מאמין כי יש מקרים ספציפיים בהם חברות שמירה מקבלות היתר לרכב בטחון (שמירה במתקנים בטחוניים למיניהם)

עריכה אחרונה על ידי guya72
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, shellcase כתב:

יאכל צינור רציני.

אני רואה שהצינור הוא נושא רציני בשרשור הזה...

אני רק שאלה:

צינור?

לאכול צינור?

בארץ?

בשיא הרצינות, מתי נתקלתם במישהו שבאמת "אכל צינור" על עבירות מהסוג הזה?

זה תמיד נגמר ב"נו נו נו" ו"אין עניין ציבורי" וכלום.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • אהבתי 2

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1090 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...